Загальні правила цитування та посилання на використані джерела
При написанні дипломної роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати які наводяться в роботі.
Для підтвердження власних аргументів необхідно посилатися на наукове джерело. При цьому допускається непряме цитування (переказ, викладення думок інших авторів своїми словами). У дипломній роботі її автору не тактовно давати власну оцінку використаної наукової інформації. Так, не бажано вживати мовні конструкції, які виключають застосування особових займенників та виразів на кшталт: “на мою думку”, “з моєї точи зору”, “я так вважаю”, “ми прийшли до висновку” і тому подібне. Коректно викладати результати дослідження від третьої особи, застосовуючи такі мовні конструкції, як: “визначимо”, “обґрунтуємо рішення”, “встановимо послідовність”, “здійснимо класифікацію”, “узагальнимо розрахунки”, “прийдемо до висновків”, “на нашу думку” тощо.
При використанні відомостей, матеріалів з монографій, оглядових статей, інших джерел, які мають велику кількість сторінок, у посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул того джерела, на яке зроблено посилання у роботі. Посилання у тексті роботи на джерела роблять згідно з їх переліком у квадратних дужках, наприклад, “...у працях [1, с. 5]...” або “... у працях [5, с. 4-12; 54, с. 84-85]...”.
Приклад: цитата у тексті: “Насиченість внутрішнього ринку сільськогосподарською продукцією стимулювала активну зовнішньоекономічну поведінку вітчизняних агровиробників України…” [95, с. 103] відповідає науковій праці у списку літературних джерел:
|
|
95. Юрчишин В.В. Аграрна політика в Україні на зламах політичних епох / В.В. Юрчишин. – К.: Наукова думка, 2009. – 366 с.
Оформлення списку використаних джерел
Список використаної літератури – це елемент бібліографічного апарату, що містить бібліографічні описи використаних джерел і розмішується після висновків. Бібліографічний опис складають безпосередньо за друкованим твором або виписують з каталогів і бібліографічних покажчиків повністю без пропусків будь-яких елементів, скорочення назв тощо. Джерела потрібно розміщувати за алфавітним порядком. Відомості про джерела, включені до списку, необхідно давати відповідно до вимог державного стандарту з обов'язковим наведенням назв праць (Додаток Ж).
Додатки
Додатки оформлюють як продовження роботи на наступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті роботи. Кожний додаток повинен починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований вгорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово “Додаток ____” і велика літера, що позначає додаток.
|
|
Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, І, Й, О, Ч, Ь, наприклад, додаток А, додаток Б і т.д. Якщо у тесті лише один додаток, то він позначається як додаток А. Ілюстрації, таблиці, формули, розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. Д. 1.2. – другий рисунок першого розділу додатка Д. У додатках наводять ксерокопії надрукованих праць магістранта (наукових статей, тез конференцій) за темою дипломної роботи.
Заключні вимоги
У першому варіанті текст дипломної роботи з таблицями, графіками, рисунками і додатками подається науковому керівникові у не зброшурованому вигляді. Відповідно до зауважень і вказівок наукового керівника студент вносить виправлення і доповнення в текст дипломної роботи. Остаточний варіант роботи зшивається у твердій палітурці і реєструється на кафедрі. У роботі не допускаються стилістичні, орфографічні та граматичні помилки. Терміни, які застосовуються у тексті, повинні відповідати загальноприйнятим у науковій літературі.
Брошурування
Оформлену у відповідності до сформульованих вимог та повністю укомплектовану дипломну роботу магістра слід зброшурувати та оправити у тверду обкладинку. Відзив керівника, завдання, календарний план-графік та рецензію не підшиваються до дипломної роботи магістра, але надаються разом з нею у файлі. На останній сторінці висновків і пропозицій студент повинен поставити свій підпис та дату остаточного завершення дипломної роботи магістра.
Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 237; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!