Зміцнення довіри до місцевих установ



Що таке довіра до місцевих установ?

Під місцевими установами ми переважно розуміємо місцеві органи самоврядування; однак, питання зміцненя довіри також актуальні в житловій сфері, системі охорони здоров’я, освіти, системі кримінального правосуддя і саме для вашої організації. «Створення атмосфери довіри є складною діяльністю, тому що довіра базується як на раціональних, так і на емоційних реакціях».[22] Особисті враження людей є тим головним інструментом побудови довіри, за яким слідують людський поголос та відгуки знайомих, сусідів і колег. Місцеві ЗМІ звичайно можуть впливати на довіру людей до місцевих установ, але особистий досвід і те, що люди чують з перших рук від інших, може бути більш значущим.[23]

Чому важливо зміцнювати довіру до місцевих установ?

В тих районах, де люди довіряють місцевим установам, вони з більшою ймовірністю відчувають свою приналежність до громад, можливість впливати на рішення на місцевому рівні та співпрацювати з іншими, щоб поліпшити своє оточення та свою громаду. Там, де люди справді відчувають, що мають всі права та можливості у громадах, на робочих місцях і повсякденній взаємодії, вони більш задоволені своїм життям.[24] У довгостроковій перспективі це може призвести до того, що члени громади будуть шукати вирішення проблем шляхом співпраці, а не покладатися на місцевий орган самоврядування.

Як зміцнювати довіру до місцевих установ?

Для кожної зі сфер обслуговування населення застосовуються свої стратегії зміцненя довіри.[25] Ваш підхід має визначатися рівнем соціального неблагополуччя, користування державними послугами та сприйняттям людьми своїх власних можливостей для чинення тиску чи впливу.

• Забезпечте людям високоякісні особисті враження від послуг, які ви їм надаєте.

• Ваші послуги мають бути гнучкими, мати людське обличчя і дозволяти випадкові людські помилки з боку клієнтів. Поведінка персоналу є головним чинником побудови довіри людей до вас і вашої організації.

• Послуги повинні надаватися згідно з обіцянками так, щоб це було наочно.

• Будьте відкритими і пояснюйте, як приймаються рішення – навіть якщо вони приймаються не на користь людей, але процес прийняття рішень є справедливим,  то люди з більшою ймовірністю приймуть його.

• Удосконалення довкілля може вплинути на те, як люди сприймають роботу місцевих установ та органів самоврядування.

• Залучайте людей до обговорення складних рішень щодо ресурсів і послуг, щоб люди розуміли, чому і як приймаються непопулярні рішення.

• Нарощуйте місцевий потенціал лідерства — представницького і різноманітного, такого, що чутливо реагує на проблеми та потреби громад.

• Замкніть ланцюг – підтримуйте зворотній зв’язок із громадами при затвердженні заходів щодо певної проблеми.

• Допоможіть людям зрозуміти, як вони можуть обговорювати проблеми та впливати на прийняття рішень на місцевому рівні.

Увага!

• Пам’ятайте, що довіра базується як на раціональних, так і емоційних реакціях.

• Важливо надавати обіцяні послуги і демонструвати, що ви активно прислухаєтеся до місцевих проблем, навіть якщо ви не в змозі їх вирішити.


 

Щоб забезпечити згуртованість громади, маємо:

зміцнити довіру до місцевих установ

З ЧОГО ПОЧИНАТИ ПЛАНУВАННЯ Цей процес має дві головні складові і можливо, вам доведеться планувати заходи для обох:   Забезпечте людям якісні враження від ваших послуг.   Забезпечте людям можливість впливати на надання послуг і отримувати відповіді від вас.   УВАГА! Пам’ятайте, що довіра базується як на раціональних, так і емоційних реакціях.   Важливо надавати обіцяні послуги і демонструвати, що ви активно прислухаєтеся до місцевих проблем.

ПІСЛЯ ЦЬОГО

(якщо це підходить до вашого району) :

  • Ваша взаємодія має бути високої якості, щоб було зрозуміло, чого очікувати.
  • Забезпечте отримання відгуків від клієнтів і переконайтеся, що вони постійно в курсі вашої роботи з питань, що становлять для них інтерес.
  • Будьте відкритими і не бійтеся обговорювати складні питання з клієнтами.
  • Забезпечте помітне поліпшення місцевих проблемних місць, тобто забудованого довкілля.

 

НАСТУПНІ КРОКИ

Заохочуйте постійну участь і вплив з боку місцевого населення і гарантуйте регулярну ефективність і транспарентність вашої служби.

 


 

Розділ 4

Зміцнення ролі молоді

Яку роль може відігравати молодь у забезпеченні згуртованості?

Молодих людей можна навчити наставництву, фасилітації та медіації для надання підтримки та навчання своїх однолітків і більш широкого загалу в громаді. За умови належного забезпечення молодих людей можна підтримати в розумінні того, що посилює і що ослаблює громадський конфлікт у громаді, і яка роль в цьому належить їм. Молоді люди можуть зав’язувати відносини незалежно від етнічних і соціальних відмінностей і бути зразком для наслідування в пропаганді добрих відносин зі своїми однолітками і людьми похилого віку в наших громадах.

Навіщо зміцнювати роль молоді?

Молоді люди — це завтрашні творці або руйнівники громад. Залучення дітей та молоді в роботу зі згуртування місцевого населення, до прийняття рішень і демократичніих ініціатив розвиває у них почуття причетності, громадянської довіри і відповідальності, а також виховує їх як надійну опору для всієї громади. Взаємодія з більш складними молодими людьми може позитивно вплинути на відчуття благополуччя та причетності у громаді, наприклад, за рахунок зниження вандалізму, кількості графіті, рівня злочинності і поліпшення відносин зі своїми однолітками і людьми похилого віку. Тому робота, націлена на зміцнення згуртованості громади, має також проводитися в школах і серед молоді, адже тепер для школ і коледжей встановлений законодавчий обов’язок сприяти згуртованості у громадах.[26]

Що для цього потрібно?

• Розробіть для своєї організації комплексний план дій щодо внеску молоді у забезпечення згуртованості.

• Оцініть власні та інші місцеві послуги, які надаються молоді. Чи займаються вони розчарованими молодими людьми? Які існують структури на місцях для залучення молоді до ініціатив місцевої демократії та прийняття рішень? Скористайтеся таким інструментом, як “Hear By Right” («Слухайте путьом»), розробленим британським Національним управлінням у справах молоді для оцінки та розширення участі молоді у прийнятті рішень на місцевому рівні.[27]

• У тих районах, де школи та коледжі є моноетнічними, роздивіться питання запровадження програм зв’язків між школами[28] та освітніх програм, спрямованих на розмаїття культур. Подбайте про те, щоб знання та досвід, які молодь отримує, передавались більш широкому загалу в громаді.[29]

• Залучайте молодь до заходів і проєктів за участю старших за віком членів громади, які покликані руйнувати вікові бар’єри.

• Надавайте підтримку місцевим молодіжним службам, школам і коледжам у поглибленні розуміння молодими людьми того, що таке згуртованість громад та розвитку їх практичних навичок у цьому напрямку.

• Критично ставтеся до будь-яких негативних стереотипів стосовно молоді, натомість наводьте позитивні приклади місцевої молоді, яка робить свій внесок у зміни.

• Займіться важкодоступними молодими людьми. Вони часто є фахівцями в галузі конфліктів у громаді. За належної підтримки і ресурсного забезпеченя вони можуть стати відповідальними та впливовими лідерами молоді на місцевому рівні.

• Започаткуйте виховання молодих лідерів, які можуть стати активними прибічниками згуртованості.

• Забезпечте чітку стратегію просування молоді, що включає в себе освітні та професійні нагороди.

• Забезпечте виконання «Оцінки впливу на згуртованість громад» для будь-яких заходів, що ви їх реалізуєте.[30]

Увага!

• Враховуйте можливості молодих людей, не ставте перед ними нездійсненні завдання.

• Не налаштовуйте молодих людей на поразку – якщо щось обіцяєте, то виконуйте.

• Не вдавайтеся до послуг тільки однієї невеликої групи молоді в якості консультантів. Пам’ятайте, якщо молодь не просувати далі, то вона починає нудьгувати і самоусуватися.


 

Щоб забезпечити згуртованість громади, маємо:

зміцнити роль нашої молоді

З ЧОГО ПОЧИНАТИ ПЛАНУВАННЯ Сплануйте участь молоді у забезпеченні згуртованості.   Придивіться до своєї поточної роботи з залучення кадрів – чого там не вистачає?   Придивіться до своєї поточної роботи щодо забезпечення громадського впливу – чи можна щось покращити?   Придивіться до місцевої громади – що становить головні проблеми у забезпеченні згуртованості?   УВАГА! Враховуйте можливості молоді, не ставте нездійсненні завдання.   Не вдавайтеся до послуг тільки однієї невеликої групи молоді.   Не забувайте просувати молодь далі.   Критично ставтеся до негативної стереотипизації молоді.

ПІСЛЯ ЦЬОГО

(якщо це підходить до вашого району) :

  • Започаткуйте виховання молодих прибічників згуртованості та громадських лідерів.
  • Забезпечте участь молоді в ініціативах місцевої демократії.
  • Впровадьте програму зв’язків між школами.
  • Допоможіть молоді надбати навички щодо згуртованості громад і розв’язання конфліктів.
  • Заохочуйте, просувайте молодь і відзначайте її професійними винагородами.

 

НАСТУПНІ КРОКИ

Регулярно відзначайте успіхи молодих лідерів громади і прибічників згуртованості.

 

 


Розділ 5


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!