Сприяння взаємодії людей та груп



Jo Broadwood and Nicola Sugden

 

Building Cohesive Communities

 

What frontline staff and community activists need to know

 

 

Department for Communities and Local Government, London

October 2009

 

 

Джо Бродвуд і Нікола Сагден

 

Формування згуртованих громад

 

Що мають знати працівники обслуговуючих організацій і громадські активісти

 

Департамент у справах громад і місцевого самоврядування

 

Лондон

 

жовтень 2009 р.

 

Представлені в цьому звіті висновки належать авторам і не обов’язково відображають погляди або політику Департаменту у справах громад і місцевого самоврядування.

 

Департамент у справах громад і місцевого самоврядування

Еланд Хаус

Брессенден Плейс

Лондон

SW1E 5DU

Телефон: 0303 444 0000

Веб-сайт: www.communities.gov.uk

 

© Королівський друкар і керівник Канцелярії Її Величності, 2009

 

Авторські права на друкарське оформлення належать Британській короні.

 

Ця публікація, за винятком логотипів, може бути безкоштовно відтворена в будь-якому форматі і на будь-якому носії для цілей наукового дослідження, приватного вивчення або внутрішнього обігу в межах будь-якої організації і за умови, що вона відтворюється точно і не використовується в контексті, що вводить в оману. Використаний матеріал має бути підтверджений знаком авторського права Британської корони і вказана назва публікації.

 

Для будь-якого іншого використання змісту даної публікації потрібна ліцензія на авторське право. Будь ласка, подайте заявку на ліцензію Click-Use на www.opsi.gov.uk/click-use/system/online/pLogin.asp, або зв’яжіться з Управлінням інформації державного сектора: Office of Public Sector Information, Information Policy Team, Kew, Richmond, Surrey TW9 4DU.

 

e-mail: licensing@opsi.gov.uk

 

Якщо Вам потрібна ця публікація в альтернативному форматі, будь ласка, напишіть на наступну адресу електронної пошти: alternativeformats@communities.gsi.gov.uk

 

Публікації Міністерства житлового будівництва, громад і місцевого самоврядування

Тел.: 0300 123 1124

Факс: 0300 123 1125

Email: product@communities.gsi.gov..uk

Онлайн на веб-сайті  Міністерства житлового будівництва, громад і місцевого самоврядування: www.communities.gov.uk

Зміст

Вступ

Розділ 1. Сприяння взаємодії людей та груп

Розділ 2. Подолання місцевих стереотипів, уявлень та упереджень

Розділ 3. Зміцнення довіри до місцевих установ

Розділ 4. Зміцнення ролі молоді

Розділ 5. Формування ефективного лідерства в місцевій громаді

Розділ 6. Виховання почуття приналежності до місцевої громади

Розділ 7. Формування прихильності до спільного майбутнього

Розділ 8. Зміцнення життєстійкості місцевих громад

Розділ 9. Використання засобів комунікації та масової інформації у сприянні згуртованості

Розділ 10. Врегулювання основних причин поганої згуртованості громад


Вступ

Перед вами короткий практичний посібник для громадських активістів і працівників державних організацій, що працюють у сфері розбудови згуртованих громад.

У його основі лежать сучасні дослідження та наш власний практичний досвід. Те, як ви збираєтеся зміцнювати згуртованість громади буде залежати від самої громади, в якій ви працюєте, від її історії та сучасних викликів. Таким чином одні теми в цьому посібнику можуть виявитися дуже потрібними вам, а інші неактуальними. Тому використовуйте у своїй роботі тільки ті розділи, які будуть корисні.

Теми, що увійшли до цього посібника, ми обрали тому, що сучасні дослідження та наш практичний досвід вказують на те, що саме вони важливі для належного підходу до зміцнення згуртованості в громадах. Але це не повний перелік актуальних питань для обговорення. Більше про заходи, що сприяють зміцненю згуртованості громад можна дізнатись з таких ресурсів, як «План дій щодо забезпечення згуртованості»[1], «Що допомагає згуртовувати громад»[2] або веб-порталу Інституту сприяння згуртованості громад (iCoCo)[3].

При написанні цього посібника ми виходили з припущення, що ви вже маєте навички керівництва групами та ведення складних перемовин з людьми у своїх громадах. Якщо це не так, то вам знадобиться підвищити свою кваліфікацію.

Більшість працівників і активістів, з якими ми працювали, цікавилися такими питаннями:

• Сприяння взаємодії людей та груп

• Подолання групових стереотипів, уявлень та упереджень

• Зміцнення довіри до місцевих установ

• Зміцнення ролі молоді

• Формування ефективного лідерства в місцевій громаді

Також наступні теми, на наш погляд, можуть допомогти згуртуванню громад, в яких ви працюєте:

• Виховання почуття приналежності до місцевої громади

• Формування прихильності до спільного майбутнього

• Зміцнення життєстійкості місцевих громад

 

• Використання засобів комунікації та масової інформації у сприянні згуртованості

• Врегулювання основних причин поганої згуртованості громад.


 

Автори висловлюють подяку багатьом працівникам державних обслуговуючих організацій, громадським активістам і місцевим мешканцям, які покращили свої знання та навички, починаючи з 2003 року. Також висловлюємо подяку нашим колегам та колєжанкам за цінні пропозиції та поради, що значно покращили цей посібник.

 

Зв’язатися з нами можна за наступними адресами електронної пошти:

з Джо Бродвуд                  Jo.Broadwood@btinternet.com

з Ніколя Сагден                nsugden@resolutionuk.org

 


 

Розділ 1

Сприяння взаємодії людей та груп

Що таке група?

Найчастіше групи розрізняють за етнічними, віросповідальними / релігійними, гендерними ознаками. Проте «самоусвідомлення людей складається з багатьох прошарків і окремі ідентичності не відображають усього спектру того, ким себе відчувають люди».[4] Так люди можуть належати до формальних груп (наприклад,  об’єднанння мешканців або політичної партії) і менш формальних груп (таких як родина, друзі тощо[5]). Люди можуть приєднуватися до певних груп на окремих етапах свого життя або щоб приймати участь у певних видах діяльності (напр., молоді мами,  користувачи дитячих садочків, користувачі центрів дозвілля тощо). Інколи належність до цих груп важливіша за ототожнення людей за етнічним походженням або релігійною приналежністю.

На самоусвідомлення людей впливає вік, цінності та клясова приналежність. Багато хто дуже ототожнює себе з певною місцевістю або місцями. Різні групи можуть по-різному ставитися до того самого місця (напр., молодь та люди похилого віку можуть по-різному сприймати питання стосовно території та безпеки у тій самій місцевості). Групи, до яких люди себе зараховують, можуть змінюватися з плином часу.

Навіщо зближувати людей та сприяти їх взаємодії?

Зближення людей є одним із способів «розбудови міцних і позитивних відносин між людьми різного походження».[6] Професор Майлс Х’юстоун наочно продемонстрував у своєму дослідженні, що упереджень стає менше, а взаємопорозуміння більше, коли групи взаємодіють. Простого співіснування різних груп на одній території недостатньо.[7] Групи відчувають менше занепокоєння і загрози від присутності іншої групи, коли між ними існує вагома та стійка взаємодія.[8] Мешканці моноетнічних районів і переважно моноетнічних районів найчастіше бувають вкрай стурбовані змінами і тому потребують підтримки у налагодженні заходів, спрямованих на наведення мостів з групами новоприбулих до їх районів. «Згурованість зазвичай вище там, де мости наводять практично з кожною етнічною групою».[9] (Більше про «наведення мостів» дивись нижче у цьому розділі.)

Що для цього потрібно?

• Як постачальник послуг пам’ятайте, що групи, в які ви зараховуєте окремих людей, можуть лише частково охоплювати їх ідентичність (самоусвідомлення). Значну роль в їх потребах та виборі можуть відігравати й інші фактори.

• Скористайтеся «Оцінкою впливу на згуртованість громад»[10] для оцінки готовності груп до заходів з «наведення мостів» або доцільності продовження заходів зі «зміцнення зв’язків». (Під «зміцненням зв’язків» мається на увазі зміцнення довіри в межах об’єднань людей зі схожим самоусвідомленням. «Наведення мостів»— це налагодження зв’язків і стосунків між різними самобутніми групами в межах громади.)[11]

• Допоможіть кожній групі вибрати своїх лідерів або представників — нейтральних і відкритих для взаємодії з іншими групами, які можуть своїм прикладом продемонструвати людям, що контакт з іншою групою цілком можливий.

• Створюйте можливості для контакту, тому що це зменшує занепокоєння, сприйняття людьми загрози з боку інших груп і покращує відносини між групами.[12]

• Не обов’язково, щоб всі мали безпосередній контакт з представниками іншої групи; спілкування з людьми, котрі мають знайомих з іншої групи також також пом’якшує упередження.[13]

• Можливо, вам доведеться звернути увагу на страхи та побоювання окремих осіб в групах, навіть якщо вони не висловлюються відкрито більшістю. Важливо включити їх у процес, але не дозволяти цим проблемним уявленням зупинити налагодження контактів з іншою групою.

• В кожній з груп визначте питання, що становлять взаєний інтерес або прагнення. Навіть коли групи, схоже, мають мало спільного, майже напевно знайдуться якісь основоположні питання, що будуть мати значення для них усіх. Допоможе в цьому оцінка інтересів у розділі «Позиції,інтереси та спільні потреби».[14]

• Використовуйте навички та методи розв’язання конфліктів.[15]

 

 

Увага!

• Не дивіться на людину тільки з точки зору національності, раси або віросповідування – звичайно ідентичність людей складається з багатьох показників.

• В умовах тривалого конфлікту, високого рівня упередженості або ймовірній загрозі якійсь групі з боку іншої групи заходи зі зміцнення зв’язків та підготовча робота можуть тривати значно довше. У випадку надмірної ймовірності такої загрози від контакту між групами варто відмовитись, тому що це не принесе користі.

• Події національного та міжнародного масштабу можуть впливати на впевненість окремих людей та груп у необхідності взаємодії.

Щоб забезпечити згуртованість громади, маємо:

сприяти взаємодіїї груп і людей

З ЧОГО ПОЧИНАТИ ПЛАНУВАННЯ Що собою являють групи у вашій місцевості? Чи виграє вона від їх зустрічей з іншими? Скористайтеся «Оцінкою впливу на згуртованість громад» для визначення готовності груп зібратися разом. Допоможіть кожній групі визначити лідерів, відкритих до взаємодії з іншими. УВАГА! Переконайтеся, що ви добре знайомі з минулими місцевими конфліктами та усвідомлюєте рівень упереждень і загроз наразі. Не роздивляйте ідентичність лише з точки зору національної приналежності або віросповідування / релігії. Не у всякому випадку безпосередня зустріч принесе користь.

ПІСЛЯ ЦЬОГО

(якщо це підходить до вашого району) :

  • Працюйте з кожною групою окремо для зміцнення довіри серед членів групи та її подальшого розвитку перед тим, як ініціювати наведення мостів з іншими групами.

 

АБО

  • Підготуйте групи для зустрічі та зближення – визначте питання спільного інтересу чи прагнень.
  • Переконайтеся, що розумієте та можете реагувати на будь-які прояви стурбованості з боку членів груп.

 

НАСТУПНІ КРОКИ

Проаналізуйте вплив і успіхи своєї роботи з точки зору цілей, викладених в оригінальній «Оцінці впливу», і поділіться результатами з коллегами.


 

Розділ 2


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 317; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!