Забезпечується сприяння розвитку різних видів туризму, в т. ч. сільського, екологічного та інших.



З метою розвитку сільського туризму проведено всеукраїнську на­раду «Розвиток сільського туризму — дієвий фактор стабільного соціа­льно-економічного розвитку села: стан, проблеми та перспективи» (11 лютого 2006 p., м. Яремча Івано-Франківської області).

За підсумками наради розроблено та прийнято розпорядження Кабі­нету Міністрів України від 03.07.06 № 373-р «Про затвердження плану заходів щодо державної підтримки розвитку сільського туризму на 2006—2010 роки», яке є основним програмним документом, в якому враховано всі аспекти розвитку цього перспективного для України виду туристичної діяльності, закладено умови для сталого розвитку сільсь­кого туризму і покращання соціально-побутових умов та різновидів са-мозайнятості сільського населення.

Задля популяризації можливостей сільського туризму на базі інфра­структури українського села проведено четверту Всеукраїнську вистав-ку-ярмарок сільського зеленого туризму «Українське село запрошує» (20—21 травня, с Пирогів, м. Київ).

Окрім того, представники Держтуризмкурортів взяли участь у чоти­рьох семінарах, присвячених питанням розвитку сільського туризму.

З метою створення умов розвитку екологічних видів туризму, в пе­ршу чергу видів з активним способом пересування (пішохідний, вело­сипедний, водний, лижний тощо), низкою державних та громадських організацій ініційовано розроблення відповідної нормативно-регуля­торної бази. Зокрема, представники Держтуризмкурортів взяли участь у Міжнародному семінарі «Знакування туристичних шляхів в Україні» (23—24 листопада, м. Львів), серед рекомендацій якого було розроб­лення програми державної підтримки розвитку активних видів туризму, системи стандартів цієї діяльності, навчальних програм для підготовки відповідних фахівців.

Здійснюється робота щодо просування національного турпроду- кту на світовому та внутрішньому ринках.

З метою просування національного турпродукту на світовому рин­ку, залучення іноземних туристів до відпочинку і оздоровлення в тури­стичних і курортних центрах нашої держави, підвищення економічної ефективності туристичної галузі та зміцнення авторитету країни Украї­на як туристична держава була представлена на 12 міжнародних турис­тичних заходах за кордоном: в Австрії, Великій Британії, Іспанії, Ізраї­лі, Латвії, Італії, Чеській Республіці, Німеччині, Російській Федерації, Республіці Білорусь тощо.

374


Крім того, з метою розвитку внутрішнього ринку проведено шість виставкових заходів національного та регіонального значення.

За участі Держтуризмкурортів проведено сім прес-турів для провід­них українських і російських журналістів та понад 10 «круглих столів», прес-клубів, семінарів та нарад з представниками засобів масової інфо­рмації, широкими колами громадськості, керівниками туристичних та готельних підприємств.

Надано організаційно-інформаційну допомогу в підготовці Націо­нальної експозиції України на Міжнародній виставці «15 років СНД: співробітництво та інтеграція» (Москва, 25—28 жовтня) та Національ­ної виставки України у США (Чикаго, 14—16 грудня).

Передано презентаційну інформаційно-рекламну продукцію для Культурно-інформаційного центру в Республіці Польща, який було від­крито 1 листопада 2006, року та учасників засідання Європейської ко­місії в Румунії в грудні 2006 року.

Створений і постійно поповнюється офіційний Інтернет-сайт Дер­жавної служби туризму і курортів.

Здійснюються заходи щодо розвитку курортної сфери.

Україна посідає одне з провідних місць в Європі щодо забезпечення курортними лікувальними ресурсами, в тому числі такими унікальни­ми, як кліматичні зони узбережжя Чорного і Азовського морів та Кар­пат, а також мінеральні води та лікувальні грязі практично всіх відомих бальнеологічних типів.

Разом з тим потужність оздоровчих закладів використовується лише на 30—40%. Основна причина низької ефективності експлуатації при­родних та матеріальних ресурсів курортної сфери полягає в непристо­сованості більшості закладів до цілорічного функціонування, в резуль­таті цього впродовж червня—серпня рекреаційні послуги надають 60 від­соткам від кількості осіб, що відпочивають та оздоровлюються у курор­тних закладах протягом року. Тобто, щороку втрачається 60—70 від­сотків потенційної вигоди, в тому числі й від використання земельних ресурсів, на яких розташовані заклади сезонної дії.

Важливим кроком в розвитку курортної сфери стало визначення центрального органу виконавчої влади, на який покладені повнова­ження щодо управління курортною сферою. Таким органом є Мініс­терство культури і туризму України (постанова КМУ від 08.11.06 № 1566).

Протягом 2006 року здійснено низку заходів, спрямованих на роз­виток курортної сфери.

Розроблено і затверджено структуру, зміст та форму подання відо­мостей, які включаються до Державного кадастру природних територій курортів.

На виконання Указу Президента України «Про рішення Ради націо­нальної безпеки і оборони України від 29.06.2005 р. «Про стан додер­жання вимог законодавства та заходи щодо підвищення ефективності державної політики у сфері регулювання земельних відносин, викорис-

375


тання та охорони земель» надано пропозиції щодо реальних можливос­тей та шляхів реалізації цього Указу.

На виконання доручення Президента України спільно з Івано-Франківською, Чернівецькою, Закарпатською областями (з виїздом на місце) опрацьовано питання щодо встановлення гірськолижного витягу та підготовлено необхідну технічну документацію для передачі авст­рійській стороні.

Опрацьовуються проекти законів України про оголошення природної території курортів м. Саки АР Крим та м. Хмільник Вінницької області курортами державного значення, проект Державної програми «Розвиток лікувально-оздоровчої і рекреаційної зони території Арабатської Стріл­ки» та проекти постанов Кабінету Міністрів України про затвердження Положень про курорти державного значення Бердянськ та Саки.

З метою розвитку курортної сфери на часі законодавче вирішення

питань:

раціонального та цільового використання земельного фонду і нерухо­мого майна територій курортів державного й рекреаційного призначення;

встановлення меж та дотримання режиму округів і зон санітарної охорони курортів;

збереження природних властивостей природних лікувальних ресур­сів, екологічного та раціонального їх використання, запобігання забру­дненню, пошкодженню, передчасному виснаженню і забезпечення їх належної охорони;

доступності рекреаційних та санаторно-курортних ресурсів для ши­роких верств населення;

розроблення довгострокових комплексних і цільових державних та місцевих програм розвитку курортів;

фінансування курортів державного та місцевого значення, включа­ючи розвиток транспорту, системи водопостачання та каналізації, теле-радіомовлення та зв'язку, енергозбереження і проведення природоохо­ронних заходів;

розроблення і встановлення податкових, митних, кредитних пільг та їх спрямування на збереження та розвиток курортів.

ПРОБЛЕМИ У СФЕРІ ТУРИЗМУ І КУРОРТІВ. Чинниками, що негативно впливають на розвиток туризму і курортів в Україні, є:

• відсутність цілісної системи державного управління туризмом і курортами у регіонах (відповідних самостійних підрозділів з питань туризму і курортів);

• повільність темпу зростання обсягів інвестицій у розвиток матері­альної бази туризму;

• невідповідність переважної більшості туристичних об'єктів між­народним стандартам;

• недостатність державної підтримки та комплексного підходу до рекламування національного туристичного продукту на внутрішньому і міжнародному ринках туристичних послуг;

376 "~


 

• відсутність ефективних маркетингових інструментів просування українського турпродукту на міжнародному ринку, в тому числі турис­тичних представництв України за кордоном;

• ускладнений доступ українських туристів до зарубіжного турпро­дукту, насамперед проблема оформлення віз громадянам України, які з метою туризму виїжджають за кордон, а також здійснення відповідної акредитації туристичних підприємств у консульствах іноземних держав

в Україні;

• недостатність розвитку інформаційної інфраструктури та науково-дослідницького забезпечення галузі;

• відсутність відповідної сервісної інфраструктури для розвитку ту­ристичної діяльності в сільській місцевості;

• незадовільний стан туристичної, сервісної та інформаційної ін­фраструктури вздовж автомобільних доріг та міжнародних транспорт­них коридорів;

• відсутність у 2006 році фінансування вкрай важливих для роз­
витку туристичної і курортної сфер України заходів пов'язаних, на­
самперед, із створенням безпечних умов для туристів, розширенням
міжнародного співробітництва та поглибленням євроінтеграційних
процесів, підготовкою та участю у міжнародних та регіональних ту­
ристичних виставках в Україні та за кордоном, проведенням компле­
ксної рекламно-інформаційної кампанії на основних зовнішніх рин­
ках тощо;

• відсутність системи контролю за діяльністю суб'єктів курортної

галузі;

• відсутність преференцій для розвитку внутрішнього туризму (зві­
льнення від ПДВ; тимчасове звільнення від сплати податку на прибуток
об'єкти туристичної інфраструктури, що тільки вводяться в експлуата­
цію; відстрочення плати за користування землею до введення в експлу­
атацію об'єктів тощо).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 280; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!