Особливості обліку військового майна у військах (силах), що ведуть бойові дії



 

8.1. Порядок і особливості обліку військового майна у військових частинах і з’єднаннях, що ведуть бойові дії

 

8.1.1. Облік військового майна у військових частинах і з’єднаннях військ (сил), які ведуть бойові дії, ведеться встановленим порядком з дотриманням вимог, викладених в цьому розділі.

8.1.2. У разі отримання письмового наказу про включення до складу військ (сил), які ведуть бойові дії, військова частина або з’єднання здає (передає за призначенням) надлишки від норми військового майна, які необхідно утримувати на воєнний час. Здавання (передавання) та отримання військового майна здійснюється за нарядами служб забезпечення вищих органів військового управління.

8.1.3. Після закінчення здавання (передавання) і отримання військового майна фінансово-економічний орган та начальник відповідної служби забезпечення військової частини (з’єднання) підводять підсумки та виводять залишки у книгах (картках) обліку, складають звіт про рух і наявність військового майна станом на день вибуття до складу військ (сил), які ведуть бойові дії. Цей звіт подається до відповідної служби забезпечення вищого органу військового управління.

8.1.4. На підставі поданих військовою частиною (з’єднанням) звітів відповідні начальники видають їй атестати (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) на кожний вид військового майна.

На квартирне майно, яке отримується військовою частиною (з’єднанням), атестат (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) виписується начальником квартирно-експлуатаційної частини району (гарнізону). У військовій частині (з’єднанні) облік цього майна ведеться речовою службою.

8.1.5. У військах (силах), які ведуть бойові дії, зарахування військової частини на забезпечення здійснюється на підставі наказу командира з’єднання, до складу якого вона прибула, за поданням атестатів. За відсутності атестатів зарахування військової частини на забезпечення здійснюється за її донесеннями про наявність озброєння, техніки та іншого військового майна* з подальшим, не пізніше доби, наданням атестатів.

8.1.6. Книги та картки обліку, не закінчені на час вибуття військової частини або з’єднання до складу військ (сил), які ведуть бойові дії, ведуться до повного їх використання, а ті, що закінчилися, здаються в архів за вказівкою начальника штабу військової частини (з’єднання) або відповідно до діючих нормативно-правових документів.

Знову сформована військова частина (з’єднання) забезпечується бланками облікових документів через військову частину (з’єднання), на базі якої вона формується, або через відповідні склади.

У разі розформування військової частини (з’єднання) облікові документи здаються в установленому порядку за вказівкою начальника штабу військової частини (з’єднання) до архіву або відповідно до діючих нормативно-правових документів.

8.1.7. У військовій частині (з’єднанні) військ (сил), які ведуть бойові дії, справи з первинними обліковими документами, донесеннями та звітами, а також книги і картки обліку після їх закінчення зберігаються протягом терміну, визначеного чинним законодавством.

8.1.8. Після закінчення установленого терміну зберігання облікові документи перевіряють і знищують за актом комісією, призначеною наказом командира військової частини (з’єднання). Документи знищуються тільки у тому разі, якщо вони обревізовані. В акті вказуються найменування облікових документів, що підлягають знищенню, період, за який знищуються документи, а також недоліки в роботі служби забезпечення, відмічені в актах перевірок за цей період, і зміст висновків вищого начальника щодо останнього звіту.

Знищення облікових документів проводиться після затвердження акта командиром військової частини (з’єднання). Про знищення облікових документів робиться відмітка в акті. Акт зберігається в штабі військової частини (з’єднання).

8.1.9. Якісний (технічний) стан військового майна у військовій частині (з’єднанні) військ (сил), які ведуть бойові дії, обліковується за ступенями придатності:

озброєння (техніка) – придатне; потребує ремонту; непридатне;

інше військове майно – придатне; непридатне.

8.1.10. Військове майно, яке доставляється автотранспортом вищої ланки тилу, приймається на складі військової частини (з’єднання) від здавальника (начальника колони, водія) за нарядом та супровідним листом (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), виписаними та оформленими вантажовідправником. Начальник складу військової частини ставить підпис за прийняте військове майно у першому примірнику наряду та в супровідному листі (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва). Перший примірник наряду з підписом вантажоодержувача залишається у здавальника, другий – на складі і є підставою для оприбуткування військового майна за обліковими документами складу та служби забезпечення військової частини (з’єднання).

8.1.11. У разі доставки військового майна підрозділу (військовій частині) зі здавальником складу військової частини (з’єднання) у відповідній службі забезпечення виписується і оформлюється накладна (форма З-3) у трьох примірниках. Водночас з передачею військового майна здавальнику вручаються два примірники цієї накладної. Про отримання військового майна і двох примірників цієї накладної здавальник ставить підпис у третьому її примірнику. Перший примірник цієї накладної з підписом вантажоодержувача (у з’єднанні, крім того, з дорученням або чековою вимогою (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва)) повертається здавальником на склад військової частини (з’єднання) і додається до третього примірника накладної (форма З-3). Начальник складу військової частини у присутності здавальника на третьому примірнику накладної (форма З-3) погашає його підпис, що підтверджує отримання ним військового майна і двох примірників цієї накладної.

8.1.12. Приймання військового майна, яке постачається повітряним транспортом, у військовій частині (з’єднанні) здійснюється:

у разі доставки посадочним способом – за нарядом і супровідним листом (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), який виписує вантажовідправник. Другий примірник наряду залишається у одержувача і є підставою для оприбуткування військового майна на складі та у службі забезпечення військової частини (з’єднання);

у разі доставки способом парашутного і безпарашутного скидання – за актом (форми 4, додаток 1 до цього Керівництва), складеним на кожний вид військового майна комісією військової частини (з’єднання). Ці акти (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) складаються після перевірки комісією відповідності фактичної наявності і стану доставленого військового майна даним пакувальних листів (форма 63, додаток 1 до цього Керівництва), які вкладаються вантажовідправниками в кожний тюк, ящик тощо. В цих актах обов’язково вказується маркування (трафарет) кожної доставленої упаковки вантажу. Ця інформація записується в акти (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі даних описів зібраних упаковок вантажів. Описи складаються у вільній формі командирами підрозділів (начальниками команд), які здійснюють збирання вантажів. Перші примірники актів    (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) висилаються вантажовідправникам, другі примірники залишаються у відповідних службах забезпечення військової частини (з’єднання).

8.1.13. Продовольство, паливо, сировина, будівельні матеріали та інше військове майно, що знаходиться в районі (зоні) бойових дій і може використовуватися військами (силами) для задоволення своїх потреб (далі – військове майно, заготовлене з місцевих ресурсів), оприбутковуються у військовій частині (з’єднанні) на підставі актів (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва).

8.1.14. Військове майно (окрім продовольства і фуражу), заготовлене з місцевих ресурсів з оплатою його вартості, оприбутковується за накладними (форма З-3), які виписуються у відповідних службах забезпечення військової частини (з’єднання) на підставі сплаченого рахунку або товарних чеків.

8.1.15. На військове майно вітчизняного виробництва, зібране на полі бою і те, що надійшло від поранених (хворих) на медичних пунктах, оформлюються акти (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва). Це військове майно здається на відповідні склади військової частини (з’єднання) або приймається на місці їх приймальниками. Акт (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) складається в двох примірниках і служить підставою для оприбуткування військового майна. Один його примірник представляється вищому начальнику служби забезпечення .

8.1.16. Приймання військового майна, що надійшло у військову частину з маршовим підрозділом, здійснюється на підставі атестатів     (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) і доданих до них іменних списків військовослужбовців. Начальники служб забезпечення військової частини у присутності командира маршового підрозділу перевіряють фактичну наявність військового майна. У разі виявлення нестачі складається акт (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва). Акт підписується командиром маршового підрозділу, який прибув, командиром підрозділу, до якого направлене поповнення, та керівником відповідної служби забезпечення.

Про нестачу військового майна командир маршового підрозділу зобов’язаний доповісти рапортом командиру військової частини, до якої прибув цей підрозділ. Для встановлення причин нестачі командиром військової частини призначається службове розслідування.

Військове майно, яке надійшло з маршовим підрозділом, оприбутковується у книгах (картках) обліку на підставі атестатів, а нестачі  -на підставі акта (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) записуються в книгу обліку нестач, після чого списуються з книг (карток) обліку.

8.1.17. Трофейне військове майно, зібране в районі бойових дій, оприбутковується на підставі актів (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва). Для кожного виду військового майна складається окремий акт у двох примірниках: перший примірник акта залишається у військовій частині (з’єднанні) і служить підставою для оприбуткування військового майна, другий – представляється вищому начальнику відповідної служби забезпечення.

8.1.18. Бойові та інші втрати озброєння та техніки, які обліковуються за номерами і технічним станом, оформлюються актами (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва), а решта військового майна – актами (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва). Кожний акт складається у двох примірниках комісією, призначеною наказом командира військової частини (з’єднання). В акті обов’язково вказуються обставини втрат військового майна.

В акті про знищення військового майна з метою попередження захоплення його противником вказується підстава (наказ, розпорядження), згідно з якою здійснено знищення.

У разі знищення військового майна з метою попередження і ліквідації заразних хвороб до акта додається письмовий висновок відповідних спеціалістів, на підставі якого командиром військової частини (з’єднання) віддано розпорядження на знищення.

На підставі акта, затвердженого командиром військової частини (з’єднання), втрати записуються в книгу обліку нестач, після чого втрачене військове майно списується з обліку військової частини (з’єднання).

Акти разом з іншими документами є підставою для клопотання про видавання інспекторського посвідчення на списання втрат з книг обліку нестач військової частини (з’єднання).

Бойові втрати озброєння, установленого на бойовій техніці, списуються з обліку військової частини на підставі документів, оформлених на списання бойової техніки, на якій воно встановлене. У разі коли озброєння прийшло у непридатність (розбите, підірване тощо), а сама техніка не списується, документи на його списання оформлюються начальником служби забезпечення, у якій це озброєння знаходиться на обліку.

8.1.19. Військове майно, яке обліковується за вбитими та військовослужбовцями, що пропали безвісти, списується з обліку військової частини на підставі донесень (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва), які подаються командирами підрозділів. До донесень додаються іменні списки вбитих і військовослужбовців, що пропали безвісти, із зазначенням найменування та кількості військового майна, яке обліковується за ними по облікових документах. Військове майно, яке списується у цьому випадку, до книги обліку нестач не записується.

8.1.20. Втрачені в бою облікові документи служби забезпечення військової частини (з’єднання) списуються на підставі акта. Акт складається комісією, призначеною командиром військової частини (з’єднання). В акті вказуються найменування документів, період часу, за який вони велися, і причини втрати. Один примірник акта подається вищому начальнику служби забезпечення. Облікові дані відновлюються у нових книгах (картках) обліку за первинними обліковими документами, а за їх відсутності – за фактичною наявністю військового майна, що визначається комісією, призначеною наказом командира військової частини (з’єднання). Комісія складає акт (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) у двох примірниках. Перший примірник цього акта залишається у службі забезпечення військової частини (з’єднання) і служить підставою для складання нових книг (карток) обліку, другий примірник подається вищому начальнику відповідної служби забезпечення.

8.1.21. Військове майно, яке обліковується за вибулими пораненими і хворими військовослужбовцями, списується з обліку військової частини на підставі донесень (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва), які подаються командирами підрозділів. Ці донесення складаються у двох примірниках, один з яких подається у відповідну службу забезпечення військової частини, другий – залишається в підрозділі. До цього донесення додається іменний список вибулих з військової частини поранених і хворих із зазначенням найменувань та кількості військового майна, що обліковується за ними.

Надходження військового майна у лікувальну установу з пораненими та хворими оформлюється актом (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва), який складається комісією, призначеною начальником лікувальної установи. В акті вказуються найменування та кількість військового майна, яке надійшло з пораненими (хворими). Цей акт служить підставою для оприбуткування військового майна у лікувальній установі.

Військовослужбовцям, які виписуються з лікувальної установи, видаються атестати (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) на військове майно, яке обліковується за ними.

8.1.22. У підрозділі облік наявності та руху військового майна (крім артилерійських, стрілецьких боєприпасів і ракет) ведеться у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік наявності, руху та потреби артилерійських, стрілецьких боєприпасів і ракет ведеться за донесеннями (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва), які подаються командирами підрозділів щоденно до відповідної служби військової частини.

8.1.23. Облік видавання підрозділам артилерійських, стрілецьких боєприпасів і ракет у підрозділі веде начальник пункту бойового постачання за відомістю (форма 9а, додаток 1 до цього Керівництва). Наявність і рух цього військового майна на пункті бойового постачання підрозділу відображаються у донесенні (форма 24, додаток 1 до цього Керівництва).

8.1.24. Облік продовольства у взводі забезпечення батальйону та в інших підрозділах, де розгортаються продовольчі пункти, ведеться за добовою відомістю наявності та руху продовольства (форма 23, додаток 1 до цього Керівництва).

Дані про залишки і розкладку продуктів в добову відомість (форма 23, додаток 1 до цього Керівництва) на наступний день записуються у продовольчій службі військової частини. Оприбуткування продовольства, що надійшло у підрозділ за день, здійснюється в добовій відомості (форма 23, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі накладних (форма З-3). Витрата продовольства визначається за кількістю особового складу і розкладкою продуктів.

Видавання продуктів здійснюється за добовою відомістю (форма 23): на приготування їжі – під підпис кухаря кожної кухні; хліб, цукор, продукти на проміжне харчування підрозділів – під підпис їх старшин. У кінці дня в добовій відомості (форма 23, додаток 1 до цього Керівництва) визначається залишок продовольства. Ця добова відомість підписується командиром (начальником штабу) підрозділу і подається до продовольчої служби військової частини.

8.1.25. Облік наявності і руху ракетного та ракетно-артилерійського озброєння, техніки, ракет і боєприпасів ведеться тільки за номенклатурою: у службі забезпечення військової частини (за книгами (картками обліку)
(форми 27, 44, додаток 1 до цього Керівництва)) – в цілому за частину; у службі забезпечення з’єднання (за книгами (картками обліку) (форми 27, 44, додаток 1 до цього Керівництва)) – за склад з’єднання, кожну військову частину, що забезпечується, і з’єднання в цілому.

8.1.26. У службі забезпечення військової частини (з’єднання) облік наявності та руху ракет, артилерійських і стрілецьких боєприпасів, ЗІП та витратних матеріалів ведеться на підставі донесень, які подаються підрозділами (військовими частинами).

На складі військової частини (з’єднання) облік вказаного військового майна ведеться тільки за книгами обліку (форми 26, 26а, додаток 1 до цього Керівництва) та пакувальними листами (форма 63, додаток 1 до цього Керівництва). Ракети та боєприпаси обліковуються у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) за номенклатурою.

Технічний стан ракетного і ракетно-артилерійського озброєння, техніки та ракет обліковується тільки у формулярах (паспортах).

8.1.27. Відпускання озброєння, техніки, артилерійських та стрілецьких боєприпасів, зенітних ракет ближньої дії і майна служби ракетно-артилерійського озброєння зі складу військової частини (з’єднання) здійснюється за накладною (форма З-3) або відомістю (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва). Порядок оформлення відпускання ракет інших типів визначається відповідними органами військового управління.

8.1.28. Облік озброєння і техніки (крім автомобільної) на збірному пункті пошкоджених машин ведеться у книзі обліку (форма 36, додаток 1 до цього Керівництва). Облік автомобільної техніки ведеться відповідно до чинного законодавства.

8.1.29. Бронетанкове озброєння і техніка, автомобільна, інженерна техніка, здана у ремонтну військову частину, а також та, що зарахована до резерву, зі списків військової частини виключається. На кожну машину, яка здається в ремонтну (евакуаційну) військову частину, представниками військової частини (з’єднання) та ремонтної (евакуаційної) військової частини складається акт (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва). За відсутності представника військової частини (з’єднання) цей акт складається в односторонньому порядку ремонтною (евакуаційною) військовою частиною.

8.1.30. Інженерні боєприпаси та майно, озброєння радіаційного, хімічного, біологічного захисту, які витратилися для виконання бойового завдання, списуються з обліку військової частини на підставі актів (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва), затверджених командиром військової частини.

8.1.31. Витратне медичне майно, яке не підлягає щоденному вибірковому обліку, в аптеці медичного пункту військової частини (окремого медичного батальйону, госпіталю, іншого закладу охорони здоров’я Збройних Сил України) списується з обліку на підставі акта (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) щомісяця за фактичною витратою. В аптеці корабля та берегової (плавучої) бази це майно списується з обліку за актом (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) один раз у три місяці.

8.1.32. Передавання зі складу військової частини (з’єднання) підрозділам (військовим частинам) військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту та медичної служби речового майна для заміни зараженого на особовому складі здійснюється за накладними (форма З-3), які виписуються у речовій службі військової частини (з’єднання) у трьох примірниках, другий та третій примірники передаються разом з майном.

8.1.33. На пункті спеціальної обробки облік наявності та руху речового майна ведеться відповідно до порядку, встановленого для обліку військового майна на складі військової частини. Заражене майно обліковується окремо від чистого.

8.1.34. Передавання речового майна з пункту спеціальної обробки для подальшої дегазації (дезактивації) здійснюється за накладною (форма З-3).

8.1.35. На пункті спеціальної обробки облік зараженого військового майна ведеться за видами зараження у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

8.1.36. Передавання обробленого речового майна на склад військової частини здійснюється за накладними (форма З-3). Ця накладна виписується у трьох примірниках, два з яких передається разом з обробленим майном.

 

8.2. Особливості обліку військового майна на військових складах військ (сил), які ведуть бойові дії

 

8.2.1. Облік військового майна на військових складах військ (сил), які ведуть бойові дії, ведеться звичайним порядком з дотриманням вимог, викладених у цьому розділі.

8.2.2. У разі отримання наказу (розпорядчого документа) про включення військового складу у підпорядкування військ (сил), які ведуть бойові дії, він передає надлишки від норми військового майна, які необхідно утримувати на воєнний час, на інші військові склади. Передавання військового майна здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад, або вищого органу військового управління.

8.2.3. Після передавання надлишків військового майна та після списання їх з обліку військового складу у фінансово-економічному органі та в обліково-операційному відділі виводяться залишки у книгах (картках) обліку і складається звіт про рух та наявність військового майна станом на день вибуття до військ (сил), які ведуть бойові дії. Цей звіт подається начальнику органу військового управління, якому підпорядковувався військовий склад до включення його до військ (сил), які ведуть бойові дії.

8.2.4. На підставі поданого військовим складом звіту начальник органу військового управління видає йому атестат військової частини.

8.2.5. Приймання військового майна військового складу, який зараховано до військ (сил), які ведуть бойові дії, здійснюється на підставі наказу командувача, у підпорядкування якого прибув військовий склад, після пред’явлення ним атестата (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва).

За відсутності цих атестатів військове майно приймається комісією за його фактичною наявністю і якістю. Приймання оформлюється актом  (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) з подальшим поданням військовим складом атестата (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва).

8.2.6. Книги та картки обліку, не закінчені на час вибуття військового складу до військ (сил), які ведуть бойові дії, ведуться до повного їх використання, а ті, що закінчилися, здаються до архіву за вказівкою начальника органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад.

8.2.7. Військовий склад, який знову формується та передається до складу військ (сил), які ведуть бойові дії, забезпечується бланками облікових документів через військовий склад, на базі якого він формується.

У разі розформування військового складу його облікові документи здаються за вказівкою начальника органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад до архіву або відповідно до діючих нормативно-правових документів.

8.2.8. На військових складах військ (сил), які ведуть бойові дії, справи з первинними обліковими документами, донесеннями та звітами, а також книги і картки обліку після їх закінчення зберігаються протягом терміну, визначеного чинним законодавством.

8.2.9. Після закінчення встановленого терміну зберігання облікові документи перевіряють і знищують за актом комісією, призначеною наказом начальника складу. Документи знищуються тільки у тому разі, якщо вони обревізовані. В акті указуються найменування облікових документів, які підлягають знищенню, період, за який знищуються облікові документи, а також недоліки в роботі обліково-операційного відділу, відділів зберігання й інших підрозділів військового складу, відмічені в актах перевірок за цей період, і зміст висновків органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад, щодо останнього звіту.

Знищення облікових документів проводиться після затвердження акта начальником складу. Про знищення облікових документів робиться відмітка в акті. Акт зберігається у справах військового складу.

8.2.10. Втрачені у бойових діях облікові документи списуються на підставі акта. Акт складається комісією, призначеною начальником складу або начальником, якому підпорядкований військовий склад. В акті зазначається найменування облікових документів, період часу, за який вони велись, і причини втрати. Один примірник акта подається начальнику, якому підпорядковується військовий склад.

8.2.11. Відновлення облікових даних, які були записані у втрачених облікових документах, здійснюється у нових книгах (картках) обліку за первинними обліковими документами, а за їх відсутності – за фактичною наявністю військового майна на військовому складі, яку виявила комісія, що призначена наказом начальника, якому підпорядкований військовий склад. Комісія складає акт (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) у двох примірниках. Перший примірник цього акта залишається на військовому складі і є підставою для заведення нових книг (карток) обліку, другий примірник подається начальнику, який призначив комісію.

8.2.12. Якісний (технічний) стан військового майна на військовому складі військ (сил), які ведуть бойові дії, обліковується за ступенями придатності:

озброєння (техніка) – придатне; потребує ремонту; непридатне;

інше військове майно – придатне; непридатне.

8.2.13. Військове майно, яке доставляється автотранспортом вищої ланки тилу, приймається на військовому складі від здавальника (начальника колони) за нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) та супровідними листами (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), які виписані та оформлені вантажовідправником. Начальник відділу зберігання (сховища) ставить підпис за прийняте військове майно у першому і другому примірниках наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) та у супровідних листах (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва). Перший примірник наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) залишається у здавальника, другий – на військовому складі і є підставою для оприбуткування військового майна у відділі зберігання та обліково-операційному відділі.

8.2.14. Приймання військового майна, яке постачається повітряним транспортом, на військовому складі здійснюється:

у разі доставки посадочним способом – за нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) і супровідним листом (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), який виписує вантажовідправник. Другий примірник наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) залишається на військовому складі і є підставою для оприбуткування військового майна;

у разі доставки способом парашутного (безпарашутного) скидання – за актом приймання (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва), який складено комісією військового складу. Цей акт складається після перевірки комісією відповідності фактичної наявності і стану доставленого військового майна даним пакувальних листів (форма 63, додаток 1 до цього Керівництва), які вкладаються вантажовідправником у кожний тюк, ящик тощо. В цих актах обов’язково вказується також маркування (трафарет) кожної доставленої упаковки вантажу. Ця інформація записується до акта (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі даних описів зібраних упаковок вантажів. Описи складаються у вільній формі начальниками команд, які здійснюють збирання вантажів. Перший примірник цього акта висилається вантажовідправнику, другий примірник залишається в обліково-операційному відділі військового складу.

8.2.15. Відправлення військового майна з військового складу для доставки повітряним транспортом посадочним способом оформлюється нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва). Цей наряд виписується на кожен літак (вертоліт) у трьох примірниках в обліково-операційному відділі військового складу. У змістовій частині цього наряду записуються реквізити-підстави у всіх графах, у тому числі і у графі 8. В оформлюючій частині зазначають кількість місць за видами тари (упаковки) і маса брутто всього вантажу.

Крім того, на кожен літак (вертоліт) виписується у двох примірниках супровідний лист (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), із зазначенням у ньому кількості місць з кожного виду тари або упаковки.

У разі відпускання із відділу зберігання здавальнику військового складу військового майна для доставки його до літаків (вертольотів) йому видають перший і другий примірники оформлених нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) та супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва). Здавальник підтверджує своїм підписом на третьому примірнику наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) отримання військового майна, першого і другого примірників цих нарядів та супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва).

Передавання військового майна здавальником військового складу кожному командиру екіпажу проводиться за кількістю місць. Командир екіпажу після перевірки вантажу ставить підпис у прийманні його та документів на другому примірнику супровідного листа (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), після чого отримує від здавальника перший і другий примірники наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) та перший примірник супровідного листа (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва).

У разі повернення на військовий склад здавальник передає в обліково-операційний відділ другі примірники супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), які додаються до третіх примірників нарядів       (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва). Одночасно на цих нарядах у його присутності гасяться його підписи за отримання військового майна і супровідних документів.

Прибувши на місце призначення, командир екіпажу здає доставлені літаком (вертольотом) вантажі приймальнику вантажу після надання ним довіреності. Приймальник ставить підпис у першому примірнику наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) і супровідному листі (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва). Разом з вантажем приймальнику видається другий примірник наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва). Перший примірник наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) і супровідний лист (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва) з підписами приймальника вантажу та його довіреність командир екіпажу повертає через штаб своєї військової частини військовому складу, який відправляв військове майно. Після отримання облікових документів в обліково-операційному відділі військового складу на другому примірнику супровідного листа (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва) погашається підпис командира екіпажу про прийом вантажу та документів.

8.2.16. У разі відпускання з військового складу військового майна для доставки повітряним транспортом способом парашутного (безпарашутного) скидання в обліково-операційному відділі на кожен літак виписується наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) в одному примірнику, а супровідний лист (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва) – у двох примірниках.

На кожній упаковці вантажу, призначеного для доставки літаком зазначеним способом, вантажовідправник наносить умовний знак у вигляді числа через дріб, чисельником в якому записується заводський або бортовий номер літака, а у знаменнику – кількість місць, завантажених у цей літак.

У разі відпускання військового майна із відділу зберігання здавальнику військового складу для доставки до літаків вручаються обидва примірники супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва). Здавальник підтверджує своїм підписом на нарядах (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) отримання військового майна, першого і другого примірників супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва).

Військове майно за кількістю місць передається кожному командиру екіпажу за супровідним листом (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва). Командир екіпажу ставить підпис за прийом вантажу на другому примірнику супровідного листа (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва) та отримує його перший примірник.

У разі повернення на військовий склад здавальник передає в обліково-операційний відділ другі примірники супровідних листів (форма 62,     додаток 1 до цього Керівництва), які додаються до відповідних нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва). Одночасно на цих нарядах у присутності здавальника погашаються його підписи про отримання військового майна і супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва).

Після доставки вантажу штурман літака записує до графи 9 супровідного листа (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва) координати пункту та час скидання вантажу. Запис підтверджується підписами командира екіпажу і штурмана літака. Цей супровідний лист командир екіпажу повертає через штаб своєї військової частини військовому складу, який відправляв військове майно. Після отримання військовим складом супровідного листа (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва) на другому його примірнику погашається підпис командира екіпажу про прийом вантажу, потім обидва екземпляри цього супровідного листа додаються до виконаного наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва).

8.2.17. Списання з обліку військового складу військового майна, відправленого вантажоодержувачу повітряним транспортом посадочним способом, проводиться на підставі нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) і супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва), на яких є підписи приймальника вантажоодержувача, а відправлених способом парашутного (безпарашутного) скидання – на підставі виконаних нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) та супровідних листів (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва) із записами координат пунктів і часу скидання вантажів.

8.2.18. Списання військового майна втраченого літального апарату проводиться на підставі наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) та прикладеної до нього довідки штабу військової частини (з’єднання) військово-транспортної авіації про втрату літального апарата.

8.2.19. Продовольство, паливо, сировина, будівельні матеріали та інше військове майно, яке знаходиться в районі (зоні) бойових дій і може використовуватися військами (силами) для задоволення своїх потреб (далі – військове майно, заготовлене з місцевих ресурсів), обліковується на військовому складі у книгах (картках) обліку на підставі актів (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва).

8.2.20. Військове майно (крім продовольства і фуражу), заготовлене військовим складом з місцевих ресурсів з оплатою його вартості, оприбутковується за накладними (форма З-3), які виписуються в обліково-операційному відділі на підставі оплачених рахунків.

8.2.21. Передавання пального складом трубопровідним військовим частинам і приймання від них здійснюється за накладними (форма З-3), які виписуються в обліково-операційному відділі один раз на добу на підставі даних вимірів пального в резервуарах. Ці дані записуються у книгу обліку (форма 52, додаток 1 до цього Керівництва). Передавання (приймання) пального підтверджується у накладній (форма З-3) підписами начальника приймально-здавального пункту трубопровідної військової частини і представника військового складу.

8.2.22. Трофейне майно приймається на склад за актом
(форма 4, додаток 1 до цього Керівництва), який складається комісією, призначеною наказом начальника складу, за участю здавальника або за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад. У відділі зберігання і обліково-операційному відділі це майно обліковується в окремих книгах (картках) обліку. Відпускання (відвантаження, відправлення) його з військового складу вантажоодержувачам виконується за окремо оформленими нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі розпорядження начальника органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад.

8.2.23. Бойові та інші втрати озброєння і техніки, які обліковуються на військовому складі за номерами і технічним станом, оформлюються актами (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва), а військове майно, яке залишилось – актами (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва). Кожен акт складається у двох примірниках комісією, призначеною наказом начальника складу або наказом вищого начальника. В акті обов’язково вказуються обставини втрат військового майна.

В акті про знищення військового майна з метою попередження захоплення їх противником вказується підстава (наказ, розпорядження), згідно з яким здійснено знищення. У разі знищення військового майна з метою попередження і ліквідації заразних хвороб до акта додається письмовий висновок відповідних спеціалістів, на підставі якого начальником складу віддано розпорядження на знищення.

На підставі акта, затвердженого начальником складу (вищим начальником), втрати записуються у книгу обліку нестач, після чого втрачене військове майно списується з обліку військового складу. Акт разом з іншими документами є підставою для клопотання про видачу інспекторського посвідчення на списання втрат з книг обліку нестач складу.

8.2.24. Заражене військове майно, яке тимчасово зберігається на військовому складі, обліковується в окремих книгах (картках) обліку. Особливості його обліку встановлюються відповідними органами військового управління.

8.2.25. У відділенні військового складу за стан обліку військового майна відповідає начальник відділення військового складу. Перелік облікових документів для нього у кожному конкретному випадку встановлюється наказом начальника складу.

Книги і картки обліку військового майна для відділення військового складу заводяться та реєструються в обліково-операційному відділі військового складу. Одночасно відділення військового складу забезпечується необхідною кількістю бланків інших облікових документів.

8.2.26. Відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна відділенням військового складу здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад, а також за нарядами, виписаними в обліково-операційному відділі військового складу (відділенні військового складу) на підставі рознарядок (розпоряджень) зазначеного органу військового управління.

8.2.27. Оформлені та проведені по книгах (картках) обліку відділу військового складу первинні облікові документи здаються в обліково-операційний відділ військового складу порядком і в терміни, визначені начальником складу.

8.2.28. Після припинення відділенням військового складу самостійної виробничої та операційної діяльності, його книги і картки обліку здаються до обліково-операційного відділу військового складу, де вони зберігаються до наступного розгортання відділення військового складу.

8.2.29. Звірка облікових даних обліково-операційного відділу з обліковими даними відділень військового складу, відділів зберігання, транспортного відділу та інших підрозділів військового складу проводиться не менше одного разу на місяць.

8.2.30. В управліннях баз, яким підпорядковані склади, ведеться облік військового майна за донесеннями цих складів.

Наявність і рух військового майна в цілому за базу (відділення бази) та за кожен склад (відділення складу) обліковується у картках обліку (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва) або книзі обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік військового майна, яке відправляється або надходить транспортом, ведеться відповідно у книзі обліку відправлення транспорту з військовим майном та у книзі обліку надходження транспорту з військовим майном, які ведуться в органах військового управління.

Розпорядження, які віддає начальник бази (відділення бази) складу (його відділенню) на відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна вантажоодержувачам, оформлюються нарядом військового складу (відділення військового складу). Про виконання таких розпоряджень начальник складу (його відділення) негайно доповідає начальнику органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад.

 

8.3. Особливості обліку військового майна у службах забезпечення органів військового управління військ (сил), які ведуть бойові дії

 

8.3.1. Служби забезпечення органів військового управління військ (сил), які ведуть бойові дії, здійснюють тільки оперативний облік військового майна звичайним порядком із дотриманням вимог, викладених у даному розділі.

8.3.2. У разі одержання наказу (директиви) про включення забезпечуваного з’єднання до складу військ (сил), які ведуть бойові дії, начальник вищого органу військового управління віддає йому розпорядження на передавання за призначенням або одержання військового майна, зайвого або відсутнього у порівнянні з табелями і нормами його утримання в особливий період. Передавання й одержання військового майна проводиться за нарядами начальників служб забезпечення вищих органів військового управління.

8.3.3. Органи військового управління оформляють і видають військовій частині, яке вибуває в з’єднання, що веде бойові дії, атестати (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) на техніку, озброєння та інше військове майно, котре обліковується за військовою частиною, на підставі поданих цією військовою частиною повідомлень (звітів) про рух, наявність відповідних видів військового майна за станом на день вибуття у війська (сили), які ведуть бойові дії. В атестаті на пальне рештки невикористаного ліміту витрати і запланованих постачань не вказуються.

8.3.4. У разі прибуття до складу військ (сил), які ведуть бойові дії, з’єднання без атестатів (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва), прийняття його на забезпечення проводиться за повідомленнями про наявність озброєння, техніки та іншого військового майна із наступним наданням атестатів.

8.3.5. Книги і картки обліку органу військового управління, які не закінчені до моменту вибуття з’єднання у війська (сили), що ведуть бойові дії, використовуються повністю, а закінчені здаються в архів за вказівкою начальника штабу з’єднання.

8.3.6. Орган військового управління, який формується знову, забезпечується бланками облікових документів через орган військового управління, на базі якого він формується, або через відповідний військовий склад органу військового управління.

У разі розформування органу військового управління, облікові документи здаються в установленому порядку за вказівкою начальника штабу до архіву або відповідно до діючих нормативно-правових документів.

8.3.7. В органі військового управління військ (сил), які ведуть бойові дії, справи з первинними обліковими документами, повідомленнями і звітами, а також книги і картки обліку після їх закінчення, зберігаються протягом термінів, встановлених відповідним наказом Міністра оборони України.

8.3.8. Після закінчення встановлених термінів зберігання облікові документи після їх перевірки здаються в архів або знищуються за актом комісією.

8.3.9. Втрачені в бойових умовах облікові документи органу військового управління списуються на підставі акта. Акт складається комісією, призначеною старшим начальником. В акті вказуються найменування документів, період часу, за який вони велися, і причини втрати. Один примірник акта подається начальнику, який призначив комісію. Облікові дані відновляються в нових книгах (картках) обліку за повідомленнями військ (сил) і підпорядкованих військових складів (ремонтних та інших військових частин, установ, організацій), а також за обліковими даними вищого органу військового управління.

8.3.10. Якісний (технічний) стан військового майна, яке знаходиться у складі військ (сил), що ведуть бойові дії, враховується за ступенями гідності:

озброєння (техніка, майно) – придатне; що потребує ремонту; непридатне;

інше військове майно – придатне; непридатне.

8.3.11. У разі виділення з підпорядкування військовому складу відділень облік військового майна в органі військового управління ведеться окремо за військовий склад і його відділення. Розпорядчі документи начальника органу військового управління на відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна з військового складу або відділення військового складу, яке організаційно входить до нього, передаються на виконання через начальника цього військового складу (відділення військового складу).

8.3.12. Трофейне майно враховується в органах військового управління за окремими книгами (картками) обліку.

Розпорядчими документами підпорядкованим військовим складам на приймання і відпускання (відвантаження, відправлення) трофейного майна є окремо оформлені наряди (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва).

8.3.13. Бойові втрати та інші втрати озброєння, техніки та іншого військового майна списуються з обліку в органах військового управління на підставі повідомлень і актів на списання, які подаються військами (силами) і підпорядкованими військовими складами (ремонтними та іншими військовими частинами, установами, організаціями).

8.3.14 Облік зараженого військового майна ведеться в органах військового управління за окремими книгами (картками) обліку на підставі повідомлень. Характер заражень, місцезнаходження, вжиті заходи щодо обробки і подальше використання військового майна обліковуються у книгах обліку зараженого військового майна (форма 312, додаток 1 до цього Керівництва).

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!