Дайте характеристику рівнів семіотичного аналізу в рекламі



 

Визначають три рівні семіотичного аналізу знакових систем: — синтаксичний, — семантичний, — прагматичний. На синтаксичному рівні аналізу досліджують знаки самі по собі, тобто, визначають принципи побудови знаків. Семантичний рівень аналізу розкриває принципи співвідношення знаку і значення. Прагматичний рівень аналізу висвітлює відношення між знаковою системою та її носієм.

 

Опишіть типи побудови знакових систем в рекламі

 

       Типи знакових систем: природні; - вербальні; - функціональні; - іконічні; - конвенціональні; - системи запису.

Природні знаки - явища природи, певні речі, які можуть нам вказати на інші явища, предмети, оцінку. Вони несуть інформацію про спосіб, який вони втілюють. Ще їх можна назвати ознаками. Наприклад, природним знаком вогню буде дим. Щоб правильно їх тлумачити, необхідно володіти деякою інформацією.

Вербальні знакові системи - це розмовні мови. Про мову як знакову систему ми говорили окремо. Приклад знакової системи мови ми приводили вище.

Функціональні знаки - такі, які мають прагматичну функцію. Знаками їх робить те, що людина включає їх в свою діяльність. Їм може служити деталь, по якій можна отримати інформацію про все механізмі. Те, що вчитель відкриває класний журнал, є знаком майбутнього опитування присутніх. Інші, вторинні значення функціональних знаків, відображені в прикмети - чорна кішка, перебігла дорогу, - до біди, підкова приносить щастя.

Конвенціональні знаки - штучні, створені людьми для позначення певних явищ. З предметом позначення вони можуть бути зовсім не схожі. Так, червоний хрест - означає швидку допомогу, зебра - пішохідний перехід.

 

Дайте визначення понять «метафора», «метонімія» та «аналогія». Запропонуйте власні приклади їх застосування у рекламних зверненнях різних підприємств

 

Метафора - це перенесення назви з одних предметів, явищ, дій, ознак на інші на основі подібності між ними. Наприклад: вушко чашки, голівка часнику, ріка спогадів, вогонь почуттів, час біжить, сонце усміхається, ліс спить. Різновидом метафори є метафоричний епітет - художнє означення, яке образно характеризує якийсь предмет чи явище. Наприклад: блискуча відповідь, колючий погляд, золоті руки, солодкі мрії.

Метонімія - це перенесення найменування з одного предмета чи явища на інший предмет або явище на основі суміжного зв’язку між ними (але не подібності). Наприклад: Київ спить (тобто жителі Києва сплять), чайник кипить (тобто вода в чайнику кипить), випити чарку (тобто чарку алкоголю), читати Коцюбинського (тобто твори Коцюбинського), слухати Веделя (тобто музику Веделя).

Аналогія — традуктивний умовивід, у якому на підставі подібності двох предметів в одних ознаках робиться висновок про подібність їх і в інших ознаках.

 

 

27. Зобразіть та охарактеризуйте модель комунікації американського університету    Модель Г. Лассвела - модель лінійного розгортання мовлення від мотиву, який спонукає адресанта розпочати спілкування, до ефекту, отриманого адресантом у спілкуванні з адресатом або аудиторією.

  комунікатор → звернення → носій звернення → одержувач → зворотній зв’язок  

 

Комунікатор — людина, від якої виходить звернення. Стверджувалося, що головним для комунікатора є переконаність, ясність намірів, симпатичність та стиль комунікації. Отже, симпатичні люди, які відзначаються товариськістю, сердечністю в поводженні з іншими людьми, мають привабливу зовнішність, здатні сильніше впливати на інших людей і мати від цього певний зиск. Але недоліком цієї моделі є неврахування інтерактивності учасників комунікації (кожен з них у процесі комунікативного акту міняється місцями).

                     28. Зобразіть та охарактеризуйте модель комунікації К. Шеннона                   Модель Шеннона-Вівера передбачає розгляд різних джерел шуму. Наприклад, різні мови мають різний ступінь передбачуваності, англійська - 50%, тобто при наявності сторонніх ефектів, що заважають, половини слів достатньо для розуміння змісту повідомлення.

Цю модель можна зобразити у вигляді схеми.

 

                                                                                           отриманий сигнал

  джерело інформації → передавач → сигнал → канал → одержувач → місце призначення

                                                                              

                                                                          джерело шуму

 

К.-Е. Шеннон виокремив три рівня комунікації: технічний, семантичний та рівень ефективності.

Технічні проблеми пов’язані з точністю передачі інформації від відправника до отримувача.

Семантичні проблеми – з інтепритацією повідомлення отримувача порівняно з тим значенням, яке

було відправлене відправником.

Проблема ефективності відбиває успішність, з якою вдається змінити поведінку в зв’язку з повідомленням, що було передане.

                      29. Зобразіть та охарактеризуйте модель комунікації М. Ньюкома     Модель Ньюкома створюють три взаємозв'язані точкові об’єкти. До них належать комунікатор, адресат та об'єкт, про який ідеться. Комунікаційна модель спирається на збалансуванні трьох точок-складових у вигляді рівнобедреного трикутника (у піку – об’єкт, у нижніх точках – комунікатор та адресат). Знаки «+» або «–» означають ставлення комунікатора та адресата до об’єкта, і, якщо воно протилежне, виникає конфлікт, і це відображає незбалансованість трикутника. Всі незбалансовані варіанти прагнутимуть вирівнювання. Таким чином, головне у моделі Ньюкома – аспект: позитив/негатив.

Наприклад, ситуація на Близькому Сході за допомогою наведеної моделі може бути описана таким чином: К – уряд Ізраїлю, А – представники Палестини, О – спірні території, знаки «+» та «–» в цьому випадку свідчать про протилежне ставлення сторін до статусу територій. Таким чином, модель Ньюкома палестино-ізраїльського конфлікту має вигляд незбалансованого трикутника:


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 181; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!