I Х. ПІДГОТОВКА ДО ЗАХИСТУ ТА ЗАХИСТ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ



Підготовка до захисту

Відповідальність за своєчасне виконання дипломної роботи покладається безпосередньо на студента. Студент зобов’язаний подавати дипломну роботу керівнику на першу перевірку частинами у встановлені терміни. У разі невиконання студентом календарного графіка керівник має право винести на засідання кафедри питання щодо відрахування студента.

Підписана автором дипломна робота разом з відгуком керівника та рецензією подається завідувачу випускової кафедри, який вирішує питання щодо допуску студента до захисту та ставить свій підпис під висновком кафедри про дипломну роботу. Рішення завідувача кафедри щодо недопущення студента до захисту має бути затверджене на засіданні кафедри.

Перед захистом студент повинен ознайомитися з рецензією та відгуком керівника, проаналізувати їх та підготувати відповідь на зауваження. До захисту дипломних робіт допускаються студенти, що повністю виконали навчальний план, отримали визначений мінімум залікових балів за спеціальністю i позитивний відгук наукового керівника на дипломну роботу.

Захист дипломної роботи

Дипломні роботи захищають перед ДЕК на відкритому засіданні. Для виступу студентові надається до 10 хвилин, що відповідає письмовій доповіді, викладеній на 5-6 сторінках. Виступ студента на відкритому засіданні ДЕК повинен бути старанно підготовленим, стислим і змістовним. 

Тези доповіді та ілюстративний матеріал студент готує заздалегідь. Не слід переказувати вступ та зміст всіх розділів роботи, зупинятися на технічній стороні розрахунків. Необхідно, по-перше, стисло визначити мету та завдання роботи, надати характеристику об'єкту дослідження. По-друге, викласти висновки аналітичного дослідження, суть запропонованих заходів та обґрунтувати їх ефективність. По-третє, слід обґрунтувати, які із положень та розробок автора заслуговують на впровадження. Під час доповіді необхідно звертати увагу членів ДЕК на ілюстративний матеріал, пояснюючи його зміст.

Ілюстративний матеріал до дипломної роботи складається з титульної сторінки та найважливіших таблиць та рисунків, що розкривають зміст проведеного дослідження.

Члени ДЕК можуть ставити студентові питання щодо змісту роботи, а також з окремих  фахових дисциплін. Відповіді студента мають бути конкретними і аргументованими. Після відповіді студента на запитання один із членів ДЕК оголошує відзив керівника і рецензента. Студент повинен відповісти на всі зауваження рецензента, або погодитися з ними.

Результати захисту обговорюються на закритому засіданні ДЕК, де узгоджується остаточна оцінка дипломної роботи та приймається рішення щодо присвоєння студентові ОКР “Магістра” та про видачу йому диплома державного зразка. Рішення ДЕК оголошується її головою, або заступником у день захисту. Після захисту дипломна робота магістра передається в архів університету на зберігання.

 

Критерії оцінювання дипломної роботи

Дипломна робота магістра оцінюється ДЕК за чотирьохбальною шкалою, її рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. При оцінці дипломної роботи враховується якість поданої роботи та рівень її захисту.

До змістовних аспектів дипломної роботи магістра належать:

· актуальність та значимість обраної теми дослідження;

· повнота висвітлення теоретичних, методичних та практичних положень теми;

· рівень досягнення поставлених цілей та завдань;

· практична спрямованість роботи;

· рівень обґрунтування запропонованих рішень та заходів;

· використання сучасних методів дослідження (інформаційних технологій);

· ступінь самостійності проведеного дослідження;

· рівень викладення дипломної роботи та її оформлення.

Якість захисту дипломної роботи магістра визначається:

· умінням стисло, послідовно та чітко викласти сутність і результати;

· здатністю аргументовано захищати викладені пропозиції;

· повнотою відповідей на поставлені питання;

· володінням культурою презентації роботи.

Основні умови одержання оцінки такі:

Відмінно. Дипломна робота є бездоганною, має елементи новизни та практичне значення, доповідь логічна і коротка, проголошена вільно, відгук і рецензія позитивні, відповіді на запитання членів ДЕК правильні, стислі.

Добре. Тема дипломної роботи розкрита, але мають місце недоліки непринципового характеру. В теоретичній частині поверхово зроблений аналіз літературних джерел, недостатньо використані інформаційні матеріали підприємств та організацій, мають місце окремі зауваження у відгуку та рецензії, доповідь логічна, відповіді на запитання членів ДЕК, в основному, правильні, оформлення роботи виконано згідно з вимогами.

Задовільно. Тема дипломної роботи, в цілому розкрита, але мають місце недоліки змістовного характеру. Нечітко сформульована мета роботи, теоретичний розділ має виражений компілятивний характер, добір статистично-аналітичних матеріалів не завжди обґрунтований, заходи і пропозиції непереконливо обґрунтовані, відгук і рецензія містять окремі зауваження, доповідь прочитана за текстом, не всі відповіді на запитання членів ДЕК правильні або повні. Є зауваження щодо оформлення роботи.

Незадовільно. Нечітко сформульована мета дипломної роботи. Розділи погано пов’язані між собою. Відсутній критичний огляд сучасних літературних джерел. Аналіз виконаний поверхово, запропоновані заходи випадкові і не мають системи, економічне обґрунтування неповне. Оформлення роботи не відповідає вимогам. Відповіді на запитання членів ДЕК неправильні або неповні.

Дипломна робота до захисту не допускається у випадках, коли вона подана керівникові на перевірку, або на будь-який подальший етап проходження з порушеннями термінів, що встановлені регламентом, написана на тему, що своєчасно не була затверджена наказом по факультету, виконана не самостійно, структура не відповідає вимогам, відсутнє економічне обґрунтування запропонованих заходів, недбало оформлена.

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 229; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!