D. Гіперфункції аденогіпофізу 18 страница



D. Хроничний міліарний туберкульоз.

E. Циротичний туберкульоз.

23. Хворий інфекційного відділення скаржився на слабкість, відсутність апетиту, підвищення температури до $38^o$С. На 7 добу – різкий біль у правому підребер'ї та пожовтіння шкіри. При мікроскопії біоптату печінки: порушення балкової будови, у гепатоцитах – гідропічна та балонна дистрофія, в деяких гепатоцитах – некроз, тільця Каунсільмена, на периферії часточок – збільшена кількість багатоядерних гепатоцитів. Яка форма вірусного гепатиту найбільш вірогідна?

A. *Циклічна жовтянична

B. Злоякісна

C. Хронічна

D. Холестатична

E. Безжовтянична

24. У хворого з субфебрильною температурою в біоптаті збільшеного лімфатичного вузла виявлені численні гранульоми, які містять у центрі казеозний некроз, оточений епітеліоїдними клітинами, велетенськими багатоядерними клітинами Пирогова-Лангханса і лімфоцитами. Для якого захворювання характерні такі патогістологічні зміни?

A. *Туберкульоз

B. Лімфогранульоматоз

C. Лімфосаркома

D. Лімфолейкоз

E. Банальний лімфаденіт

25. У хворого зі скаргами на задуху проведена біопсія слизової оболонки носової порожнини. Встановлено дiагноз: риносклерома. Якi клiтини типовi для даного захворювання при мiкроскопiчному дослiдженi?

A. *Клiтини Мiкулiча

B. Клiтини Пирогова-Лангханса

C. Плазмоцити

D. Лімфоцити

E. Тiльця Шаумана

26. На розтині у померлого в сигмоподібній та прямій кишці множинні червоні виразки неправильної форми, між якими слизова вкрита брудно-сірою плівкою. Етіологія захворювання:

A. *Шигелла

B. Амеба

C. Мікобактерія туберкульозу

D. Сальмонела

E. Стафілокок

 27.Хворий 46р. скаржився на утрудненя дихання носом. В біоптаті потовщеної слизової носа знайдені клітини Мікуліча, скупчення епітеліоїдних клітин, плазмоцити, лімфоцити, гіалінові кулі. Ваш діагноз?

A. *Склерома

B. Аденовірусний риніт

C. Алергічний риніт

D. Риновірусна інфекція

E. Менінгококовий назофарингіт

28. У померлого, який прижиттєво отримував чисельні ін’єкції наркотиків, в печінці гістологічно знайдена гідропічна дистрофія гепатоцитів, “матовосклоподібні гепатоцити”, ацидофільні тільця Каунсільмена, лімфоцитарно-макрофагальні скопичення в портальних трактах. Найбільш вірогідна етіологія захворювання:

A. *Вірусна

B. Бактеріальна

C. Токсична

D. Паразитарна

E. Грибкова

29. На розтині хворого виявлено: м’яка мозкова оболонка верхніх відділів півкуль головного мозку різко повнокровна, жовто-зеленого кольору, просочена гнійним та фібринозним ексудатом, що нагадує чіпець. Для якого захворювання характерна така картина?

A. *Менінгококового менінгіту

B. Туберкульозного менінгіту

C. Грипозного менінгіту

D. Менінгіту при сибірці

E. Менінгіту при висипному тифі

30. Робітник тваринницької ферми гостро захворів і при наростаючих явищах інтоксикації помер. На розтині встановлено, селезінка збільшена, в’яла, на розрізі темно-вишневого кольору, зішкріб пульпи обільний. М’які мозкові оболонки на склепінні та основі мозку набряклі, просякнуті кров’ю мають темно-червоний колір (“шапочка кардинала”). Мікроскопічно: серозно-геморагічне запалення оболонок і тканин головного мозку з руйнуванням стінок дрібних судин. Поставте діагноз.

A. *Сибірка

B. Туляремія

C. Бруцельоз

D. Чума

E. Холера

 31. При гістологічному дослідженні біоптату шкіри виявлені гранульоми, які складаються з макрофагальних вузликів з наявністю лімфоцитів та плазматичних клітин. Крім того, зустрічаються великі макрофаги з жировими вакуолями, які містять запакованих у вигляди куль збудників захворювання (клітини Вірхова). Грануляційна тканина добре васкуляризована. Для якого захворювання характерна описана картина?

A. *Лепри

B. Туберкульозу

C. Сифілісу

D. Риносклероми

E. Сапу

 32. При мікроскопічному дослідженні біоптату шкіри виявляються гранульоми, які складаються з епітеліоїдних клітин, оточених в основному Т-лімфоцитами. Серед епітеліоїдних клітин розташовуються поодинокі гігантські багатоядерні клітини типу Пирогова-Лангхаінса. В центрі деяких гранульом виявляються ділянки казеозного некрозу. Кровоносні судини відсутні. Для якого захворювання характерні описані гранульому?

A. *Туберкульозу

B. Сифілісу

C. Лепри

D. Риносклероми

E. Сапу

33. Дитина віком 8 років захворіла гостро. Через дві доби від початку захворювання наступила смерть. На аутопсії виявлено, що м’які мозкові оболонки різко повнокровні, просякнуті густим каламутним жовтувато-зеленуватим ексудатом на базальній поверхні головного мозку. Тканина мозку набрякла, повнокровна. Ваш діагноз.

A. *Менінгококова інфекція

B. Скарлатина

C. Коклюш

D. Дифтерія

E. Кір

34. На розтині трупа чоловіка віком 56 років у термінальному відділі тонкої кишки виявлено декілька виразок розмірами від 4 до 5 см. Краї виразок піднімаються над поверхнею слизової оболонки, стінки виразок покриті сірувато-жовтуватими масами, які кришаться. Реакція Відаля позитивна. Поставте діагноз.

A. *Черевний тиф

B. Паратиф

C. Поворотний тиф

D. Дизентерія

E. Хвороба Крона

35. Під час розтину тіла дівчики 9 років у верхівці правої легені субплеврально було зайдене вогнище казеозного некрозу діаметром 15 мм, біфуркаційні лімфатичні вузли були збільшені, містили дрібні вогнища некрозу коагуляційного типу. Мікроскопічно - у легеневому вогнищі та в лімфатичних вузлах навколо некротичних мас були розташовані епітеліоїдні клітини, лімфоцити та поодинокі багатоядерні гігантські клітини. Діагностуйте захворювання.

A. *Первинний туберкульоз

B. Гематогенний туберкульоз з переважним ураженням легень

C. Гематогенний генералізований туберкульоз

D. Вторинний вогнищевий туберкульоз

E. Вторинний фіброзно-вогнищевий туберкульоз

36. На розтині тіла чоловіка 63 років, були знайдені множинні патологічні порожнини в обидвох легенях, мікроскопічно у внутрішньому шарі стінки порожнини знайдені некротичні маси, які дифузно інфільтровані нейтрофілами, середній - містить інфільтрат з епітеліоїдних клітин, лімфоцитів та багатоядерних гігантів, зовнішній шар складається із зрілої сполучної тканини. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу.

A. *Фіброзно-кавернозний

B. Гострий вогнищевой

C. Фіброзно-вогнищевий

D. Гострий кавернозний

E. Циротичний туберкульоз

37. Жінка 32 років померла в післяпологовому періоді. На розтині були знайдені ознаки гнійного ендометриту, гнійний тромбофлебіт вен матки, множинні абсцеси легень, абсцеси нирок і селезінки, апостематозний міокардит та гнійний менінгіт. Діагностуйте вид сепсису.

A. *Септикопіємія

B. Септицемія

C. Хроніосепсис

D. Затяжний септичний ендокардит

38.У чоловіка 40 років в ділянці шиї виникло почервоніння та набряк шкіри і з часом розвинувся невеликий гнійник. На розрізі осередок щільний, жовто-зеленого забарвлення. В гнійних масах видно білі крупинки. Гістологічно виявлено друзи грибка, плазматичні та ксантомні клітини, макрофаги. Вкажіть найбільш ймовірний вид мікозу.

A. *Актиномікоз

B. Аспергільоз

C. Кандидоз

D. Споротрихоз

E. Кокцидіоїдомікоз

39. На розтині чоловіка, який помер на 5-у добу захворювання черевним тифом, виявлені наступні зміни: групові фолікули клубової кишки збільшені, повнокровні і виступають над слизовою оболонкою, на їх поверхні видно борозди та звивини. Гістологічно: повнокрів’я і набряк тканини, наявність гранульом, які складаються з великих клітин зі світлою цитоплазмою і містять черевнотифозні палички. Про який період місцевих змін при черевному тифі можна думати?

A. *Стадія мозкоподібного набухання

B. Стадія некрозу

C. Стадія загоювання виразок

D. Стадія чистих виразок

E. Стадія утворення виразок

40. При розтину трупа чоловіка 40 років виявлено різко розширений просвіт тонкої кишки, переповнений рідиною, яка нагадує “рисовий відвар”. Стінка кишки набрякла, на слизовій велика кількість дрібнокрапкових крововиливів. Для якого інфекційного захворювання характерний описаний ентерит?

A. *Холера

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Амебіаз

E. Черевний тиф

41. Під час розтину в печінці померлого був виявлений утвір у вигляді міхура округлої форми з гладкою поверхнею діаметром 5 см. В його порожнині знаходилася велика кількість дрібних міхурців з прозорим безбарвним вмістом. Тканина печінки навколо міхура склерозована. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. *Гідатидозний ехінококоз

B. Альвеококоз

C. Цистицеркоз

D. Опісторхоз

E. Шистосомоз

42. У чоловіка 43 років, який тривалий час хворів на туберкульоз, розвинулась кровотеча з легень, що призвела до смерті. На розтині в легенях виявлено декілька порожнин овальної або круглої форми, стінка яких створена некротичними масами та тканиною легень. Для якої форми туберкульозу характерні такі зміни

A. *Гострий кавернозний

B. Фіброзно-кавернозний

C. Туберкулома

D. Казеозна пневмонія

E. Гострий вогнищевий

43. При мікроскопії біоптату печінки виявлені гранульоми, які складаються з плазматичних, лімфоїдних, гігантських багатоядерних клітин типу Пирогова-Лангхарса, дрібних судин з ознаками ендо- і периваскуліту, зустрічаються осередки казеозного некрозу. Такі гранулеми характерні для:

A. *Сифілісу

B. Туберкульозу

C. Лепри

D. Риносклероми

E. Сапу

44. У дівчинки 8 років раптово підвищилась температура, з’явились катаральні явища дихальних шляхів. На 5-й день хвороби виник параліч м’язів нижніх кінцівок і приєднались дихальні розлади. В передніх рогах спинного мозку виявлена проліферація глії навколо загиблих нейронів. Про яке захворювання слід думати?

A. *Поліомієліт

B. Кір

C. Дифтерію

D. Менінгококцемію

E. Скарлатину

45. У 30-річного чоловіка, який хворів на гостре респіраторне захворювання та загинув при явищах гострої легенево-серцевої недостатності, під час розтину знайдено фібринозно-геморагічне запалення в слизовій оболонці гортані та трахеї, деструктивний панбронхит, збільшені легені, яки мають пістрявий вигляд за рахунок абсцесів, крововиливів, некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Грип.

B. Парагрип.

C. Респіраторно-синцитіальна інфекція.

D. Кір.

E. Аденовірусна інфекція.

 46. Під час розтину чоловіка, у якого після поранення кінцівки виникло тривале нагноєння рани, і який помер при явищах інтоксікації, знайдено загальне виснаженя, зневоднення, бура атрофія печінки, міокарду, селезінки, поперечно-смугастої мускулатури та амілоїдоз нирок. Який з перелічених діагнозів найбільш ймовірний?

A. *Хронісепсіс.

B. Септикопіємія.

C. Септицемія.

D. Хвороба Чорногубова.

E. Бруцельоз.

47. При розтині померлого, який хворів на туберкульоз, у верхній долі правої легені знайдено порожнину розмірами 3х2 см, яка сполучається з бронхом. Стінка порожнини щільна, має три шари: внутрішній – піогенний, середній – шар туберкульозної грануляційної тканини, зовнішній – сполучнотканинний. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Фіброзно-кавернозний туберкульоз.

B. Фіброзно-осередковий туберкульоз.

C. Туберкульома.

D. Гострий осередковий туберкульоз.

E. Гострий кавернозний тубеокульоз.

48. У померлого 44 років, громадянина України, за результатами розтину встановлено поєднання пневмоцистної пневмонії, саркоми Капоші та В-клітинної лімфоми. В анамнезі невпорядковані статеві контакти. Що є найбільш вірогідним?

A. *Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія СНІДу

B. Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія преСНІДу

C. Вторинний імунодефіцит внаслідок первинної В-клітинної лімфоми

D. Вторинний імунодефіцит внаслідок саркоми Капоші

E.

49.Патологоанатом в біоптаті шкіри побачив гостре серозно-геморагічне запалення і ділянку некрозу. З анамнезу: захворювання почалося з появи невеликої червоної плями, в центрі якої утворився міхур із серозно-геморагічною рідиною. Згодом центральна частина стала чорною. Що є більш вірогідним?

A. *Карбункул при сибірці

B. Актиномікоз шкіри

C. Алергічний дерматит

D. Карбункул стрептококовий

E. Хімічний дерматит

50. На розтині померлого 18 років селезінка вагою 580 грамів, темно-червоного кольору на розрізі, дає рясний зскрібок пульпи. Гістологічно: виражена проліферація ретикулярних клітин, наявність великої кількості зрілих нейрофілів в сінусоїдних капілярах. Як правильно називати таку селезінку?

A. *“Септична”

B. “Сагова”

C. “Порфірова”

D. “Ціанотична”

E. “Лейкозна”

 51. У юнака 18 років, який захворів гостро і помер від інфекційно-токсичного шоку, на автопсії виявлено збільшені мигдалики, вкриті сіро-білими плівками, що поширюються на піднебінні дужки, набряк м’яких тканин шиї. При гістологічному дослідженні: некроз епітелію мигдаликів та дужок, підлеглі тканини просякнуті фібринозним ексудатом, який утворює масивні нашарування на поверхні. Діагностуйте захворювання.

A. *Дифтерія

B. Скарлатина

C. Аденовірусна інфекція

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Стафілококова інфекція

52. На слизовій оболонці правого піднебінного мигдалика спостерігається безболісна виразка з гладким лакованим дном та рівними хрящеподібної консистенції краями. Мікроскопічно: запальний інфільтрат що складається з лімфоцитів, плазмоцитів, невеликої кількості нейтрофілів та епітеліоїдних клітин та наявність єндо та периваскуліту. Про яке захворювання йде мова?

A . * Сифіліс

B . Актиномікоз

C . Туберкульоз

D . Дифтерія зеву

E. Виразково-некротична ангина Венсана

53. При розтині хворого, померлого через тиждень від початку профузної діареї, виявлений різко виразимий ексікоз, всі тканини сухі, кров густа. При бактеріологічному дослідженні вміста тонкої кишки, що нагадує рисовий відвар, знайдені вібріони. Яке захворювання привело хворого до смерті?

A. * Холера

B. Дизентерія

C. Черевний тиф

D. Сальмонельоз

E. Харчова токсикоінфекція

54. У хворого з дизентерією при колоноскопії виявлено, що слизова оболонка товстої кишки гіперемірована, набрякла, її поверхня покрита сіро-зеленими плівками. Назвіть морфологічну форму дизентерійного коліту.

A. *Фібринозний коліт

B. Катаральний коліт

C. Виразковий коліт

D. Гнійний коліт

E. Некротичний коліт

 55. У хворого на 5-й день від початку діареї при колоноскопії в запаленій слизовій оболонці прямої кишки знайдені сіро-зелені плівчасті накладення, щільно фіксовані з належною тканиною. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. * Дизентерія

B. Черевний тиф

C. Неспецифічний виразковий коліт

D. Сальмонеллез

E. Хвороба Крону

 56. При розтині, померлого від чуми хворого, на фоні геморагічного синдрому знайден геморагічний некроз шкіри стегна, лимфангіт, паховий геморагічний лімфаденіт. Назвіть форму чуми.

A. * Шкірно-бубонна

B. Бубонна

C. Первинно-септична

D. Первинно-легенева

E. Геморагічна

 57. На розтині, померлого від інтоксикації хворого в тонкій кишці знайден набряк групових лімфатичних фолікулів, виступаючих над поверхнею слизової оболонки у вигляді м'яко-еластичних бляшок з нерівною поверхнею у вигляді борозен і звивин, що нагадує поверхню мозку. Який діагноз найбільш можливий?

A. * Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Гострий ентерит

E. Холера

 58. Хворий помер від інтоксикації на 4-у добу після вживання сирих яєць. На розтині слизова оболонка шлунку і тонкої кишки запалена, вкрита слизовим ексудатом; в легенях, головному мозку і печінці знайдені абсцеси. Який діагноз найбільш ймовірний?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 463; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!