Робота за ілюстраціями «Город», «Овочі у кошику».



Тема: Хліб-це життя

Мета:ознайомити дітей із тим, що хліб — це цінний продукт харчування, це святиня народу;

навчити малювання колосків і колосся пшениці, — рослини, з якої отримують борошно для випікання хліба;

ознайомлювати з давніми традиціями випікання хліба,

дати знання про піч, її властивості;

розширювати знання про працю хліборобів;

навчати цінувати працю, вчити берегти хліб, поважати людей, які його вирощують

Хід заняття

Вихователь (читає вірш).

«Хліб, як сонце», — каже мати,

«Хліб, як сонце», — каже тато,

«Хліб, як сонце», — кажуть люди.

Хліб, як сонце, — завжди буде.

Здавна існує традиція зустрічати гостей хлібом. Хліб — це святиня нашого народу. Для чого ж нам потрібен хліб? Чим пахне хліб?

Пахне хліб, як тепло пахне хліб

Любов’ю трударів і радістю земною,

І сонцем, що всміхається весною,

І щастям наших неповторних діб —

Духмяно пахне хліб.

Багато праці потрібно докласти, щоб з маленької зернини до нас на стіл потрапив пухкий запашний хліб. Звідки ж до нас приходить хліб? Ви про це дізнаєтесь, якщо розгадаєте загадки.

Ходить полем з краю в край,

Ріже чорний коровай.

— Що це? (Трактор оре землю.)

— А хто працює на тракторі? (Тракторист.)

 

Робота за картиною «Хлібне поле».

Вихователь. Ось таке поле влітку. Спочатку зерно буває зеленим, а потім достигає і стає жовтим. А про що ця загадка?

Золотавий та вусатий,

В ста кишенях сто маляток. (Колосок.)

— А коли збирають хліб? Давайте подивимось, яка ж сільськогосподарська техніка допомагає людям збирати зерно.

 

Робота за картиною «Комбайн молотить зерно»

Бесіда про те, як випікають хліб, куди його потім везуть. Діти пригадують прислів’я про хліб.

Вихователь. А ви знаєте, як у давнину випікали хліб? У кожній хаті була піч, нею обігрівали житло, в ній варили їжу, випікали хліб. Піч тримали завжди в чистоті. Із нею пов’язано багато повір’їв і звичаїв. Випікання хліба — тривала і складна праця. Спечений хліб клали на чистий рушник. А коли починали їсти, хліб хрестили.

 

А тепер давайте навчимося малювати хлібний пшеничний колосок

 

Вихователь

  • роздає кольорові картинки із різним зображенням хлібного колосся і дидактичні заготовки для малювання колосків.
  • на дошці показує основні навички малювання стебла, зернинок, вусиків пшениці.

 

Діти малюють на своїх робочих місцях.

Вихователь поправляє по черзі за кожним столом.

 

Підсумок

Вихователь. Що нового ви дізналися? Чи навчилися малювати колосся пшениці? Чи змінилося у вас ставлення до хліба?

 

— Завершимо наше заняття прислів’ям «Хліб — усьому голова».

 

 

Тема: «Овочі»

Ознайомлення з навколишнім світом

Заняття 1.

Мета:

· Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Овочі» усно або усно-дактильно.

· Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і доручення.

· Вчити відповідати на запитання: Хто це? Що це? У кого? з опорою на картинки і предмети по даній темі.

· Вчити читати і розуміти прочитаний текст, включати в мову слова і фрази по темі.

· Навчати дітей навички контролю над вимовою звуків як власної мови, так і мови товаришів.

· Розвивати слухові здібності дітей.

· Виховувати у дітей почуття колективізму, співучасті.

Обладнання: Муляжі овочів, картинки із зображенням овочів, таблички зі словами по даній темі, стенд «Овочі», корзина;

ілюстрації «Город», «Овочі у кошику»;

таблиця «У мене ...»;

обладнання для гри «Збери овочі в кошик»;

у кожної дитини на столі таблиця-картинка з овочами і їх назвами, картинки «Город» і «Кошик з овочами» з текстами до них.

Словник: помідор, морква, капуста, огірок, буряк, ріпа, картопля, овочі, город, кошик, у мене ... .

Це город. Овочі ростуть на городі.

Ось кошик. Там овочі.

Ми зібрали овочі в кошик. Хід заняття.

Оргмомент.

а) Фонетична ритміка.

б) Педагог вітається з дітьми. Педагог задає дітям

в) Що будемо робити? питання за екраном (на слух).

Дидактична гра «Що принесла лялька Катя?».

Приходить лялька з сумкою, вітається. Діти дивляться в сумку.

Що там? Там овочі. Діти по одному на дотик визначають, що в руці, усно - дактильно з опорою на таблицю або самостійно промовляють: «У мене...» . Муляжі овочів викладаються на стіл.

Потім педагог з дітьми усно - дактильно прочитують слова табличками, уточнюючи звукобуквенний склад слів.

Робота за ілюстраціями «Город», «Овочі у кошику».

Вказуючи на муляжі овочів, педагог запитує:

«Що це? Назви одним словом». Це овочі.

Педагог читає текст усно - дактильно, показуючи на картинці.

(Це город. Овочі ростуть на городі.)

Де город? Що росте на городі?

Діти відповідають на запитання самостійно, або прочитують текст на зображенні.

Подібна робота проводиться по картинці «Овочі у кошику».

(Це кошик. Там овочі.) Що це? Це кошик.

В кошику? В кошику овочі або Там овочі.


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 241; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!