СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ КУРСУ



 

 

Тема

 

Кількість годин, відведених на:

 

Лекції Семінарські заняття   Підготовку до семінарських занять і модульних робіт Самостійну роботу

Модуль 1

Змістовий модуль І. ІСТОРИЧНА ГЕОГРАФІЯ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО КІНЦЯ ХУІІІ СТ.

Тема 1. Предмет, завдання та методи історичної географії   2   2   3   4
Тема 2. Первіснообщинний лад на території України. 2 2 3 6
Тема 3. Слов’яни і Київська Русь у VІ – ХІІІ ст.     2   3   4
Тема 4.Історична географія України ХІV – ХVІ ст.   2     2   4
Тема 5. Історична географія України ХVІІ – ХVІІІ ст.   3   2   3   6
Модульна контрольна робота 1      
Усього за модуль 10 8    

Змістовий модуль II. ІСТОРИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.

Тема 6. Історична географія України кінця ХVІІІ – початку ХХ ст.   2   4   4  8
Тема 7. Українські землі в складі Союзу РСР та інших держав у 1921 -1991 рр.   4   2   4   8
Тема 8. Історична географія сучасної України   1   2   4   8
Модульна контрольна робота 1      
Усього за модуль   8    

Модуль 2

ІНДЗ       6*
Всього годин 18 16 26 48

 

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ПО ПІДГОТОВЦІ ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ ТА ВИКОНАННЮ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

 

До початку вивчення матеріалу студент підбирає необхідну літературу згідно з списком до плану семінару. Далі студент усвідомлює поставлені викладачем питання до даної теми, вивчає і конспектує необхідні матеріали. Крім того, студент вивчає поняття і категорії, що використовуються в темі, і записує їх визначення. Рекомендується вести спеціальний словничок (“алфавітку”). Студент має бути готовим показати на карті будь-яку географічну позицію, територію, назва якої зустрічається в конспекті.

Вимоги до конспекту. Конспект є результатом самостійної роботи студента. За ведення конспекту оцінка не виставляється, але в окремих випадках – зокрема, за підготовку питання, винесеного на самостійне вивчення та внесеного до залікових чи екзаменаційних, оцінюється.

Зошит для семінарських занять повинен мати обов’язково широкі поля (3-6 см) для записів під час заняття та спеціальних позначок.

Перед конспектуванням: прочитайте уважно статтю чи розділ книги; в найбільш важливих місцях зробіть закладки; викладіть кожний пункт плану докладніше. Конспект може бути стислий, короткий (близький до плану) і поширений (близький до тексту). Цитати необхідно наводити точно і правильно оформлювати (джерело, сторінки – можна вказувати на полях). Можна конспектувати окремі джерела – в такому випадку вихідні дані вказуються як заголовок, до тексту на полях вказуються пункти плану чи окремі питання. Під час відповіді на семінарі конспектом можна користуватися лише для наведення дослівно цитат чи положень окремих авторів.

Доповідь.Окремі питання теми семінарського заняття можуть бути винесені як додаткові для опрацювання одним чи кількома студентами та заслуховуються у формі доповіді. Для підготування доповіді необхідно: скласти самостійно бібліографію (достат-ньо 1-3 джерел), вивчити матеріал по темі, розробити змістовний план (необхідно тему розділити на мікротеми, підпорядкованій головній ідеї доповіді). Починати доповідь слід із загальних положень чи формулювання проблеми, далі підтвердити їх конкретними положеннями. Текст доповіді фіксується у конспекті тезово (не писати весь текст!). Обов’язково зробіть власний висновок та назвіть використану літературу. Враховуйте, що заслуховування доповіді займає максимально 15 хвилин (оптимальний варіант – 5 хвилин). Усна доповідь заслуховується на семінарському занятті – студент виходить до кафедри та при відповіді обов’язково використовує стінну карту. Читання тексту конспекту не допускається, але використання його та контурної карти при відповіді дозволяється. Максимальна кількість балів за доповідь – 3.

Виконання завдань на контурних картах. Специфіка навчальної дисципліни полягає у обов’язкових практичних вправах по складанню історичних карт, картосхем тощо. Для роботи можна використовувати “Контурні карти з історії України. 5 клас” або інші контурні карти з історії України (7 –11 клас) чи їх ксерокопії. Зазначте назву карти – практичне завдання з обов’язковим указанням періоду (дат). Особливу увагу приділіть оформленню “легенди” карти, де мають бути докладно зазначені умовні позначення. Карти оформляються з допомогою кольорових олівців чи різноколірних ручок (для назв річок, міст, територій). Забороняється використовувати фломастери, маркери та гелеві ручки. Бажано зазначати джерело, на основі якого виконувалось завдання. Оцінюється виконання завдання на контурних картах до 2 балів.

Самостійна робота

Значна частина програмового матеріалу виноситься на самостійне опрацювання. Цей матеріал не озвучується на лекціях чи на семінарських заняттях, але повинен бути опрацьований у визначені строки. Для цього має бути окремо конспект, де, згідно з методичними рекомендаціями, має бути зафіксовано необхідну інформацію. Зверніть увагу на відповіді на конкретно поставлені питання, тестові завдання, завдання на контурних картах тощо. За виконання усіх завдань самостійної роботи з теми викладач виставляє 1 бал. Оцінка знань змісту – при перевірці модульної контрольної роботи (МКР).

Складовою частиною самостійної роботи є індивідуальне науково-дослідне завдання (ІНДЗ). Це самостійний проект студента на вибрану ним тему. ІНДЗ може бути у формі:

1) реферата або статті до студентського збірника;

2) настінної карти, виконаної власноруч або з використанням поліграфічних засобів;

3) мультимедійної презентації.

Реферат –це 1) короткий усний або письмовий виклад наукової праці, результатів наукового дослідження, змісту книги; 2) доповідь на будь-яку тему, написана, зроблена на основі критичного огляду літературних та інших джерел. Реферат готується за одним або кількома джерелами. У ньому автор подає чужі і власні думки. У рефераті потрібно не тільки викласти все найголовніше з обраної теми, а й дати власну оцінку і зробити висновки. Реферат з історичної географії – це самостійне опрацювання програмного питання, не представленого у лекції, семінарському занятті чи у переліку обов’язкових питань самостійної роботи. Скорочений варіант реферату може бути оформлений як стаття до збірника студентських наукових робіт (згідно вимог до публікацій).

З усіх можливих питань виконання ІНДЗ проконсультуйтесь із викладачем.

Оцінюється ІНДЗ максимально в 22 бали (10 балів за зміст та 12 – за оформлення).

Розрахунок балів за тему (з прикладом):

Доповідь на семінарі Контурна карта Конспект лекцій та самостійної роботи Усього
До 3 б. До 2 б. 1 б. 6 б.
2 2 - 4

 

Розрахунок балів за змістовий модуль (з прикладом):

Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 МКР Усього
6 8 8 3 6 12 43
2 6 4 3 5 5 25

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 258; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!