Порядок виготовлення бланків облікових документів та забезпечення ними військових частин і з’єднань



10.1 Порядок виготовлення, забезпечення та видачі бланків облікових документів, що застосовуються для ведення обліку майна

10.1.1. Забезпечення військової частини (корабля) бланками облікових документів здійснюється за її річними заявками, які подаються начальникам фінансово-економічного органу та відповідних служб забезпечення з’єднання. Зміст і терміни подання заявок встановлюються органами військового управління.

Під час складання заявок на бланки облікових документів слід виходити з потреби в них для повсякденного обліку військового майна у військовій частині (на кораблі) та для забезпечення організаційних заходів.

Накопичення у військовій частині (кораблі) надлишкових запасів бланків облікових документів, а також використання їх не за призначенням забороняється.

10.1.2. Виготовлення бланків книг, карток обліку та інших облікових документів покладається на відповідні органи військового управління.

10.1.3. Забезпечення військового складу бланками облікових документів для внутрішніх потреб проводиться відповідно з його річними заявками, які подаються начальникам відповідних органів військового управління. Зміст і терміни надання заявок встановлюються органами військового управління.

Під час складання заявок на бланки облікових документів потрібно виходити з потреби в них для повсякденного обліку військового майна на військовому складі та для забезпечення організаційних заходів.

Накопичення на військовому складі надлишкових запасів бланків облікових документів, а також використання їх не за призначенням забороняється.

10.1.4. Розміри запасів бланків облікових документів, які підлягають утриманню на військовому складі для забезпечення військ визначаються органом військового управління, якому підпорядкований військовий склад.

10.1.5. Відпускання (відвантаження, відправлення) бланків облікових документів військовим складам для задоволення їх внутрішніх потреб та для забезпечення військ проводиться за рознарядками (нарядами) відповідних органів військового управління.

10.1.6. Виготовлення бланків книг, карток та інших облікових документів покладається на відповідні органи військового управління.

Дозволяється виготовляти бланки необхідних облікових документів (за винятком бланків суворої звітності) за планами відповідних органів військового управління за рахунок виділених ними коштів і фондів паперу.

10.1.7. Бланки облікових документів виготовляються у суворій відповідності з формами, установленими цим Керівництвом, на папері, який відповідає вимогам державних стандартів для даних видів облікових документів. Бланки книг та інших облікових документів можуть брошуруватися по 50 і 100 аркушів.

10.1.8. За узгодженням органу військового управління бланки деяких облікових документів можуть виготовлятися з додатковими постійними реквізитами (конкретні найменування військового майна, їх коди тощо) і з поясненнями до форм облікових документів, які передбачені цим Керівництвом.

Під час виготовлення бланків уніфікованих облікових документів дозволяється також вносити в змістовні частини їх форм окремі зміни (виключати непотрібні або вводити нові заголовки граф тощо). Такі зміни повинні вноситися у суворій відповідності з поясненнями до форм даних облікових документів. Вносити інші зміни до форм облікових документів забороняється.

10.1.9. Забезпечення з’єднань, військових частин, установ, військових навчальних закладів бланками облікових документів здійснюється тими органами військового управління, які забезпечують їх відповідними видами військового майна, на підставі заявок, що подаються в терміни, визначені відповідними органами військового управління.

У заявці вказується його потреба в бланках облікових документів з кожної форми і адреса складу, до якого вони повинні бути відвантажені (відправлені).

10.1.10. Загальна річна потреба в бланках облікових документів визначається:

службою забезпечення з’єднання – на підставі заявок підпорядкованих військових частин (ремонтних частин), а також розрахунків потреби для підтримки оперативних та інших перехідних запасів на рівні встановлених розмірів і забезпечення організаційних заходів;

службами забезпечення вищих органів військового управління – на підставі заявок з’єднань і підпорядкованих військових складів (ремонтних та інших військових частин, установ), а також розрахунків потреби для підтримки перехідних запасів на рівні встановлених розмірів і забезпечення організаційних заходів.

10.1.11. Накопичення у військах, на військових складах, в органах військового управління надлишкових запасів бланків облікових документів, а також використання їх не за прямим призначенням, забороняється.

10.1.12. Розпорядження складам на відпускання (відвантаження, відправлення) бланків облікових документів споживачам, органи військового управління оформлюють рознарядками або нарядами.

 

11. Кодування військового майна, що використовується у Збройних Силах України

 

11.1. Для забезпечення кодифікації органи військового управління (структурні підрозділи Міністерства оборони України), які є замовниками закупівлі майна, під час проведення процедур закупівлі майна, яке раніше не було кодифіковане, повинні включити до тендерної (конкурсної) документації вимоги щодо надання потенційними постачальниками продукції до органу кодифікації документів, що ідентифікують предмет закупівлі, у тому числі на його складові частини, які будуть зазначатися у відомості постачання (специфікації).

Такими документами можуть бути каталожні карти, каталожні листи продукції (відповідно до діючих нормативних документів із стандартизації) та інші документи, які ідентифікують предмет закупівлі.

11.2. Орган кодифікації протягом 10 днів з моменту отримання документів, що дають змогу ідентифікувати майно, здійснює його кодифікацію та повідомляє постачальника, органи військового управління (структурні підрозділи Міністерства оборони України), які є замовниками закупівлі майна, про призначений(і) на цю продукцію код(и) номенклатури. 

Код номенклатури зазначається у контракті (договорі) на закупівлю або у відомості постачання (специфікації), що додається, а також у супровідних документах на майно.

11.3. У разі якщо предмет постачання має складові частини та комплектуючі вироби, які можуть бути окремими предметами закупівлі (постачання) для Збройних Сил України, здійснюється кодифікація цих складових.

11.4. Порядок кодифікації майна, що використовується Збройними Силами України і яке не було кодифіковано раніше, визначається окремо.

11.5. На майно, яке закуповується з метою прийняття рішення щодо прийняття його на озброєння (постачання, експлуатацію) Збройних Сил України і яке може бути включене до штатів і табелів військових частин, крім коду номенклатури призначається тимчасовий код за Класифікатором озброєння, військової техніки та майна Міністерства оборони України       (ВК 001-2000), передостання літера якого–“S”.

Тимчасовий код замінюється на постійний на підставі відповідного рішення щодо прийняття предмета постачання на озброєння (постачання, експлуатацію) Збройних Сил України та закріплення його за службою забезпечення.

 

Зміст

1. Наказ Міністра оборони України. 1
2. Тимчасове керівництво з обліку військового майна у Збройних Силах України.   1
3. Розділ 1. Загальні положення. 2
4. Розділ 2. Порядок складання, оформлення і ведення облікових документів.   10
5. Розділ 3. Порядок документального оформлення руху військового майна.   21
6. Розділ 4. Організація обліку військового майна у підрозділі, на об’єкті військового (корабельного) господарства, в службах військової частини, з’єднання, військовому складі та в органах управління.   56
7. Розділ 5. Особливості обліку окремих видів військового майна. 85
8. Розділ 6. Облік казармено-житлового фонду, комунальних споруд, об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби.   144
9. Розділ 7. Організація обліку військового майна з використанням електронно-обчислювальної техніки.   156
10. Розділ 8. Особливості обліку військового майна у військах (силах), що ведуть бойові дії.   160
11. Розділ 9. Контроль за веденням обліку військового майна. 176
12. Розділ 10. Порядок виготовлення бланків облікових документів та забезпечення ними військових частин і з’єднань.   186
13. Розділ 11. Кодування військового майна, що використовується у Збройних Силах України.   188

 

 


* Під “рухом військового майна” слід розуміти його прийняття, видачу, витрачання, передачу (здавання) та списання згідно з обліковими документами.

 

* Носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку.

 

** Військове майно, яке призначене для використання в особливий період і перебуває у мирний час на тривалому зберіганні у військових частинах.

* На медичних складах – заступник начальника складу з фармацевтичної частини.

 

* Сукупність обов’язкових даних в документі, без яких він не може бути підставою для обліку та не має юридичної сили.

 

* На військовому складі, де передбачено посаду “начальник зберігання”, обліковий документ попередньо візується цією службовою особою.

** Зразки відтисків печаток повідомляються підпорядкованим військовим складам, ремонтним та іншим військовим частинам, закладам і установам щорічно, а зразки підписів службових осіб щорічно й у випадках зміни останніх.

 

* Форма 46 наведена у додатку 2 до Положення з бухгалтерського обліку в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 21 червня 2007 року № 363.

 

* Зразок картки встановлений Інструкцією про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністра оборони України від 29 червня 2005 року № 359.

* До “державних повітряних суден” відносяться літальні апарати, які знаходяться на воєнній, міліцейській, митній та прикордонній службі і не входять до Державного реєстру цивільних повітряних суден.

 

* Під твердим паливом тут і далі слід розуміти дрова, вугілля, вугільні брикети, місцеві види палива.

 

* До казармено-житлового фонду відносяться: казарми, будівлі штабів, службові (комплексні) будівлі установ, військово-навчальних закладів, підприємств і організацій; житлові будівлі, гуртожитки і готелі; культурно-побутові, спортивні та навчальні будівлі і споруди; будівлі медичних і дитячих установ; вартові приміщення; виробничі будівлі (цехи); будинки військових майстерень, сховищ і складів; комунально-побутові та торгівельно-побутові будівлі і споруди; пожежні депо; будівлі і споруди казармено-житлового фонду при технічних майданчиках і позиціях військових частин Повітряних Сил Збройних Сил України.

 

** До комунальних споруд відносяться: електростанції, трансформаторні підстанції, водоканалізаційні установки (насосні станції, станції перекачування, очисні споруди водопроводу і каналізації, водозабірні споруди, артезіанські свердловини, водонапірні башти, підземні спорудження-резервуари для води); котельні установки; пристрої для механічної паливоподачі і шлако-, золовидалення, теплові вузли і тощо; внутрішні і зовнішні інженерні мережі: водопроводи, каналізації, теплопостачання, гарячого водопостачання, газопостачання, електропостачання (повітряні і кабельні) і споруди на цих мережах, що забезпечують казармено-житловий фонд (у тому числі комунальні споруди, що забезпечують казармено-житловий фонд при технічних майданчиках і позиціях військових частин Повітряних Сил Збройних Сил України).

*** До об’єктів благоустрою відносяться: малі архітектурні форми (курилки, павільйони, кіоски тощо), огородження, підпірні стінки, дорожні покриття і технічні майданчики (залізобетонні, асфальтні, гравійні, бруківка тощо), пожежні пункти та гідранти, засоби освітлення та стовпи.

* Надалі казармено-житловий фонд, комунальні споруди (інженерні мережі) та об’єкти благоустрою для стислості можуть іменуватися також “нерухоме військове майно”.

* У донесеннях про наявність і технічний стан літаків та вертольотів вказуються їх заводські номери.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!