Техніка низької сакральної анестезії.



Для низької сакральної анестезії в середньому вводять 15-17 мл. теплого 2 %-ного розчину новокаїну. Щоб визначити необхідну дозу, слід виміряти відстань від маклака до сідничого горба. Цю цифру ділять на 3, одержаний результат відповідає дозі розчину. Для високої сакральної анестезії доза становить 50-100 мл. з розрахунку 1-3 мл. на 1 см. довжини крупа тварини.

Через 5-15 хв. після ін'єкції починає позначатися дія новокаїну: розслаблюється хвіст, анус і вульва, розширюється просвіт прямої кишки і піхви, у самців іноді виходить із препуція статевий член. Нечутливість цих ділянок, а також промежини і найближчих прилягаючих ділянок крупа і стегна триває від 45 хв. до 1години.

При високій сакральній анестезії у тварини незабаром після ін'єкції з'являється нестійкість тазових кінцівок, хиткість заду. І якщо вчасно не подбати про повал тварини і фіксації його в лежачому положенні, вона раптово впаде через кілька хвилин.

Дрібним жуйним і м'ясоїдним сакральну анестезію проводять в основному так само, як і на великих тваринах. Розчин ін¢єкують між 1-м і 2-м хвостовими хребцями. Кількість анестезуючого розчину звичайно обчислюють з довжини тіла тварини (від потилиці до кореня хвоста). На кожні 10 см. цієї довжини беруть 1 мл. 1 % або 1,5-2 %-ного розчину новокаїну.

Техніка операцій «ампутація пальця» і «екзартикуляція третьої фаланги» у великої рогатої худоби.

Показання: гнійне запалення вінцевого і копитцевого суглобів, некроз зв’язок фаланг. У ВРХ, МРХ і свиней.

Підготовка: за добу до операціі проводять ретельну очистку, дезинфікуючу ванну, миття щітками з милом, гоління, після чого накладають захисну пов’язку і чохол. Гнійно-некротичні вогнища перед операцією обробляють 3-4 % перекисом водню.

Фіксація: бокове положення враженим пальцем назовні.

Знеболення: нейролептик чи наркоз у свиней, анестезія за Регнері чи Шабровим.

Техніка операціі: вище путового суглоба накладають джгут. Ампутують на рівні путової кістки - проксимальної межі розповсюдження гнійно-некротичних вражень тканин.

Проводять повздовжний розріз шкіри і підлежачих тканин по середині дорсальної поверхні пальця, починаючи від верхнього епіфізу путової кістки і закінчують, не доходячи 0,5-1 см до вінцевого краю рогового башмака.

Аналогічний вертикальний розріз роблять на пальмарній (плантарній) поверхні пальця. Їх з’єднують двома півмісячними розрізами вздовж вінцевого краю рогового башмака. М’які тканини ретельно відпрепаровують від кістки. Лоскути м’яких тканин максимально відтягують доверху до проксимального краю путової кістки.

Кістку перепилюють навскісь зверху вниз, ззовні внутр. Із кісткової культі кюреткою видаляють мозок. Рану присипають антисептиком і зовнішній тканинний лоскут зшивають з внутрішнім вузловим швом. Накладають пов’язку, просичену дьогтем чи антисептичною ємульсією. Пов’язку міняють через 10-12 днів.

При інфікуванні сухожилкової піхви здійснюють резекцію сухожилка глибокого згинача пальця у проксимальній ділянці його піхви. В порожнину піхви вводять зонд або корнцанг до відчуття його кінця під шкірою, приблизно вище рудиментарного копитця на 8-10 см. Тут готують операційне поле.

Ориєнтуючись на голівку зонда, розсікають шкіру і підлеглі тканини до сухожилка згинача пальця. Довжина розрізу 5-8 см. Ножицями чи пінцетом Кохера через розріз витягують назовні піхвовий відрізок сухожилка глибокого пальцевого згинача, що супроводжується значним витіканням ексудату.

Сухожилок відсікають, порожнину сухожилковоі піхви обільно промивають антисептичним розчином і рихло тампонують марлевим дренажом. Рану не зашивають. Пов’язку змінюють через кожні 4-5 днів.

Техніка операції "Оваріектомія свинок".

Оваріоєктомія - кастрація самок, пов’язана з видаленням яєчників. Кровопостачання: від аорти відходить внутрішня сім’яникова артерія і віддає гілку до матки.Від внутрішньої клубової а. - середня і каудальна маткові аа.Іннервація: гілками постгангліонарних волокон каудального брижового вузла і парасимпатичних волокон тазового нерва.

Оптимальний вік - 4-6 міс. Каструють також старих свиноматок при вибраковці і разових через 7 днів після опоросу.

Фіксація: в похилому положенні під кутом 45-50° головою донизу чи у вертикальному положенні (китайський спосіб).

Знеболення: нейролептик (аміназин, дроперидол, літична суміш, стресніл), старше 7 міс. хлоралгідратний чи барбітуратний наркоз, інфільтраційна анестезія.Використовують доступи по білій лінії живота або через здухвину.

Лапаротомія по білій лінії живота виконується у свинок 4-4,5 міс. віку. Розріз поміж останніми і передостанніми сосками, у більш старому віці - поміж 2-3-ми сосками. Довжина розрізу 5 см.На рану накладають двоповерховий шов після введення в черевну порожнину новокаїн-антибіотикового розчину.Лапаротомію у здухвинній ділянці проводять справа переважно у статевозрілих свинок. Розріз проводять в клубово-пахвинному трикутнику, який спереду обмежується лінією від маклока до передостаннього соска, а позаду контуром стегна. Його ведуть відступивши від маклока вниз на 2-3 см у молодих свинок, на 5-6 см у поросившихся. Довжина 4-7 см, напрямок - за ходом волокон внутрішнього косого м’яза живота (від маклока вниз і вперед до пупка).М’язи, поперечну фасцію і очеревину роз’єднують тупим способом. Далі - так само як і в попередньому способі. На очеревину накладають 2-3 стібки вузлового шва, м’язи не зшивають, вузлові шви на шкіру.Оваріогістероектомія - видалення яєчників, рогів і частини матки. Після лапоротомії відшукують яєчники, роги матки і частково її тіло. Накладають міцний артеріальний затискач. Захопивши органи рукою, повністю її відкрючують, іноді використовують щипці Занда. Культю обробляють порошком антибіотику і вправляють в черевну порожнину. Зашивають рану.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 946; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!