D. Гіперфункції аденогіпофізу 13 страница



A. *Алкогольний цироз.

B. Хронічний активний алкогольний гепатит.

C. Хронічний персистуючий алкогольний гепатит.

D. Токсична дистрофія печінки.

E. Жировой гепатоз.

18. При гістологічному дослідженні біоптату зі слизової оболонки шлунку жінки 50 років виявлено: потоншення слизової оболонки, зменшення кількості залоз, фокуси кишкової метаплазії; повнокрів’я, набряк та склероз строми; дифузна лімфоплазмоцитарна інфільтрація зі значними домішками полінуклеарних лейкоцитів. Встановити діагноз.

A. *Хронічний атрофічний гастрит в активній фазі

B. Хронічний атрофічний гастрит у неактивній фазі

C. Хронічний поверхневий гастрит

D. Гострий катаральний гастрит

E. Гострий фібринозний гастрит

19. При морфологічному дослідженні шлунку виявлено глибокий дефект стінки з ураженням м’язової болонки, проксимальний край якого підритий, дистальний - пологий. При мікроскопічному дослідженні: в дні дефекту виявляється зона некрозу, під якою грануляційна тканина та масивна ділянка рубцевої тканини на місці м’язового шару. Встановити діагноз.

A. *Хронічна виразка у стадії загострення

B. Хронічна виразка з малігнізацією

C. Гостра виразка

D. Ерозія

E. Рак-виразка

20. При мікроскопічному дослідженні оперативно видаленого апендикса відмічався набряк, дифузна нейтрофільна інфільтрація стінки з некрозом та наявністю дефекту слизової оболонки з ураженням її м’язової пластинки. Яка форма апендициту розвилась у хворого?

A. *Флегмонозно-виразкова

B. Флегмонозна

C. Гангренозна

D. Поверхнева

E. Апостематозна

21.При ендоскопії шлунку, на гістологічне дослідження взято біоптат слизової оболонки. Його дослідження виявило: слизова оболонка збережена, стовщена, набрякла, гіперемірована, з багато численними мілкими крововиливами, щільно вкрита слизом. Визначити форму гострого гастриту.

A. *катаральний (простий)

B. ерозівний

C. фібринозний

D. гнійний

E. некротичний

 22. На гістологічне дослідження прислали видалений червоподібний відросток. Розміри його збільшені, серозна оболонка тускла, повнокровна, вкрита плівками фібрину, стінки стовщені, на розрізі із просвіту виділяється гній. При мікроскопічному дослідженні спостерігається повнокров’я судин, набряк всіх шарів і дифузна інфільтрація їх лейкоцитами. Назвіть форму апендициту.

A. *флегмонозний

B. апостематозний

C. простий

D. поверховий

E. гангренозний

23. Хворому 65 років проведена операція видалення з печінки круглястого утворення (d=9 см) зі щільними волокнистими фіброзними стінками. При розтині останнього всередині знайдено густу, каламутну, жовто-зеленого кольору рідину з неприємним запахом. Мікроскопічно знайдені поліморфні лейкоцити. Назвати процес за описаною морфологією.

A * Хронічний абсцес

B Гострий абсцес

C Кіста жовчних шляхів

D Емпієма

E Флегмона

24. Хворий Н. поступив в стаціонар з діагнозом отруєння грибами, де і помер на 12 день з ознаками гострої печінкової недостатності. На секції – макроскопічно: печінка дрябла, в’яла, жовто-сірого кольору, глинястого вигляду як на поверхні, так і на розтині; мікроскопічно: ділянки некрозу з аутолітичним розпадом і утворенням жиро-білкового детриту в центрі та вузькою смужкою гепатоцитів в стані жирової дистрофії на периферії печінкових часточок. Ваш діагноз?

A *Токсична дистрофія печінки в стадії жовтої дистрофії

B Токсична дистрофія печінки в стадії червоної дистрофії

C Хронічна токсична дистрофія печінки

D Хвороба Вільсона-Коновалова

E Спадковий пігментний гепатоз

25. При операції у хлопчика 12 р. видалений апендикс, який надіслано патологу на дослідження. Макроскопічно: апендикс в дистальному відділі з булавоподібним стовщенням діаметром 3 см, при розрізі якого вилилася прозора жовтувата рідина, стінка апендикса стоншена. Мікроскопічно: атрофія всіх шарів апендикса, ознак запалення немає. Діагноз?

A *Водянка апендикса

B Флегмонозний апендицит

C Емпієма апендикса

D Хронічний апендицит

E Міксоглобульоз апендикса

26. Хвора 38 р. поступила в клініку з температурою тіла 39,4 градуси за Цельсієм, різкими розлитими болями в епігастральній області. При операції прийнято рішення видалити весь шлунок. Гістопатологічне дослідження всіх анатомічних відділів шлунка показало розлите гнійно-деструктивне запалення всіх шарів стінки з утворенням численних дрібних абсцесів. Діагноз?

A *Флегмонозний гастрит

B Хронічний гастрит, тип А

C Хронічний гастрит, тип В

D Хронічний гастрит, тип С

E Хелікобактер-асоційований гастрит

27.Хворий 53 років поступив в клініку з невпинною блювотою "свіжою" кров’ю і через 1 годину помер. На розтині в нижній третині стравоходу -варикозно-розширені вени з кількома розривами. Патологія якого органа спричинала зміни у судинах стравоходу?

A * Печінки

B Нирок

C Підшлункової залози

D Легень

E Серця

28. До патогістологічої лабораторії доставлено червоподібний відросток товщиною до 2,0 см. Серозна оболонка його тьмяна, потовщена, вкрита жовто-зеленими плівковими нашаруваннями. Стінка в’яла, сіро-червона. Просвіт відростка розширено, заповнено жовто-зеленими масами. При гістологічному дослідженні виявлено, що: стінку інфільтровано нейтрофілами. Визначте захворювання апендикса, його форму.

A *Гострий флегмонозний апендицит

B Гострий гангренозний апендицит

C Гострий поверхневий апендицит

D Гострий простий апендицит

E Хронічний апендицит

29. Хворий 42 років потрапив до стаціонару зі скаргами на жовтуху, біль у правому підребір’ї. Занедужав після прийому великої дози алкоголю. При пункційній біопсії печінки: жирова дистрофія гепатоцитів, наявність в їх цитоплазмі еозинофільних включень, інфільтрація строми поліморфноядерними лейкоцитами; часточкова будова печінки збережена. Яке захворювання печінки у хворого?

A *Гострий алкогольний гепатит

B Хронічний алкогольний гепатит

C Жировий гепатоз

D Дрібновузловий портальний цироз

E Хвороба Вільсона

30. Після отруєння грибами у хворого розвинулися ознаки гострої печінкової недостатності, що призвело до його смерті. На розтині тіла померлого макроскопічно печінка зменшена, в’яла, капсула зморшкувата, на розрізі тканина охряно-жовта. Мікроскопічно: жирова дистрофія гепатоцитів, центральні відділи часточок представлені тканинним детритом. Виявлені зміни характерні для:

A *Масивного прогресуючого некрозу

B Жирового гепатозу

C Гострого ексудативного гепатиту

D Гострого продуктивного гепатиту

E Гепатолентікулярної дегенерації

31. Після проведеної холецистектомії у жінки 50 років жовчний міхур відправли до патогістологічної лабораторії для дослідження. Макроскопічно: міхур значно збільшений за розмірами, протока його закрита каменями, стінка повнокровна, рихла. В розширеній порожнині міхура скопичення каламутної густої в’язкої рідини жовто-зеленого кольору. Ці зміни найбільш характерні для:

A *Емпієми

B Мукоцеле

C Кісти

D Флегмони

E -

32. При терміновій операції у хворого було видалено червоподібний відросток, який був різко потовщений, впродовж всієї довжини сірувато-чорний, в дистальному відділі знайдено дефект стінки, через який з просвіту апендикса виділяються сірувато-бурі маси з неприємним запахом. При гістологічному дослідженні стінка апендикса некротизована з осередками крововиливів, просвіт брижової артеріїзаповнений тромбом. Визначте форму апендициту:

A *Гострий гангренозний

C Гострий простий

D Гострий поверхневий

E Хронічний

33. Чоловік 58 років помер від гострого малокрів´я внаслідок   стравохідно-шлункової кровотечі. На розтині вени підслизового шару нижньої третини стравоходу і кардіального відділу шлунку варікозно розширені. Печінка маленька, щільна, бугриста, діаметр вузликів 2-3 мм; мікроскопічно часточкова будова печінки порушена, виражені дистрофічні зміни і вогнищевий некроз гепатоцитів. Значна кількість “псевдочасточок”, розростання в стромі прошарків сполучної тканини. Морфологічні зміни в печінці характерні для:

A * Дрібновузлового цирозу печінки

B Крупновузлового цирозу печінки

C Змішаного цирозу печінки

D Хронічного активного гепатиту

E Біліарного цирозу печінки

34. При гістологічному дослідженні видаленого під час операції апендикса виявлені поширені дісциркуляторні зміни з фокусами ексудативного гнійного запалення і поверхневими дефектами епітелію. Назвіть форму апендициту.

A *Гострий поверхневий

B Флегмонозний

C Гангренозний

D Вторинний

E Простий

35. Хворому з хронічною виразковою хворобою без загострення виконана фіброгастроскопія з біопсією слизової оболонки. Які морфологічні зміни в біоптаті свідчитимуть про стадію ремісії виразкової хвороби?

A * Розростання сполучної тканини

B Фібриноїдний набряк

C Фібриноїдні зміни стінок судин

D Наявність гнійно-некротичного детриту

E Зона фібриноїдного некрозу в дні виразки

36. Хворому з діагнозом рак шлунку проведено його видалення. При патогістологічному дослідженні виявлено: стінка шлунка отовщена, щільна, нерухома. Пухлина росте ендофітно в слизовому, підслизовому і м'язовому шарах по ходу сполучно-тканинних прошарків. Назвіть клініко-анатомічну форму раку.

A *Дифузний

B Інфільтративно-виразковий

C Полипозний

D Фунгозний

E Блюдцеподібний

37. Через 1,5 місяця після татуювання, при виконанні якого використовувалась одна голка для кількох чоловік, у хворого з’явилась жовтяниця, печінка збільшена у розмірах. При пункцій ній біопсії виявлена балонна дистрофія і коагуляцій ний некроз гепатоцитів, проліферація ендотеліоцитів. Поставте діагноз.

A *Вірусний гепатит

B Жировий гепатоз

C Медикаментозний гепатит

D Токсична дистрофія печінки

E Цироз печінки

38. Розтинаючи труп жінки, яка тривалий час страждала жовчево-кам’яною хворобою, і померла від печінкової недостатності внаслідок цирозу печінки, патологоанатом виявив: печінка збільшена, зеленого забарвлення, щільної консистенції, жовчні протоки розширені. Назвіть вид цирозу

A *Біліарний

B Постнекротичний

C Портальний

D Змішаний

E Алкогольний

39. При гістологічному дослідженні печінки відмічається різке порушення часточкової будови з інтенсивним фіброзом і формуванням вузлів регенерації. Мікроскопічно: проліферація гепатоуитів, поява псевдочасточок, дистрофія і некроз гепатоцитів. Ваш діагноз?

A * Жировий гепатоз

B Алкогольний гепатит

C Цироз печінки

D Вірусний гепатит

E Прогресуючий масивний некроз печінки

40. У хворого під час операції з приводу хронічного апендициту виявлені розростання слизоподібної тканини на очеревині. Червоподібний відросток кістозно розширений, заповнений слизовими масами у виді глобул. Вкажіть найбільш імовірне захворювання:

A *Мукоцеле червоподібного відростку

B Флегмонозний апендицит

C Апостематозний апендицит

D Первинний гангренозний апендицит

E Простий апендицит

41. На автопсії людини 56 років, яка довго страждала на виразкову хворобу шлунку виявлена виразка на малій кривизні з численними розростаннями щільної рубцевої тканин та потовщеної слизової оболонки біля виразки. При гістологічному дослідженні виявляється різко виражений клітинний атипізм. Ваш діагноз:

A *Малігнізована хронічна виразка шлунку

B Виразковий рак шлунки

C Метастаз раку легені у шлунок

D Перфорація виразки шлунку

E Пенетрація виразки шлунку

42. Жовчний міхур, який прислали до патоморфологічного відділення після холецистектомії збільшений у розмірах, повнокровний, стінка набрякла, дифузно інфільтрована нейтрофільними лейкоцитами. При якій формі холециститу розвиваються такі зміни:

A *Флегмонозному

B Катаральному

C Фібринозному

D Гангренозному

E Апостематозному

43. У чоловіка 42 років, який страждає на виразкову хворобу шлунку при ендоскопічному дослідженні діагностовано хронічний гастрит типу С. Такий тип гастриту називається:

A *Еозинофільний

B Аутоімунний

C Бактеріальний

D Хімічний

E Гранулематозний

44. Жінка 63 років поступила в стаціонар с явищами геморагічного шоку, в результаті якого хвора померла. На розтині в цибулині 12-палої кишки виявлено дефект 2х2 см з бурим дном. Мікроскопічно: некроз слизового, підслизового шару з відкладанням солянокислого гематину в дні і лейкоцитарною інфільтрацією країв.

A *Гостра виразка 12-палої кишки.

B Ерозія 12-палої кишки

C Хронічна виразка 12-палої кишки

D Гострий дуоденіт

E Хронічний дуоденіт.

45. При ендоскопічному дослідженні шлунка у хворого, який довго приймав сульфаніламідні препарати, на малій кривизні на внутрішній поверхні щік знайдені дефекти, що мають буровате дно. Мікроскопічно встановлено, що вони не проникають за межі м´язевої пластинки слизової оболонки, краї дефектів дифузно інфільтровані лейкоцитами. Який з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідний?

A * Гостра ерозія

B Гостра виразка

C Хронічна виразка в стані ремісії

D Хронічна виразка в стані загострення

46. При дослідженні гастробіоптату хворого 59 років, що страждав протягом 23 років виразковою хворобою шлунка, виявлено наявність гіперхромних клітин з вираженим атипізмом, які лежать серед пластів і тяжів грубоволокнистої сполучної тканини, з переважанням стромального компоненту. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A * Скір

B Перстневидно-клітинний рак

C Медулярний рак

D Папілярна аденокарцинома

E Солідний рак

47. Під час мікроскопічного дослідження печінки чоловіка 56 років, що помер від печінкової недостатності, було знайдено: балкова будова часточок порушена, гепатоцити з ознаками гідропічної дистрофії, зустрічаються вогнищеві некрози гепатоцитів, множинні тільця Каунсільмена, періпортально розміщуються поліморфноклітинні інфільтрати з переважанням лімфоцитів. Діагностуйте захворювання.

A * Гострий вірусний гепатит „В”.

B Хронічний вірусний гепатит „В”.

C Алкогольний гепатит.

D Портальний цироз печінки.

E Біліарний цироз печінки

48. При гістологічному дослідженні апендиксу, який був резекований при операції апендектомії, виявлено множинні виразки у слизовій оболонці відростка, дифузну інфільтрацію сегменто-ядерними нейтрофілами всіх шарів стінки апендиксу, набряк строми, повнокрів’я судин. На серозній оболонці – нашарування фібрину і лейкоцитів. Вкажіть, якій формі гострого апендициту відповідають приведені патоморфологічні зміни.

A * Флегмонозно-виразковий.

B Апостематозний.

C Флегмонозний.

D Гангренозний.

E Поверхневий.

49. 54-річній жінці проведено лівобічну геміколектомію з приводу перфорації кишки. При гістологічному дослідженні операційного матеріалу виявлено множинні епітеліоїдно-клітинні гранульоми, щілиноподібні виразки, виражений набряк підслизового шару. Діагностуйте захворювання.

A * Хвороба Крона.

B Туберкульоз кишки.

C Неспецифічний виразковий коліт.

D Хвороба Уіпла.

E Лімфома кишки.

50. У хворого з печінковою комою при вірусному гепатиті в крові підвищилась концентрація Na+ та знизилась концентрація К+, тобто почались прояви гіперальдостеронізму. Чим обумовлено підвищення дії альдостерону у хворого?

A *Зменьшенням його метаболізму.

B Підвищенням його сінтезу альдостерону.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 444; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!