Шийна вагосимпатична блокада, блокада зірчатого вузла та вісцеральних грудних нервів та пограничного симпатичного стовбура.



Новокаїнова блокада одночасно шийного відділу симпатичного стовбура і блукаючого нерва називається вагосимпатичній блокадою. Її запропонував А.А. Вишневський з метою переривання нервових імпульсів при плевропульмонального шоці внаслідок травматичних ушкоджень і поранень органів грудної порожнини.

Для виконання вагосимпатичній блокади по Вишневському потрібно знати топографо-анатомічні відносини симпатичного стовбура і блукаючого нерва. Вище під'язикової кістки ці утворення розташовуються в одному клетчаточном просторі, що і пояснює можливість їх одночасного блокування при введенні сюди новокаїну. Нижче їх розділяє парієтальних листок 4-й фасції (vagina carotica).

Блокада зірчатого вузла Спосіб блокади зірчастого вузла по Мінкіну технічно надзвичайно простий, завжди дає чіткі результати і вигідно відрізняється від інших способів блокади відсутністю яких-небудь ускладнень. Це пояснюється тим, що на шляху голки в придавленим до кістки шарі м'яких тканин (вимірюваному 1-15 см) немає ні судин, ні нервів, відсунутих пальцем лівої кисті.

Спосіб Гергеті - Шмітта. На вказану точку після внутрішньошкірної анестезії цій галузі поміщають II палець лівої кисті так, що медіальніше нього знаходиться трахея, а латеральніше - судини шиї. Прямо по пальцю, що упирається в кістку і отдавлівающему м'які тканини шиї, вводять голку, яка зазвичай упирається в поперечний відросток Cvii або в головку I ребра, в безпосередній близькості від зірчастого вузла. Після контрольної аспірації, переконавшись в тому, що в шприці немає СМЖ і крові, вводять 10-15 мл 1% розчину новокаїну.

Блокада пограничного симпатичного стовбура Техніка проведення блокади симпатичних вузлів порівняно складна, вимагає доброго знання топографічної анатомії, великий чіткості у виконанні окремих деталей методики і певних практичних навичок. Ось чому ми вважаємо, що невролог повинен робити тільки новокаїнові блокади або блокади з застосуванням лікувально-медикаментозних сумішей на основі новокаїну. Що ж стосується спирт-новокаїнові блокад, що представляють собою метод «хімічної десимпатизацию» з дуже тривалим виключенням симпатичної іннервації в певній зоні, то їх виконання на сьогоднішній день можна вважати необгрунтованим. Природно, що невролог, що приступає до блокадам симпатичних вузлів, повинен мати чітке уявлення про можливі ускладнення, заходи щодо їх запобігання, а при необхідності повинен вміти здійснити лікувальні заходи.

Для блокади симпатичних вузлів необхідно мати розчини новокаїну - 05%, 1% і 2%, два шприца з добре підігнаними поршнями - на 5 і на 10 мл, голки довжиною від 5 до 12 см (бажано з насадками з тонкої гуми у вигляді дисків, службовців для позначки необхідної глибини введення голки), голку для проведення люмбальної пункції, а також металеву лінійку, яку можна стерилізувати. Крім того, під рукою завжди повинні знаходитися засоби, що поліпшують діяльність серця і дихання.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 1240; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!