Користування картою або схемою в поході



Починаємо роботу з розпізнавання за орієнтирами та відомими ознаками. Діти мають згадати, що знаходиться за поворотом, за горою, за озером, на півночі, на півдні тощо.

На наступну прогулянку візьміть із собою карту. Навчіть дітей розпізнавати на місцевості об’єкти, зображені на ній.

Пізніше діти навчаться визначати точку свого місцезнаходження відносно орієнтирів та навколишніх предметів. Причому кожна дитина отримує своє завдання для орієнтування упродовж усього шляху. Завдання дітям слід давати диференційовано, залежно від топографічної підготовки. Головне, щоб кожна дитина виконала своє завдання.

Далі навчіть дітей визначати сторони горизонту, спочатку за компасом, потім за місцевими ознаками, за Сонцем тощо.

Під час підготовки та проведення подорожей застосовують такі методи краєзнавчих досліджень: літературний, картографічний, візуальний та метод польових спостережень.

Літературний метод полягає у вивченні літературних джерел про район мандрівки. Ознайомлення з літературою допоможе обрати найцікавіший маршрут походу, набути попередніх знань про край. Літературними джерелами про рідний край є проспекти, буклети про цікаві об’єкти та маршрути, підручники, альбоми та інше.

Метод польових спостережень застосовують для вивчення природних умов району, під час походу детально ознайомлюються з природними об’єктами - озерами, джерелами, рослинним і тваринним світом тощо.

 Картографічний метод передбачає роботу з картою для вивчення природи і господарства району подорожі. Тут можна використовувати географічні карти, за допомогою яких вивчають рельєф місцевості, наявність річок та озер, земельних угідь і лісів району, інші карти та картосхеми (ґрунтового і рослинного покриву, схеми ярів тощо). Після відповідної підготовки та вивчення умовних знаків діти можуть розпізнавати особливості місцевості за картою, складати схеми своїх маршрутів.

Візуальний метод – це безпосередні спостереження за явищами та екскурсійними об’єктами, які вивчаються під час походів та екскурсій. Всі визначні місця та об’єкти бажано фотографувати чи знімати відеокамерою.

    

Навчання дітей ходьбі на лижах

Фізичне виховання дітей відіграє важливу роль в загальному виховному процесі. Необхідно проводити систематичну роботу з дітьми (бажано з декількох видів фізичної культури), щоб викликати у них зацікавленість до рухливих ігор, літніх та зимових видів спорту та самостійної спортивної діяльності.

Дуже важливо при цьому створити умови для заняття фізичною культурою. Потреба в русі властива для дошкільника. В літній період є багато можливостей, щоб її задовольнити. А взимку... Більшість дитячих ігрових майданчиків у зимовий період вкриті снігом. Чистяться тільки доріжки, і якщо вони не присипані піском, то діти можуть там гратися, кататися на санчатах. Однак прилеглі до дитячих закладів ділянки замалі для проведення рухливих ігор та спортивних заходів. Тому часто навчають дітей ходьбі на лижах за межами території дитячих садків. Такі систематичні заняття мають на меті задовольнити потребу дітей у русі, зблизити їх з природою.

Важливо, щоб дитина змалечку вміла ходити на лижах, тоді вона зможе брати участь у лижних походах.

Восени (поки немає снігу) на прогулянках потрібно залучати дітей до різних рухливих ігор з метою виховати зацікавлення спортом, а також підготувати та загартувати організм.

Під час виконання вправ як у приміщенні, так і на свіжому повітрі, постійно нагадуйте дітям про правильне дихання (вдих – через ніс, видих – через рот), щоб воно стало звичкою. Скажіть дітям і про те, що повернувшись з прогулянки, не слід пити холодну воду. Постійно слідкуйте за дотриманням цих вимог.

Для виховання інтересу проводяться також прогулянки до парку, де восени можна гратися листям, жолудями, каштанами, щоб розвинути координацію рухів рук дітей запропонуйте їм збирати листя, каштани правою і лівою руками по черзі. Проведіть ігри “Дубовий листок”, “Листочок на пеньку” та дидактичні вправи на зразок: “Знайди дерево, на якому найбільше листя, і доторкнися до нього правою (лівою) рукою” та ін.

Безпосередню підготовку дітей до навчання ходьбі на лижах розпочніть ще з жовтня. На заняттях слід розвивати в дітей почуття рівноваги, ритму, а також правильну координацію рухів рук та ніг.

Вправи з рівноваги

  1. Різноманітні повороти.
  2. Ходьба по гімнастичній колоді.
  3. Біг з високо піднятими ногами.
  4. Нахили тулуба.
  5. Кроки – приставний крок убік.
  6. Вправи зі скакалкою.

Вправи для закріплення стопи


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 237; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!