Дайте визначення таких понять, як «паралінгвістика», «кінесика», «окулесика», «аускультація», «гастика», «ольфакція», «проксемика», «хронемика» та «системологія»



До невербальної семіотики входять такі науки як: паралінгвістика, кінесика, окулесика, аускультація, гаптика, гастика, ольфакція, проксемика, хронемика, системологія.

Паралінгвістика – це наука про звукові коди невербальної комунікації.

Кінетика – це наука про жести і жестові рухи, про жестові процеси й жестові системи.

Окулесика – це наука про мову очей і візуальну поведінку людей у процесі спілкування.

Аускультація – це наука про слухове сприйняття звуків і аудіальну поведінку людей у процесі комунікації.

Гаптика – це наука про мову доторкань і тактильну комунікацію.

Гастика – це наука про знакові й комунікативні функції їжі й напоїв, про прийняття їжі, про культурні й комунікативні функції частування.

Ольфакція – це наука про мову запахів, смисли, що передають за допомогою запахів, і про роль запахів у комунікації.

Проксемика – це наука про простір комунікації, його структуру та функції.

Хронеміка – це наука про час комунікації, про його структурні, семіотичні та культурні функції.

Системологія – це наука про системи об’єктів, якими люди оточують свій світ, про функції та смисли, які ці об’єкти виражають у процесі комунікації.

Дайте визначення та наведіть приклади типових логічних помилок

Логічна помилка або еквівокація може виникнути тоді, коли в одному висловлюванні одне і те саме слова має різне значення. Логічна помилка «еквівокація» наявна, наприклад, у такому міркуванні: «Рух вічний; ходіння до університету — рух; отже, ходіння до університету вічне».

Розкрийте зміст комунікативного процесу в рекламі

Комунікативний процес - це обмін інформацією між двома людьми або між групами співрозмовників за допомогою різних вербальних і невербальних засобів за різними комунікативним каналам. Основна мета комунікативного процесу - забезпечення розуміння інформації, що є предметом обміну, тобто повідомлень.                                                             Рекламна справа є особливою формою комунікативної технології. Реклама має переконати людей довести до логічного кінця маркетингову стратегію, головним завданням якої є прибутковий продаж того, що, на думку відділу маркетингу, люди бажають купувати. Реклама повинна впливати на вибір споживача та його рішення щодо купівлі.                         Наочним прикладом ефективного комунікативного процесу є метод, який застосувала Таїландська асоціація розвитку населення та населених пунктів. Вона виготовила футболки із зображенням Вінстона Черчілля, який робить свій знаменитий жест — здіймає два пальці у вигляді латинської літери "V". Під зображенням Черчілля автори розташували надпис: "Зупинись на двох".                                                                                                                  Рекламний ролик або плакат можуть бути настільки вишуканими, що споживач запам'ятає лише неочікуваний сюжетний хід або дуже цікаву картинку, а не рекламодавця, продукт чи пропозицію. Основою однієї з блискучих рекламних кампаній стала проста і водночас двозначна фраза: "Players Please" (перекладається як: "Пачку сигарет "Плеєрс", будь ласка", а також як: "Будь ласка, ваші сигарети — "Плеєрс", "Зверніть увагу, сигарети "Плеєрс"!", "Гравці запрошуються до гри". — Прим. пер.). Таким чином, споживача спонукали використовувати ці два слова під час придбання сигарет. Дуже розумний рекламний хід, однак саме над цим споживач не замислюється! Отже, реклама розвиває комунікативний процес і поширює інформацію про компанії або товари та послуги таким чином, який сприяє продажу.

 

Назвіть особливості сприйняття рекламної інформації людиною

Процес сприйняття людиною (суб'єктом сприйняття) тексту (семіотичної системи) як єдиний цілісний акт, що складається, однак, з кількох супідрядних рівнів (шарів), має дуже схожу структуру в різних варіантах і способах його розгляду. У найбільш грубої і узагальненої моделі сприйняття тексту з його операціонально сторони виділяється три комунікативні фази:

1) предкоммуникативная, яка реалізується в різних індивідуальних психологічних установках суб'єкта, інакше кажучи, в певній налаштованості людини на той чи інший тип сприйняття;

2) комунікативна фаза - безпосередньо сам процес сприйняття суб'єктом тексту;

3) Посткомунікативний фаза - оцінка, «переживання» сприйнятого тексту в його позитивному або негативному векторі в цілому і в деталях зокрема.

Поетапне осмислення тексту може бути представлено в моделі інтерпретації тексту як єдиного структурного цілого, сприйманого безпосередньо і відразу, але задіє кілька шарів сприйняття (чотири - від нижчого до вищого): знаки, семантичні одиниці, предметний зміст і зображення, ціннісні образи.

Детальніше охарактеризувати ці чотири рівні сприйняття тексту можна в такий спосіб.

Перший акт розуміння семіотичного тексту співвідноситься зі сприйняттям суб'єктом поверхневої фактури зображення, ліній, кольорів, вироблених і символічних знаків - зі сприйняттям візуального ряду на площині.

Другий акт - предметне співвіднесення зображення ( «семантичних одиниць») з денотатом, впізнавання візуального ряду - звірення його з зберігаються в пам'яті поняттями і уявленнями (або негативний результат спроби такого співвіднесення, коли зображення і вербальний текст залишаються впізнали, так як суб'єкт не знаходить для них відповідних денотатів).

Третій акт сприйняття семіотичної системи передбачає наділення візуального ряду певним конкретною і абстрактною змістом, смислом, образністю, що дають можливість виходу на різні асоціативні зв'язки.

Четвертий акт розуміння - встановлення певних відносин між суб'єктом і текстом (умовний «діалог»), при якому суб'єктом остаточно дається оцінка і висновок зображенню, т. Е. Реалізується індивідуальне розуміння візуального ряду у вигляді розгорнутої осмисленої інтерпретації всього тексту.

Психологічні аспекти процесу сприйняття рекламного звернення пояснюють, як саме інформує й переконує реклама, що відбуваєть­ся, коли глядачу показують, наприклад, телевізійний ролик. Сприйняття є важливою складовою процесу спілкування й переконання.                       Процес сприйняття складається із двох стадій — зосередження уваги і тлумачення (інтерпретації) інформації.                                                                                                           Перша стадія — зосередження уваги. Людина свідомо чи несвідомо фільтрує нескінченний потік інформації. Вона читає тільки певні публікації, дивиться тільки вибрані нею телепрограми і ніколи не звертає уваги на всі афіші поспіль. Більшість рекламних роликів, які показують людині, вона просто не помічає, тобто вважає їх нецікавими або недоречними. Таким чином, кожна людина сприймає тільки незначну частку всіх рекламних звернень.                    Друга стадія — процес тлумачення (інтерпретації). Людина вкладає зміст рекламного ролику у свої власні моделі реальності, моделі, які можуть дуже відрізнятися від моделей інших людей. Такою поведінкою людина спрощує і перекручує рекламну інформацію.                                                           


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 479; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!