D. Гіперфункції аденогіпофізу 15 страница



A. * Підгострий гломерулонефрит.

B. Гострий гломерулонефрит.

C. Хронічний гломерулонефрит.

D. Гострий пієлонефрит.

E. Амілоїдоз нирок.

 31. При морфологічному дослідженні видаленої нирки виявлено наявність в проксимальному відділі сечовіду конренкремента, який обтурує його просвіт, нирка різко збільшена, перенхіма атрофована, чашки та миска значно розширені. Мікроскопиічно: дифузний склероз, атрофія клубочків та канальців, збережені канальці кістозно розширені. Яке ускладення нирковокам’яної хвороби виникло у хворого?

A. * Гідронефроз.

B. Піонефроз.

C. Пієлонефрит.

D. Гломерулонефрит.

E. Хронічний паранефрит.

32. У хворого, який помер від ускладнень гіпертонічної хвороби на розтині виявлені маленькі, щільні нирки з дрібнозернистою поверхністю, паренхіма та коркова речовина атрофічні. Дайте назву таким ниркам.

A. *Первинно-зморщені нирки

B. Амилоїдно-зморщені нирки

C. Вторинно-зморщені нирки

D. Пієлонефритично-зморщені нирки

E. -

33. На розтині чоловіка 62 років шкіра сіро-земельного кольору з дрібноточковими крововиливами, обличчя мов припудрене білуватим порошком., фібринозно-геморагічний ларингіт, трахеїт, фібринозний перікардит, катаральний гастроентероколіт. Для якого синдрому характерний даний комплекс морфологічних

A. * хронічної ниркової недостатності

B. гострої печінкової недостатності

C. гострої ниркової недостатності

D. хронічної серцевої недостатності

34. Чоловік 40 років протягом 10 років після перелому великої гомілкової кістки страждав на хронічний остеомієліт. Три роки назад з’явився нефротичний синдром. Смерть наступила від уремії. На секції: нирки, щільні, білі, з рубцями в кірковому шарі, на розрізі з сальним блиском. Вкажіть патологію нирок, яка розвинулася.

A. *Вторинний амілоїдоз

B. Первинний амілоїдоз

C. Ідеопатичний амілоїдоз

D. Хронический гломерулонефрит

E. Хронічний пієлонефрит

35. На аутопсії померлого від ниркової недостатності відмічено, що нирки збільшені, кволі, широка кора жовто-сірого кольору з червоним крапом. При мікроскопічному дослідженні виявлено: епітелій капсули клубочків проліферує з появою “напівмісяців”, капілярні петлі з осередками некрозу та фібриновими тромбами у просвітах. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Підгострий гломерулонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Ліпоїдний нефроз

D. Хронічний гломерулонефрит

E. Амілоїдоз нирок

36. На аутопсії померлого від хронічної ниркової недостатності відмічено, що нирки збільшені, щільні, воскоподібні, з великою кількістю западень на їх поверхні. Мікроскопічно: багато клубочків заміщені конго-рот-позитивною речовиною, в інших – ця речовина присутня на базальних мембранах капілярів, в мезангії, а також в стінках артерій та стромі. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Амілоїдоз нирок

B. Гострий гломерулонефрит

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Підгострий гломерулонефрит

E. Ліпоїдний нефроз

 37. На розтині жінки віком 56 років, що померла від ниркової недостатності, нирки нерівномірно зменшені у розмірах, великобугриті з поверхні; на розрізі ділянки рубцової тканини чергуються з незмінною паренхимою, миски розширені, стінки їх потовщені. Мікроскопічно в стінках мисок, чашок та в інтерстиції – явища склерозу та лімфо-плазмоцитарної інфільтрації. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хронічний пієлонефрит

B. Гострий пієлонефрит

C. Гострий гломерулонефрит

D. Тубулоінтерстиційний нефрит

E. Хронічний гломерулонефрит

38. У хворого, який знаходиться у клініці з ознаками отруєння ртуттю, у нирках відмічаються наступні процеси: вогнищеві некротичні зміни канальців головних відділів, набряк, лейкоцитарна інфільтрація та геморагії інтерстицію, венозний застій. Який стан розвився у хворого?

A. *Гострий некротичний нефроз

B. Гострий гломерулонефрит

C. Хронічна ниркова недостатність

D. Гострий пієлонефрит

E. Хронічний пієлонефрит

 39. При мікроскопічному дослідженні нирок померлої від ниркової недостатності жінки 36 років, в клубочках виявлено проліферацію нефротелію капсули, подоцитів та макрофагів з утворенням “півмісяців”, некроз капілярних петель, фібринові тромби в їх просвітах, а також склероз та гіаліноз клубочків, атрофію канальців та фіброз строми нирок. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Підгострий гломерулонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Фокальний сегментарний склероз

E. Мембранозна нефропатія

40. Хворий помер при явищах уремії. На розтині нирки збільшені, в’ялі, кірковий шар широкий, набряклий, з червоним крапом, мозкова речовина темно-червона. Мікроскопічно в порожнині капсули клубочків виявлені “півмісяці”, які стискають капіляри, дистрофія нефроцитів, набряк та інфільтрація строми. Яке захворювання у померлого?

A. *Гломерулонефрит

B. Пієлонефрит

C. Нефролітіаз

D. Нефротичний синдром

E. Амілоїдоз нирок

41. У хворого 27 років з вираженим нефротичним синдромом, втратою білка більше 3 г на добу, при пункційній біопсії знайдено мінімальну проліферацію мезангіальних клітин, потовщення базальної мембрани капілярів клубочків, різка дистрофія епітелію канальців, до некрозу їх поодиноких клітин. Виберіть правильний діагноз:

A * Мембранозний гломерулонефрит

B Ідіопатичний некротичний синдром

C Мезангіальний проліферативний гломерулонефрит

D Мембранозно-проліферативний гломерулонефрит

E Амілоїдоз нирок.

42. У хворого з гломерулонефритом в біоптаті нирок виявлений 21 клубочок, 3 з яких повністю гіалінізовані, в інших виражена проліферація ендотеліальних і мезангіальних клітин, значне потовщення і розщеплення базальної мембрани капілярів клубочка, зрощення їх з капсулою клубочка. В канальцах значні дистрофічні зміни до некрозу епітелія, атрофія великої кількості канальців. В стромі виражена лімфо-гістіоцитарна інфільтрація, склероз строми. Які з названих змін в даному випадку мають найбільш важливе прогностичне значення?

A *Вираженість тубуло-інтерстиціального компоненту

B Гіаліноз клубочків

C Вираженість проліферації клітин клубочків

D Потовщення базальних мембран капілярів клубочків

E Зрощення капілярів клубочків з їх капсулою.

43. Прводячи розтин трупа чоловіка 46-ти років, який тривалий час хворів на хронічний гломерулонефрит, патологоанатом виявив: нирки 6,5 на 3 на 2,5 см., масою 75гр., щільної консистенції, поверхня дрібнозерниста; набряк головного мозку; фібринозне запалення серозних слизових оболонок; дистрофічні зміни паренхіматозних органів. Як називається описана макроскопічна артина нирок?

A *Вторинно зморщені нирки

B Первинно зморщені нирки

C Артеріолонефросклероз

D Амілоїднозморщені нирки

E Артеріонефросклероз

44. У хворої 59-ти років, яка тривалий час хворіла ревматоїдним поліартритом і померла від уремії, на розтині виявлено: нирки щільної консистенції, на розрізі мають „сальний” вигляд, кора біла, піраміди червоні, розміри нирок збільшені.Назвіть ускладнення ревматоїдного артриту.

A *Амілоїдоз нирок

B Гострий гломерулонефрит

C Хронічний гломерулонефрит

D Хронічний пієлонефрит

E Тубуло-інтерстиціальний нефрит

45. Хворий 60-ти років тривалий час страждав на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень, що ускладнився емпіємою плеври. На протязі останнього року з’явилась і наростала ниркова недостатність. Помер хворий від масивної легеневої кровотечі. Яка причина розвитку хронічної ниркової недостатності:

A *Вторинний амілоїдоз

B Туберкульоз сечо-статевої системи

C Хронічний гломерулонефрит

D Нефросклероз

E Хронічний пієлонефрит

46. У хворого з масивними опіками розвинулась гостра недостатність нирок, що характеризується значним і швидким зменшенням швидкості клубочкової фільтрації. Який механізм його розвитку?

A *Зменшення ниркового кровоплину

B Ушкодження клубочкового фільтра

C Зменшення кількості функціонуючих нефронів

D Збільшення тиску канальцевої рідини

E Емболія ниркової артерії

47. У дитини, хворої на дифтерію розвинулася гостра ниркова недостатність. При розтині макроскопічно нирка нерівномірного кровонаповнення: блідий кірковий шар і повнокрівні піраміди. Мікроскопічно: некроз епітелію проксимальних і дистальних канальців, тубулорексис. Вкажіть ускладнення, яке спричинило смерть.

A *Гостра ниркова недостатність

B Гострий гломерулонефрит

C Гострий пієлонефрит

D Первинна нефропатія

E Нефротичний синдром

48. У підлітка через 2 тиждня після перенесеної стрептококової ангіни розвинулась клініка гострої ниркової недостатності, в результаті якої наступила смерть. При аутопсії нирки збільшені в розмірах, набряклі з сіруватим крапом. Мікроскопічно – фібриноїдний некроз і тромбоз капилярів клубочків, інфільтрація їх нейтрофілами. Яке захворювання має місце?

A * Гострий гломерулонефрит.

B Тубуло-інтерстиціальний нефрит.

C Некротичний нефроз

D Підгострий гломерулонефрит

E Гострий пієлонефрит

49. З анамнезу хворого 65 років, померлого від уремії, відомо, що він близько 15 років тому переніс гострий гломерулонефрит. На розтині нирки різкозменшені в розмірах, щільні, поверхня їх дрібнозерниста, на розрізі корковий шар тонкий, тканина нирок сіруватого кольору, суха, анемічна. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A * Хронічний гломерулонефрит

B Гіпертонічна хвороба

C Атеросклероз

D Хронічний пієлонефрит

E Діабетичний гломерулосклероз

50. У хворого на хронічний тонзилит з’явились набряки під очима, підвищена втомлюваність. Артеріальтний тиск 170/110 мм рт.ст. У сечі виявлено білок – 0,990/00. Про яку патологію слід думати?

A * Нефрит

B Пієліт

C Цисти

D Уретрит

E Гепатит

51. У чоловіка віком 57 років, який страждав хронічним пієлонефритом, була виявлена артеріальна гіпертензія. Який механізм підвищення артеріального тиску є головним у цьому випадку?

A *Збільшення секреції реніну нирками.

B Збудження вегетативних центрів гіпоталамуса.

C Підвищення рівня катехоламінів в крові.

D Збудження барорецепторів синокаротидної зони.

E Збудження кори великих півкуль.

52. Хвора 58 років скаржиться на періодичну біль в поперековій області, що супроводжується лихоманкою, слабкістю, помірною поліурією та набряками. В сечі: лейкоцити 30-40 в колі зору, еритроцити 10-15 в колі зору, білок 0,4 г/л, бактеріурія. Яка патологія нирок найбільш вірогідна у хворої?

A *Пієлонефрит.

B Гострий гломерулонефрит.

C Хронічний гломерулонефрит.

D Нефротичний синдром.

E Нефролітіаз.

53. Внаслідок масивної крововтрати у хворого споспостерігається зниження АТ 80/50 мм рт.ст., збільшені ЧСС та дихання. Лікар запідозрив розвиток постгеморрагічного шоку. Яка функція нирок порушена в першу чергу?

A *Фільтраційна.

B Секреторна.

C Концептраційна.

D Еритропоетична.

E Азотовидільна.

54. У хворого при обстеженні виявлена глюкозурія, гіперглікемія. Скарги на сухість в роті, свербіння шкіри, часте сечовиділення, спрагу. Поставлен діагноз: цукровий діабет. Чим обумовлена поліурія у даного хворого?

A *Збільшенням осмотичного тиску сечі.

B Зменьшенням онкотичного тиску плазми.

C Збільшенням фільтраційного тиску.

D Зменьшенням серцевого вибросу.

E Збільшенням онкотичного тиску плазми.

55. У хворого з’ясовано отруєння кислими речовинами, у цьому випадку застосовують закономірності неіонної дифузії у нирках. У цьому разі треба створити лужну реакцію сечі, яка б прискорювала виділення токсичної речовини. Які процеси підтримки кислотно-лужного стану крові відбуваються у канальцях нирок?

A Збільшується секреція Н+

B Збільшується фільтрація

C Збільшується реабсорбція солей

D Збільшується секреція НСО?-

E Збільшується швидкість ниркового кровообігу

56. При захворюваннях нирок, які супроводжуються порушенням екскреторної функції клубочків (гострий і хронічний гломерулонефрит) часто спостерігається анемія, що носить нормоцитарний, нормохромний та гіпорегенеративний характер. Яка найбільш вірогідна причина анемії?

A *Підвищення секреції інгібітора еритропоезу.

B Дефіцит заліза.

C Пригнічення функцій кісткового мозку азотвмісними речовинами.

D Гематурія.

E Геморагічний діатез.

 

Хвороби статевих органів та молоч-ної залози. Хвороби вагітності, пологів та післяпологового періоду.

1. В ході гістологічного дослідження вишкрібку стінок порожнини матки 45-річної жінки з порушеннями оваріально-менструального циклу виявлено збільшення кількості ендометріальних залоз, деякі пилообразно извитые, деякі залози - кистозно розширені. Діагностуйте захворювання.

A . * Залозисто-кистозна гіперплазія ендометрію

B . Плацентарный полип

C . Атипова гіперплазія ендометрію

D. Залозистий поліп ендометрію

E. Аденокарцинома ендометрію

2. У жінки 28 років народився мертвий плід з гестаційним віком понад 43 тижні. Шкіра плоду суха лупиться. На аутопсії - загальна гіпотрофія і наявність ядер окостеніння проксимального епіфіза великогоміл-кової і плечової кісток. навколоплідні води, пуповина та оболонки посліду забарвлені меконієм. Проявом якого періоду є описані морфологічні зміни:

A. *антенатального періоду

B. Пренатального періоду

C. Інтранатального періоду

D. Постнатального періоду

E. Періоду прогенезу

 3. У молодої жінки в зв’язку з гострими болями в клубній області, вилучена маткова труба з локальним розширенням її середньої третини, заповненої кров’ю. При гістологічному дослідженні в отворі труби знайдені хоріальні ворсини, великі поля еритроцитів з домішком лейкоцитів. Ваш діагноз:

A. *Трубна вагітність

B. Гострий гнійний сальпінгіт

C. Крововилив в маткову трубу

D. Геморагічний сальпінгіт

E. Гнійний сальпінгіт

4.У літньої жінки з метрорагією в менопаузі при патогістологічному дослідженні в зіскобі слизової оболон-ки шийки матки виявлені розростання атипового епітелію з утворенням так званих "ракових перлин". Ваш діагноз?

A. *Плоскоклітинний рак зі зроговінням

B. Аденокарцинома

C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

D. Слизовий рак

E. Недиференційований рак

5. У померлої 42 років оперованої у минулому з приводу пухлини шлунку при розтині яєчник різко збільшений в розмірах, щільної консистенції, білуватого кольору. Гістологічно: в препараті крайньо атипові епітеліальні клітини, розміщені серед пластів і тяжів сполучної тканини. Яке захворювання має місце у хворої?

A. *Крукенбергівський рак яєчника.

B. Серозна цистаденокарцинома.

C. Псевдомуцинозна цисткарцинома.

D. Злоякісна текома.

E. Злоякісна гранульзоклітинна пухлина.

6. Хвора оперована з приводу пухлини матки. Макропрепарат: губчастий строкатий вузол в міометрії. Гістологічно- наявні великі світлі епітеліальні клітини, серед яких багато темних поліморфних клітин. Строма відсутня, судин мають вигляд порожнин, вистелених клітинами пухлини. Визначаються множинні крововиливи. Як називається виявлена пухлина?

A. *Хоріонепітеліома.

B. Деструюючий (злоякісний) міхурцевий занесок.

C. Аденокарцинома.

D. Кавернозна гемангіома.

E. Медулярний рак.

7. У жінки 39 років при операції були видалені збільшена у розмірах маточна труба та частина яєчника з великою кістою. При гістологічному дослідженні стінки труби виявлені децидуальні клітини, ворсини хоріону. Який найбільш імовірний діагноз було встановлено при дослідженні маточної труби?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 674; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!