ІІ. Повідомлення теми, мети заняття.



(використовуємо таблиці, план заняття)

Що таке похід, ви вже знаєте, а що ж таке лижний похід? Як ви вже здогадалися, це не простий похід. Для нього потрібна і особлива підготовка, і особливе спорядження. Обов’язково – лижі!

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

Розповідь про один з видів зимового відпочинку – лижний похід з використанням таблиць, малюнків, ілюстрацій.

Лижні походи – корисне дозвілля й оздоровлення взимку. Під час ходьби на лижах працюють майже всі м’язи та системи організму людини. Активізується діяльність серця та дихання. Цей чудовий засіб загартування робить вас витривалими, сміливими, рішучими і наполегливими у досягненні мети. Щоб катання на лижах було приємним, безпечним та цікавим, треба вміти вільно пересуватися на лижах, підніматися вгору, сміливо спускатися схилом, своєчасно і правильно гальмувати.

Розповідь про одяг лижника

А як же ви вдягнетеся? Тепло й легко, щоб можна було вільно рухатися. Найзручніше – шерстяні не дуже широкі штани та светр, який добре облягає фігуру. Якщо під час лижної прогулянки буде вітряно, слід надягти на светр цупку спортивну курточку або під нього – фланелеву сорочку. Для лижного походу найкраще підійде трикотажна білизна, на голові – спортивна плетена шапочка, на шиї – шарф, на руках – рукавиці. Але найголовніше для лижника – взуття. Тісне взуття не годиться, бо перед лижною прогулянкою треба надівати дві пари вовняних шкарпеток. Але і підійде й завелике, бо може натерти ноги.

Відгадаймо загадку

Одна людина на двох конях їде. (Лижі)

Отже, для лижного походу нам обов’язково потрібні лижі. Як треба підбирати лижі? Щоб вибрати лижі відповідно до зросту, їх ставлять біля себе і піднімають руку. Пальці повинні торкатися кінчиків лиж. Лижі можуть бути на півдолоні коротші. Із занадто довгими лижами важко впоратися, короткі провалюватимуться в сніг, в замети.

- Які повинні бути палиці для лиж? (малюнки)

Вони мають бути такі заввишки, щоб їхній край був на рівні випростаної вперед руки. Купуючи палиці, треба перевірити, чи надійно закріплені на них кільця (внизу) та петлі(вгорі). В петлю має легко входити рука в рукавиці.

- Як тримати палиці? (малюнок, приклад)

Кисть руки просовують у петлю лижної палиці долонею знизу вгору. Палицю тримають переважно трьома пальцями – великим вказівним і середнім. Решта пальців допомагає їм.

Використання пояснювально–ілюстративного методу

- Які є види лиж?

*спортивно-бігові, ширина 66 – 72мм, довжина до 220 см

*туристські (універсальні) – коротші бігових на 10 – 20 см та ширші на 2 -3 см;

*мисливські – ще коротші, їх довжина 180 – 190 см, але вони ширші від бігових та туристських (105 – 115мм);

*дитячі – будь-якого зразка та саморобні.

Цікавинкипро рипіння снігу

Загадка:

Я падаю на ваші хати, я білий-білий волохатий,

Я прилипаю вам до ніг і називаюсь просто…

                                                                  (Сніг).

- Йдеш, пересуваєшся на лижах, а сніг під ногами рипить: то гучніше, то тихіше, то тоненьким голоском, то трохи грубішим.

- Хто зуміє пояснити чому сніг рипить?

Річ у тім, що рипіння снігу – це шум від розчавлених дрібнесеньких його кристаликів. Кожен з них такий дрібний, що, коли він ламається, виникає звук, який навряд чи може почути вухо людини. Але сніговий покрив складається з міріадів таких кристаликів. Коли ви розчавлюєте їх своїми ногами, то чується рипіння снігу. Що лютіший мороз, то твердіші оті кристалики і гучніше рипить сніг під ногами, саньми, лижами.

Як доглядати за лижами  (з використанням наочності)

- А чи знаєте, як треба доглядати за лижами? (малюнок, плакати)

1. Перед подорожжю лижі неодмінно слід змастити маззю відповідно до стану снігу й температури повітря. Уважно прочитати інструкцію щодо конкретної мазі.

2. Змащують лижі так: на ковзну поверхню слід спочатку покласти окремі мазки, а потім старанно розтерти їх великим шматком пробки.

3. З вулиці не можна вносити лижі у приміщення одразу: спочатку їх треба очистити від снігу, витерти насухо і поставити на розпірки (демонстрація)

4. Коли зима закінчиться, лижі треба заховати, щоб протягом літа вони не зіпсувалися. Насамперед слід зняти з них рештки старої мазі чистою ганчіркою, трохи змоченою спиртом чи бензином. Ганчірка не повинна бути дуже мокрою, щоб не зіпсувати лакову поверхню. Коли лижі як слід просохнуть, їх слід прогріти на сонці, поклавши ковзною поверхнею догори, змастити і поставити на розпірки.

5. Лижі треба зберігати, поклавши на ребро або притуливши до стіни.

 

- Вирушаючи в похід, треба пам’ятати про мешканців лісу, поля.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 220; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!