ОСНОВНІ ЗАХОДИ З РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ



Здійснюється інтеграція України у світовий туристичний ринок.

Цілеспрямована та системна діяльність щодо розвитку міжнародних туристичних зв'язків, а також євроінтеграційних процесів в Україні є ефективним механізмом створення сприятливого для розвитку туризму середовища, інтеграції нашої країни у європейську спільноту, ефектив­ного використання туристичних ресурсів, розбудови транскордонної інфраструктурної мережі, розвитку національної економіки та культури.

Першочерговим напрямом роботи Держтуризмкурортів залишається розбудова договірно-правової бази зовнішніх зносин, насамперед з краї­нами, що є для України генеруючими туристичними ринками. За резуль­татами проведеної роботи станом на 1.01.2007 р. укладено 44 міжурядові та міжвідомчі угоди про співробітництво в галузі туризму, в тому числі 12— з країнами ЄС. Також Держтуризмкурортів розроблено проекти міжурядових і міжвідомчих угод про співробітництво в галузі туризму з понад 20 країнами світу, що є для України перспективними туристични­ми ринками, активно ведеться переговорний процес з їх укладання.

Співробітництво на двосторонньому рівні розбудовується, насампе­ред, через проведення на щорічній основі засідань 13 міжвідомчих ро­бочих груп по туризму та участь у роботі 68 міжурядових комісій, осо­бливо з країнами, з якими створено правову базу співробітництва, а також реалізацію понад 10 міждержавних, міжурядових і міжвідомчих

371

24*


програм і протоколів довгострокового та середньострокового співробі­тництва в частині туризму.

Реалізація міжнародних Угод про співробітництво в галузі туризму міжурядового та міжвідомчого характеру забезпечується через розбу­дову туристичного співробітництва на двосторонньому та багатосто­ронньому рівнях, у тому числі регіональному, проведення відповідних заходів інституціонального, науково-практичного та інформаційно-рекламного характеру.

Особлива увага приділяється забезпеченню Дійсного членства України у Всесвітній туристській організації (ЮНВТО), участі у роботі статутних органів ЮНВТО — Генеральної асамблеї, Виконавчої ради (до 2003 р. Україна входила до складу цього керівного органу ЮНВТО) та Регіональної комісії для Європи, інших заходах Організа­ції— всесвітніх туристичних саммітах, форумах, конгресах, засідан­нях, семінарах, конференціях, практикумах, виставках, що відбувалися в країнах світу та були проведені в Україні, а також сплати щорічних членських внесків до бюджету ЮНВТО.

Багатостороннє співробітництво України розвивається в межах Ра­ ди по туризму Співдружності Незалежних Держав (СНД), а також робочих груп по туризму Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ), ГУАМ.

Здійснюються заходи щодо розвитку готельної індустрії.

Прийнято новий національний стандарт, який визначає всі основні типи засобів розміщення, які можуть бути використані для розміщення туристів — ДСТУ 4527:2006 «Послуги туристичні. Засоби розміщення. Терміни та визначення».

Затверджено порядок надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) (постанова КМУ від 15.03.06 №297). Визначений поря­док дозволяє вивести з тіні підприємства, що надають вищезгадані по­слуги, удосконалити статистичну звітність, збільшити надходження до бюджетів всіх рівнів, забезпечити безпеку життя і здоров'я туристів і відпочиваючих, а також їхнього майна й охорони навколишнього сере­довища; захистити права туристів і надати їм достовірну інформацію щодо якості послуг.

Підготовлено та надано документацію, необхідну для участі Украї­ни у другому етапі тендеру УЄФА на право проведення в Україні та Республіці Польща чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Проведено розрахунки орієнтовних витрат щодо туристичної скла­дової, на проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Зокрема, на будівництво та реконструкцію готелів категорії від 2* до 5* необхідно інвестицій у розмірі понад 1 млрд. 113 млн. евро.

Спільно з виконавчою дирекцією Федерації футболу України «Єв-ро-2012» розроблено та подано до Кабінету Міністрів України узго­джені пропозиції щодо Концепції туристичного забезпечення гостей та учасників фінального турніру чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

372


Підготовлено проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про класифікацію об'єктів туристичної інфраструктури за категоріями». Проект подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

З метою забезпечення питань технічного регулювання у туристич­ній сфері, сертифікації, категоризації об'єктів туристської індустрії та дотримання вимог Закону України «Про захист прав споживачів» під­писано Меморандум про домовленість щодо співробітництва між Дер­жавною службою туризму і курортів МКТ України та Державним комі­тетом з питань технічного регулювання та споживчої політики.

Здійснюються заходи щодо залучення інвестиції у туристичну

Сферу.

Враховуючи гостру потребу в залученні інвестицій у реконструкцію та будівництво об'єктів туристичної індустрії, проводиться копітка ро­бота щодо пошуку та залучення іноземних інвесторів.

Так, за сприяння Міністерства культури і туризму та Київської місь­кої державної адміністрації проведено І Міжнародну конференцію «Го­тельний бізнес України. Інвестиції. Будівництво. Управління» (7 квітня 2006 року, м. Київ).

Спільно з Асоціацією готелів та готельних об'єднань міст України та журналом «Тостиничный и ресторанный бізнес» взято участь у VI професійному форумі Hospitality'2006 «Індустрія гостинності 2006».

Здійснюються заходи по створенню умов для розвитку турис­ тично-екскурсійної діяльності.

Підготовлено та видано посібник «Основні тематичні напрямки ту­ристично-екскурсійних маршрутів України», на основі якого підготов­лено пакети спеціальних туристичних пропозицій для відвідання орга­нізованими групами дітей та молоді Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (смт Батурин), Націо­нального історико-культурного заповідника «Качанівка», пам'ятника

Героям Круг.

Видано та поширено серед широких кіл туристичної громадськості країни практичний посібник «Створення та діяльність туристичних ін­формаційних центрів в Україні». Проведено аналіз стану розвитку ме­режі туристичних інформаційних центрів у регіонах України.

Згідно з дорученням Президента України Держтуризмкурортів роз­роблено проект міжгалузевої програми «Пізнай свою країну», яка зна­ходиться на погодженні у зацікавлених центральних органів виконавчої

влади.

Налагоджена співпраця з Українським державним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти та науки, запро­ваджено систематичне проведення семінарів-нарад з питань вдоскона­лення організації туристично-екскурсійної роботи серед дітей та моло­ді, що сприятиме охопленню більшої кількості дітей організованими формами оздоровлення та відпочинку в канікулярний період.

Спільно з Всеукраїнською молодіжною хостел асоціацією розпо­чата робота по створенню мережі молодіжних готелів, які були б

373


розраховані на невибагливого клієнта і пропонували помірний сервіс за низькими цінами. На першому етапі планується будівництво таких готелів в основних туристичних центрах України шляхом реконст­рукції під хостели старих будинків. Другим етапом буде інтеграція створеної мережі молодіжних готелів до світової мережі «Hosteling International».


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 326; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!