Тема: Використання діагностичних методик



У роботі практичного психолога

Мета: закріплення вмінь обґрунтовувати вибір діагностичних методик, визначення доцільності використання певних методик під час дослідження.

Студенти розподіляються на мікро групи по 5-6 чоловік і працюють в навчальному закладі. Кожна мікрогрупа працює за однією з запропонованих (готових) діагностичних методик (додаток до семінарського заняття). Кожна методика містить опис механізму обробки результатів роботи з респондентами. Студенти оформлюють протоколи обстеження, записують висновки у зошитах.

Література:

1. Аминов Н.А. Диагностика педагогических способностсй.- М., 1997.

2. Голдстейн М, Голдстсйн И. Как ми познаем. Исследование процесса научного познания.- М., 1984.

3. Диагностические методики виявлення уровня психичсского развития детей дошкольного возраста / Сост. А.М.Богуш и др..- Одесса, 1997.

4. Лаак Я. Психодиагностика: проблеми содержания и методов - М., 1996.

5. Общая психодиагностика/ Под ред. Бодалева А.А.,Столина В.В.- М: МГУ,1987.- 304с.

 

Змістовий модуль ІІ. Технологія наукового дослідження

Семінарське заняття №1

Тема: Етапи та основні елементи проведення наукового дослідження

Мета: закріплення знань студентів про основні етапи та елементи проведення наукового дослідження.

План

1. Дати характеристику об'єкту, предмету дослідження, навести приклади, користуючись курсовими та дипломними роботами.

2. Сформулювати актуальні наукові проблеми в галузі практичної психології. Дібрати фактичний науковий матеріал для ілюстрації виступів.

  1. Дати розгорнуту характеристику мети, завдань наукового дослідження.

Література:

1. Мадзігон В.М., Бурда М.І. Пріоритетні напрями педагогічних досліджень // Педагогіка і психологія. – 1998. – № 3. – С. 79-90.

2. Марчук ГИ. Молодим о науке - М., 1984.

3. Носач В.Е. Методические указания к изучению спецкурса «Основи педагогических исследований» - Донецк, 1992 - 74с.

4. Петровичев В.М. Региональное образование: организация, управление развитием..

Довідкові електронні ресурси

http:// psyhologu.ru/pedagogika/01z990-1.htme

http://www.psy/com.ru/from/read/asp?id=1853

http://www.iriss.ru/eventdisplay?id

http://flogiston.ru/articles/labour/stano/art

http://www. Ecsocman/edu.ru/socis/msg 1213934 htme

http://azps.ru/articles/personal. htme

http://www.psylib. ukrweb

Семінарське заняття №2

 Тема: Наукова конференція "Актуальні проблеми практичної психології в закладах освіти». (Учбова гра)

     Мета: закріплення у студентів вмінь публічного виступу, навичок аналізувати, порівнювати доповіді студентів.

Умови проведення: студенти обирають ролі науковців. В аудиторії організується ігрова ситуація. Кожен зі студентів виступає з доповіддю з конкретної проблеми. Доповідь розрахована на 10-12 хвилин. Всі інші студенти уважно слухають, ставлять запитання як опоненти.

 

Література:

1. Мадзігон В.М., Бурда М.І. Пріоритетні напрями педагогічних досліджень // Педагогіка і психологія. – 1998. – № 3. – С. 79-90.

2. Марчук ГИ. Молодим о науке - М., 1984.

3. Носач В.Е. Методические указания к изучению спецкурса «Основи педагогических исследований» - Донецк, 1992 - 74с.

4. Петровичев В.М. Региональное образование: организация, управление развитием.

 

 

Система оцінювання навчальної діяльності студентів на семінарських заняттях

Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу на семінарі – 7 балів ( до 5 балів за відповідь та до 2 балів за доповнення).

0 балів - відсутність на занятті з поважної чи неповажної причини* - відмова від відповіді на запитання за змістом теми;
1 бал - фрагментарне відтворення незначної частини навчального матеріалу; - відтворення менше половини навчального матеріалу. - відсутність правильної відповіді на додаткові запитання або відмова від відповіді на них за умови в цілому правильної відповіді на одне з питань семінарського заняття.
2 бали - демонстрація знань і розуміння основних положень навчального матеріалу з теми, - правильна, але недостатньо обґрунтована відповідь; - застосування вивченого матеріалу у стандартних умовах, самостійні висновки та узагальнення за змістом матеріалу семінарського заняття; - практичне завдання до заняття виконано частково;
3 бали - відповідь повна, логічна, обґрунтована, однак містить неточності; - відповідь на основне питання повна, логічна, змістовна, а на додаткові питання містить певні неточності; - виконане студентом практичне завдання містить не грубі помилки, неточності.
4 бали - правильна відповіді на всі теоретичні питання; - демонстрація знань з використанням додаткових літературних джерел, звертання до прикладів з повсякденного життя; - повна, але не достатньо обґрунтована та логічна відповідь на додаткові запитання за змістом теми
5 балів - демонстрація глибоких, міцних знань; - аргументоване використання набутих знань у нестандартних ситуаціях, наявність власної точки зору на запропоновані для обговорення проблеми; - самостійний аналіз, оцінка, узагальнення навчального матеріалу; - повно, змістовно та логічно виконане практичне завдання.

* Студент, який пропустив семінарське заняття, має самостійно опрацювати навчальний матеріал з теми семінару, виконати усі види робіт, запропоновані у плані заняття та дати відповіді за його змістом під час індивідуального заняття. Правильні відповіді, що відображають знання студента оцінюються відповідною кількістю балів, зазначених у даній таблиці.


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 153; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!