Ключові завдання підприємства



Ключові завдання підприємства зводяться до наступного:

• Виконати будівельні роботи, забезпечити оснащення й оформ­
лення готельного комплексу (ГК) в узгоджений термін, дотримую­
чись необхідного рівня якості і затвердженого кошторису витрат по

будівництву.

• Організувати роботу ГК (робота служб, що забезпечують діяль­ність ГК).

• На першому етапі вирішити завдання оптимального залучення

клієнтів.

• На наступних етапах основну увагу приділити підвищенню ефек­тивності діяльності ГК. Забезпечити заплановану ефективність і як­найшвидшу окупність проекту.

• Оптимізувати витрати і забезпечити одержання запланованого

прибутку.                                                .

• Створити ефективний механізм управління і К.

Оцінка можливих рішень цих завдань здійснюється методом SWOT аналізу:

Рис. 3.1.SWOT-aHani3


Основні етапи проведення SWOT -аналізу.


 


402


403


SWOT -Анапіз

Дана таблиця є коротким викладом сильних і слабких сторін ТзОВ «Едельвейс». Вона пропонує опис тієї позиції, яку підприємство може займати сьогодні, а також містить те підґрунтя, яке стало основою для подальшого планування по даному проекту.

Сильні і слабкі сторони підприємства визначені оціночно, на під­ставі переданих матеріалів для підготовки бізнес-плану й інтерв'ю із засновниками і керівництвом ТзОВ «Едельвейс».

З урахуванням зробленого висновку, для поставлених вище ключо­вих завдань важливим для підприємства стає удосконалення корпора­тивного управління, у тому числі впровадження стратегічного підходу до планування господарської діяльності, удосконалення управління фі­нансами, організаційний розвиток.

404


IV. ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПЛАН

Інвестиційний задум ТзОВ «Едельвейс»- вкладення власних та кредитних коштів в об'єкти - готельні комплекси котрі мають вигідне географічне розміщення у густонаселених місцях Львова.

Інвестиційний план складається з багатьох етапів:

Основні з них:

• будівництво готельного комплексу у Львові;

• будівництво мережі готелів у Західній Україні.

Ділянка реалізації проекту

Головна територія ТзОВ «Едельвейс» займає площу 0,5415 га. Діля­нка на якій розташований готельний комплекс, знаходиться в оренді підприємства відповідно до договору оренди земельної ділянки № XX від 20.20.2006 року.

Опис об'єкта

За генеральним планом будинок готелю має бути триповерховим об'єктом з підвальним приміщенням.

Архітектурне вирішення об'єму будинку, планувальне рішення по­верхів обумовлено, в першу чергу, функціональними вимогами готелю^ який за своїм призначенням прирівнюється до чотири зіркового готелю за французькою системою класифікації.

Головним входом готель зорієнтований у бік вул. Сонячної, від якої передбачаються під'їзд автотранспорту, та пішохідні підходи.

На першому поверсі запроектовані хол, рецепція, бізнес-центр, гар­дероб бар, технічні приміщення, 11 номерів, на другому — 13 номерів, на третьому — конференц-зал та ресторан на 156 посадкових місць.

Баланс площ готелю

 

Назва площ 2 М % до загальної площі
Загальна 1370 100
Номери 564 41,2
Допоміжні та побутові приміщення 806 58,8 ------------------------------------------- —і

Заплановані роботи

Для виконання основного етапу проекту — реконструкцію та здачу в експлуатацію готельного комплексу «під ключ» ТзОВ «Едельвейс» уклало контракт з підприємством ТзОВ «Оптімекс Україна».

Повний обсяг робіт та кошторис на будівництво готелю приведений у зведеному кошторисному розрахунку (додаток № 20).

405


4.5. Графік виконання проекту

Графік виконання проекту викладений у додатку № 20.

Амортизаційна політика

ТзОВ «Едельвейс» буде проводити амортизаційну політику згідно із Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» та інших нормативних документів, що діють в Україні.

Амортизаційні відрахування відносяться до розряду калькуляційних витрат, що розраховуються відповідно до встановлених норм аморти­зації, визначених у вищезгаданому Законі і відносяться в процесі роз­рахунку прибутку до витрат. Реально ж нарахована сума амортизацій­них відрахувань не виплачується і залишається на рахунку підпри­ємства, поповнюючи залишок ліквідних коштів.

V. ПЛАН НАДАННЯ ПОСЛУГ

Стратегія надання послуг

Новий готельний комплекс «Едельвейс» є одним із важливих об'єктів Львова, так як на сьогодні рівень добробуту населення підви­щується, в Україні з'явився заможний прошарок людей, котрі хочуть за власні гроші отримати високоякісні готельні послуги, а такого класу готелів у Львові обмаль.

Весь комплекс буде розташований за 10 хвилин ходьби від центра, тобто місце обране досить зручне.

Опишемо деякі з послуг, які будуть надаватися клієнтам.

Готель

Готельний комплекс «Едельвейс» пропонує 24 комфортабельних номери чотири зіркового рівня і дружній індивідуальний сервіс, який концентрує свою увагу на найменших дрібницях і задовольняє найви-багливіших клієнтів як з України, так і з дальнього зарубіжжя.

Готель поєднує у собі затишок, безпеку, вишуканий смак та привіт­ну атмосферу. Готелю буде присвоєна європейська класифікація ****, що підтвердиться переліком послуг та рівнем сервісного обслуговування.

Всі кімнати мають телевізори (кабельне телебачення), прямий теле­фонний зв'язок, Інтернет-послуги, цілодобово працює служба прийому.

Гості готелю можуть також користуватися висококваліфікованими послугами англомовного персоналу та англомовних гідів, паркінгу, що охороняється цілодобово. У готелі працює газетний кіоск, пункт обміну валюти. Тут можна також придбати залізничні та авіаквитки, квитки в театри та на концерти, замовити екскурсії по місту та області та взяти напрокат автомобіль.

Готельний комплекс «Едельвейс» має розроблену продуктову стра­тегію, згідно з якою намагається виконувати всю поточну виробничу

406


програму. В основі стратегічних планів «Едельвейсу» лежить необхід­ність забезпечити своїм клієнтам-гостям наявність якомога ширший перелік всіх можливих послуг, якими може скористатися клієнт за пе­ріод свого перебування у Львові, зокрема в ролі гостя готелю. Загалом таким принципом, а також принципом ввічливості до клієнтів тощо пе­рсонал готелю користується в процесі своєї повсякденної роботи.

Ресторан Кількість місць — 156. Кухня — європейська, українська. У нашому випадку харчування розглядається як важливий елемент розваги та пізнання європейської та місцевої культури, зокрема гастро­номії. Національна кухня є важливим елементом культури народу, має чіткі відмінні риси, є елементом пізнання і засобом для задоволення. Форма обслуговування відвідувачів — бармени, офіціанти. До безпосереднього обслуговування відвідувачів у залі входять такі операції: зустріч, привітання і розташування гостей, прийом замовлен­ня, передача замовлення на виробництво, отримання продукції з бару і кухні та подача її гостям, зміна й прибирання посуду, розрахунок з від­відувачами, надання інших послуг.

Страви подається на стіл у певній послідовності. Насамперед пода­ють холодні страви та закуски, також зберігаючи послідовність подачі: рибні, м'ясні, холодні, з домашньої птиці та дичини, овочеві та грибні, сир, потім — гарячі закуски (у тій же послідовності); за ними — гарячі страви (перші): прозорі супи, супи-пюре, заправлені, молочні, холодні, солодкі. Після них — овочеві страви, далі страви з круп, бобових та ма­каронних виробів; страви з яєць і сиру. Завершують послідовність со­лодкі страви та гарячі напої.

У ресторані готельного комплексу «Едельвейс» якість обслугову­вання клієнта розглядається як комплексна послуга і реалізується осно­вними, додатковими та супутніми послугами. Поряд з якісно приготов­леними та естетично оформленими стравами, важливу роль відіграє загальне композиційне сервірування столу, підбір посуду та столових приборів, кольорова гама скатертин, серветок з фірмовим знаком під­приємства, квіти, кваліфікація офіціантів, барменів, бездоганна чисто­та, гарно оформлене меню (кількома мовами), загальний інтер'єр залу, м'яке регульоване освітлення та ін.

До переліку додаткових та супутніх послуг входять: оркестр, музи­чний супровід без оркестру, телевізор (за бажанням клієнтів), танцюва­льний майданчик, можливість замовити таксі, купити сувеніри. В готелі також працює один нічний бар.

Послуги Internet У готельному комплексі «Едельвейс» буде встановлена лінія, і за невелику плату клієнти зможуть скористатися послугами Internet.

Для того щоб скористатися Інтернетом, відвідувачу достатньо при­дбати спеціальні картки з унікальними номерами, що використовують-

4о7


ся для авторизації на початку роботи з комп'ютерними службами центру. Картки підвищують ефективність наступних сфер управління. По-перше, заощаджує час клієнта, зазвичай затрачуване на виписці ка­сових документів. По-друге4 дозволяє уникати ризику шахрайства з бо­ку персоналу центру, пов'язаного з присвоєнням частини виторгу, а та­кож спрощує й здешевлює процес ведення роздільного обліку, важли­вого для формування собівартості послуг центру. Нарешті, сприятиме формуванню іміджу закладу.

Ситуація на ринках сировини та матеріалів

На сьогодні на ринку продовольчих товарів є стабільною і проблем з їх купівлею в будь-яку пору року не існує.

Для ресторану і бару будуть відбиратися найякісніші продукти.

Потреби виробництва

Виробничі і побутові приміщення та мікроклімат в них. Всі вимоги до мікроклімату приміщень (вимоги СНІП) будуть ви­конані.

Персонал

Для обслуговування готельного комплексу «Едельвейс» необхідна 51 людина.

Всі працівники, за винятком технічного персоналу і кухонних робі­тників, будуть відібрані на конкурсній основі з проведенням тестувань та врахуванням порад психолога.

Інформаційне забезпечення

За останні десятиліття ніщо так не підвищило професіоналізм та продуктивність підприємств і організацій індустрії гостинності, як впровадження нових комп'ютерних технологій, що докорінно зміни­ли способи ведення готельного бізнесу, дали можливість власникам підприємств розв'язати ряд проблем і створити багато зручностей клієнтам.

Прагнення задовольнити запити споживачів стало стимулом для розробки гнучких пакетів прикладних програм, спроможних задоволь­няти потреби користувачів. Однією з таких програм є програма «Го­тель», призначена для локальної автоматизації технологічних процесів прийому, розміщення, харчування і надання додаткових послуг турис­там. Ця програма складається з таких блоків:

• автоматизоване робоче місце «Портьє»

• підсистема «Ресторан»

• підсистема «Склад»

• підсистема «Технічне обслуговування»

• підсистема «Бухгалтерський облік».

408


На робочому місці «Портьє» автоматизовано такі функції:

• прогноз завантаження номерного фонду

• введення даних з резервування

• бронювання місць під планові заїзди туристів і відпочиваючих

• оформлення заїзду гостей та їх реєстрація

• переселення

• зміна даних по окремих відпочиваючих

• розрахунок із проживаючими

• контроль за оплатою і виїздом

• оформлення виїзду відпочиваючих і туристів

• облік і видача довідок щодо проживаючих у готелі

• формування звітних документів про роботу готелю і його основ­них підрозділів

• формування контрольних журналів роботи персоналу по змінах.

Для якісного виконання вищепоставлених завдань ТзОВ «Едель­вейс» запланувало встановлення комп'ютерної мережі (структурованої кабельної системи), котра дозволить більш якісно вести облік та керу­вати виробничими, технологічними та управлінськими процесами.

Структурована кабельна система (СКС) запланована в стандартному рішенні (міжнародний стандарт ANSI-TIA-EIA на комп'ютерні кабель­ні системи звитої пари). СКС побудована по типу «зірки» на основі не-екранованої системи п'ятої категорії (UTP Cat.5e), при цьому викорис­тано продукцію Molex Premise Network. Гарантія виконавця робіт на СКС 20 років, що підтверджується гарантійним сертифікатом від Molex Premise Network з реєстрацією СКС в Molex.

VI. УПРАВЛІННЯ І СТРУКТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ

Управління проектом

Вищим органом ТзОВ «Едельвейс» є Збори учасників.

Функції виконавчого органу покладено на дирекцію ТзОВ «Едельвейс».

Штатний розпис по проекту

Розрахункова чисельність працюючих на підприємстві викладена в штатному розписі, який буде чинним до закінчення реалізації проекту і складатиметься з 51 особи.

ШТАТНИЙ РОЗПИС ГОТЕЛЮ

 

Посада К-сть Посадовий оклад, грн. Витрати на з/п, грн.
Керівник готелю   2500 2500
Адміністратор 1 2000 2000
Перекладач 1 1500 1500

409


     
 


Посада К-сть Посадовий оклад, грн. Витрати на з/п, грн.
Маркетолог 1 1800 1800
Бухгалтерія:      
— головний бухгалтер 1 1500 1500
— заступник гол. бухга­лтера 1 1000 1000
Консьєрж (швейцар) 2 1000 2000
Служба приймання 3 1000 3000
Зав. господарства 1 1000 1000
Покоївка 3 600 1800
Працівник пральні 1 600 600
Прасувальниця 1 600 600
Прибиральниця 4 600 2400
Підносчик багажу 2 600 1200
Працівник гардеробу 1 600 600
Електрик І 600 600
Сантехнік 1 600 600
Працівник сауни 1 600 600
Масажист 1 700 700
Тренер (зал, аеробіка) 1 700 700
Інженер-програміст 1 1000 1000
Ресторан:      
* головний кухар 1 1500 1500
* кухарі 5 1000 5000
* роздавальна 2 800 1600
* офіціанти 2 1000 2000
* мийна 1 700 700
Бар:      
* роздавальна 1 800 800
* доготовочна 1 800 800
* мийна 1 600 600
Охорона 8 600 4800
       
Всього: 51   43000

Запланована організаційна структура по проекту

Запланована організаційна структура ТзОВ «Едельвейс» побудована у відповідності з цілями та стратегією підприємства та за традиційною для подібних підприємств лінійно-функціональною структурою управ­ління.

Перевагами лінійно-функціональної структури управління є те, що підвищується ефективність управління за рахунок участі в роботі ква­ліфікованих фахівців, які добре знають конкретні сфери виробництва та приймають кваліфіковані рішення. Така організація дозволяє розванта­жити лінійних керівників від необхідності детального вивчення всіх

сторін управління комплексом.

Основним завданням менеджменту ТзОВ «Едельвейс» є забезпе­чення ефективного існування підприємства на ринку. Відповідно до цього завдання менеджмент забезпечує рентабельність фірми на основі наявних людських та матеріальних ресурсів.

Менеджмент виходить з того, що робітники та службовці — це най­цінніший капітал підприємства. Мета менеджменту ТзОВ «Едель­вейс» — такий розвиток людини, за якого всі закладені в ній природою здібності могли б реалізуватися під час роботи в комплексі. Одним за­вданням менеджменту є доведення до співробітників конкретних за­вдань, надання їм можливості контролювати власну роботу, а також бачити, який внесок вони зробили у загальну справу. Співробітник, не­залежно від того, є він звичайним працівником чи керівником, повинен розуміти, що від його роботи багато в чому залежить подальша доля підприємства.

VII. ФІНАНСОВИЙ ПЛАН

7.1. Припущення, використані при фінансових розрахунках

Фінансування проекту здійснюється за рахунок власних коштів та

кредиту.

Розрахунки та прогнозовані показники ефективності проекту, грошові потоки CF, NPV (чистий приведений дохід), внутрішня нор­ма рентабельності IRR та інші показники викладені в додатках

№ 1—18.

До фінансових звітів даного проекту включені прогнозовані резуль­тати діяльності ТзОВ «Едельвейс» на період інвестиційного проекту — 8 років, включно з використанням розроблених в ринковому прогнозі рівнів продажу і цін на послуги та товари, детальних оцінок витрат на оплату праці, сировини, матеріалів та товарів і оцінок технологічних й адміністративних витрат (додатки №№ 3-11). В той же час варто за­значити, що показники фінансового плану приведені з дисконтуванням доходів, витрат та прибутку.

411


410


При отриманні інвестиційних коштів курс НБУ приймається 1 дол. = 5,05 грн.

Пільговий термін повернення кредиту— 18 місяців з моменту отримання кредиту.

Як показали проведені соціологічні дослідження, при покращенні обслуговування «середній» рекреант погоджується збільшити денні ви­трати приблизно в 1,3—1,6 раза від закладених у розрахунках цього бі­знес-плану.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 360; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!