Теперішня маркетингова ситуація



Готельний бізнес завжди вважався прибутковим або принаймні не
безнадійним. Проте більшість вітчизняних готелів несуть на собі «каї­
нову печать» радянсько-спартанського сервісу та високих цін, що не
відповідають рівню обслуговування. Все це, природно, відлякує турис­
та від України. Втім, останнім часом почали з'являтися приватні готелі,
власники яких намагаються забезпечити комфорт відповідно до захід­
ного стандарту життя. Про перспективність готельного бізнесу в Украї-
..................................                                                                  391


ні свідчить хоча б те, що у Західній Європі готельних місць (у перера­хунку на «душу населення») у ЗО—70 разів більше, і порожніми вони не залишаються.

Вклавши у «розкрутку» власного готелю 2—10 млн. доларів, невдо­взі можна розраховувати на пристойний прибуток. Хоча конкуренти спокою не дадуть. Але поки на цьому сегменті ринку відносно «ти­хо» — треба починати.

Майже всі приватні готелі створені на базі реконструйованих жит­лових будівель або колишніх гуртожитків чи відомчих готелів. Майже всі — комфортабельні, з невеликою кількістю номерів. Тут панує за­тишна атмосфера, покоївки не пильнують кожний крок клієнта, а адміністратори уміють посміхатися. Для приватних готелів крадіжки не властиві. Забувши щось у номері, можна не турбуватися — речі «чека­тимуть» на господаря до наступних відвідин у спеціальній камері схо­ву. Безпекою клієнтів опікується надійна охорона, яку помічаєш, лише коли виникає потреба.

Власники приватних готелів в один голос заявляють, що відкрива­ти великий готель поки що не варто, оскільки невеликим, по-перше, легше управляти, а по-друге, у ньому простіше зберігати домашній затишок, а клієнти можуть одержати вишукане персоніфіковане об­слуговування.

Звісно, рівень послуг не однаковий. Халати, капці, зубні паста та щітки, фени, міні-бари (у номерах) є лише у приватних готелях, в які вкладено чималі інвестиції. Ціни на номери також різні і встановлю­ються, виходячи з витрат на комунальні послуги та орендну плату, яко­сті послуг тощо. Для заповнення готелів характерна певна циклічність: тижнева (з неділі до четверга— пік, п'ятниця, субота— затишшя) та сезонна. Приміром, у серпні, а також починаючи з середини грудня до середини січня попит на номери найнижчий. Але попри все коефіцієнт заповнення складає від 70 до 80 відсотків.

На думку багатьох експертів, готельний бізнес досить прибутковий. Вклавши кошти один раз, у подальшому необхідно тільки підтримува­ти його у належному стані.

Тип ринку

Нині ринок у Львові можна охарактеризувати як чисту конкурен­цію. Але обмеженість його (територія, складність організації) не дозво­лять працювати великій кількості фірм.

Ринок за допомогою трьох ринкових механізмів — конкуренції, по­питу та пропозиції, ціноутворення — та стимулює подальший розвиток системи господарства.

Ринок «змушує» підприємства вступати до ринкових відносин та постійно підтримувати конкуренцію. Дія ринкового механізму стиму­лює підприємства створювати нові продукти та послуги.

392


Сегментування ринку

Ринок послуг у Львові під час розробки бізнес-плану вже практично сформувався і стабілізувався, що дає підстави думати, що прогнозна оцінка ТзОВ «Едельвейс» динаміки цін на послуги та товари не будуть різко відрізняютися від планових, і, відповідно, йому вдасться в інвес­тиційний період витримати необхідний об'єм обороту.

Основні групи послуг розраховані на досить вузькі групи населення, що володіють як середньою, так і досить високою купівельною спро­можністю і які очікують від послуг передусім високої якості.

Ємність цього сегмента ринку значно більша від пропозицій через недостатню кількість фешенебельних готелів.

Втім, навіть при сформованій кон'юнктурі ринку в цьому сегменті рівень попиту не є, як показує досвід підприємства, обмеженням у збі­льшенні рівня пропозицій ТзОВ «Едельвейс». Ця пояснюється тим, що клієнти зацікавлені у високоякісних послугах. Наведемо структуризацію сегментів ринку. Потенційними споживачами послуг можуть бути:

• вітчизняні бізнесмени                           — 70 %

• вітчизняні туристи                                 —20 %

• закордонні бізнесмени                            —2 %

• закордонні туристи                                 —8 %

Для просування послуг безпосередньо до споживача будуть ви­ користовуватися такі канали розподілу:

• туристичні виставки;

• засоби масової інформації;

• туристичні фірми;

• розміщення інформації на сайтах провідних провайдерів України,

Росії та Європи;

• безпосередня робота з фізичними особами.

Ємність ринку

За даними статистичного щорічника Львівського обласного управ­ління статистики Державного комітету статистики України, загальна сума платних послуг, що надавались у Львівської області у 2006 році, становила 4 077 700 000 гривень (807 465 346 дол. США). В статистич­ні дані не увійшла загальна сума послуг, що надаються приватним сек­тором.

Якщо припустити, що якість послуг та цінова політика підприєм­ства приведе до того, що споживач прийме рішення обслуговуватися в ТзОВ «Едельвейс», а, згідно з розрахунками комплекс потенційно може надавати послуг за один календарний рік на суму 10 211 686 грн.

393

Чо-а



(2 022 116 дол. США), то частка підприємства на ринку скла­датиме:

Львівська область


Існуюче значення частки ринку свідчить про те, що, займаючи 0,25% на ринку Львівської області, ТзОВ «Едельвейс» не буде втягнуте у маркетингову війну з основними підприємствами, що посідають чіль­не місце на конкурентній карті ринку.

Проведений аналіз галузі та ринку свідчить: сегмент, на який орієн­тована діяльність ТзОВ «Едельвейс» на сьогодні, практично не зайня­тий (високоякісні послуги у європейському форматі), за винятком готе­лів «Гранд Готель», «Опера» та «Дністер», що дозволяє розраховувати на те, що послуги, які будуть надаватися комплексом «Едельвейс» ко­ристуватимуся стійким попитом, з тенденцією зростання в міру розвит­ку діяльності і розширення асортименту послуг, що надаються. Крім того, географічне розташування комплексу у всесвітньо відомому міс­ті — є перевагою підприємства при залученні туристів.

На сьогоднішні у Львові находиться 14 готелів, які надають послуги відповідно до вимог гостинності. Решта готелів в основному були збу­довані 30—40 років тому і практично потребують реконструкції. Біль­шість працюють із завантаженням на 30—40 відсотків.

Для залучення заможних клієнтів та гостей як українських так і за­кордонних потрібні номери європейського рівня, що дозволить мати цілорічне 70—80 відсоткове завантаження.

Якісна характеристика основних закладів розміщення Львова наве­дена у додатку 19.

3.1.5. Конкуренція

Взаємодія ринкових механізмів забезпечує стихійне регулювання пропорцій розвитку. Завдяки механізму ціноутворення ринок безперер­вно надає підприємствам інформацію про зміни на ринку, виникнення нових умов тощо. Ринок впливає на всіх членів суспільства, виштов­хуючи слабких підприємців та «нагороджуючи» сильних. При цьому використовуються різні види конкуренції.

ТзОВ «Едельвейс» у практичній діяльності буде застосовувати дві основні групи методів конкуренції: цінові та нецінові. Цінова конкуре­нція застосовуватиметься на підставі зменшення витрат виробництва та реалізації певних послуг, зниження цін на ці послуги без зміни її асор­тименту та якості.

В нецінову конкуренцію ТзОВ «Едельвейс» включає:

• створення нової продукції для задоволення потреб, які не існували раніше;

394


• оновлення властивостей послуг, які є символом моди, престижу;

• надання послуг якісно нових властивостей;

• створення нових послуг для задоволення тих самих потреб.

Якщо раніше конкуренція в ринковій економіці починалася з пере­важання методів цінового суперництва над методами нецінового, то тепер в умовах сучасної ефективної конкуренції спостерігається пере­важання нецінових методів конкуренції. Базу суперництва між фірмами складає боротьба за диференційований попит. Розробляючи стратегію й тактику поведінки на ринку, ТзОВ «Едельвейс» перш за все стурбоване створенням послуг, які за своїми якісними параметрами відповідають попиту споживача.

Залежно від обставин підприємство може застосовувати будь-які методи конкуренції та використовувати будь-яку модель конкурентної поведінки, але на початку впровадження проекту ТзОВ «Едельвейс» за­стосує креативну конкурентну поведінку. Вона складається із заходів, спрямованих на створення нових ринкових відносин, які мали б забез­печувати перевагу над суперниками (нові високоякісні та ексклюзивні послуги, активне застосування в практичній роботі цінових і нецінових знижок тощо).

3.1.6. Конкуренти

Основними конкурентами в сегменті ринку, в якому представлений готельний комплекс «Едельвейс», є готелі «Еней», «Бюргер» та «Гранд Готель». Хоча їхній номерний фонд невеликий і не може задовольнити все зростаючий попит бізнесових кіл тг туристів.

 

Фактор конкуренції «Гранд Готель» «Бюргер» «Еней» «Галицька вежа»
Частка роздрібного ринку, % 1,2 0,4 0,2 0,25
Розташування Центр міста Центр міста Східна частина міста Центр міс­та (зелена зона)
Асортимент послуг, що на­дається (за 5-бальною шка­лою) 5 4 3 4
Цінова політика, дол. США 80—200 90—210 80—230 70—100
Організація обслугову­ вання клієнтів Добра Добра Добра Добра
Стратегія позиціонування Орієнтація на бізнес- середовище та туристів Орієнта­ція на біз-нес-середо-вище Орієнтація на бізнес-середови- ще Орієнтація на бізнес- середовище та туристів
Стратегія   просування бренду Успішна Успішна Добра Успішна

395


На нашу думку, на першому етапі, в якості основних інструментів ведення конкуренції готельний комплекс «Едельвейс» повинен викори­стовувати своє унікальне розташування, ціни й асортиментну політи­ку. Слід відзначити, що основний конкурент — концерн «Бюргер» збу­дував (реконструював) свій готель у центрі міста (вул. Івана Франка), де є великий трафік транспортних засобів та їх скупчення на перехресті вулиць Івана Франка та Вітовського, що за рахунок великої кількості вихлопних газів погіршує екологію. Крім того, якщо бізнесмен чи ту­рист захоче відпочити від міського шуму, у них нічого вийде. В той же час готель «Еней» розташований у глибині району на вулиці Пекарсь­кій, де немає хорошого транспортного сполучення з центром міста (відсутність комунального транспорту).

Підсумовуючи вищевикладене бачимо, що географічне розташу­вання готельного комплексу «Едельвейс» є набагато вигіднішим, аніж у основних конкурентів.

Також необхідно відзначити наявність великої «ніші» на ринку Львова для VIP-клієнтів і пасивну політику щодо цього ринку з боку потенційних конкурентів. Це дає можливість ТзОВ «Едельвейс» при виході на ринок з новими, але якісно кращими послугами захопити значну частку цього ринку в короткий строк, не зустрівши значного спротиву.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 297; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!