Подолання місцевих стереотипів, уявлень та упереджень



Що таке місцеві стереотипи, уявлення та упередження?

Незважаючи на те, що расизм і упередження нікуди не зникли, в останні десятиліття спостерігається різке скорочення кількості людей, які поблажливо ставляться до публічного висловлювання відверто расистських поглядів або забобонів.[16] Якщо ж люди висловлюють расистські або упереджені думки, то під ними часто маскуються приховані проблеми і побоювання з приводу ймовірної відсутності справедливості, між іншим у житловому питанні, працевлаштуванні, отриманні послуг на місцях тощо. Ці приховані побоювання впливають на те, як місцеві громади та групи сприймають себе та групи аутсайдерів. Суб’єктивні оцінки людей часто відрізняються від фактів, проте люди в них дуже вірять, а їх переконання і поведінка знаходяться саме під впливом таких суджень. Це в свою чергу може забезпечити сприятливий ґрунт для вкорінення різних упереджень. Крім того, якщо прояви расизму і упередження не будуть подолані, міфи, швидше за все, будуть поширюватися і підтримуватися щодо інших груп і громад.[17] Погляди та оцінки деяких людей можна змінити переконливими фактами, але для багатьох дійсно важливо, щоб до їх проблем і побоювань прислухалися та на них відреагували.

Чому важливо долати місцеві стереотипи та упередження?

Суб’єктивні уявлення можуть впливати на ставлення людей до місцевих органів і груп в їх місцевій громаді. Вони також можуть впливати на власні почуття причетності людей і їх поняття про справедливість. Якщо такі уявлення та стереотипи не отримають належної відсічі, вони можуть стати своєрідним паливом для ескалації напруженості у громаді. Таке негативне ставлення до однієї групи меншин може перерости у вороже відношення до інших громад меншин. Якщо місцеві лідери не протидіятимуть таким уявленням, напруженість може переростати в акти агресії і використовуватися як виправдання за вчинення відвертої упередженості та дискримінації.


Що для цього потрібно?

• Приділіть час на з’ясування відповідних фактів про вашу місцевість, напр., кількість мігрантів і переселенців, як реалізується політика розподілу житла тощо, і визначте, як ви збираєтеся отримувати свіжу інформацію.

• Допоможіть місцевим громадським лідерам зрозуміти всю складність проявів расизму та упередженості, а також небезпеку їх впливу на свідомість місцевих мешканців.

• Забезпечте добру поінформованість місцевих політиків про всі місцеві громади, а також розуміння ними того впливу, який можуть мати їх виступи на міжобщинні відносини та напруженість.

• Популяризуйте переваги общинної різноманітності, більш рівноправних спільнот і спільного майбутнього.[18]

• Ретельно готуйтеся до складних перемовин і дозволяйте співрозмовникам висловлювати свої страхи та побоювання.

• Плануйте заходи для залучення громад до довгострокової дискусії та дебатів стосовно наболілих питань і в той же час активно реагуйте на нові чутки або міфи, що можуть підживлювати або загострювати міжобщинну напруженість.[19]

• Заохочуйте співробітників поширювати дотичну інформацію серед знайомих та клієнтів.

• У справі розвінчання упереджень і міфів людському поголосу довіряють більше, ніж викладеним письмово фактам.[20]

• Забезпечте лікарям, вчителям, поліціянтам з місцевої громади доступ до коректних фактів – люди найбільше довіряють тим службовцям, які з ними безпосередньо спілкуються кожний день.

• Забезпечте можливості для змістовної взаємодії між групами, щоб міфи та стереотипи можна було вивчити, заперечити і розвіяти.

• Співпрацюйте з місцевими школами та іншими навчальними закладами, а також місцевою молоддю, щоб підвищити обізнанність про всі громади місцевих меншин.

• Скористайтеся «Оцінкою впливу на згуртованість громад», щоб перевірити, чи заходи, які ви плануєте, будуть корисними для протидії загальним негативним стереотипам, що підтримуються однією групою щодо іншої.

Увага!

• Спрощений підхід до розвінчання міфів, який тільки надає інформацію або спростовує міфи фактами, яким не довіряють жителі, може лише посилити вплив забобонів.[21]

• Залякування може лише відвернути людей і зміцнити їх у своїй думці і упередженнях.


 

Щоб забезпечити згуртованість громади, маємо:

подолати місцеві стереотипи, уявлення та упередження

З ЧОГО ПОЧИНАТИ ПЛАНУВАННЯ Приділіть час на з’ясування відповідних фактів про вашу місцевість, напр., кількість мігрантів і переселенців, як реалізується політика розподілу житла тощо, і визначте, як ви збираєтеся підтримувати свою актуальну поінформованість.   Допоможіть місцевим лідерам і працівникам соцслужб зрозуміти всю складність питань.   Поміркуйте про різні засоби та шляхи подолання упереджень.   УВАГА! Спрощений підхід не принесе користі, а навпаки, погіршить ситуацію.   Запропонуйте колегам скористатися «Оцінкою впливу на згуртованість громад», щоб переконатися що вони не роблять помилок.

ПІСЛЯ ЦЬОГО

(якщо це підходить до вашого району) :

  • Забезпечте можливості для змістовної взаємодії між групами, спрямованої на подолання стереотипів.
  • Розвивайте навички розвінчання упереджень і міфів у місцевих громадських лідерів і службовців, що працюють безпосередньо з громадами.
  • Розповідайте про переваги різноманітності та важливість рівноправ’я.
  • Ретельно готуйтеся до складних перемовин і дозволяйте співрозмовникам висловлювати свої страхи та побоювання.
  • Залучіть школи та інші навчальні заклади до інформаційно-просвітницької роботи.

 

Забезпечте постійне оновлення актуальної фактичної інформації про різні місцеві громади та питання, що впливають на їх згуртованість.

 

Забезпечте отримання людьми актуальної інформації різними шляхами і за допомогою різних медійних засобів.

 

НАСТУПНІ КРОКИ

Переконайтеся, що маєте достатньо ресурсів, щоб продовжити розвінчання місцевих уявлень і міфів і не допустити збереження глибоко укорінених стереотипів.

 

 


Розділ 3


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 434; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!