Контроль за веденням обліку будівель, споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби у Збройних Силах України



6.6.1. Контроль за веденням обліку будівель, споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби у Збройних Силах України здійснюється з метою його своєчасного, повного, вірогідного і точного їх забезпечення, а також законності і суворого за призначенням використання, збереження нерухомого військового майна, правильності і законності їх списання (відчуження, передачі із сфери управління Міністерства оборони України).

Під час здійснення контролю керівниками також надається допомога посадовим особам квартирно-експлуатаційних підрозділів у виконанні обов’язків щодо обліку нерухомого військового майна квартирно-експлуатаційної служби.

6.6.2. Контроль за веденням обліку, а також проведення технічної інвентаризації нерухомого військового майна квартирно-експлуатаційної служби, яке утримується на балансі військових частин, здійснюють відповідні Керівники. Вони подають своєчасну та повну звітність про стан обліку нерухомого військового майна до ГоловКЕУ Збройних Сил України (через відповідні квартирно-експлуатаційні підрозділи за територіальним принципом) у терміни, встановлені Табелем термінових донесень.

6.6.3. Документальні перевірки проводяться: ГоловКЕУ Збройних Сил України – територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь, квартирно-експлуатаційних відділів (частин) районів; територіальними квартирно-експлуатаційним управлінням – квартирно-експлуатаційних відділів (частин) районів і військових частин.

6.6.4. Документальна перевірка проводиться фахівцями квартирно-експлуатаційного підрозділу за період, встановлений начальником, який призначив перевірку.

Перевірці підлягають: організація контролю за обліком будівель, споруд і об’єктів благоустрою номенклатури квартирно-експлуатаційної служби, законність здійснених операцій за приймання (передавання), зміни якісного (технічного) стану і списання з обліку будівель, споруд; стан обліку нерухомого майна, їх утриманням і збереженням; впровадження і використання обчислювальної техніки для ведення обліку цього нерухомого майна.

6.6.5. Перевірка законності здійснення операцій з приймання (передавання), зміни якісного (технічного) стану і списання з обліку будівель, споруд і об’єктів благоустрою номенклатури квартирно-експлуатаційної служби здійснюється шляхом ретельного аналізу оформлення і змісту первинних облікових документів. При цьому на кожному перевіреному документі, а також на останньому листі справи з обліковими документами робиться відмітка “Перевірено” і вказується дата перевірки. Відмітка підписується особою, яка перевіряє документи.

6.6.6. Під час перевірки стану будівель, споруд і об’єктів благоустрою номенклатури квартирно-експлуатаційної служби, звітності їх і збереження облікових документів встановлюється:

наявність передбачених цього Керівництва облікових документів (табл.), правильність їхнього оформлення і ведення;

достовірність і своєчасність записів в книгах (індивідуальних картках, картках) обліку шляхом звірення облікових даних цих документів з даними справжніх первинних документів, а також з виявленими під час останньої технічної інвентаризації (перевірки) фактичними наявністю і якісним (технічним) станом будівель, споруд і об’єктів благоустрою номенклатури квартирно-експлуатаційної служби;

правильність складання і своєчасність представлення встановленої Табелем термінових донесень звітності, відповідність звітних показників за первинними обліковими документами;

правильність обліку, збереження облікових документів і здачі їх в архів;

знання і виконання посадовими особами (у частині, що їх стосується) вимог цього Керівництва, а також Положення про квартирно-експлуатаційну службу та квартирно-експлуатаційне забезпечення Збройних Сил України, наказів і директив Міністра оборони України, начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України з питань звітності.

6.6.7. Під час перевірки організації контролю за веденням обліку будівель, споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби, їх

 

змістом і збереженням встановлюється:

стан планування контролю;

якість перевірок документів, проведених за планами органів квартирно-експлуатаційної служби;

ступінь усунення недоліків в обліку, утриманні і збереженні будівель, споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби, виявлених у ході попередніх перевірок документів (у разі неповного усунення недоліків виявляються причини);

своєчасність відшкодування нанесеного державі матеріального збитку, і обґрунтованість притягнення посадових осіб до відповідальності;

стан роботи з пропозиціями, заявами і скаргами військовослужбовців (працівників Збройних Сил України) і членів їх родин з питань обліку, утримання і збереження, доцільності і законності використання будівель, споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби.

Після закінчення перевірки організації контролю робиться висновок щодо ефективності проведених заходів з поліпшення обліку, утримання, збереження і використання споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби.

Технічна інвентаризація будівель, споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби здійснюється в плановому порядку в терміни, встановлені ГоловКЕУ Збройних Сил України.

6.6.9. Під час проведення технічної інвентаризації перевіряються фактична наявність, якісний (технічний) стан будівель, споруд і об’єктів благоустрою квартирно-експлуатаційної служби. При цьому виявляються: відповідність фактичній наявності нерухомого майна даним обліку за первинними обліковими документами; зміни в якісному (технічному) стані будівель, споруд і забезпеченість будівель комунальними зручностями; потреба в реконструкції, ремонті, списанні з обліку і розбиранні будівель і споруд.

6.6.10. Технічній інвентаризації підлягають будівлі, споруди і об’єкти благоустрою квартирно-експлуатаційної служби, що знаходяться в постійному і тимчасовому користуванні, а також недобудований законсервований фонд (у разі його готовності не менш 30%) і не списані з обліку напівзруйновані будівлі і споруди (якщо ступінь їх зношення не перевищує80%).

6.6.11. Для проведення інвентаризації нерухомого військового майна наказами начальників гарнізонів створюються інвентаризаційні комісії за обов’язковою участю відповідних начальників квартирно-експлуатаційних органів та військових частин. Контроль за проведенням технічної інвентаризації покладається на начальника КЕВ, КЕЧ району (начальника ТКЕУ).

6.6.12. На інвентаризаційні комісії покладається: перевірка наявності, правильності оформлення і зберігання первинних облікових документів на будівлі споруди об’єкти благоустрою квартирно-експлуатаційної служби; звіряння обліку цих матеріальних засобів з фактичною їх наявністю, якісним (технічним) станом та використанням за призначенням; уточнення генерального плану кожного військового містечка, а також схеми і плану розташування всіх військових містечок у гарнізоні; виявлення можливості вилучення із сфери управління Міністерства оборони України надлишкових будівель і споруд; складення і оформлення інвентаризаційних відомостей на будівлі, а також акта технічної інвентаризації будівель і споруд (форма 422, додаток 1 до цього Керівництва).

6.6.13. Затверджені начальниками гарнізонів акти технічної інвентаризації, а також надані до них інвентаризаційні відомості разом зі зведеними картками обліку за КЕВ, КЕЧ району начальник КЕВ, КЕЧ району представляє начальнику ТКЕУ в терміни, установлені Табелем термінових донесень.

6.6.14. На інвентаризаційну комісію ТКЕУ покладається: перевірка наявності, правильності оформлення і збереження в підпорядкованих квартирно-експлуатаційних підрозділах (військових частинах) первинних облікових документів на будівлі, споруди і об’єкти благоустрою квартирно-експлуатаційної служби; вибіркова перевірка наявності, якісного (технічного) стану, правильності ведення обліку, утримання, збереження і використання нерухомого майна, що знаходяться на обліку в ТКЕУ; аналіз матеріалів технічних інвентаризацій, що представляються начальниками КЕВ, КЕЧ районів, підготовка висновків по них і пропозицій для включення в план заходів щодо усунення виявлених в з’єднанні недоліків в обліку, утриманні, збереженні і використанні будівель, споруд і об’єктів благоустрою номенклатури квартирно-експлуатаційної служби.

6.6.15. У ТКЕУ за результатами технічних інвентаризацій складаються картки обліку (форми 401, додаток 1 до цього Керівництва) за ТКЕУ, які разом з інвентаризаційними відомостями КЕВ, КЕЧ районів (форма 402, додаток 1 до цього Керівництва) представляються в ГоловКЕУ Збройних Сил України в терміни, установлені Табелем термінових донесень.

6.6.16. За підсумками інвентаризацій військового майна номенклатури квартирно-експлуатаційної служби видається наказ начальника ГоловКЕУ Збройних Сил України з додатком плану заходів щодо усунення недоліків, виявлених в обліку, утриманні, збереженні і використанні будівель, споруд і земельних ділянок та інших матеріально-технічних засобів номенклатури квартирно-експлуатаційної служби.

 

 

7. Організація обліку військового майна з використанням електронно-обчислювальної техніки

 

7.1. Облік військового майна може здійснюватися з використанням електронно-обчислювальної техніки (ЕОТ).

Під час ведення обліку військового майна (майна) з використанням ЕОТ, відповідні книги та картки обліку у структурних підрозділах, що здійснюють облік не ведуться.

7.2. Обслуговування програмного та технічного функціонування бази даних здійснюється підрозділом автоматизації відповідного органу військового управління.

7.3. На підрозділи автоматизації відповідних органів військового управління покладається завдання щодо випробування і адаптації програмного забезпечення з обліку військового майна, навчання службових осіб щодо їх використання та обслуговування технічних та програмних засобів матеріального забезпечення.

7.4. Для накопичування та системної обробки облікових даних військового майна створюються бази даних військового майна, які паролюються. Для користування інформаційними ресурсами баз даних організовується розмежування доступу між службовими особами, допущеними відповідно до наказу командира (начальника).

7.5. До бібліотеки алгоритмів і програм обліку та розрахунку військового майна належать такі завдання:

облік потреби, наявності, руху та якісного (технічного) стану військового майна на підставі обробки донесень та звітів військових формувань, які знаходяться на забезпеченні у відповідному органі військового управління;

облік наявності, руху та якісного (технічного) стану військового майна безпосередньо підпорядкованих військових складів на підставі донесень та первинних облікових документів;

розрахунки перерозподілу військового майна з урахуванням рівня забезпеченості між органами військового управління, з’єднаннями, військовими частинами та військовими установами;

розрахунки перерозподілу військового майна, яке підлягає видачі з військових складів між службами забезпечення видів Збройних Сил України, оперативних командувань, з’єднань, військових частин та установ з оформленням нарядів на підставі рішення (розпорядження) начальників відповідних органів військового управління;

розроблення, згідно з табелем термінових донесень, звітів щодо матеріального забезпечення;

облік планів поставок військового майна згідно з планами розрахункового року, державного оборонного замовлення та планами матеріального забезпечення особливого періоду;

обліку виконання планів реалізації військового майна через уповноважені урядом організації, планів ремонту озброєння, техніки та іншого військового майна;

обліку розподілу фондів та лімітів витратного військового майна;

обліку транспортів з військовим майном;

обліку реалізації виписаних нарядів, рознарядок, рахунок-нарядів та інших первинних облікових документів;

формування узагальнених даних, які характеризують забезпеченість військ військовим майном, а також наявність, рух та якісний (технічний) стан військового майна на військових складах та ремонтного фонду на ремонтних базах та у ремонтних майстернях.

7.6. Дозвіл на використання програмного забезпечення щодо обліку військового майна визначається наказами відповідних керівників органів військового управління.

7.7. За застосування за призначенням засобів обчислювальної техніки відповідають начальники органів військового управління та безпосередньо виконавці, за якими закріплені об’єкти обчислювальної техніки.

7.8. Видавання результатів рішення завдань щодо обліку військового майна здійснюється за формами облікових документів, встановлених цим Керівництвом та іншими нормативними документами, що регламентують організацію матеріального забезпечення Збройних Сил України.

7.9. Рішення завдань щодо обліку військового майна здійснюється у терміни, встановлені табелями термінових донесень та іншими нормативними документами, які регламентують організацію матеріального забезпечення.

7.10. Відпрацьовані облікові документи з обліковими даними підлягають обов’язковій реєстрації в облікових регістрах.

У первинних облікових документах, донесеннях та звітах кількість військового майна вказується в одиницях виміру, визначених у Стандартизованих скороченнях одиниць виміру (додаток 2 до цього Керівництва).

Документи, створені засобами обчислювальної техніки на машинозчитуваних носіях, застосовуються в обліку за умови надання їм юридичної сили і доказовості. Документ, виготовлений машинним способом, повинен бути записаний на матеріальному носії (магнітному, паперовому), виготовлений і розмічений за вимогами Стандартизованих скорочень одиниць виміру (додаток 2 до цього Керівництва) і закодований згідно з затвердженою системою кодифікації. На вимогу контролюючих або судових органів та своїх контрагентів підприємство, установа зобов’язані за свій рахунок зробити копії таких документів на паперовому носії.

Реквізити документів, які підлягають машинній обробці, кодуються згідно з Кодами форм облікових документів, їх реквізитів і стандартних одиниць вимірів, що застосовуються під час ведення автоматизованого обліку військового майна у Збройних Силах України (додаток 3 до цього Керівництва).

Загальні коди реквізитів для облікових документів, які вводяться додатково, доводяться до всіх органів військового управління централізовано. Самостійно змінювати та вводити нові коди забороняється.

Документ може бути підписаний особисто, із застосуванням факсиміле, штампа, символу або іншим механічним чи електронним способом посвідчення. Підписи осіб, відповідальних за складання первинних документів на обчислювальних машинах та інших засобах організаційної техніки, виконуються у вигляді пароля або іншим способом авторизації, що дає змогу однозначно ідентифікувати особу, яка здійснила операцію. Документ на машинозчитуваному носії повинен мати код особи, відповідальної за правильність складання документа. Належність коду конкретній особі реєструється організацією-створювачем документа на машинозчитуваному носії, а також створюються технічні, програмні засоби та організаційні умови, що виключають можливість користування чужими кодами.

7.11. Відпрацювання відповідних форм облікових документів для передавання в автоматизованих системах здійснюється з використанням позначок стандартних одиниць виміру та кодів форм облікових документів.

Заповнення бланків облікових документів, які застосовуються для обробки на об’єктах обчислювальної техніки, здійснюється у відповідному органі військового управління згідно з Порядком підготовки облікових документів для обробки з використанням обчислювальної техніки (додаток 4 до цього Керівництва).

7.12. На засобах обчислювальної техніки опрацьовуються облікові документи, перевірені керівником управління та відділу, який здійснює облік військового майна. Облікові документи з дефектами (відсутність необхідних кодів реквізиту, недотримання встановленої форми, нечіткі записи, не завірені виправлення, відсутність візи начальника органу військового управління та відділу тощо) до обробки не приймаються.

7.13. Коригування облікових даних військового майна протягом поточного року в органах військового управління та у відповідних органах автоматизованих систем управління здійснюється спеціально призначеними для цього службовими особами відповідно до покладених функціональних повноважень щодо рівня вирішення завдань стосовно обліку військового майна.

7.14. Передані по автоматизованих системах облікові документи накопичуються в базі даних машинного обліку, перевіряються відповідальними за облік в органах військового управління службовими особами, на підставі чого здійснюється коригування облікових даних.

7.15. Коригування облікових даних машинного обліку без надходження облікових документів по автоматизованих системах чи первинних облікових документів суворо забороняється.

7.16. За відсутності автоматизованих систем коригування змін в обліку може здійснюватись за допомогою машинних носіїв інформації, що повинні надходити у встановленому порядку, бути зареєстрованими та зберігатись відповідно до вимог керівних документів.

7.17. Передавання та приймання облікових документів, машинних носіїв інформації облікової інформації в органах військового управління здійснюється у встановленому порядку.

7.18. Первинні документи, що пройшли обробку, повинні мати відмітку, яка виключає можливість їх повторного використання: під час ручної обробки – дату запису в обліковий регістр, а під час обробки на обчислювальній установці – відтиск штампа оператора, відповідального за їх обробку.

7.19. Здавання, приймання на обробку, обробка та видавання після обробки секретних документів здійснюється з дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо охорони державної таємниці.

7.20. Відповідальність за якість вирішення завдань щодо обліку військового майна та оформлення вихідних облікових документів несуть начальник органу військового управління (відділу) та службова особа, яка відповідає за облік та відпрацювання облікових документів щодо обліку військового майна.

7.21. Звірка щодо обліку наявності та якісного (технічного) стану військового майна вищих органів військового управління з відповідними службами забезпечення видів Збройних Сил України, з’єднань, військових частин та установ, які знаходяться на централізованому забезпеченні, проводяться шляхом порівняння облікових даних.

7.22. Результати проведення звірки оформлюються відповідними записами в журналі результатів звірки обліку військового майна, який ведеться з використанням обчислювальної техніки (форма 57, додаток 1 до цього Керівництва).

Під час ведення обліку військового майна з використанням засобів обчислювальної техніки відповідні книги та картки обліку в органі військового управління не використовуються.

7.23. З метою контролю за обліком військового майна в органі військового управління щорічно друкуються відомості наявності військового майна та здійснюється копіювання бази даних щодо обліку військового майна на машинні носії інформації, які зберігаються протягом терміну, визначеного згідно з Переліком типових документів затверджених Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 85; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!