Оцінка громадянами особистісних характеристик політика



Ідеальний лідер уявляється студентами таким. Стать політичного лідера, на думку респондентів, не має важливого значення. Однак, студенти згаданих київських університетів приділили значну увагу зовнішності політика. Безумовно, всім подобається приваблива зовнішність, цю рису відмітили як чоловіки, так і жінки. Ідеальний політичний лідер - це, в першу чергу, спокійна, врівноважена, харизматична людина, яка володіє такими якостями, як розум, чесність, рішучість. Тобто, на думку студентів, в структурі образу ідельного політика дуже важливими є його особистісні риси. Зокрема, опитувані студенти відмітили необхідність таких якостей в структурі іміджу, як чесність, душевність, надійність, відкритість, розважливість, поміркованість, надійність.

 Безумовно, ідеальний політичний лідер повинен володіти високими лідерськими якостями, мати хороші комунікативні навички та бути гарним оратором. Це чоловік або жінка, які мають високий рівень освіченості, здібності до керівництва, досвідчені, проводять послідовну політичну діяльність, активні і цілеспрямовані. Політичний лідер повинен бути також енергійним, відповідальним та відносно активним.

 Щодо моральноетичних характеристик, то ідеальний лідер, на думку студентів, є альтруїстом, чесною, доброю, душевною людиною, гарним сім'янном та патріотом. Слід також відмітити, що респонденти були найбільш одностайні в думці про необхідність для лідера таких якостей, як врівноваженість, розум, рішучість, розважливість, комунікабельність, наполегливість, твердий характер і найменше сходилися в уявленні про морально - етичні характеристики останнього. Отож, першим і, мабуть, найважливішим фактором, який впливає на сприйняття іміджу політичного лідера, є його особистість.

До складу особистості входять такі характеристики: психофізіологічні: зовнішні дані політичного лідера (привабливість, вік і здоров'я, манера одягатися, жести та міміка); міфо - символічні: наявність чи відсутність харизми; індивідуально -особистісні риси: темперамент; характер; здібності. Другим фактором, який впливає на особливості сприйняття політичного лідера громадськістю, є його діяльність та мотиви участі в політиці. При цьому цінною є не лише політична позиція в цілому, тобто приналежність до тієї чи іншої партії, руху, передвиборча програма та діяльність, а значно важливішим для політичного лідера є демонстрація соціальних, моральних, особистісно - енергетичних, професійних рис свого іміджу (розум, компетентність і професіоналізм, моральні якості) за допомогою грамотної подачі політичної програми та своєї політичної позиції. Оскільки у вітчизняній політичній культурі особистості лідера традиційно відводиться центральне місце, політичний вибір багато в чому персоніфікований.

Спробуємо виокремити найхарактерніші риси, якими необхідно володіти, аби громадськість сприймала політика саме як лідера:

1) відповідальність, яка виявляється, у першу чергу, в нестандартних ситуаціях, котрі потребують нетипових творчих рішень. Такі рішення, як правило, завжди ризиковані і вимагають певних жертв; важливо вміти відповідати за свої результати і прагнути бачити кращі результати у своєї команди;

2) ставлення до громадськості та вміння вибудовувати ефективне діалогове спілкування з нею;

3) динамізм: майстерності лідерства у довгостроковому варіанті можна досягти шляхом постійних інновацій, змін. Лідери - це категорія людей, що рухається вперед швидше за інших. Найголовнішою ознакою, за якою можна виокремити політичного лідера із загалу, є його інноваційність, тобто здатність постійно продукувати нові ідеї (або їх комбінувати і вдосконалювати).

4) особистісні якості: крім вроджених це - досвід, сміливість, впевненість в собі, уміння впливати на інших. У більшості випадків авторитет формується їх діями, здатністю робити кроки, які іншим не під силу.

Безумовно, перелічені якості нерозривно пов'язані між собою і проявляються у лідерів різною мірою.

З точки зору історичного досвіду, нашій країні потрібен харизматичний лідер. Український менталітет такий, що ми досі шкодуємо за сильним лідером, здатним вивести країну з кризи. Окрім того, лідер має бути системним (наявність лідерських якостей, ідеології та команди).

Ще М.Вебервказував на три вирішальні і обов'язкові якості для лідера, які не втратили своєї актуальності й нині: відданість справі (готовність на самопожертву), почуття відповідальності та окомір (здатність внутрішньо зібрано і спокійно аналізувати реальні обставини, відчувати політичний час) переговори, пошуки консенсусу, створення коаліцій, компроміси та інші методи вирішення конфліктних ситуацій стають важливими в діяльності лідера. Доведено, що лідер, який іде на компроміс раніше, ніж потрібно, втрачає авторитет; а лідер, який іде на компроміс пізніше, ніж треба, втрачає ініціативу. Необхідною і обов'язковою складовою діяльності політичного лідера є власна політична програма, формулювання чітких орієнтирів, формування власної політичної лінії.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 289; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!