Допустиме навантаження дітей старшого дошкільного віку



Основні показники Перша  туристська прогулянка Остання туристська прогулянка
Відстань, км 1,5 3,5 – 4,0
Тривалість, год. 1,5 3,5
Час безперервного руху, хв. 15 25
Тривалість проміжного привалу, хв. 10 5
Вага рюкзака, кг 0,5 1,5

 

Підведення підсумків. Вирішіть, як і коли підводитимете підсумки походу. В першу чергу, це залежить від теми прогулянки, вашої фантазії та педагогічних завдань, які ви поставили перед собою на початку. Наприклад: діти виконують «звітний» малюнок про прогулянку і розповідають про зображений у роботі момент. Малюнки можуть бути і поверховими, наприклад, після осінніх прогулянок діти зображують дощ, вітер, холод і т.п. Дуже цікавою формою звіту є випуск колективної газети про прогулянку. Вся група отримує ватман і кожен малює на ньому щось про прогулянку – те, що хоче і як хоче.

Нехай газета якийсь час повисить на дошці, діти будуть її «читати», сміятися, показувати батькам.

Можливо, діти захочуть скласти усну розповідь про прогулянку, а батьки занотують її. Всі розповіді можна зачитати на загальному зібранні.

     У туризмі та краєзнавстві для дітей повинна бути романтика. Цього також можна досягти через гру. Сам туризм у дитячому садку – це велика серйозна гра, яка передбачає проведення різноманітних ігор.

     Моральний аспект в туризмі та краєзнавстві – передусім. Створювати моральну атмосферу допомагають наші гасла, правила, закони, афоризми, приказки, прислів’я, дорожні речівки тощо. Працюючи з дітьми, ми самі складаємо їх, черпаємо з літератури, використовуємо народні приказки та прислів’я, цитуємо бувалих туристів, вислови мудрих людей, звісно, якщо вони підходять до певної ситуації і слугують нашій справі.

Наприклад:

Назвався туристом – вдягай рюкзак.

Гарні туристи вдома не сидять.

Дорога в тисячу кілометрів починається з першого кроку.

Дорогу подолає той, хто йде.

Не той більше знає, хто довше жив, а хто більше ходив.

Зробив свою справу – допоможи товаришеві.

Якщо втомився – допоможи другові, тобі стане легше.

Нехай перша твоя думка буде про інших, і лише друга – про себе.

Насмітили інші – приберемо ми.

Після нас чистіше, ніж до нас.

Слухаючи тишу, вчимося слухати музику природи.

Слово керівника – закон.

Будь завтра кращим, ніж був сьогодні.

Краще багато вміти, ніж багато мати.

Перекажи друзям те, що знаєш сам.

Тільки спілкуючись з природою, ми починаємо осягати розумом єдність людини з нею. Саме під час прогулянок дитина вчиться допомагати всьому живому, правильно, по-розумному користуватися дарами природи. В лісі ми можемо запропонувати дітям, помовчати, послухати лісовий гомін. Коли дитина мовчить – вона думає. Уміння дати дитині подумати – одна з найголовніших якостей педагога.

У процесі спостережень на природі слід застосовувати елементи ейдетики – перевтілення в рослину, комашку, пташку. Це сприяє глибшому розумінню незахищеності природи перед людиною. Метод емпатії (дитина ставить себе на місце будь-якого об’єкта) та метод фантастичної проблеми («що було б якби…») допомагають дітям краще розуміти природу. Обговорення проблемних ситуацій, знаходження оптимальних рішень у певних випадках, словесно-логічні завдання (продовження розповіді, яку розпочав дорослий), вихід за межі побаченого або почутого активізують пізнавальну активність дітей, підтримують у них постійний інтерес до природи, розвивають вміння спостерігати, помічати зміни, аналізувати, робити висновки.

Як свідчить життя, люди часто порушують правила поведінки на природі, тому формування елементарного природоохоронного світогляду у вихованців слід приділяти більше уваги. Любов до природи і охорона її – поняття нероздільні. Той, хто любить природу, не буде її нищити.

  Так, головним завданням є не тільки ознайомити дітей з природою, а й навчити її дбати про неї. Під час подорожі зверніть увагу на пошкоджене дерево, з’ясуйте, чому це сталося і чи можна допомогти рослині. На практиці можна показати, що під поліетиленовим пакетом земля гине і на ній нічого не росте. Залишене у траві скло буде довго лежати і може поранити людей чи звірів, воно може бути також причиною пожежі у лісі, спрацювавши як лінза. Побачивши у лісі мурашник, слід пояснити, що мурашки – санітари лісу. Поясніть малюкам, що дощові черв’яки також наші друзі, вони спушують землю. А піклування про птахів – улюблена справа малюків. Взимку можна організувати прогулянки, під час яких діти прикрашатимуть ялинки смачними гостинцями для птахів та звірів. Корисно привчити дітей доглядати за джерелами, не засмічувати ставки та озера.

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 229; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!