D. Гіперфункції аденогіпофізу 11 страница



E. Продуктивний міокардит

36.На розтині померлої дівчини 19 років знайдено бородавчастий ендокардит усіх клапанів, Осередкові крововиливи під ендокард. Виразковий стоматит. Виразки стравоходу. Пневмонія. Нефрит. Гіперплазія селезінки з периваскулярним склерозом. Васкуліт і некроз в ділянці зорового бугра Численні фурункули. Яке більш ймовірне захворювання?

A. *Системний червоний вовчак

B. Ревматизм

C. Септичний ендокардит

D. Ішемічна хвороба серця

E. Гіпертонічна хвороба

37. У померлого з підозрою на ідіопатичний міокардит на секції виявлено збільшене, кволе серце; порожнини розтягнуті з незначними тромботичними накладаннями; м’яз на розтині пістрявий, клапани інтактні. Мікроскопічно: переважання гідропічної дистрофії та лізис кардіоміоцитів; реактивні зміни відсутні. В осередках загибелі м’язових клітин колапс ретикулярної строми. Який морфологічний (гістологічний) тип ідіопатичного міокардиту має місце в даному випадку?

A *Дистрофічний (деструктивний) тип

B Запально-інфільтративний тип

C Змішаний тип

D Судинний тип

E Жодний із вказаних

38. Чоловік 44 років поступив в відділення невідкладної кардіології з інтенсивними загрудинними болями, блідістю, гіпотонією до 60/40 мм рт.ст.. Запідозрено гострий інфаркт міокарда. Проведена терапія виявилась неефективною, через 40 хв. зареєстрована зупинка серця. На розтині виявлена розшаровуюча аневризма дуги аорти до 10 см в діаметрі. Інтима аорти у висхідній частині і дузі морщиниста, далі на всьому протязі з жовтуватими плямами і жовтувато-білими бляшками, кількість яких наростає до черевного відділу аорти. Мікроскопічно інтима аорти відшарована; між нею і середнім шаром згортки крові, в середньому шарі крупновогнищева інфільтрація лімфоїдними, плазматичними клітинами, ділянки казеозного некрозу, з руйнуванням еластичних волокон і розростанням сполучної тканини; виражене проліферативне запалення. Який діагноз?

A * Сифілітичний мезаортит

B Ревматичний аортит

C Атеросклеротична аневризма аорти

D Неспецифічний аорто-артеріїт

E Вузликовий поліартеріїт.

39. При розтині померлого виявлено збільшене в размірі серце (вага 850,0). Товщина стінки лівого шлуночка 2 см, трабекулярні і сосочкові м´язи потовщені, порожнина серця не змінена. Яка можлива причина описаних змін?

A *Гіпертонічна хвороба

B Недостатність аортальних клапанів

C Емфізема легень

D Пневмосклероз

E Фіброзуючий альвеоліт

40. У хворої 42 років, померлої при явищах уремії, виявлені ерітема шкіри, особливо виражена на лиці в ділянці виличних дуг, також на шкірі сгинальних поверхонь рук і на стегнах є округлі бляшки яскраво-червоного кольору, які лущаться. При мікроскопічному дослідженні в шкірі спостерігається значне стоншення епідермісу, гіперкератоз, відсутність в дермі сітчатого шару, наявність щільних лімфо-макрофагальних інфільтратів вздовж дермо-епідермального з´єднання, а також навколо судин, волосяних фолікулів, потових залоз. При імунофлюоресцентному дослідженні виявлено наявність імунних комплексів в базальних мембранах дермо-епідермального з´єднання і придатків шкіри. Для якого ревматичного захворювання характерне таке ураження шкіри?

A * Системний червоний вовчак

B Дерматоміозит

C Псоріаз

D Системна склеродермія

E Ревматизм

41. У хворої 56 років, померлої при явищах кахексії, пов´язаної з непрохідністю стравоходу, на розтині виявлені наступні зміни: шкіра на верхніх кінцівках і обличчі щільна, натягнута, блискуча, на тулубі – набрякла, з наявністю телеангіоектазій; стінка стравоходу в нижній третині різко потовщена, м´язевий шар не визначається, слизова оболонка не утворює складок; нирки зменшені в розмірах, кора нирок потоншена; в серці визначаються множинні прошарки сполучної тканини. При мікроскопічному дослідженні в шкірі визначається різкий фіброз дерми, відсутність сосочкового шару дерми, гіаліноз артеріол, різке стоншення епідермісу, вогнища кальцифікації. У внутрішніх органах відмічається виражений фіброз, периваскулярні лімфоцитарні інфільтрати, зменшується просвіт артеріол за рахунок потовщення інтими і проліферації ендотеліоцитів. В стравоході спостерігається розростання щільної сполучної тканини, повна відсутність гладком´язевих волокон в середньому шарі. Ваш діагноз:

A * Системна склеродермія

B Системний червоний вовчак

C Вузликовий периартеріїт

D Дерматоміозит

E Ревматоїдный артрит

42. У хворого з дифтерією на 2-му тижні хвороби з'явилися постійні болі в області серця, які не змінювали інтенсивності при фізичному навантаженні, зростала задишка. Смерть наступила від серцевої недостатності. На розтині виявлена значна ділятація камер серця, при гістологічному дослідженні в міокарді - значна гіперемія капілярів, жирова дістрофія і міоліз кардіоміоцитів, лімфогістіоцитарна інфільтрація міжм'язової строми. Ваш діагноз.

A *Міокардит

B Кардіоміопатія

C Гостра коронарна недостатність

D Інфаркт міокарду

E Стенокардія

43. Хворий, який переніс інфаркт міокарда помер через 3 місяці від хронічної серцевої недостатності. На розтині на боковій стінці лівого шлуночка знайдено щільне мішковидне випинання, стінка шлуночка в цьому місці стоншена, має білий кольор. Для якої патології характерні ці зміни?

A * Хронічна аневризма серця

B Кардіоміопатія

C Інфаркт міокарда

D Міокардит

E Кардіосклероз

44. У хворого діагностована хвороба Карі - облітеруючий ендофлебіт печінкових вен, що одночасно супроводжується розвитком дистрофічного процесу в печінці і розростанням сполучної тканини. Які розлади гемодинаміки спричинюютьрозвиток цієї хвороби?

A * Симптомокомплекс портальної гіпертензії.

B Застій крові у системі нижньої поржнистої вени.

C Порушення кровопостачання кишечника.

D Застій крові у системі верхньої порожнистої вени.

E Гепато-ренальний синдром.

45.На розтині жінки 28 років при огляді виявлено: на шкірі обличчя ділянки червоного кольору, що лущаться та з´єднані на переніссі. Серце збільшене, стулки аортального клапану потовщені з бородавчатими накладаннями; нирки збільшені, строкаті; селезінка збільшена. Мікроскопічно: в селезінці – периартеріальний “цибулиний” склероз; в нирках - потовщення капілярних мембран клубочків, тромби і вогнища фібриноїдного некрозу. Ваш діагноз:

A * СЧВ

B Ревматизм

C Нефропатичний амілоїдоз

D Септичний ендокардит

E Вузликовий периартеріїт

46. При мікроскопічному дослідженні аорти було встановлено накопичення в інтимі великої кількості макрофагів, переповнених жировими включеннями. Для якої стадії атеросклерозу характерні такі структурні зміни?

A *Стадії пінистих клітин

B Стадії ліпідних плям

C Стадії фіброзних бляшок

D Стадії ускладнень

E Завершальної стадії

47. У юнака 18 років, що страждав ревматизмом і помер від серцевої декомпенсації, на аутопсії виявлені вкорочені, потовщені, щільні, білуваті стулки мітрального клапану. Мікроскопічно в тканині мітрального клапану виявлені явища дифузного склерозу і гіалінозу. Який вид ендокардиту найбільш вірогідний?

A * Фібропластичний

B Дифузний

C Гострий бородавчатий

D Зворотньо-бородавчатий

E Поліпозно-виразковий

48. При морфологічному дослідженні ампутованої нижньої кінцівки з приводу гангрени, просвіт стегнової артерії звужений бляшками камянистої щільності, частково звапнені з наявністю на них обтуруючих тромбів. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A *Атеросклероз

B Облітеруючий ендартеріїт

C Неспецифічний аортоартеріїт

D Облітеруючий тромбангіт

E Вузликовий периартеріїт

49. При дослідженні біоптату нирок (за даними ультразвукового дослідження збільшених в розмірах) жінки молодого віку на фоні блідо зафарбованих гематоксиліном ядер виявляються інтенсивно зафарбовані внутрішньоядерні включення, потовщення капілярних мембран клубочків, поява гіалінових тромбів і вогнищ фібриноїдного некрозу. Яке захворювання можна запідозрити?

A * Системний червоний вовчак

B Мієломна хвороба

C Гіпертонічна хвороба

D Пієлонефрит

E Первинний амілоїдоз

50. На автопсії тіла чоловіка 49 років, який помер від гострої лівошлуночкової недостатності, у лівому шлуночку серця знайдено сіро-жовте вогнище неправильної форми, оточене темно-червоним вінчиком. Вогнище великих розмірів і охоплює всю товщу стінки шлуночка. Діагностуйте патологічний процес.

A * Інфаркт міокарду.

B Абсцес міокарду.

C Кардіосклероз.

D Флегмона серцевого м’яза.

E Гематома.

51. 54-річний чоловік раптово помер йдучи на роботу. З анамнезу відомо, щопомерлий вважав себе хворим, не лікувався, лише іноді відзначав короткочасні болі за грудиною. При автопсії встановлено обтуруючий тромб лівої передньої міжшлуночкової артерії, який утворився біля атеросклеротичної бляшки, котра стенозувала просвіт на 2/3. Жодних інших морфологічних змін у серці діагностовано не було. Діагностуйте захворювання.

A * Ішемічна хвороба серця, раптова серцева смерть.

B Ішемічна хвороба серця, гострий інфаркт міокарду.

C Ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія.

D Ішемічна хвороба серця, хронічна форма.

E Ішемічна хвороба серця, гострий повторний інфаркт міокарду.

52. Чоловік 58 років страждає на атеросклероз судин головного мозку. При обстеженні виявлена гіперліпідемія. Вміст якого класу ліпопротеїдів найбільш вірогідно буде підвищений при дослідженні сироватки крові?

A *Ліпопротеїди низької щільності

B Ліпопротеїди високої щільності

C Комплекси жирних кислот з альбумінами

D Хіломікрони

E Ліпопротеїди проміжної щільності

53. У хворого діагностовано стеноз мітрального клапана. До якого патофізіологічноготипу недостатності серця можна віднести цей процес?

A * Недостатність серця від перевантаженням опором

B Недостатність серця через ушкодження міокарда

C Недостатність серця через перевантаження об’ємом

D Недостатність серця через гіпертрофію міокарда

E Змішана форма недостатності серця

54. При проходженні профілактичного огляду у чоловіка, який працює шахтарем, лікар встановив зміни функціонального стану серця, що свідчать про серцеву недостатність в стадії компенсації. Що з нижче перечисленого є головним підтвердженням компенсації діяльності серця?

A * Гіпертрофія міокарда

B Тахікардія

C Збільшення артеріального тиску

D Задишка

E Ціаноз

 

Хвороби органів дихання.

1. У хворого висока температура, задуха, біль у правій частині грудної клітини. Плевральна пункція дала 700 мл в?язкої рідини жовто-зеленого кольору. Який патологічний процес розвився у плевральній порожнині?

A. *Емпієма плеври

B. Бронхопневмонія

C. Серозний плеврит

D. Геморрагичний плеврит

E. Карциноматоз плеври

2. У результаті гістологічного дослідження біоптату із стінки бронха хворого хронічним бронхітом в слизовому шарі виявлені розростання грануляційної тканини, що виступають над поверхнею слизового шару та містять дифузний запальний інфільтрат. Який вид бронхіту спостерігається у хворого?

A. * Хронічний поліпозний бронхіт

B. Хронічний слизисто-гнійний бронхіт

C. Хронічний слизистий бронхіт

D. Хронічний гнійний бронхіт

E. Хронічний деформуючий бронхіт

3. На розтині померлого від легенево-серцевої недостатності чоловіка 47 років у лівій легені знайдено порожнину розміром 4х4см, заповнену гнієм, стінка фестончаста, нерівна, представлена легеневою тканиною. Найвірогідніше це :

A. *гострий абсцес

B. хронічний абсцес

C. кавернозний туберкульоз

D. ехінококоз

E. фіброзуючий альвеоліт

4. Хворий на протязі 8 років скаржився на кашель з гнійним харкотинням, задуху. Пальці рук нагадували барабанні палички. Він помер з явищами легенево-серцевої недостатності. На розтині бронхи деформовані, з мішковидними випячуваннями стінки та гнійним запаленням в них. Найбільш вірогідний діагноз:

A. *бронхоектатична хвороба

B. туберкульоз

C. хронічний бронхіт

D. Абсцес

E. Гострий броніт

5.У хворого, померлого через 3 тижні від початку пневмонії, нижня доля правої легені різко збільшена, щільна, безповітряна, сіра, з накладеннями фібрину на плеврі. При мікроскопії у всих альвеолах цієї долі виявлено фібрин та сегментоядерні лейкоцити. Ваш діагноз:

A . *Крупозна пневмонія

B . Вогнищева бронхопневмонія

C . Грипозна пневмонія

D. Фібринозний плеврит

E. Інтерстициальна пневмонія

6. У хворого (67 років) з клінічним діагнозом хронічного бронхіту, пневмосклерозу, серцево-легеневої недостат-ності взято біоптат з підозрілої ділянки слизової правого бронха. Гістологічно встановлено клітинний і тканинний атипізм, появу структур у вигляді ”ракових перлин”. Якому патолоргічному процесу відповідають зазначені гістологічні зміни?

A. * Плоскоклітинний рак бронху з ороговінням

B. Хронічний поліпозний бронхіт.

C. Бронхоектаз.

D. Гострий бронхіт.

E. Плоскоклітинна метаплазія слизової бронху

7. На розтині хворого 65 років, що помер від хронічної серцевої недостатності внаслідок ревматичної вади серця легені бурого кольору, збільшені у розмірах, ущільнені. Як звуться такі зміни у легенях?

A. *бура індурація легень

B. мускатні легені

C. сотові легені

D. хронічний бронхіт

E. хронічна емфізема

8. У хворого висока температура, задуха, біль у правій половині грудної клітини. Під час плевральної пункціїї видалено 700 мл вершкоподібної рідини жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:

A. *емпієма плеври

B. карціноматоз плеври

C. серозний плеврит

D. фібринозний плеврит

E. геморагічний плеврит

9. Під час розтину в верхній долі правої легені виявлений крупний клиноподібний осередок темно-червоної, щільної тканини. При гістологічному дослідженні в ній виявлений некроз стінок альвеол, просвіт альвеол щільно заповнений еритроцитами. Який процес розвинувся в легенях?

A. *Геморагічний інфаркт легень

B. Карніфікація легень

C. Гангрена легень

D. Крововилив в легені

E. Ателектаз легень

10. При мікроскопічному дослідженні тканини легенів виявлено ділянку запалення, яка складається з вогнища некрозу, оточеного правильними рядами епітеліоїдних, лімфоїдних клітин, є плазматичні клітини, макрофаги т гігантські багатоядерні клітини Пирогова-Лангханса. Визначте вид запалення.

A. *Туберкульозне запалення

B. Банальне продуктивне запалення

C. Запалення при лепрі

D. Ексудативне запалення

E. Альтеративне запалення

11. При розтині прозектор виявив, що легені збільшені в розмірах, бліді, м'якої консистенції, не спадаються, ріжуться з хрустом. Мікроскопічно - розширення альвеолярних ходів, міжальвеолярні перегородки тонкі, є ознак інтракапілярного склерозу. Для якого захворювання легенів характерна така морфологічна картина?

A. *Емфізема

B. Пневмосклероз

C. Пневмоторакс

D. Ателектаз

E. Пневмонія

12. У хворого з легеневою патологією на розтині виявлена порожнина з ущільненими стінками, виповнена густою рідиною зеленуватого кольору, з непрємним запахом. Поставити діагноз.

A. *Абсцес легень.

B. Гангрена легень.

C. Iнфаркт легень.

D. Каверна легень.

E. Туберкулома легень.

13. У дитини 8 років виражені ознаки легенево-серцевої недостатності, ядуха, пальці у вигляді барабанних паличок, нігті у вигляді годинкових скелець, кашель з значною кількістю слизово-гнійного харкотиння (особливо вранці) При рентгенологічному дослідженні виявлене різке розширення бронхів. Встановіть діагноз.

A. *Бронхоектатична хвороба.

B. Бронхіальна астма.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 399; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!