Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання родини Бромелієвих (врієзія, більбергія, ехмея та інші).



Бромелієві (Bromeliaceae) — родина однодольнихквіткових рослин порядку бромелієцвітих. Має в своєму складі близько 3 тис. видів: підродина Bromelioideae 724 види; Переважно всі бромелієві багаторічні трави. Стебла зазвичай вкорочені. Будова кореня залежить від його функцій – прикріплення до субстрату і живлення, або тільки прикріплення до субстрату, як у епіфітних бромелієвих, у яких корені не контактують із ґрунтом і розташовуються в пазухах листків. Листки у бромелієвих можуть бути великими - більше 1 м, середніми (50 – 100см) або мініатюрними – 1 – 2 см; черговими, багаторядними, у деяких тіляндсій і декількох видів підродини бромелієвих – дворядними; зібрані у базальні розетки. Форма листків – лінійна, мечеподібна, вузько широколінійна, ланцетна, трикутна, вузько еліптичні з черешками та без них. Краї листкової пластини – цільнокраї або колючопильчасті, з зубчиками різної форми. Листки зазвичай більш-менш ксероморфні, з товстою кутикулою і розвиненою водоносною паренхімою між епідермою і хлоренхімою. Суцвіття – прості чи складні, головчасті, колосовидніПриквітки зазвичай добре розвинені і яскраво забарвленіПлід септицидна коробочка або ягода (частіше у підродині Bromelioideae). У ананаса (Ananas Mill.) і близького до нього роду псевдоананас (Pseudananas Hassl. ex Harms) окремі ягоди зростаються в супліддя. Насінинки дрібні, різноманітні за формою: яйцеподібні, лінійні або лінзоподібні; зі значним борошнистим ендоспермом всередині і маленьким, але іноді і доволі великим, зародком. Насіння, що розвивається в коробочках, крилате або ж має чубок з волосків.

21) Запропонуйте агротехніку вигонки левкою.

від 30 до 80 см. У левкоя дуже красиві сіро-зелене листя і щільні стрілки з дуже ароматними квітками різноманітного забарвлення - білими, жовтими, рожевими, червоними, фіолетовими. Левкой багато років є постійним жителем в наших садах, і до цих пір він нас радує своїм цвітінням.
Левкої бувають крупноквіткові з махровими квітками, зібраними в гроновиднісуцвіття, особливо декоративні махрові левкої.
Левкой - світлолюбна, холодостійка рослина, добре росте на безвітряних сонячних ділянках. Вимагає родючих нейтральних суглинкових грунтів, добре заправлених мінеральними і органічними добривами, за винятком свіжого гною.
Вирощують левкої на клумбах, рабатках, у групових посадках. Комбінують рослини по висоті і забарвленню, а також за термінами цвітіння сорти: раннього, середнього та пізнього. Насіння на розсаду висівають в ящики в кінці березня - початку квітня, висаджують на постійне місце у відкритий грунт у другій половині травня. Матіола добре витримує низькі температури. Левкої погано переносять пересадку, тому насіння краще посіяти по кілька штук відразу в поживний стаканчик і разом зі стаканчиком висадити.
Восени в грунт додають до 8 кг перегною або компосту, з органічних добрив - «Квіточка» (3 ст. Ложки), будь-квітковий почвогрунт (нейтральна реакція) до 500 г на 1 кв. м. Висаджують розсаду з відстанню між рослинами 20-30 см

 

Дайте порівняльну ботаніко-біологічну характеристику аспленія бульбоносного та аспленія гніздового. У чому особливості розмноження, вирощування та використання цих видів?

Батьківщина -ПівнічнаАмерика, Європа, Закавказзя. Гарнийвічнозеленийпапороть.Листядвічі аботричіперисті зкруглимичасточками.Добре ростенавапнянихгрунтах інавідкритихсонячнихмісцях,теплолюбний.Рекомендуєтьсядляальпійськихгірокі якгрунтопокривнарослина.Розмножуєтьсярозподілом кущів іспорами.
Багаторічнатрав'янарослиназповзучімабопрямомукореневіщем, укриттячорнимивузьколанцетніміплівкамібезцентральноїжилки.Вайїдо 30-40смзавдовжкі, зимують; їхняплатівкадвічі-, Тричі-пірчасторозсічена, ланцетні абоовальна,загострена, шкіряста, більш-Менш бліскуча, з віддаленіміодинвідодногойспрямованівгорусегментами; сегментіпоследнегопорядкуяйцеподібніабооберненояйцеподібні, віддалені,покраяхзубчасті; черешокРівнийпластінціабодовшійвіднеї, у Нижнійчастінібліскучій, чорно-Бурій; покрівецьзовсімцілокраїй; спорияйцеподібно-ніркоподібні, з поверхнісітчасто-перетінчасті. Спороносятусерпні-вересні. Розмножуєтьсяспорамиивегетативно.

 

 


 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 206; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!