ГОЛОВНІ ВНУТРІШНІ ТА ЗОВНІШНІ ЧИННИКИ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ У 2006 р.




 

Негативні Позитивні
Низька мобільність цінової політики закладів відпочинку, що перебува­ють у державній власності та відом­чому підпорядкуванні. Неспромож­ність швидко реагувати на коливання споживчого попиту. Вод­ночас впродовж червня 2006 р. туре­цькі та болгарські оператори термі­ново знизили ціни на відпочинок, реагуючи таким чином на низьку ту­ристську активність. Відсутність мовного та візового бар'єру для туристів з країн СНД та Балтії.
Нестабільність соціально-політичної ситуації в АР Крим, зокрема в м. Феодосія. Збереження спокійної соціально-політичної ситуації в курортних ре­гіонах заходу України.
Невідповідність високого рівня ціни низькому рівню якості послуг. Унікальність національних природ­но-кліматичних умов, природних лі­кувальних ресурсів.
Згортання на державному рівні рек­ламно-інформаційної діяльності по залученню іноземних туристів, зу­мовлена припиненням її бюджетного фінансування впродовж двох років поспіль (2005—2006 pp.).  

 



Негативні Позитивні
Зростання ціни українського тур-продукту через підвищення тарифів на газ, електроенергію, комунальні послуги. Безвізовий режим в'їзду в Україну для громадян країн СНД, ЄСта Швейцарської конфедерації, США, Японії.
Підвищення тарифів на пасажирські перевезення залізницею. Територіальна близькість українсь­ких курортів для громадян країн ЄС та СНД.
Прояви випадків курячого грипу в Криму (викликало переорієнтацію дитячого туризму на Карпатський регіон. Відсутність терористичних актів, спокійна кримінальна ситуація в Україні, на відміну від Туреччини (терористичні акти в серпні—вересні 2006 р. на турецьких курортах).
Сезонно-кліматичні умови: затяжна дощова весна, низька температура води на узбережжі Чорного та Азов­ського морів; безсніжний початок зимового туристичного сезону. Подовження тривалості туристично­го сезону до кінця жовтня.

Для гарантованої високої потужності туристичних потоків необхід­но диверсифікувати ринки збуту, завчасно рекламувати в Україні та за кордоном її туристичний потенціал, акцентуючи увагу на унікальних природно-кліматичних ресурсах, екскурсійних програмах, гостинності населення, недорогих послугах харчування, наявності у достатку еко-логічночистих фруктів та інших продуктів тощо.

Слід врахувати також сталу впродовж п'яти років світову тенденцію до подальшої індивідуалізації туризму та скорочення кількості органі­зованих туристів. На міжнародному ринку це зумовлює підвищення попиту на турпропозиції, що відповідають трьом головним вимогам: комплексність мотивація подорожі, транспортна та комунікаційна мо­більність, всебічна безпека туриста.

Отже, забезпечення сталого розвитку туристично-рекреаційної сфе­ри в умовах поглиблення відносин між Україною та ЄС, її вступом до COT потребує підвищення якості національних турпропозицій до рівня міжнародних стандартів.

Вирішення двох головних завдань — диверсифікація ринків збуту та приведення якості національних турпропозицій у відповідність до вимог міжнародних стандартів— потребує державного фінансування заходів за двома пріоритетними напрямами: а) залучення туристів на


 


384


2.v10


385


обраних цільових ринках (здійснення рекламно-інформаційної, діяль­ності в т. ч. виставкової, створення мережі інформаційних центрів); б) приведення національних нормативів і стандартів безпеки та якості товарів і послуг у. відповідність з міжнародними.

Туроператори та турагенти {«форма № 1-ТУР») Протягом 2006 року чинними були 5356 ліцензій на туристичну діяльність, з них туропера-торів — 2142, тату-регентів — 3214, відповідно 40 і 60 відсотків.

Туристичні послуги фактично надавали 3818 ліцензіатам, з них: ту-роператорів — 1589 і турагентів — 2229, відповідно 42 та 58 відсотків.

Пріоритетними видами діяльності туроператорів та турагентів у 2006 році, як і в 2005-му, залишалися внутрішній та виїзний туризм. В цілому по Україні на внутрішній туризм припадало 48 відсотків турис­тів, обслугованих ліцензіатами, на виїзний туризм— 38 та в'їзний — 14 відсотків.

У 2002—2003 роках турфірми України віддавали перевагу в роботі в'їзному туризму, який за чисельністю потоку перевищував виїзний. Однією з причин таких структурних змін є зниження мотивації туропе­раторів до залучення іноземців в Україну, викликане скасуванням у 2005 році нульової ставки ПДВ на послуги українських туроператорів нерезидентам. Негативний вплив від цього спостерігається другий рік поспіль: у 2005 році туррператори залучили на 25 відсотків менше іно­земних туристів, а у 2006 році — на 6.

Всього протягом 2006 року туроператорами обслуговано 2,1 млн. туристів (на 17% більше, ніж за 2005 рік) та 1,8 млн. екскурсантів (на 6% більше), в т. ч. за видами туризму:

в'їзний — 299,5 тис. осіб (на 8%, або 29,9 тис. осіб менше, ніж у 2005 році);

виїзний — 818,6 тис. осіб (на 44%, або 251,7 тис. осіб більше);

внутрішній — 1 022 тис. осіб (на 10%, або 89,2 тис. осіб більше).

Середньооблікова кількість працівників туроператорів та тураген­тів складає 22,2 тис. осіб, що на 6 відсотків більше порівняно з 2005 роком.

Обсяг наданих туристичних послуг ліцензіатами (туроператорами та турагентами) України у 2006 році збільшився на 23 відсотка і стано­вить 3,4 млрд. гри.

Платежі до бюджету ліцензіатів у 2006 році зросли на 19 відсотків і складають 134,8 млн. грн.

Ефективність роботи підприємств у 2006 році зменшилась — в се­редньому один ліцензіат обслужив 560 туристів, що на 13 відсотків ме­нше, ніж в минулому році.

Продуктивність праці зросла — в середньому на одного працівни­ка припадає 153,1 тис. грн. обсягу наданих послуг, що на 16 відсотків більше, ніж у 2005 році.

У регіонах склалася така ситуація:

— кількість туристів у АР Крим зменшилась на 2%, порівняно з
аналогічним періодом минулого року,

386


 

— у Закарпатській області — збільшення на 22%,

— у Івано-Франківській — збільшення на 79%,

— у Одеській — збільшення на 8%,

— у Тернопільській — збільшення на 11%,

— у Херсонській — зменшення на 17%,

— по м. Києву— збільшення на 13%. Нині ситуація вкотре вказує на необхідність більш гнучкої цінової політики та прискореного реагу­вання туроператорів на прояв коливань попиту на ринку турпослуг.

Найбільш швидку реакцію в несприятливих умовах поточного року виявляли приватні туроператори та турагенти, знижуючи ціни на свої послуги, підвищуючи якість чи розширюючи спектр послуг. На відміну від них, державні та відомчі заклади відпочинку не стимулюють турис­тичний потік здебільшого через складні адміністративні механізми по­годження рівня цін.

Джерело: НОВОСТИ ТУРБИЗНЕСА, № 5 (79), № 6 (80), МАРТ 2007

*?х


Додаток 10

БІЗНЕС-ПЛАН «РЕКОНСТРУКЦІЯ


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!