Зміцнення життєстійкості місцевих громад



Що таке життєстійкість громад?

Життєстійкість окремих людей та громад можна описати як здатність громад вирішувати проблеми та справлятися з кризами. Що стосується громад, то йдеться про наявність необхідних структур і навичок на місцевому рівні для швидкого реагування на напруженість і проблеми між громадами. Також йдеться про про здатність громади реагувати на зміни конструктивно. Мова йде не про те, щоб бути невразливим для почуттів і турбот, що їх приносять важкі проблеми громади; мова йде про те, щоб мати навички і здатність працювати з іншими людьми і справлятися з цими проблемами.[47] Стійкі громади вже повинні мати розвинений соціальний капітал і бути винахідливими в плані зближення («наведення мостів») з іншими громадами.[48] Стійкі громади — це впевнені в своїх силах громади, що мають всі засоби передбачати соціальні проблеми та запобігати їм.

Навіщо її зміцнювати?

Життєстійкість громад може допомогти людям у розділених спільнотах ефективно справлятися з проблемами без зайвого стресу та напруженості. Стійкі громади справляються з ними, колективно знаходячи шляхи вирішення проблем.[49] Зіткнувшись з тими самими проблемами, що і менш стійкі спільноти, стійка громада буде в змозі передбачати та запобігти цим викликам, зменшуючи їх негативний вплив.[50]

Що для цього потрібно?[51]

Багато із заходів, що пов’язані зі зміцненням стійкості, є заходами, що їх регулярно використовують програми розвитку громад та молодіжні працівники по всій країні протягом багатьох років. Ці заходи включають:

• Формування мережі швидкого реагування, яка може ефективно реагувати протягом 24 годин на ескалацію напруженості між громадами або всередині них.

• Забезпечене надання інформації про все, що відбувається в районі всім його мешканцям.

• Надання групам можливості висловлювати своє занепокоєння.

• Створення майданчиків і форумів, де всі верстви громади мають змогу висловлювати свої думки та впливати на прийняття рішень на місцевому рівні.

• Надання групам можливості брати участь у житті району та вносити свої ідеї щодо поліпшення умов життя в ньому.

• Забезпечення можливості для розвитку навичок з розв’язання конфліктів.

• Посередництво у громадських суперечках, якщо вони піддаються медіації.

• Заохочення волонтерства та забезпечення інших можливостей громадської участі задля позитивного впливу на стан справ у районі.

• Розробку механізмів планування дій.

• Створення міцних місцевих мереж для підтримки вашої діяльності.

Увага!

• Життєстійкість громади — це не здатність людей примирятися з проблемами в своїй громаді, напр., з поганим забезпеченням житлом, відсутністю роботи. Життєстійкість громади — це розвиток спроможності громади долати зміни та конфлікти.


 

 

Щоб забезпечити згуртованість громади, маємо:

зміцнити життєстійкість місцевих громад

З ЧОГО ПОЧИНАТИ ПЛАНУВАННЯ Чи регулярно різні громади у вашому районі спілкуються одна з одною та / або належать до мереж, що перетинаються одна з одною?   Чи мають місцеві лідери та представники громади необхідні навички з розв’язання конфліктів і медіації?   Заплануйте створення та підтримку мереж і можливостей для участі і взаємодії громадськості з іншими громадами з вашого району, а також для обміну інформацією та підтримкою.   УВАГА! Життєстійкість громади — це не здатність людей примирятися з проблемами в своїй громаді, це насамперед розвиток колективної спроможності долати зміни та конфлікти.

ПІСЛЯ ЦЬОГО

(якщо це підходить до вашого району) :

  • Сформуйте мережу швидкого реагування.
  • Напрацьовуйте потенціал місцевих лідерів і представників громади в таких областях, як розв’язання конфліктів і медіація.
  • Розширюйте можливості для волонтерства.
  • Запроваджуйте та популяризуйте заходи, де люди можуть висловлювати свої погляди та впливати на прийняття рішень та їх втілення в районі.
  • Розробіть механізми вирішення проблем і плани дій з усунення проблем, що повстають.

 

НАСТУПНІ КРОКИ

Розгляньте можливості сприяння своїй громаді для поліпшення її колективної життєстійкості та ініціативності.

 


Розділ 9


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 187; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!