D. Гіперфункції аденогіпофізу 17 страница



D. Базедов зоб

E. Зоб Риделя

16. У померлого хворого на розтині виявлено бронзове забарвлення шкіри та слизових оболонок порожнини рота. В наднирниках визначались казеозні маси. Яким захворюванням страждала людина?

A. *Адісонова хвороба

B. Синдром Іценко-Кушинга

C. Базедова хвороба

D. Акромегалія

E. Феохромоцитома

17. На розтині чоловіка 67 років, померлого при явищах гіпоглікемічної коми, в підшлунковій залозі спостерігаються ділянки розростання сполучної тканини та некротичні осередки, атрофія острівків Лангенгарса. Яке захворювання зумовило такі зміни в підшлунковій залозі?

A. *Цукровий діабет.

B. Муковісцидоз.

C. Гострий панкреатит.

D. Рак головки підшлункової залози.

E. Гіпоплазія підшлункової залози.

18. У людини з пухлиною передньої долі гіпофизу в результаті підвищеного вироблення кортикотропіну розвивається гіпертрофія кори наднирників. Як називається такий вид гіпертрофії?

A *Кореляційна

B Регенераційна

C Вакатна

D Вікарна

E Робоча

19. У хворого 30 років видалена пухлина щитовидної залози. Гістологічно пухлина складається з сосочкових утворень різної величини, які виходять з внутрішньої поверхні кістозно розширених фолікулів і вкриті атипічним епітелієм. Ваш діагноз.

A *Папілярний рак

B Вузловий колоїдний зоб

C Макрофолікулярна аденома

D Фолікулярний рак

E Медулярний рак

20. У чоловіка 40 років, який скаржиться на періодичні болі голови, помітне збільшення розмірів кистей та ступнів, при рентгенограмі відмічено збільшення розмірів „турецького сідла”. Яке захворювання у хворого?

A *Акромегалія

B Хвороба Сімондса

C Хвороба Іщенко-Кушинга

D Хвороба Бабінського-Фреліха

E Гіпофізарний нанізм

21. У чоловіка 30-ти років спостерігається помітне збільшення розмірів носа, губ, вух, нижньої щелепи, збільшення щитовидної залози, атрофія статевих залоз. Який діагноз найбільш вірогідний?

A *Акромегалія

B Гігантизм

C Адипозогенітальна дистрофія

D Гіпофізарний нанізм

E Хвороба Грейвса

22. У жінки 45 років відсутні симптоми діабету, але натще визначається підвищений вміст глюкози в крові (7,2 ммоль/л). Який наступний тест необхідно провести?

A *Визначення толерантності до глюкози

B Визначення залишкового азоту в крові

C Визначення глюкози крові

D Визначення глюкози у сечі

E Визначення гліколізованого гемоглобіну

23. У хворого 40 років ожиріння, зниження температури тіла, малорухливість. Обличчя пастозне з бідною мімікою, стовщеним носом і губами. Спостерігається ламкість нігтів, випадіння волосся таінші трофічні порушення. Статева функція зменшена, погіршилась пам’ять. Для якої ендокринної патології характерна така клінічна картина?

A * Мікседема

B Кретинізм

C Ендемічний зоб

D Тиреотривна кахексія

E Дифузний токсичний зоб

24. Для якої стадії загального адаптаційного синдрому характерні гіпертрофія кори наднирників і секреція великої кількості гормонів, активація анаболічних процесів, посилення гліконеогенезу?

A * Резистентності

B Тривоги

C Виснаження

D Аварійної

E Завершальної

25. Пацієнт, який хворіє на цукровий діабет, доставлений в лікарню без свідомості, артеріальний тиск знижений, дихання типу Кусмауля, з рота чути запах ацетону. Провідним механізмом для розвитку цієї коми є:

A *Накопичення в крові кетонових тіл

B Накопичення іонів калію

C Накопичення іонів натрію

D Накопичення іонів хлору

E Накопичення сечовини

26. Хвора звернулася до лікаря зі скаргами на схуднення, швидку фізичну і психічну втомлюваність, поганий апетит, зміну кольору шкіри, артеріальну гіпотензію. При огляді виявлено гіперпігментацію шкіри. Механізм її пов’язаний з

A *Посиленням меланоцитстимулюючої активності гіпофіза

B Зниженням меланоцитстимулюючої активності гіпофіза

C Зниженням рівня адреналіну в крові

D Переважанням катаболізму білків

E Підвищенням концентрації іонів натрію

27. Хворий звернувся до лікаря із скаргами на збільшення розмірів носа, підборіддя, пальців кінцівок. При об’єктивному обстеженні виявлено: розширення меж серця, збільшення розмірів печінки, селезінки. Причиною розвитку вказаних порушень є:

A *Підвищення секреції соматотропного гормону

B Підвищення секреції тиреотропного гормону

C Підвищення секреції адренокортикотропного гормону

D Підвищення секреції альдостерону

E Підвищення секреції адреналіну

28. Чому у деяких географічних регіонах України кількість людей з гіпертрофією щитовидної залози значно більша ніж в інших регіонах?

A * Низький рівень йоду у питній воді викликає компенсаторну реакцію залози – її розростання

B Високий рівень кальцію у воді стимулює ріст щитовидної залози.

C Низький рівень кальцію у воді стимулює ріст щитовидної залози.

D Радіоактивний фон стимулює ріст щитовидної залози.

E Високий рівень йоду у воді стимулює ріст щитовидної залози.

29. Під час експерименту тварині протягом тривалого часу вводили токсичні речовини. Після чого появились симптоми гіперглікемії, поліурії, постійної спраги, надмірного апетиту, які зникали на деякий час після введення гормону інсуліну. Ураження якого органу викликали токсичні речовини?

A * Підшлункової залози.

B Прищитовидних залоз.

C Наднирників.

D Щитовидної залози.

E Гіпоталамусу.

 

Інфекційні хвороби.

1. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлено скупчення епітеліоїдних клітин, лімфоцитів і гігантських клітин Пірогова-Ланганса. В центре казеозний некроз. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.

A. * Туберкульоз

B. Риносклерома.

C. саркоидоз

D. Сап.

E. Сифіліс.

2. У померлого 67 років на розтині знайдені ознаки фібринозного запалення в товстому кишківнику. Ваш діагноз:

A. *Дизентерія

B. Амебіаз

C. Черевний тиф

D. Холера

E. Балантидіаз

3. У чоловіка 30 років при гістологічному дослідженні біоптату з шийного лімфатичного вузла виявлені гранульоми, які складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних, багатоядерних гігантських клітин типу Пірогова-Лангханса. У центрі гранульом визначається некроз. Який збудник потрібно виявити в зоні некрозу для підтвердження діагнозу туберкульоз?

A. *Мікобактерію Коха

B. Бліду трепонему

C. Стафілокока

D. Бацили Волковича-Фріша

E. Сальмонели

 4. У хворого М. 14 років, діагностована тріада Гетчинсона: зуби діжкоподібної форми, паренхіматозний кератит та глухота.. Для якої хвороби характерні виявлені зміни?

A. * Сифіліс.

B. Токсоплазмоз.

C. Проказа.

D. Туберкульоз.

E. Опісторхоз.

 5. Смерть хворого К, 16 років, настала від розлитого (поширеного) фібринозно-гнійного перитониту. На розтині, в нижній ділянці тонкої кишки виявлена виразка, яка повторювала форму пейерової бляшки, з перфорацією стінки кишки. Мікроскопічне дослідження виявило стертість малюнка лімфоїдної тканини, витіснення її проліферуючими моноцитами, які формують гранульоми. Ускладненням якого захворювання є причина смерті?

A. * Черевного тифу.

B. Дизентерії.

C. Холери.

D. Бруцельоза.

E. Неспецифічного виразкового коліту.

6. При гістологічному дослідженні біоптата перегородки носу хворого, який страждав утрудненим носовим диханням, в слизовій оболонці знайдено гранульоматозне запалення з наявністю в гранульомах клітин Микуліча. Ваш діагноз.

A. *Риносклерома

B. Сифіліс

C. Туберкульоз

D. Сап

E. Лепра

7. При розтині трупа чоловіка, який хворів на черевний тиф, знайдені зміни у тонкій кишці: групові лімфоїдні фолікули збільшені, виступають над поверхнею слизової оболонки, вони сіро-червоні, соковиті, їх поверхня має вигляд звилин та боріздок. При мікроскопічному дослідженні відмічається утворення черевнотифозних гранульом. Вкажіть, яка з перелічених стадій черевного тифу найбільш вірогідна?

A. *Мозкоподібного набухання.

B. Некрозу.

C. Утворення виразок.

D. Чистих виразок.

E. Загоювання.

8. При розтині померлої дитини, яка страждала на діарею, виявлено ексикоз і поширений фібринозний коліт. В мазку-відбитку слизової оболонки виявлені грам-негативні палички. Ваш попередній діагноз?

A. * Дизентерія

B. Холера

C. Стафілококова кишкова інфекція

D. Черевний тиф

E. Сальмонельоз

9. Дитина у 3-х річному віці померла при явищах глибокої церебральної коми. На розтині виявлено гнійні нашарування на поверхні м’якої мозкової оболонки в передніх відділах головного мозку, набряк мозку. Мікроскопічно – повнокрів’я і нейтрофільна інфільтрація м’яких мозкових оболонок. Вкажіть ймовірне захворювання?

A. *Менінгококовий менінгіт

B. Менінгіт при сибіркі

C. Грипозний менінгіт

D. Туберкульозний менінігіт

E. -

10. При дослідженні некропсії чоловіка 57 років в II-ому сегменті правої легені виявлено туберкульозний панбронхіт, з вогнищем казеозної бронхопневмонії, навколо якого спостерігається вал епітеліоїдних клітин з домішком лімфоїдних та гігантських клітин Пірогова-Лангханса. Яка форма туберкульозу легень у даному випадку?

A. *Гострий вогнищевий туберкульоз легень

B. Первинний туберкульозний комплекс

C. Ріст первинного афекту

D. Гострий міліарний туберкульоз легень

E. Інфільтративний туберкульоз

11. Чоловік віком 42 роки помер при явищах вираженої інтоксикації і дихальної недостатності. На розрізі тканина легень у всіх відділах строката, з множинними дрібновогнищевими крововиливами та вогнищами емфіземи. Гістологічно у легенях: геморагічна бронхопневмонія з абсцедуванням, у цитоплазмі клітин епітелію бронхів еозинофільні і базофільні включення. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.

A. * Грип

B. Парагрип

C. Аденовірусна інфекція

D. Респіраторно-синцитіальна інфекція

E. Стафілококова бронхопневмонія

12. На розтині чоловіка віком 34 роки діагностовано туберкульоз з наявністю у верхній частці правої легені зони казеозної пневмонії, казеозного лімфаденіту у збільшених лімфатичних вузлах середостіння та множинні міліарні вогнища у багатьох органах. Назвіть виявлену форму туберкульозу.

A. * Первинний змішаної форми генералізіції

B. Первинний гематогенно-генералізований

C. Первинний лімфогенно-генералізований

D. Первинний з ростом первинного афекту

E. Гематогенний

13. У дитини після перенесеної ангіни різко збільшилися лімфатичні вузли: паратрахеальні, біфуркаційні, шийні. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вогнища некрозу, обмежовані лімфоцитами, епітеліоїдними клітинами, та клітинами Пірогова-Лангханса. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.

A. *Туберкульоз

B. Саркоїдоз

C. Риносклерома

D. Сап

E. Сифіліс

14. При розтині померлого хворого від розповсюдженого перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлено численні виразки овальної форми, які розташовані вздовж кишки. Дно виразок чисте, гладеньке, утворене м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 см. Яке захворювання треба запідозрити?

A. *Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Холера

D. Туберкульоз

E. Висипний тиф

15. У хворого на дифтерію на 2-му тижні розвинулась гостра серцева недостатність з летальним наслідком. При розтині: шлуночки серця розширені, міокард в'ялий і строкатий. Гістологічно виявлені чисельні дрібні вогнища міолізу слабкою перифокальною лімфоїдною інфільтрацією. Що стало причиною смерті?

A. *Міокардит, зумовлений бактеріальним екзотоксином

B. Бактеріальний міокардит

C. Септичний міокардит

D. Інфаркт міокарду

E. Метаболічні некрози міокарду

16. На розтині трупа чоловіка 44 років, який помер від легенево-серцевої недостатності, на розтині виявлено пневмосклероз, емфізему легень, гіпертрофію правого шлуночка серця. В обох легенях, переважно субплеврально множинні вогнища діаметром до 1 см. Гістологічно: в центрі вогнища – зона некрозу, на периферії – вал з епітеліоїдних клітин і лімфоцитів з домішкою макрофагів і плазматичних клітин. Визначаються гігантські клітини Пірогова-Лангханса. Невелике число кровоносних капілярів визначається на периферії вогнища. Яке захворювання має місце у хворого:

A. *Гематогенний туберкульоз.

B. Актиномікоз легень.

C. Саркоїдоз.

D. Сифіліс.

E. Силікоз.

17. Хворий помер на 3-й день після операції з приводу перфорації стінки товстої кишки з явищами розлитого гнійного перитоніту. На розтині: слизова оболонка стінки товстої кишки потовщена, вкрита фібриновою плівкою, поодинокі виразки проникають на різну глибину; гістологічно: некроз слизової, фібрину, інфільтрація лейкоцитами з фокусами геморагій. Ускладнення якого захворювання стало причиною смерті хворого?

A. *Дизентерія.

B. Черевний тиф.

C. Неспецифічний виразковий коліт.

D. Хвороба Крона.

E. Амебіаз.

18. У хворої 18 років пахові лімфатичні вузли збільшені у розмірах, не болючі, ущільнені при пальпації. В ділянціслизової оболонки геніталій невеликих розмірів виразка з ущільненими краями та "лакованим"дном сіруватого кольору. Поставити діагноз.

A. *Сифiліс.

B. Туберкульоз.

C. Лепра.

D. Трофiчна виразка.

E. Гонорея.

19. При розтині у дитини виявлений первинний кишковий туберкульозний комплекс: первинна аффект-виразка порожньої кишки, лімфангіт і регіонарний казеозний лімфаденіт. Смерть наступила від перфорації виразки і розвитку розлитого перитоніту. Назвіть шлях зараження дитини туберкульозом.

A. *Аліментарний.

B. Трансплацентарний.

C. Аерогенний.

D. Змішанний.

E. Контактний

20. Чоловік 36 років знаходився в інфекційній лікарні з профузною діареєю, ознаками ексикозу, падінням температури тіла. Помер від уремії. Під час розтину знайдено: у просвіті тонкої кишк безкольорова рідина у вигляді рисового відвару; слизова оболонка набрякла. При мікроскопічному дослідженні тонкої кишки – повнокрів'я судин, осередкові крововиливи, десквамація ентероцитів, гіперсекреція келихаподібних клітин та лімфо-лейкоцитарна інфільтрація строми слизової оболонки. Ваш попередній діагноз.

A. *Холера

B. Сальмонельоз

C. Дизентерія

D. Черевний тиф

E. Хвороба Крона

21. Після позалікарняного аборту у жінки пргресував гнійний ендо-міометрит зі смертельним наслідком. При розтині померлої виявлені чисельні абсцеси легень, субкапсулярні гнійнички в нирках, гіперплазія селезінки. Яка форма сепсису виникла у хворої?

A. *Септикопіємія

B. Септицемія

C. Хроніосепсис

D. Легеневий сепсис

E. Уросепсис

22. При розтині тіла чоловіка 48 років, померлого від туберкульозу легень, знайдені частково випорожнені симетричні туберкульозні каверни у кортико-плевральних зонах з перевагою продуктивної тканинної реакції; у обох легенях - ніжний сітчастий пневмосклероз та емфізема; “легеневе серце”; у біфуркаційних лімфовузлах - туберкульозний казеозний лімфаденіт. У ІІІ сегменті правої легені - вогнище Гона. Вкажіть, який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Гематогенно-дисемінований туберкульоз.

B. Гематогенна генералізація первинного туберкульозу.

C. Хроничний первинний туберкульоз.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 355; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!