Техніка підокісної резекції ребра.



Показання: переломи ребер, що загрожують перфорацією плеври, запальні і некротичні процеси (остеоміеліт, карієс), новоутворення, для оперативного доступу в плевральну порожнину, іноді до передшлунків та інших органів живота.

Фіксація: великих - в стоячому положенні, дрібних - у боковому.

Застосовують нейролептики і провідникову анестезію міжреберних нн., при необхідності і грудного вентрального н.

Техніка операції: шкіру і підлягаючи тканини до окістя розтинають уздовж середини ребра на 10-15 см. Раневими гачками розсувають краї рани і посередині зовнішньої поверхні ребра розтинають його окістя і роблять 2 розрізи в поперековому напрямку на кінцях попереднього.

Далі за допомогою прямого распатора (або держака скальпеля) починають відшаровувати окістя із зовнішньої поверхні ребра. Обережними скребками зміщують окістя до переднього і заднього краю ребра. Потім ретельно відокремлюють окістя вздовж заднього краю ребра, так щоб між ребром і окістям можна було ввести кінець гачкоподібного распатора. Як тільки його кінець з’явиться біля переднього краю ребра, рухами распатора вгору і вниз повністю відокремлюють окістя від внутрішньої поверхні ребра. Між відпрепарованим окістям та ізольованою частиною ребра підводять браншу реберних ножиць або дротяну пилку і перерізують ребро спочатку в дистальному, а потім в проксимальному кутах рани. При утворенні гострих кінців кісток, іх вирівнюють кістковими кусачками.

Рану закривають двоповерховим швом. Перший - безперервний кушнірський шов із кетгуту ( № 6 ) накладають на краї розітнутого окістя, а другий - вузловий на шкіру і решту тканин, після попередньої антисептичної обробки рани.

При травмуванні плеври під час операції її рану негайно зашивають і усувають наслідки пневмотораксу аспірацією шприцом повітря з грудної порожнини.

Топографія органів грудної порожнини і її межі.

Грудна порожнина відокремлюється від черевної діафрагмою, лінія кріплення якої проектується у ВРХ від 1-го поперекового хребця до верхньої четвертини 13-го ребра, потім краніовентрально до хряща 8-го ребра, закінчуючись поблизу мечоподібного хряща. Приблизно така проекція у свиней і м’ясоїдних.

У коней вздовж краніального краю 18-го ребра, далі вниз і вперед до 17-го ребра на 4-5 см вище від реберної дуги, на рівні 16-го ребра на 2-3 см, а далі уздовж реберної дуги до мечоподібного хряща.

Плевра робить 3 повороти: вертебральний, стернальний і діафрагмальний. Першій утворює перехід в медіастінальну плевру, між листками якої утворюється середостіння, де розміщені стравохід, трахея, великі судини, блукаючі, поворотні та діафрагмальні нн., лімфатичні протоки і вузли.

Топографія серця. Серце розміщене в грудній порожнині між легенями, спереду від діафрагми і зміщене трохи вліво. Основа його лежить на рівні середини 1-го ребра, верхівка — в ділянці 5-6-го міжреберного проміжку, біля груднини.

Передній край серця знаходиться на рівні (5-го, а задній — 6-го ребра.

У великої рогатої худоби серце дуже зміщене вліво, а в ділянці 3—4-го ребра прилягає до лівої грудної стінки. Верхівка серця знаходиться в ділянці 6-го ребра, у свині — в місці з'єднання 7-го ребра з його хрящем, у собаки — в ділянці 6-7-го ребра.

Легені — pulmones — парні паренхіматозні органи. Разом із серцем та іншими невеликими органами легені заповнюють грудну порожнину. Форма легень нагадує форму грудної порожнини

Діафрагма – diaphragma, (m.phrenicus)

Куполоподібний, м'яз який виступає своїм випуклим боком краніально і розділяє грудну та черевну порожнини. Складається з сухожильного центру та м'язевого периферичного відділу, що ділиться на поперекову, реберну та грудинну частини. Поперекова частина утворена правою та лівою ніжками, які прикріплюються на тілах перших чотирьох поперекових хребців. Реберна ділянка закріплюється на внутрішній поверхні ребер, а грудинна - на мечовидному відросткові та його хрящі. У діафрагмі є три отвори: аортальний, стравохідний та для каудальної порожнистої вени.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 1235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!