Підготовка статей та тез доповідей наукових конференцій



Для майбутнього фахівця важливо оволодіти технікою написання статей і тез доповідей на конференціях. Тому важливо правильно побудувати тези та статті щодо їх змісту, стилю та мови.

Для статті обсягом 5-7 сторінок план має такий вигляд:

· вступ – постановка проблеми у загальному вигляді та її зв'язок з важливими практичними завданнями;

· аналіз останніх досліджень і публікації, на які спирається автор;

· формулювання мети статті, яка випливає з постановки загальної проблеми і огляду раніше виконаних досліджень;

· методика дослідження;

· результати дослідження;

· висновки та перспективи подальших досліджень.

Деякі журнали для авторів публікують вимоги до структури статей, тоді варто обов’язково їх дотримуватися. Вимоги ВАК України до наукових статей наведені у Постанові президії ВАК від 15.01.2003.р. № 7 – 05/1.

VII І. НАУКОВЕ КЕРІВНИЦТВО ТА РЕЦЕНЗУВАННЯ ДИПЛОМНИХ   РОБІТ

Наукове керівництво

Для керівництва дипломною роботою магістра за кожним студентом закріплюється науковий керівник, який має науковий ступінь доктора економічних наук, звання професора. Його основними функціями є:

· надання науково-методичної допомоги студенту (вибір та формулювання теми дипломної роботи, визначення методики проведення дослідження, узгодження структури та змісту дипломної роботи);

· оформлення індивідуального завдання студенту для виконання дипломної роботи;

· консультації щодо вибору наукових літературних джерел, обробки та використання інформаційних матеріалів;

· контроль за виконанням окремих етапів роботи;

· підготовка письмового відзиву на дипломну роботу магістра.

Подання голові державної екзаменаційної комісії щодо захисту дипломної роботи

У поданні голові державної екзаменаційної комісії щодо захисту дипломної роботи (Додаток Л) секретарем факультету заповнюються довідка про успішність студента, заповнюється висновок наукового керівника, відмічається проходження попереднього захисту дипломної роботи на випусковій кафедрі, що є підставою допусти дипломну роботу до захисту. Направлення на захист у поданні підписується деканом факультету.

У висновку керівника дипломної роботи відображаються:

· актуальність дослідження;

· оцінка самостійності виконання дипломної роботи;

· рівень теоретичних знань, виявлений автором при вирішенні конкретних практичних завдань;

· глибина та комплексність підходу дослідження економічних, екологічних, соціальних та інших проблем;

· прогресивність та очікувана ефективність запропонованих шляхів вирішення досліджуваної проблеми;

· аналіз позитивних сторін роботи.

Науковий керівник оцінює дипломну роботу записом “Допускається до захисту”, а в разі негативної оцінки – “До захисту не допускається”. В разі її схвалення науковий керівник  ставить свій підпис.

 

Рецензування дипломної роботи

Завершена дипломна робота магістра направляється наказом ректора на внутрішню рецензію. До рецензування залучаються провідні викладачі факультету економіки та менеджменту ЖНАЕУ. Завдання рецензента – попередньо оцінити теоретико-методологічний рівень підготовки студента, рівень оволодіння ним науковими методами в процесі дослідження, вміння застосувати теоретичні знання до аналізу практичної діяльності підприємств, здатність формулювати висновки i пропозиції, що мають практичне значення.

Крім того, рецензування має на меті, по-перше, допомогти автору більш досконало розібратися у вибраній ним темі та окремих питаннях, по-друге, оцінити ступінь засвоєння ним матеріалу та вміння письмово викладати його, по-третє, дати рекомендації щодо подальшої поглибленої роботи над обраною темою дослідження.

В кінці рецензії за чотирьохбальною системою ставиться загальна оцінка дипломної роботи магістра. Рецензент має підписати рецензію із зазначенням свого прізвища, ім’я та по батькові, наукового ступеня, звання, посади. Форма рецензії надана у Додатку М.

Остаточно дипломна робота оцінюється у процесі її захисту на засіданні Державної екзаменаційної комісії (ДЕК).

Недоліки, виявлені рецензентом при вивченні дипломної роботи, за своїм характером та змістом можуть розглядатись як:

недоліки теоретичного характеру – неповнота чи поверховість розгляду окремих питань, компілятивний характер дипломної роботи, суперечливість позицій автора, невірна оцінка існуючих теоретичних положень, відсутність власних висновків та пропозицій тощо;

недоліки юридичного характеру – розгляд студентом нормативних актів чи окремих їх положень, що втратили чинність, як чинних; незнання нового законодавства; недостатнє орієнтування у тенденціях сучасної юридичної практики тощо, неповне чи неточне наведення у дипломній роботі назв та окремих положень нормативних актів, неточний їх переклад, невірне посилання на джерела їх опублікування тощо

недоліки редакційного характеру – невірні чи неточні посилання на літературні джерела, орфографічні та пунктуаційні помилки.

Крім зазначених, можуть мати місце й інші недоліки – порушення загальних вимог щодо дипломної роботи (перевищення обсягу, відсутність обов'язкових складових змісту, недоліки у зовнішньому оформленні дипломної роботи тощо), невиправдані запозичення з літератури.

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 513; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!