D. Гіперфункції аденогіпофізу 9 страница



C. Гіпертрофію обох шлуночків

D. Дилятацію обох шлуночків

E. Серце без макроскопічних змін

7. При гістологічному дослідженні біоптату слизової оболонки прямої кишки встановлено розростання сполучної тканини та залоз.Макроскопічно: дрібні вузли на тонкій ніжці. Про який процес йде мова?

A. *Гиперпластичний поліп.

B. Гiпертрофiя.

C. Метаплазія.

D. Атрофiя.

E. Склероз.

8. У хворого, який помер в результаті легенево-серцевої недостатності серце збільшене в розмірах, стінка правого шлуночку на розтині потовщена, порожнина розширена. Визначити характер патологічног процесу.

A. *Гiпертрофiя.

B. Гiперпластичні розростання запальної природи.

C. Метаплазія.

D. Атрофiя.

E. Склероз.

9. У хворого – глибока рвана рана із нерівними краями, вкрита гноєм. У крайових відділах – сочна грануляційна тканина, яка не здіймається над рівнем рани. Назвіть вид загоєння рани.

A. *Загоювання вторинним натягом.

B. Загоювання первинним натягом.

C. Загоювання під струпом.

D. Безпосереднє закриття дефекту епітеліальної тканини.

E. Організація рани.

10. На розтині чоловіка, який помер від хроніосепсису, виявлено атрофію скелетних м’язів, буру атрофію міокарда, печінки. Порушення обміну якого пігменту виявлено у померлого?

A. *Ліпофусцину

B. Ліпохрому

C. Гемосидерину

D. Гемомеланіну

E. Меланіну

11. На розтині у чоловіка 73 років виявлено збільшену, м’яку, еластичну, злегка горбкувату передміхурову залозу, яка на розрізі складається з окремих вузлів, розділених прошарками сполучної тканини. При мікроскопії відмічено збільшення кількості залозистих елементів. Величина часточок і кількість залозистих елементів в них - різні. Який процес має місце у померлого?

A. *Залозиста нодулярна гіперплазія

B. М’язово-фіброзна (стромальна) нодулярна гіперплазія

C. Змішана нодулярна гіперплазія

D. Аденокарцинома

E. Недиференційований рак

12. У 40-річного чоловіка із стенозуючим (без метастазів) раком стравоходу виявляються наступні зміни: атрофія скелетних м`язів, жирової клітковини. Шкіра землисто-коричневого забарвлення, епідерміс потоншаний, серце зменшене за розмірами. Міокард та печінка бурого кольору. Поставте діагноз.

A. *Аліментарна кахексія.

B. Міастенія.

C. Ракова кахексія

D. Бура атрофія.

E. Хвороба Аддісона

13. В біоптаті бронха хворого, зловживаючого палінням, в потовщеній слизовій оболонці виявлено хронічне запалення і трансформація одношарового війчастого епітелія в багатошаровий плоский епітелій. Який з процесів найбільш вірогідний?

A. *Метаплазія

B. Гіперплазія епітелія

C. Плоскоклітинний рак

D. Лейкоплакія

E. Гіпертрофія епітелія

14. У дитини 12 років, хворої поліоміелітом, соматичні м'язи слабкі, обсяг їх зменшений, шкіра суха, бліда. При морфологічному дослідженні біоптату мяких тканин виявлені характерні морфологічні зміни Визначити характер патологічного процесу мяких тканин.

A. *Атрофiя.

B. Гiпертрофiя.

C. Гiперплазія.

D. Метаплазія.

E. Гiпоплазія.

15. У хворого, який на протязі тривалого часу зловживав табакокурінням з'явився кашель з виділенням в'язкого слизу, слабкість після незначних фізичних навантажень, блідість шкіряних покровів, за останні дв місяці схуд на 12,0 кг. При ендоскопічному дослідженні біоптату діагноз: плоскоклітинний рак. Визначити характер патологічного процесу, який передував виникненню пухлини.

A. *Метаплазія.

B. Гiпоплазія.

C. Гiперплазія.

D. Некроз.

E. Склероз.

16. Хворий на рак шлунку з множинними метастазами помер від ракової кахексії. Виділіть характерні зміни серця, виявлені на розтині.

A. *Бура атрофія міокарду.

B. Амілоїдна кардіомегалія.

C. Дилятаційна кардіоміопатія.

D. Гіпертрофічна кардіоміопатія.

E. "Тигрове" серце.

17. У біоптаті слизової оболонки бронху хворого 50 років, який 20 років страждал хронічним бронхітом, знайдено витончення її, кистовидне перетворення слизових залоз, осередки заміни призматичного епітелію на багатошаровий плоский.Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?

A. * Метаплазія.

B. Гіперплазія.

C. Гетеротопія.

D. Гетероплазія.

E. Дисплазія.

18. До патоморфологічного відділення надісланий шматочок тканини з краю хронічної виразки шлунку. При гістологічному дослідженні в ньому виявлено: некроз, грануляційна тканина, надмірний розвиток волокнистої сполучної тканини та метаплазія епітелію. Який вид компенсаторно-пристосувального процессу має місце?

A. *Спотворена регенерація з порушенням зміни фаз.

B. Гіпертрофія.

C. Фізіологічна регенерація.

D. Репаративна регенерація(субституція).

E. Репаративна регенерація(реституція).

19. Після травматичного пошкодження печінки згодом відбулося повне відновлення будови та функції печінки. Як називається такий вид регенерації?

A. *Реституція

B. Неповна регенерація

C. Патологічна регенерація

D. Звичайна фізіологічна регенерація

E. Субституція

20. У біоптаті слизової оболонки бронха в хворого на хронічний бронхіт були знайдені ділянки багатошарового плоского незроговілого епітелію. Діагностуйте патологічний процес в слизовій оболонці бронха.

A. *Метаплазія

B. Атрофія

C. Гіперплазія

D. Дисплазія

21. Жінка 45 років звернулася до гінеколога зі скаргами на ацикличні, надмірні, маткові кровотечі. При досліджені біоптату виявлено збільшення кількості залоз, кістозне її розширення. Для якого процесу характерні ці зміни?

A. *Гіперплазії ендометрію

B. Атрофія ендометрію

C. Гіпертрофії ендометрію

D. Метаплазії

E. Організації

22. При розтині трупа жінки, 69 років яка тривалий час страждала на гіпертрофічну хворобу, паталогоанатом виявив, що обидві нирки щільної консистенції, значно зменшені у розмірах, поверхня їх дрібнозерниста. Ці зміни свідчать про:

A. *Атрофію від недостатнього кровопостачання

B. Атрофію від тиску

C. Старечу атрофію

D. Атрофію дисфункціональну

E. Гіпоплазію

23. У хворого 10 років тому було видалено праву легеню з приводу пухлини, після чого об'єм лівої легені збільшився на 50%. Який процес розвинувся в лівій легені?

A. *Вікарна гіпертрофія

B. Нейрогуморальна гіпертрофія

C. Несправжня гіпертрофія

D. Робоча гіпертрофія

E. Гіпертрофічні розростання

24. При гістологічному дослідженні біопсії стінки бронха виявлено, що одношаровий миготливий епітелій заміщений на багатошаровий плоский. Який загальнопатологічний процес діагностував лікар?

A *Метаплазія

B Регенерація

C Гіпертрофія

D Організація

E Гіперплазія

25. У хворого в ділянці післяопераційного рубця відмічається посилене розростання грануляційної тканини. З метою гальмування проліферативного запалення йому місцево призначили глюкокортикоїдну мазь. Який механізм гальмування клюкокортикоїдами процесів проліферації?

A *гальмування проліферації фібробластів

B активація проліферації макрофагів

C стимуляція резорбції колагену еозинофілами

D збільшення синтезу колагенових волокон

E активація колагеназ, що руйнують колаген

 

Хвороби системи крові.

1. У хворого на анемію при дослідженні крові виявлено переважання еритробластів, нормобластів та мегалобластів. Такі ж клітини знайдено в червоному кістковому мозку. Для якого виду анемії характерна така картина крові?

A. *B12 -фолієво-дефіцитна

B. Гемолітична

C. Залізодефіцитна

D. Післягеморагічна

E. Апластична

2. При патогістологічному дослідженні біопсійного матеріалу печінки чоловіка 70 років, у якого в крові виявлена велика кількість лимфоцитів і пролімфоцитів, встановлено: множинні скупчення зазначенних клітин переважно проміж печінковими часточками. Для якого захворювання характерні вищеописані зміни?

A. *Хронічний лімфолейкоз

B. Гострий лімфолейкоз

C. Лімфогрануломатоз

D. Хронічний персистуючий гепатит

E. Гепатоцелялярний рак печінки

3. У хворого при огляді порожнини рота визначається атрофія слизової оболонки язика з червоними плямами (Гунтеровський глосит). Склери жовтуваті. В аналізі крові – кольоровий показник більше одиниці. Для якої анемії характерні ці зміни?

A. * В12-фолієводефіцитна

B. Залізодефіцитна

C. Гостра постгеморагічна

D. Хронічна постгеморагічна

E. Гемолітична

4. У дитини 7 років з’явилась слабкість, носові кровотечі, численні петехії на шкірі, лихоманка, до якої приєдналась явища менінгіту. У крові кількість лімфоцитів збільшена до 50 тис., з них 80% – лімфобласти. Ваш діагноз?

A *Гострий Т-лімфобласний лейкоз

B Гострий В-лімфобласний лейкоз

C Хронічний мієлоцитарний лейкоз

D Хронічний лімфоцитарний лейкоз

E Хронічний моноцитарний лейкоз

5. При розтині трупа чоловіка 48 років виявлено, що кістковий мозок плоских кісток, діафізів та епіфізів трубчастих кісток соковитий, сіро-червоний або сіро-жовтий гноєподібний(піоїдний кістковий мозок). Селезінка масою 7кг. На розрізі вона темно червоного кольору, з ішемічними інфарктами. Всі лімфатичні вузли збільшені, м’які, сіро-червоного кольору. В печінці жирова дистрофія і лейкемічні інфільтрати. Ваш діагноз?

A *Хронічний мієлоїдний лейкоз

B Хронічний лімфоїдний лейкоз

C Гострий мієлоїдний лейкоз

D Гострий лімфоїдний лейкоз

E Лімфогранулематоз

6. При клінічному обстеженні 15-річного підлітка у периферичній крові – лейкоцитоз (до 70 тис. лейкоцитів) з різким збільшенням числа бластних клітин і наявністю поодиноких зрілих елементів при відсутності перехідних дозріваючих форм, анемія, тромбоцито- та нейтропенія. На шкірі і слизових оболонках – петехіальні крововиливи. Незважаючи на антибактеріальну терапію, стан хворого прогресивно погіршувався, і при наростаючих явищах інтоксикації він помер. На аутопсіїї кістковий мозок губчастих і трубчастих кісток з зеленуватим (гноєподібним) відтінком. Лімфатичні вузли не збільшені, маса селезінки біля 600г. Ваш діагноз?

A *Гострий мієлобластний лейкоз, лейкемічний варіант

B Гострий лімфобластний лейкоз, лейкемічний варіант

C Гострий мієлобластний лейкоз, алейкемічний варіант

D Гострий лімфобластний лейкоз, алейкемічний варіант

E Хронічний лімфобластний лейкоз

7. При розтині трупа чоловіка 65 років виявлено, що кістковий мозок плоских і        трубчастих кісток червоного кольору. Лімфатичні вузли всіх груп збільшені, на розрізі червоного кольору. Маса селезінки 900г., вона м’ясистої консистенції, на розрізі червонувата. Печінка збільшена, щільна, на розрізі сіро-коричнева, з наявністю дрібних сіро-білих вузликів. Нирки збільшені, щільні, сіро-коричневого     кольору на розрізі, малюнок стертий. У всіх перерахованих органах при мікроскопічному дослідженні виявлена лейкозна інфільтрація. Ваш діагноз?

A *Хронічний лімфоїдний лейкоз

B Хронічний мієлоїдний лейкоз

C Гострий мієлобластний лейкоз

D Гострий лімфобластний лейкоз

E Лімфогрануломатоз

8. У хворого, в результаті харчовго отруєння, розвилась невгамовна блювота. рН крові 7,50, рСО2 артеріальної крові 50 мм.рт.ст., буферні основи – 38 ммоль/л, зсув буферних основ +6 ммоль/л. Яке порушення кислотно-основного стану має місце?

A * Негазовий алкалоз

B Газовий алкалоз

C Негазовий ацидоз

D Газовий ацидоз

E Нирковий ацидоз

9. У пацієнта після важкої травми розвинулася нирково-печінкова недостатність. Залишковий азот – 60 ммоль/л, сечовина – 8 ммоль/л, аміак – 300 мкм/л, креатинін – 380 мкм/л. Яке порушення азотистого балансу?

A * Змішана азотемія

B Ниркова азотемія

C Печінкова азотемія

D Позитивний азотистий баланс

E Негативний азотистий баланс

10. Після перенесеного інфекційного захворювання у хворого в аналізі крові збільшилась запальна кількість лейкоцитів до 30х109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво, в лейкоцитах тільця Князькова-Деле, незначна анемія. Ваш діагноз?

A * Лейкемоїдна реакція

B Хронічний лімфолейкоз

C Гострий лімфолейкоз

D Гострий мієлолейкоз

E Хронічний моноцитарний лейкоз

11. У хворого зі спадковою серпоподібною аномалією еритроцитів, захворювання пневмонією супроводжувалося гемолітичним кризом із розвитком анемії. Що є безпосередньою причиною гемолітичного кризу?

A *Гіпоксія, викликана пневмонією

B Зміна осмолярності крові

C Гіпероксія

D Гетерозиготність за Нb S

E Мутація структурного гена

12. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на загальну слабкість, гематоми на тілі. В крові: лейкоцитів 9,0х109/ л. Лейкоцитарна формула: Б-0, Е-1, мієлобласти-5%, П-2, С-55, Л-20, М-4. Про яку патологію з нижченаведених можна думати?

A * Гострий мієлолейкоз

B Хронічний мієлолейкоз

C Гострий лімфолейкоз

D Хронічний лімфолейкоз

E Лейкемоїдна реакція

13. У хворого на рак сечового міхура під час проведення цитостатичної хіміотерапії в аналізі крові встановлено: лейкоцити – 0,8х109/л, гранулоцити – 0,6х109/л. Яке ураження білої крові має місце у хворого?

A *Мієлотоксичний агранулоцитоз.

B Імунний агранулоцитоз.

C Алейкія.

D Лейкопенія.

E Лейкоцитоз.

14. У хворого відмічається різке збільшення печінки і селезінки. Селезінка займає майже половину черевної порожнини. В периферичній крові 120000 лейкоцитів в 1 мл. Основну масу білих кровяних тілець складають промієлоцити і мієлоцити. Про яке захворювання йде мова?

A *Мієлоцитарний лейкоз

B Мієлобластний лейкоз

C Лімфоцитарний лейкоз

D Лімфобластний лейкоз

E Лімфосаркома

15. У хворого виявлена спленомегалія, геморагічний діатез. Периферична кров не змінена. При пункції груднини кістковий мозок представлений тільки мієлобластами. Про яке захворювання йде мова?

A *Мієлобластний лейкоз

B Лімфобластний лейкоз

C Лімфосаркома

D Мієлоцитарний лейкоз

E Лімфоцитарний лейкоз

16. У хворого виявлено геморагічний синдром з крововиливами та кровотечами, збільшені лімфатичні вузли, селезінка не збільшена. В кістковому мозкузбільшена кількість мегакаріоцитів. В периферичній крові кількість тромбоцитів 90х109/л. Про яке захворювання йде мова ?

A *Тромбоцитопатія

B ДВЗ-синдром

C Анемія Аддісон -Бірмера

D Мегакаріобластний лейкоз

E Лімфоцитарний лейкоз

17. У хворого з анемією виявлено лейкопенію, в мазку крові - атипові нейтрофіли гігантських розмірів з гіперсегментованими ядрами. Вони характерні для:

A12 - дефіцитної анемії

B Залізодефіцитної анамії

C Серповидноклітинної анемії

D Токсико-гемолітичної анемії

E Анемії Мінковського-Шоффара

Хворобо серцево-судинної системи. Ревматичні хвороби.

1. На розтині померлої виявлено морфологічні прояви стеноз лівого атріовентрикулярного отвору, недостатність мітрального клапана. Гістологічно в міокарді – вогнищевий кардіосклероз, наявність квітучих гранулем Ашоф-Талалаєва. Який з перерахованих нижче діагнозів найбільш імовірний?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 450; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!