Взаємодія з органами управління, державними фондами



та суб'єктами підприємницької діяльності

Розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних ко­штів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (рис.1). Наявна законодавча база визначає заклади освіти розпорядниками коштів бюджету нижчого рівня (третього ступеня).

Законодавець дає наступне визначення розпорядника коштів бюджету нижчого рівня – це розпорядник, який у своїй діяльності підпорядкований відповідному головному розпоряднику та (або) діяльність якого координується через нього.

Фінансові управління районної державної адміністрації

Фінансове управління займається керівництвом та управлінням в сфері фінансів району. Основними завданнями управління є:

• забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території району;

• складання розрахунків до проекту районного бюджету і подання їх на розгляд райдержадміністрації;

• підготовка пропозицій щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку району;

• розроблення пропозицій з удосконалення методів фінансового і бюджетного планування і фінансування витрат;

• здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами та організаціями за­конодавства щодо використання ними бюджетних коштів цільових фондів, утворених районною радою;

• здійснення загальної організації та управління виконання районного бюджету, координація діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

Заклади освіти Деснянського району не працюють безпосередньо з фінансовим управлінням району. Всі питання вирішуються через головного розпорядника — районне управління освіти.

Управління освіти районної державної адміністрації

Головні розпорядники коштів (управління освіти) мають значно більше прав, обов'язків і відповідальності порівняно з підлеглими розпорядниками бюджетних коштів (заклади освіти). Вони розробляють план своєї діяльності та на його підставі бюджетні запити, розглядають і затверджують кошториси підвідомчих установ, складають річні кошториси доходів і видатків, здійснюють у встановленому порядку перерозподіл бюджетних асигнувань з одних кошторис­них підрозділів в інші.

Головні розпорядники мають право розподіляти надані їм бюджетні кошти між підлеглими розпорядниками асигнувань, в разі необхідності відкликати і передавати бюджетні асигну­вання від однієї установи іншій. Вони мають право збільшувати асигнування за кошторисом одних установ за умови скорочення на ту ж саму суму і за тими самими статтями кошторису іншим аналогічним установам, здійснюють постійну перевірку законності й ефективності ви­користання бюджетних коштів підвідомчими їм установами, несуть повну відповідальність за виконання кошторису згідно з бюджетними призначеннями не тільки відомства в цілому, а й усіх підвідомчих їм установ та організацій, а також контролюють стан обліку й звітності в цих установах.

Розпорядники коштів третього ступеня одержують бюджетні кошти від основних роз­порядників на утримання своєї установи. Вони мають свій кошторис, рахунки в установах Державного казначейства, ведуть самостійно бухгалтерський облік виконання кошторису і складають установлену звітність. Вони не користуються правом подальшого розасигнування бюджетних коштів.

Розпорядники коштів другого і третього ступенів також несуть відповідальність за цільове використання бюджетних коштів. Вони складають і надають звіти про використання бюджет­них коштів головним розпорядникам коштів та відповідному фінансовому органу.

Органи Державного казначейства

Органи Державного казначейства забезпечують виконання державного та місцевого бюджетів шляхом обліку надходжень, податків, зборів та інших обов'язкових платежів та проведення видатків державного та місцевих бюджетів через оплату рахунків суб'єктів господарської ді­яльності, які виконали роботи, надали послуги відповідним розпорядникам коштів.

Державне казначейство здійснює такі функції:

· відкриває, веде та закриває рахунки;

· веде базу даних про мережу розпорядників і одержувачів бюджетних коштів;

· здійснює розрахунково-касове обслуговування розпорядників, одержувачів бюджетних коштів;

· управляє наявними фінансовими ресурсами, що ним обліковуються;

· подає розпорядникам і одержувачам бюджетних коштів витяг з розпису державного бю­джету та зміни до нього;

· веде бухгалтерський облік операцій з виконання бюджетів;

· приймає звіти від розпорядників та одержувачів бюджетних коштів;

· у межах своїх повноважень виконує контрольні функції, пов'язані із здійсненням бюджет­них повноважень розпорядників коштів;

· перевіряє відповідність первинних документів розпорядників та одержувачів бюджетних коштів бюджетним асигнуванням та вимогам бюджетного законодавства;

· надає консультаційну допомогу учасникам бюджетного процесу з питань, що належать до його компетенції;

· виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань

Розпорядники бюджетних коштів, які обслуговуються через Державне казначейство, ведуть облік юридичних і фінансових зобов'язань.

Під юридичними зобов'язаннями слід розуміти відповідальність розпорядника коштів бюджету, як споживача товарів, робіт, послуг, що виникає із договорів (угод, замовлень), у відповідності до яких заклад повинен сплатити належну суму виконавцеві за умови реалі­зації цих договорів впродовж бюджетного року, або у майбутньому, за умови кредиторської заборгованості.

Фінансові зобов'язання розпорядника бюджетних коштів виникають як наслідок вико­нання договорів контрагентом. Підставою для сплати коштів є наступні первинні фінансові документи: видаткові накладні, акти виконаних робіт.

Заклади освіти одержують бюджетні кошти безпосередньо з рахунку Державного казна­чейства (відповідного територіального органу казначейства) на оплату рахунків за виконані роботи, одержані послуги від підприємств, установ, організацій та кошти для виплати заро­бітної плати своїм працівникам.

Оплата рахунків здійснюється шляхом безготівкового перерахування бюджетних коштів з єдиного казначейського рахунку на користь суб'єктів господарської діяльності, що виконали роботи та надали послуги розпорядникам коштів, про що буде зроблено запис у реєстрацій­ному рахунку цього розпорядника.

Оплата рахунків розпорядників коштів бюджету здійснюється лише за наявності в обліку органів казначейства їхніх зобов'язань та залишків коштів на рахунках розпорядників.

Підставою для оплати рахунків є платіжні доручення розпорядників коштів та документи, які підтверджують цільове направлення коштів: рахунки, рахунки-фактури, накладні, товарно-транспортні накладні, трудові угоди, договори на виконання робіт, акти виконаних робіт, тендерна документація, договори про закупівлю, тощо.

Для оформлення документів на отримання заробітної плати, допомоги, видатків на служ­бові відрядження та інших коштів, що видаються на видатки, які не можуть бути проведені безготівковою оплатою, розпорядники коштів подають до органів казначейства заявку на видачу готівки.

 

Централізована школа

Правовий статус

Відсутність у школи власного бухгалтерського обліку має для неї наслідки відсутності ознак юридичної особи публічного права. Така школа якраз має усі озна­ки відокремленого структурного підрозділу іншої юридичної особи - районного управління освіти. Аргументуємо дану точку зору:

• Школа не є розпорядником коштів, немає рахунків ні в комерційному банку, ні в установі Держказначейства. Зокрема, заробітну плату співробітники отримують через районне управління освіти;

• Облік усіх наявних матеріальних цінностей школи веде централізована бухгалтерія шкіл району;

• Школа не зареєстрована у податковій адміністрації, не є платником прибуткового податку та інших платежів до бюджету;

• Школа не зареєстрована у місцевому відділенні пенсійного фонду. Відрахувань до пенсій­ного фонду вона не проводить, розрахунків щодо нарахування пенсій своїм співробітникам не забезпечує;

• Школа не має реєстрації у місцевому фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Оплату лікарняних листків, виділення санаторно-курортних путівок ви­конують відповідно ЦБ шкіл та комісія соціального страхування РУО. Директор школи суто номінально називається головою шкільної комісії соцстраху;

• Школа не має жодних юридичних правоустановчих документів на приміщення, землю, комунікації;

• Школа як окрема установа не зареєстрована у територіальному органі державної статистики;

• Школа не має права підписувати жодного договору з іншими юридичними та фізичними особами на роботи, послуги, матеріальні цінності

• Школа не уповноважена самостійно залучати платні послуги, здавати в оренду тимчасово вільні приміщення та обладнання;

• Усі благодійні внески батьків (коштами, роботами, послугами, матеріальними цінностями) на підтримку школи вона повинна передавати на облік ЦБ шкіл району.


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 246; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!