Техніка операції вдівання носового кільця бугаям.



Показання: для приборкування і утихомирювання племінних бугаїв годованого віку і безпечного їх використання.

Фіксація у станку; прив'язують міцною мотузкою за роги до станка.

Знеболення - нейролептик.

Техніка операції. Носову перегородку і верхівку носа обробляють дезинфікуючими розчинами (спиртовий р-н йоду - 1:1000, 1%-ний р-н перманганату калію). Вдівання кільця виконують в задній ділянці перетинчастої частини перегородки. Кільце вкладають у спеціальні щипці, щоб ліве напівкільце знаходилось у жолобі лівої бранші щипців, а штир рухомого важеля щипців увійшов у призначене для нього заглиблення напівкільця. Праве напівкільце знаходиться на площадці рухомого важеля. Бранші шипців розводять, вводять їх в ніздрі, здавлюючи ними носову перегородку. Браниші фіксують рухливим хомутиком на ручках щипців. Лівим напівкільцем виконують перфорацію носової перегородки, знімають щипці, а вільні кінці утихомирювального кільця з'єднують гвинтом за допомогою плоскогубців, якими потім зкусують зайву частину гвинта. Рана загоюється через 8-10 днів.

У дорослих биків кільце вводять після попередньої перфорації перегородки троакаром або обережно кінчиком вузького скальпеля.

Техніка операції пластики носогубного дзеркала (ринопластика). Показання, фіксація, знеболювання, підготовка тварин до операції.

Показання: при розриві частини носової перегородки і носо-губного дзеркала втихомирювальним кільцем у племінних биків.

Фіксація і знеболювання: фіксують у станку, прив'язуючи за роги на розтяжку. При цьому небажано піднімати голову тварини для запобігання затікання крові у верхні дихальні шляхи та її аспірації.

Вводять препарати ксилазіну в дозі 0,5 мл на 100 кг живої ваги тіла. Його можна замінити літичною сумішшю, вводимою в/венно з розрахунку по аміназину 2 мл аміназину 2,5% р-ну на 100 кг маси тіла.

Додатково здійснюють двосторонню блокаду підочноямкових нервів.

Техніка операції. Операцію проводять після змащення поверхні апікальної частини носа. Операційне поле обробляють 0,5% р-ном нашатирного спирту, а потім йодованим спиртом (1:3000).

Операція дуже кривава, тому велику увагу приділяють гемостазу. Профілактику кровотечі можна здійснити двома шляхами:

1) накладання з двох боків ран язикотримачів на крила носа й верхню губу;

2) накладання гумового джгута, який середньою частиною вводять у ротову порожнину бика на беззубий край і двічі обводять через спинку носа. Його завязують на спинці носа, а потім кінцями фіксують за роги.

Всю ранову поверхню або рубцову тканину помірно вирізують до появи крові. Ранові поверхні, які з'єднуються, мають бути приблизно однакові за розміром.

Операцію виконують за одним із варіантів.

1-й ВАРІАНТ (за Фоменком). Перетинчасту частину носової перегородки з'єднують одним-двома стібками вузлового шва кетгутними нитками, кінці яких відрізають. Потім ін¢єктують в 6-7 співпадаючих точок верхнього та нижнього участків розірваної верхівки носа клей БФ-2 чи БФ-6 у чистому вигляді або з додаванням емульсії синтоміцину 1:100, ін¢єктують на глибину 3-4 см (канал проколу повинен бути заповнений клеєм).

Надлишок клею на раневій поверхні та згустки крові видаляють тампоном. Ранову поверхню припудрюють антисептичним тонко тертим порошком (до стану пудри) і накладають на носо-губне дзеркальце 3-4 стібка петлеподібного шва полі- чи монофіламентного капрону (використовують також риболовну ліску) № 4, 6. Кінці зав¢язують потрійним вузлом і оплавляють разом опеченим залізом, що попереджає їх розв'язування.

З метою попередження звуження ніздрів внаслідок набряку, в їх просвіт вставляють на 1-2 доби невеликі шматки гумового шлангу. Шви видаляють через 12-14 діб, а кільце вставляють через 1,5 місяці.

2-й варіант (за Магдою, Пономаренком, Бондаренком).

Попередньо вставляють у просвіт рани зібране кільце, притискуючи до носової перегородки і фіксують його бинтом або шпагатом до рогів. Потім подвійною кетгутною ниткою №6-8 накладають три петлевидних стібка для зближення країв рани носо-губного дзеркала. Перед зав'язуванням стібків ранову поверхню припудрюють стрептоцидом. Залишають кінці ниток завдовжки 2 см. Через 45 днів після операції розрізують шпагат, що фіксує кільце до рогів.

Після операції виключають з раціону борошнисті корми, солому, м'якину та січку (7-14 діб), використовують тільки ручне напоювання.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 628; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!