У 17 розділі облікової картки «Види економічної діяльності та ознаки зовнішньоекономічної діяльності» потрібно вказати, що основним напрямком діяльності є «благодійництво».



Крім довідки про внесення до Єдиного державного реєстру, повинна бути відмітка статистичного органу на оригіналах статуту та свідоцтва про державну реєстрацію.

У продовж 10 днів з моменту реєстрації організація повинна стати на облік у міському чи районному Фонді соціального страхування. Для цього потрібно надати картку встановленого зразка (видається безкоштовно при реєстрації) із інформацією із Статуту організації, а також оригінали статуту та свідоцтва про державну реєстрацію, а також довідку про внесення ор­ганізації до Єдиного реєстру. Документом, що підтверджує реєстрацію у Фонді соціального страхування, є повідомлення із зазначенням реєстраційного номеру організації.

За порушення 10-денного терміну встановлена адміністративна та фінансова (штраф) відповідальність, яку покладають на керівника.

Наступним кроком у реєстрації є постанова БФ на облік у міських (районних) органах Пенсійного фонду. Для цього надається заява встановленого зразка (надається безкоштовно при реєстрації). Інформація для її заповнення береться із Статуту. Також подаються нотарі­ально засвідчені копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію, статистичну довідку із Єдиного державного реєстру (ці нотаріально завірені копії залишаються у Пенсійному фонді). Документом, що підтверджує реєстрацію БФ в органах Пенсійного фонду є повідомлення із зазначенням реєстраційного номеру організації. Обов'язковими також є відмітки на оригіналі Статуту БФ. Після завершення реєстрації Пенсійний фонд надає довідку для пред'явлення у банк, корінець якої після відкриття банківського рахунку, повертається до Пенсійного фонду, який видав довідку.

Далі необхідно поставити БФ на облік в органах державної податкової інспекції. Подається заява встановленого зразка (2 примірники, надається безкоштовно). Інформація для запо­внення заяви вже міститься у попередньо оформлених установчих документах. Додатково подаються ксерокопії ідентифікаційних кодів засновників, повне їх найменування чи прізвище, ім'я по батькові, місце знаходження чи місце проживання, телефони. Окрім заяви до податко­вої інспекції подаються нотаріально засвідчені копії статуту, свідоцтва про держреєстрацію, статистичну довідку із Єдиного реєстру, а також оригінал та ксерокопію протоколу обрання керівного органу управління БФ, який прийняв рішення про його створення та про призна­чення керівника, оригінал і ксерокопію наказу керівника про призначення бухгалтера (якщо вже є кандидатура); оригінал та ксерокопію договору оренди або іншого документа, який підтверджує місце знаходження організації. Постановка на облік підтверджується довідкою податкової інспекції та штампом на оригіналі статуту.

Відкриття банківського рахунку відбувається шляхом подачі до банківської установи за­яви встановленого зразка, підписаної керівником та бухгалтером, а також картки зі зразками підписів (по дві на кожен тип рахунку, що відкривається).

Підписи на картках засвідчуються нотаріально (заяву та картки надає банк). Також надаються нотаріально завірені копії статуту, свідоцтва про державну реєстрацію, довідки про внесення до Єдиного реєстру, довідку з Пенсійного фонду для пред'явлення в банк, копію протоколу керівного органу управління БФ, що прийняв рішення про створення організації та про при­значення керівника, копію наказу керівника про призначення бухгалтера. Додатково подається лист від благодійної організації, адресовану банку із проханням тимчасово (максимальний термін до 1 місяця) дозволити проведення операцій на рахунку організації без печатки та (якщо відсутній бухгалтер) за одним підписом.

Банки можуть брати плату за відкриття банківського рахунку та додатково ви­магати нотаріально засвідченої копії протоколу керівного органу управління благодійної організації, що прийняв рішення про створення організації та призначення її керівника.

Не радимо відкривати одночасно два рахунки (у національній та іноземній валюті), оскільки потрібно буде 4 картки із зразками підписів, а від так плата за нотаріальні послуги подвоюється, а діють вони лише до моменту одержання печатки.

Документом, що підтверджує відкриття рахунку є довідка банку та відмітка на оригіналі статуту. Ще банк надає лист у двох примірниках для податкової інспекції де БФ стоїть на об­ліку. Якщо ви маєте намір одразу використовувати рахунок, потрібно відразу надати обидва примірники листа банку до податкової інспекції та повернути один з них з відміткою подат­ківців до банку. У податкову інспекцію потрібно надати повідомлення встановленого зразка (бланк надається інспекцією) з інформацією про відкриття рахунків.


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 239; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!