D. Гіперфункції аденогіпофізу 5 страница



A. *Папілома

B. Фіброма

C. Аденома

D. Фіброаденома

E. Цистоаденома

1 6. При гістологічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла відмічено, що загальний рисунок вузла нечіткий за рахунок розростання атипових гістіоцитарних клітин, з наявністю гігантських клітин Березовського-Штернберга, маються ділянки некрозу, склерозу, гіалінозу. Для якого захворювання характерні виявлені морфологічні зміни в лімфовузлі?

A. *Лімфогранулематозу

B. Гострого мієлолейкозу

C. Хронічного мієлолейкозу

D. Грибовидного мікозу

E. Туберкульозу

17.У хворого 60 років при торакотомії в передньому середостінні знайдені збільшені в розмірах та спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких взято біоптат. Мікроскопічно виявлено атипові клітини, серед яких переважають клітини Ходжкіна і гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає цим ознакам ?

A. *Лімфогранулематоз з пригніченим розвитком лімфоїдної тканини

B. Лімфогранулематоз з переважанням нодулярного склерозу

C. Лімфогранулематоз з переважанням лімфоїдної тканини

D. Лімфосаркома

E. Змішано-клітинний варіант лімфогранульоматозу

18. При томографії у хворого в середостінні знайдені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульомоподібні утворення з лімфоцитів, плазмоцитів і великих двоядерних клітин. Ваш діагноз.

A . *Лімфогрануломатоз

B . Лімфосаркома

C . Туберкульоз

D . Саркоїдоз

E . Лімфолейкоз

19.Для гістологічного дослідження доставлена видалена на операції матка. Під слизовою оболонкою визначені численні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від оточуючої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури із явищами тканинного атипізму. Ваш діагноз?

A. *Лейоміома.

B. Рак матки.

C. Фіброміоми.

D. Хоріонепітеліома

E. Лейоміосаркома

20 . При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з числених щілиноподібних порожнин, стінка яких вистелена сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров`ю і згортками. Поставити діагноз.

A. *Капілярна гемангіома.

B. Венозна гемангіома.

C. Кавернозна гемангіома.

D. Гемангіоперицитома.

E. Гломус-ангіома.

21 . У хворого 17 років інтраопераційно на нижній поверхні печінки виявлена пухлина розмірами 4,5х5,0х3,5см. з субсерозною локалізацією, темночервоного кольору, на розрізі представлена порожнинами значним вмістом крові. Поставити попередній діагноз.

A. *Кавернозна гамангiома.

B. Капiлярна гемангіома.

C. Гемангiоперицитома.

D. Гемангiоендотелiома.

E. Лiмфангiома.

22 .При гістологічному дослідженні злоякісної пухлини молочної залози виявлено, що пухлина побудована з низькодиференційованих атипових клітин епітеліального походження, які утворюють трабекули, відокремлені між собо прошарками сполучної тканини, співвідношення клітин і строми приблизно 1:1. Назвіть гістологічний варіант рака.

A. *Солідний

B. Аденокарцинома

C. Плоскоклітинний

D. Фіброзний

E. Дрібноклітинний

2 3.У молодої людини збільшилися шийні лімфатичні вузли. При біопсії в лімфовузлі виявлені вогнища проліферації лімфоїдної тканини з наявністю велетенських клітин Березовського-Штернберга і еозинофілів, вогнища некро-з та фіброзу. Яке захворювання найбільш вірогідно буде мати місце?

A. *Лімфогрануломатоз

B. Хронічний лімфолейкоз

C. Мієломна хвороба

D. Лімфосаркома

E. Гістіоцитоз

2 4.У молодої людини в м'яких тканинах лівого стегна з'явилось безболюче новоутворення без чітких меж. В біоптаті тканини новоутворення нагадують риб'яче м'ясо, складаються з незрілих фибробластоподібних клі-тин численими мітозами, які прорастають в м'язи. Ваш діагноз?

A. *Фібросаркома

B. Міосаркома

C. Фіброма

D. Рак

E. Міома

2 5. У хворого внаслідок обтурації середньодольового бронха вузлом м'яких тканин утворився ателектаз середньої долі правої легені. При бронхобіопсії в зоні обтурації виявлені розростання залозоподібного атипового епітелію з патологічними мітозами, який прорастає в підлеглі тканини і хрящ. Якому захворюванню найбільш вірогідно відповідають ці дані?

A. *Бронхогенний рак легень

B. Деформуючий бронхіт

C. Запальний поліп

D. Дисплазія епітелію бронха

E. Саркома бронха

2 6. При мікроскопічному дослідженні біоптату з легень виявлено атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легень має місце у хворого?

A. *Високодиференційована аденокарцинома.

B. Помірно диференційована аденокарцинома.

C. Недиференційований рак.

D. Помірнодиференційований плоскоклітинний рак.

E. Залозистоплоскоклітинний рак.

2 7. У хворого при гастроскопічному дослідженні в ділянці малої кривизни виявлено пухлинне утворення діаметром 1,5 см на ніжці. Який характер росту пухлини?

A. *Екзофітний.

B. Експансивний.

C. Інфільтруючий

D. Апозиційний

E. Ендофітний

2 8. При мікроскопічному дослідженні біоптату з ділянки пухлини слизової оболонки правого бронху, встановлено клітинний та тканинний атипізм, появу структур у вигляді 'ракових перлин'. Визначити характер патологічного процесу.

A. *Злоякiсна пухлина.

B. Доброякiсна пухлина.

C. Гiперплазія.

D. Метаплазія.

E. Гiпоплазія.

2 9. При гістологічному дослідженні пухлини шкіри виявлені різних розмірів часточки з жирової тканини, відмежовані нерегулярними прошарками сполучної тканини. Поставити діагноз.

A. *Лiпома.

B. Фiброма.

C. Гiгрома.

D. Папiлома.

E. Гемангiома.

30. При дослідженні пухлини матки (післяопераційний матеріал) макроскопічно вона м'якої консистенції, з крововиливами та ділянками вогнищевого некрозу, на розрізі нагадує 'риб'яче м'ясо'. При гістологічном дослідженні встановлено ознаки вираженого клітинного та тканинного атипізму, зустрічаються клітини з патологічними фігурами мітозів. Поставити діагноз.

A. *Саркома.

B. Аденокарцинома.

C. Ангiома.

D. Фiброма.

E. Лiпома.

31. При гістологічному дослідженні біоптату піхвової частини шийки матки у хворої 47 років з тривало не заживаючою ерозією виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана - без змін. Поставити діагноз.

A. *Карцинома in situ.

B. Ерозiя.

C. Аденокарцинома.

D. Папiлома.

E. Ендометрiоз.

32.У хворої 45 років знайдені збільшенними надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні біопсійного матеріалу із лімфатичного вузла виявлений метастаз перстненодыбно-клітинного раку. Виберить найбільш ймовірну локалізацію первинної пухлини.

A. *Рак шлунка.

B. Рак стравохода.

C. Рак щитовидної залози.

D. Рак легень.

E. Рак шийки матки.

33.У хворої 55 років появилися рецидивуючі маткові кровотечі. Виконано діагностичне вишкребання матки. В зіскобі ендометрію серед елементів крові видно залозисті елементи різної величини і форми, утворені атиповим клітинами з гіперхромними ядрами, з багаточисленними мітозами (в тому числі і патологічними). Про який процес можна думати?

A. *Аденокарцинома

B. Залозиста гіперплазія ендометрію.

C. Хоріонепітеліома

D. Аденоматозний поліп.

E. Ознаки перерваної вагітності.

34.Пухлина у капсулі діаметром 2 см, оперативно видалена з ампутаційної культі нижньої кінцівки, мікроскопічно складається із веретеноподібних клітин мономорфного вигляду з паличкоподібними ядрами, які утворюють разом з волокнами “палісадні” структури. Який з перелічених видів пухлин найбільш вірогідний?

A. *Доброякісна неврілемомма

B. нейрофіброма

C. Злоякісна неврілемомма

D. М'яка фіброма

E. Фібросаркома

35. При гістологічному дослідженні лімфатичного вузла - дифузне розростання лімфоїдних клітин з домішкою еозинофілів та атипових гістіоцитів, поодинокі гігантські клітини з двома та більш ядрами, осередки некрозу та склерозу. Найбільш вірогідний діагноз:

A. *Лімфогранульоматоз

B. Лімфолейкоз

C. Лімфома Беркіта

D. Саркоїдоз

E. Мієлолейкоз

36. На розтині померлого знайдено системне збільшення лімфатичних вузлів з утворенням пухлинних конгломератів. Селезінка збільшена, на розрізі строката: на червоному тлі пульпи множинні дрібні осередки жовтувато-білого та сіруватого кольору. Якому захворюванню найбільше відповідають описані зміни?

A. *лімфогранульоматоз

B. саркоїдоз

C. лімфосаркома

D. рак легенів

E. лімфолейкоз

37. Для патогістологічного дослідження доставлене очне яблуко: у сітківці ока на проєкції окового нерву пухлина 1х1см, м(якої консистенції, коричневого кольору. Мікроскопійно пухлина складаэться з поліморфних клітини з прозорою цитоплазмою. сгрупованих у альвеолярні структури, наявныстью патологічних мітозів, подекуди з накопиченням бурого о пігменту. Найвірогідніше це:

A. *меланома

B. шваннома

C. гломусна пухлина

D. парагангліома

E. ангіосаркома

3 8. При бронхоскопії у хворого 62 років у початковому відділі верхньодольового бронху правої легені знайдено поліпоподібне утворення діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні виявлено пухлину, яка побудована з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітини ростуть пластами та тяжами. Вкажіть, який з перелічених видів пухлин найбільш вірогідний?

A. * Недиференційований дрібноклітинний рак.

B. Недиференційований великоклітинний рак.

C. Плоскоклітинний рак.

D. Аденокарцинома.

E. Залозисто-плоскоклітинний рак.

3 9. У товщі шкіри макроскопічно знайдена щільна пухлина, рухлива. При мікроскопії вона представлена хаотично розташованими пучками колагенових волокон з невеликою кількістю веретеноподібних клітин. Яка пухлина видалена?

A. *Щільна фіброма.

B. Лейоміома.

C. Меланома.

D. Ліпома.

E. Гломус-ангіома.

40. У хворого на шкірі обличчя поступово розвилась бляшка з некрозом і виразкою в центрі. При патогістологічному дослідженні біоптату виявлено розростання атипових епітеліальних клітин з великою кількістю патологічних мітозів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. *Рак шкіри

B. Саркома

C. Папілома

D. Трофічна виразка

E. Фіброма

41.У хворого 21 року видалена пухлина лобної частки правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, яка була нечітко відмежована від довколишньої тканини. На розрізі - однорідного вигляду, гістологічно - складається із клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетіння. Яка пухлина мала місце у хворого?

A. *Астроцитома

B. Олігодендрогліома

C. Гангліоневрома

D. Епендімома

E. Хоріоїдпапілома

42. При дослідженні біоптату лімфатичного вузла дано заключення "Лімфогранульоматоз". На підставі наявності яких ознак був поставлений діагноз?

A. *Клітин Березовського-Штернберга

B. Клітин Тутона

C. Клітин Пирогова-Лангханса

D. Клітин Вірхова

E. Клітин Мікулича

4 3. При розтині жінки 33 років знайдено потовщення стінки шлунка в пілоричному відділі (на розрізі шари стінки розрізняються) з розростанням щільної білуватої тканини в підслизовому шарі і дрібними тяжами її в м'язовому шарі. Рельєф слизової оболонки збережений, складки ригідні, нерухомі. Яка макроскопічна форма пухлини в даному випадку?

A. *Інфільтрат

B. Вузол

C. Виразка

D. Кіста

E. Інфільтративно-виразкова форма

44.У збільшеному шийному лімфатичному вузлі дівчинки 14 років, мікроскопічно були знайдено, що тканинна будова вузла порушена, лімфоїдні фолікули відсутні, є ділянки склерозу та вогнища некрозу, клітинний склад вузла поліморфний, присутні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з багаточасточковими ядрами (клітини Березовського-Штернберга) та одноядерні клітини також великих розмірів. Поставте діагноз.

A . *Лімфогранулематоз

B . Гострий лімфолейкоз

C . Хронічний лімфолейкоз

D . Лімфома Беркіта

E . Грибовидний мікоз

45. При розтині трупу чоловіка, померлого від ракової інтоксикації, при макроскопічному дослідженні стінка шлунку потовщена до 1,2 см, слизова оболонка нерухома, її складки не виявляються. На розрізі однорідна, білісувата, хрящоподібної щільності. Для якої макроскопічної форми пухлини характерні описані зміни?

A . *Інфільтрат

B . Вузол

C. Виразка

D. Виразково-інфільтративна

E. Кіста

46. В біоптаті пухлини молочної залози виявляються солідні пласти, побудовані з дрібних епітеліальних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строми дуже мало, з лімфоцитарною інфільтрацією. Встановити діагноз.

A. *Медулярний рак

B. Скірозний рак

C. Хвороба Педжета

D. Аденома

E. Аденофіброма

47.Під шкірою піднижньощелепної ділянки у жінки 55 років виявлено з чіткими межами тістуватої консистенції рухоме утворення 1,0x0,7 см з повільним ростом. При гістологічному дослідженні утворення виявлені ліпоцити, які формують часточки різні за формою та розміром, розмежовані тонкими прошарками сполучної тканини із судинами. Встановити діагноз.

A. *Ліпома

B. Фіброма

C. Ангіома

D. Ліпосаркома

E. Фібросаркома

48. Під час огляду стоматологом хлопчика 16 років були знайдені збільшені підщелепові та шийні лімфатичні вузли. Була проведена біопсія. Мікроскопово в лімфатичних вузлах було знайдено: типова будова стерта, клітинна популяція гетерогенна, присутні великі клітини з багатолопасним ядром, множинні одноядерні клітини великого розміру, еозинофільні та нейтрофільні лейкоцити, лімфоцити, окрім того знайдені ділянки некрозу та вогнища склерозу. Діагностуйте захворювання.

A. *Лімфогранулематоз

B. Гіперплапзія лімфатичного вузла

C. Гранулематозний лімфаденіт

D. Гнійний лімфаденіт

E. Неходжкінська лімфома

49. У жінки 22 роки виявлені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфатичному вузлі спостерігаються лімфоцити, гістіоцити, ретикулярні клітини, малі та великі клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Березовського-Штернберга, поодинокі осередки казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. *Лімфогранулематоз.

B. Лімфосаркома.

C. Хронічний лейкоз.

D. Гострий лейкоз.

E. Метастаз рака легень

50. У чоловіка 46 років на шкірі визначалась пляма, яка вибухала і мала темний колір та не спричиняла турбот. З часом пляма почала збільшуватись, з’явилась біль, колір став чорно-коричневим і почав пальпуватися вузлик. На гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини, цитоплазма яких вміщувала пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йдеться?

A. *Меланома.

B. Базаліома.

C. Гемангіома.

D. Гематома.

E. Карциноїд.

51.У чоловіка 36 років в заочеревинному просторі виявлено пухлиноподібне утворення розміром 17?15 см з простанням його в брижу, яке цілком вилучити хірург не зміг. Макроскопічно тканина утворення на розрізі жовтувата, м’яка, з осередками некрозу і ослизніння. При мікроскопічному дослідженні виявлено клітини з вираженим поліморфізмом ядер, з наявністю патологічних мітозів, цитоплазма клітин світла, дрібновакуолізована, при фарбуванні суданом вакуолі дають позитивну реакцію. Визначте пухлину.

A *Ліпосаркома


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 428; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!