Ускладнення при наркозі, їх попередження і усунення.



Ускладненнями при наркозі є блювота, зупинка дихання, колапс, тромбофлебіти.

Блювоту попереджають преднаркозной голодної дієтою. Якщо блювота наступила, голові надають більш низьке положення для звільнення від блювотних мас і очищають ротову порожнину тампонами.

Зупинка дихання може бути рефлекторної і внаслідок інтоксикації при передозуванні наркотиків. При зупинці дихання наркоз припиняють, звільняють від фіксаційних ременів, підшкірно або внутрішньовенно ін'еціруют лобелії, кофеїн і негайно приступають до штучного дихання. Для цього витягають з ротової порожнини мову, грудні кінцівки відводять вперед, а потім приводять до грудей, тим самим ритмічно її розширюючи і здавлюючи.

Крім того, можна відводити в бік одну кінцівку, потім притискати її до тіла і натискати на бічну грудну стінку долонею. Іноді буває ефективним ритмічне поплескування долонею по грудній стінці. Якщо при операції була розкрита черевна порожнина, в неї вводять руку і масажують діафрагму, злегка її натискаючи і поплескуючи пальцями.

Колапс частіше виникає у дрібних тварин і коней. При колапсі спостерігається раптове ослаблення серцевої діяльності, ціаноз, розширення зіниць, слабкий пульс і припинення кровотечі з розрізаних судин. У цьому випадку негайно припиняють наркоз, підшкірно ін'еціруют кофеїн і камфору або внутрішньовенно адреналін.

Легкими ритмічними ударами долоні про грудну клітку масажують серце. Крайній захід при колапсі - Інтракардіальні ін'єкція адреналіну в перші 5 хв після зупинки серцебиття.

Характеристика перев'язувального матеріалу і форми його застосування. Види пов'язок.

Відповідно до характеру і призначення розрізняють такі пов'язки: прості м'які, захисні або лікувальні; тиснучі (гемостатичні); іммобілізувальні, транспортні та лікувальні; екстензійні (пов'язки з витяганням).
Залежно від матеріалу, що його використовують для фіксації, розрізняють пов'язки:
м'які (бинтові, контурні, косинкові, пращоподібні та ін.);

тверді (транспортні та лікувальні шини, екстензійні пристрої, ортопедичні апарати, протези, тутори і корсети);
твердіючі (гіпсові, цинк-желатинові, крохмальні, з полімерних матеріалів).

Хірургічна операція: визначення її поняття, мета, показання, класифікація.

Хірургічна операція- комплекс дій над тканинами або органами тварини, що проводиться лікарем-хірургом з лікувальною метою, а також для діагностики, корекції функцій організму, що виконується за допомогою різних способів роз'єднання та сполучання тканин. Мета — повністю усунути причину патологічного процессу. Показання можуть бути абсолютними (злоякісні пухлини, випадіння нутрощів, кровотеча, задуха, пневмоторакс, тимпанія рубця та ін.) і відносними, коли можна не оперувати (доброякісні новоутворення, незащемлена грижа та ін.).

Шари мошонки, сім'яники, придаток сім'яника, сім'яний канатик, їх особливості у кнура.

Мошонка:

-шкіра зі швом посередині,

-м’язово-еластична оболонка, утворює перегородку мошонки,

-фасція мошонки, міцно зв’язана з попереднім шаром і рихло з наступним.

Сім’яник тісно зв’язаний з придатком сім’яника і сім’яним канатиком, вкритий білковою оболонкою і спеціальною піхвовою оболонкою. Ділянка сім’яника, зв’язана з головкою придатка, називається головчастим кінцем, а з хвостом придатка - хвостатим кінцем. Головчастий кінець у бугая повернутий угору, у жеребця - вперед, у кабана – донизу.

Придаток - у жуйних розташований вздовж каудального краю сім’яника, а у жеребців, кабанів, собак, котів - на дорсо-латеральній поверхні. Сім’яний канатик вміщує:

-внутрішню сім’яну артерію, утворюючу поблизу сім’яника судинний конус - біспіраль, від неї відходять 1-3 невеликі стовбури артерій придатка;

-внутрішню сім’яну вену, яка в ділянці судинного конуса формує лозоподібне сплетіння;

-внутрішній підіймач сім’яника утворений гладкими м’язовими волокнами (у бугаїв відсутній);

-внутрішнє сім’яне сплетіння - із постгангліонарних волокон каудального брижового вузла;

-лімфатичні судини,

-сім’япровід.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 583; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!