Виховання почуття приналежності до місцевої громади



Що таке почуття приналежності?

Коли ми говоримо про свою приналежність, то маємо на увазі відчуття зв’язку і прихильності до якогось певного місця і людям, що мешкають в цьому місці. Але приналежність включає не тільки це. Почуття приналежності є «спільною прихильністю громаді», об’єднаній  «вузами спільного інтересу».[35] Дуже часто почуття приналежності та прихильності відрізняється «сильним місцевим фокусом»[36], хоча багато людей також відчувають сильне почуття приналежності до своєї країни. З практичної точки зору йдеться про проживання в районі, де ви маєте усталені відносини й знайомих, дружніх сусідів і (неворожих) незнайомців. Це також може бути почуття гордості за ваш район (що може бути пов’язано з його інфраструктурою, історією, будівлями) і залученності до місцевої діяльності. Це може бути відчуття того, що люди у вашому районі поділяють ті ж цінності, що і ви,— наприклад, важливість родинних зв’язків або бажання піклуватися про місцеве довкілля. Буває й так, що ми відчуваємо свою приналежність до кількох місць водночас,[37] напр., британський пенсіонер вирішив жити в Іспанії, але продовжує відчувати зв’язок з Британією або молодий науковець-мусульманин у Бредфорді відчуває довічний зв’язок з Пакістаном.

 

Чому почуття приналежності має відношення до згуртованості громади?

Почуття приналежності і причетності зміцнює впевненість окремих осіб і громад, знижує напруженість і ризик виникнення напруженості в майбутньому.[38] Багато людей втратили почуття приналежності до своєї місцевості або тому, що вони переїхали і не змогли затвердитися в новій місцевості, або тому, що місцевість змінилася через відтік населення і вони не відчувають себе зв’язку зі своїми новими сусідами.

 

Що для цього потрібно?

• З’ясуйте, кому необхідне сприяння в зміцненні почуття приналежності і до чого.

• З’ясуйте, які історії пов’язані з вашим районом в минулому, а які — зараз.

• Розробіть спільну «історію району», яка враховує історію місцевості та її громад.

• Сприяйте розумінню представників інших груп у місцевості, щоб зменшити негативні взаємовілносини, образи та напруженість між окремими особами та групами.

• Проводьте творчі заходи для розширення залученості і поглиблення взаєморозуміння.

• Виховуйте повагу і гордість до місця, де ви живете, до його людей.

• Сприяйте розширенню участі в громадських заходах, таких як волонтерство, спільне вирішення місцевих проблем, участь у прийнятті рішень на місцевому рівні[39], голосування.

• Нетерпимо ставтеся до будь-яких проявів дискримінації та заохочуйте рівність.

• Влаштовуйте привітальні програми для новоприбулих.[40]

• Забезпечте їм доступ до освіти, навчання и працевлаштування.

• Допомагайте людям вивчити англійську та українську та користуватися ними.

Увага!

• Важливо досягти правильного балансу між пропагандою поваги до різноманітності і більш тривалою історією та досягненнями району.


 

Щоб забезпечити згуртованість громади, маємо:

виховати почуття приналежності до місцевої громади

З ЧОГО ПОЧИНАТИ ПЛАНУВАННЯ Кому необхідне сприяння в зміцненні почуття приналежності?   До якого місця чи місць їм потрібно відчувати приналежність?   Які історії характерні для минулого цього місця чи місць?   Що собою представляє сучасна історія місця?   УВАГА! Не завжди корисно залучати групи до спільного напрацювання сенсу приналежності.   Важливо досягти правильного балансу між сприянням різноманітності і більш тривалою історією та досягненнями району.

ПІСЛЯ ЦЬОГО

(якщо це підходить до вашого району) :

  • Проводьте заходи, які залучають найширше коло осіб і груп і сприяють створенню нової історії району.
  • Пропагуйте як місцеву історію, так і розуміння сучасного розмаїття — виховуйте почуття гордості за свій район.
  • Конструктивно ставтеся до різних поглядів, позицій і очікувань, з якими доводиться стикатися, використовуючи навички розв’язання конфліктів. Відкрито обговорюйте будь-які побоювання щодо нерівності або дискримінації.

 

НАСТУПНІ КРОКИ

Плануйте також майбутні заходи – це потребує постійної уваги та внеску.

 

 


Розділ 7


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 231; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!