Не забудьте повернути до Пенсійного фонду корінець довідки з інформацією банку в про номер відкритого рахунку.



Для одержання дозволу на виготовлення печатки потрібно подати заяву у дозвільну систему з підписом керівника БФ, за встановленою формою, оригінал та нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію; довідку з банку про відкриття рахунку; витяг із статуту в тій його частині, у якій ідеться про право організації мати печатку та штампи, самостійний баланс (витяг підписує керівник); ескізи печатки та штампу у двох примірниках; ксерокопію довідки про внесення до Єдиного реєстру; квитанцію про сплату послуг дозвільної системи.

Наданий дозвіл дає право на виготовлення печатки.

Наступний крок - реєстрація у міському чи районному центрі зайнятості. Така реєстрація здійснюється наприкінці, оскільки на заяві встановленого зразка, що надається організацією, крім підпису керівника та головного бухгалтера обов'язково має бути печатка БФ. Крім цього, для постановки на облік у центрі зайнятості достатньо лише подати оригінали установчих документів організації. На підтвердження реєстрації центр зайнятості надає повідомлення платнику збору, де буде вказано реєстраційний номер.

Не забудьте подати до податкової інспекції, в якій організація стоїть на обліку, заяву встановленого зразка з проханням про реєстрацію організації як неприбуткової.

 

Взаємодія між школою та благодійним фондом

Взаємовідносини між школою та благодійним фондом фактично розпочинаються із на­писання Статуту Благодійного фонду, адже якщо до нього не будуть внесені напрямки діяль­ності, спрямовані на допомогу школі, то і стосунки двох юридичних осіб будуть юридично ускладнені. Вважаємо, що фондом передбачена допомога школі і зафіксована благодійною програмою фонду та договором про співпрацю між школою та благодійним фондом

18. Напрямки благодійної допомоги загальноосвітньому навчальному закладу

напрямки благодійної допомоги школі можуть бути передбачені від фонду? Перерахуємо, ті, які зустрічаються найчастіше, є можливими та не суперечать чинному законодавству:

• щомісячне перерахування коштів на спеціальний рахунок школи (за заявою директора і рішенням керівного органу фонду);

• надання регулярної фінансової благодійної допомоги співробітникам школи (за рішенням керівного органу фонду);

• повна або часткова компенсація вартості шкільного харчування учням чи вчителям (за рішенням керівного органу фонду);

• виплата стипендії учням школи (за рішенням керівного органу фонду, у стипендіатів мають бути ідентифікаційні коди);

• компенсація транспортних витрат учителям;

• організація, фінансування ремонтів шкільних приміщень, утримання території школи, під­готовка школи до нового навчального року (здійснюється напряму з виконавцями робіт, або шляхом переведення цільових коштів на спецрахунок школи);

• придбання для школи інвентарю, обладнання, меблів тощо (за листом-заявкою школи або придбання фондом з подальшою передачею, придбаного на баланс школи);

• фінансування шкільних заходів, акцій, свят тощо;

• фінансування додаткових гуртків, секцій, клубів тощо;

• фінансова допомога на лікування, оздоровлення, навчання співробітників школи;

• фінансова та матеріальна підтримка учнів із соціально-незахищених сімей;

• проведення благодійних акцій та інших заходів передбачених Статутом БФ.

Нагадуємо ще раз, що Благодійний Фонд є окремою юридичною особою і не підпорядковується директору школи, органам управління освітою, місцевим органам самоуправління тощо. Стосунки школи з фондом є виключно юридичними і будь­-яка взаємостороння дія повинна бути оформлена документально (прохання, заява, звернення, бухгалтерські документи, пояснення тощо).

 

Роз'яснення до питань, які виникають найчастіше

Як взаємодіє благодійний фонд та батьківський комітет школи?

Можливі варіанти: делегування своїх представників до правління, наглядової ради або шкільні засідання з керівними органами фонду

3 якою періодичністю проводиться засідання фонду?

Щомісячно або один раз на два-три місяці.

Чи може фонд надавати щомісячну фінансову благодійну допомогу учителям школи?

Може, якщо це передбачено Статутом фонду, благодійною програмою (за рішенням прав­ління та за наданням прохання керівника закладу).

Чи є обмеження на розміри благодійної допомоги?

Обмежень немає, окрім можливостей фонду!

Чи може фонд оплатити навчання у ВНЗ співробітнику школи або дитині співробіт­ника, матеріально підтримувати пенсіонерів-колишніх вчителів школи?

Так. Якщо це передбачено Статутом фонду.

Де благодійний фонд проводить свої засідання?

Може і в школі; за юридичною адресою; на «нейтральній території».

Який механізм взаємодії школи з благодійним фондом?

Школа укладає з фондом угоду про благодійну діяльність, у якому передбачено види діяль­ності, які розповсюджуються на школу (матеріальна благодійна допомога, яка перераховується на спеціальний рахунок школи за листом-поданням директора школи на керівника фонду.

Як взаємодіє директор школи з фондом?

Директор може бути одним із членів правління фонду, якщо є членом фонду і сплачує членські внески. Може взагалі не брати ніякої участі у діяльності фонду, спілкуватись лише документально.


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 207; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!