Історичні знання мешканців античного світу та способи їх формування.



Дидактика історії як наукова та навчальна дисципліна.

Дидактика історії –- це СІД, яка займ. розробкою і організацією виховних планів учнів відповідно до вікових потреб тавсіх ін. вимог.Розділ педагогіки, теорія освіти і навчання. Розкриває закономірності засвоєння знань, умінь і навичок і формув. переконань, визначає обсяг і структуру змісту освіти.Є частиною загальної педагогіки: має ті самі методи навчання.

Англомовні країни →«Навчання історії» «Уміння історії». Сх. Єв. – «Методика викладання».Центр. Єв. -Дидактика історії.

Поч. розвив з серед 90-х. Методика-це засіб,спосіб, технологія навч. Техніка – певний набір послід кроків для створ чогось.Дидак дає змогу поєдн метод (як вчити) і філософію (навіщо вчити) навч.

Дид. іст.-це дисц яка спир на загал пед методи, але під впливом іст мат-лу вона ці методи прист до своїх потреб.

 Об'єкт –процес навчання та учіння історії, процес формування іст. свідомості.

 Предмет-те на що спрямована пізн діяльність: 1) соціально значущі цілі історичної освіти.2) зміст навчання.3)організація навчального процесу. 4)пізнавальні можливостіучня.5)результати навчання.

Закономірності функц-ня та роль іст зн у сусп-ві.1)приналежність до кокрет. спільноти;2) аргумент у різних суперечках чого чекати учневі від навч іст;3) чого чекати сусп від учня. Особистість вчит.; оцінка суп на іст науку поклад завд формує нових рис особистості.

Америк школа: 1) відріз істотне від неістотного; 2) Сприйм події і пробл минулого так, як їх сприймало тодішнє суспільство- принц історизму; 3) Розум як вплив поведінка людей на суп роз; 4) уч повинен бути гот до суми, до нерозривності його інш, і навіть до ризику не закінч справу через те що не всі пробл мож бути розвязати; 5) без спроб розуміти причини іст подій; 6) прид увагу специ, конкрет, уник надто абстракт міркувань;

Європ шк: завд: 1) Вміти анал різн свідч.дж-ла, зваж на їх особ-і і вміти здоб з них інф-ію; 2) вміти точно формул доречні запит і відповід на них; робити конкретні виваж висновки; 3) вміти ясно висл думки в усн і письм формі; 4) вміти оцінювати чужі погляди, виявл розбіжності в різних позиціях і судженнях; 5) вміти зауваж помилки і прояви упередж в судженнях і не піддав вприву тенденційної інфо..

Укр. Шк.:Наголос робит на фактографію і форм морал якостей людини – патріота.

Історія як навчальний предмет своїми специфічними можливостями має сприяти розвитку нових рис осо­бистості, її активній інтеграції у демократичне суспільство, що розви­вається, та розумінню його цінностей.

Функції вчителя історії. Елементи пед. майстерності

Еволюціясучасної освіти →зміна ролі вчителя історії. Сучасна школа втрачає монопольне право на освіту, а вчитель перестає бути єдиним носієм знань. Вчитель повинен удосконалитися у відповідності з вимогами.

Вчитель в школі - це провідник ідей демократ. освіти, повинен виступати як особистість, що втілює в достатній мірі цінності громадянського суспільства → наявність чіткої громадян. позиції; системи цінностей; висока комунікат. культ., здатність залучати учнів до планування і регулювання освітнього процесу.

Умовависококваліфік. викладаннясусп. дисциплін→ наявність демократично мислячого,поінформованого та компетентного вчителя, ознайомленого із новими досягненнями та наук. і пед. дискусіями нанац. й світовому рівнях.

Якість освіти → визнач.компетенціямивчителів та можливостями їхнього використання в освітній практиці. Практика викладання історії є настільки ж важливою, як і проведення істор.досліджень чи написання статей і книжок.Проблема→ навчити вчителя викор. нові досягнення істор. дидактики в умовах значного скорочення коштів на підвищення кваліфікації вчителів; браку методичних матеріалів, які могли б використовуватися методистами для запровадження інноваційних методик.

Елементи пед. майстерності: Гуманістична спрямованість; Професійна компетентність;

Здібності:Комунікативність;Перцептивні здібності: професійна проникливість, здатність сприймати та розуміти іншу людину; Динамізм особистості – здатність впливати на іншу особистість; Емоційна стабільність – здатність володіти собою, зберігати самоконтроль; Оптимістичне прогнозування – оптимістичне прогнозування розвитку школяра; Креативність – здатність до творчості. Швидко розв’язувати проблемні ситуації, швидко генерувати нові ідеї.

Педагогічна техніка – це те, чому можна навчитися.

Історичні знання мешканців античного світу та способи їх формування.

Іст. знання – частинасвітотляду,весь комплекс уявлень про себе і навколишній світ. Світогляд-ставлення до світу і емоцій.

Компоненти світогляду античної людини: 1) земля-єдина,але водночас багатоманітна,населена народами і масами,які керуються однаковими погребами,але задовольняють по різному(відчуття єдності світу); 2)виразне протиставлення свого світу і світу варварського. 3)іст -це реалізація божественноїсправедливості,але людям відведено певний простір для самостійних дій.4)поклоніння передриторикою(магія олова). Освіта-елітарна,доступна небагатьом, іст. знання виокремленні в курсіфілософії,риторики,географії.

Навчання було індивідуальним або в малих групах. Догляд за дітьми – раби(педагоги)

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 245; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!