Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання різних видів клеродендрума.



Клеродендрум - це рослина з тропічних регіонів Західної Африки. Це найпопулярніший вид роду Clerodendrum, до якого належить понад 400 видів чагарників, дерев та ліан, багато з них багаторічні. Клеродендрум Томсона - це кучерява одревесневающим ліана. Листя жестковатое, овальні, жолоби по жилах, зелені.
Клеродендрум цвіте з ранньої весни до осені, а у нагрітих теплицях, сонячної кімнаті або оранжереї теоретично може цвісти цілий рік. Дрібні, яскраво-червоні квітки зібрані в щитковидні суцвіття на кінцях пагонів. Трубчасті квітки клеродендрум оточені блискучими, білими пріцветніковимі листочками. Білі та червоні тони квіток красиво контрастують із зеленим листям. Самі по собі квітки клеродендрум недовговічні, проте білі приквітки залишаються на рослині до осені, з часом вони стають рожевими.
Розмноження
1. Зріжте з бічних пагонів клеродендрум стеблові живці довжиною 8-10 см. Перед посадкою видаліть зі стеблових живців нижню пару листків, після цього посадіть їх в грунтосуміш, що складається з узятих в рівних частинах торф'яної землі та перліту (замість перліту можна використовувати грубозернистий пісок).
2. Накрийте квіткові горщики з живцями клеродендрум поліетиленовою плівкою і поставте їх на світле місце з температурою близько 21 ° С. 3. Стеблові живці укорінятимуться через 4-6 тижнів. Коли це відбудеться, пересадити рослини по одному в квіткові горщики, наповнені свіжою компостній землею.
4. Регулярно прищипують верхівки пагонів, щоб спонукати рослина до кущіння. Коли рослини підростуть,

 

Запропонуйте агротехніку розмноження кактусів насінням

Насіння багатьох кактусів сходять на 5-7 день, але деякі дають сходи тільки через місяць. Посів краще проводити в квітні і на початку травня. Миску з насінням треба ставити на підігрів. Температуру підтримувати 25-30 градусів. Можна застосовувати кімнатні парники і теплиці. Ємність для посіву обов'язково повинна мати великі дренажні отвори, які покриваються черепками. Зверху насипають дренажний шар з щебеню, черепків, деревного вугілля і річкового піску, на який насипають землю, так, щоб до краю горщика залишався один сантиметр. Насіння присипають землею і притискають дощечкою. Дрібне насіння землею не присипають.
Миску з посівом ставлять в теплу воду (на 2-3 градуси вища за температуру повітря), щоб вода надходила через дренажні отвори і зволожує землю. Посів накривають склом і ставлять у тепле місце. Коли з'являться сходи, посів переносячи в світле місце, уникаючи прямих сонячних променів. Для проростання насіння потрібна температура 18-20 градусів. Після появи сходів поливання зменшують і піднімають скло. Пікіровку сіянців проводять після появи перших колючок. Корінці не прищипують, землю з них не обтрушують. Сіянці кактусів дуже дрібні, тому їх треба пікірувати 2-3 рази за літо. Пікіровки затінюють, тримають один день без поливання і два-три дні без провітрювання.
Землю між сіянцями спушують і посипають порошком деревного вугілля. Якщо грунт закис, рослини пересаджують в іншу хорошу землю.

 

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання тетрастигми. У чому особливості її живцювання?

Тетрастигма, кімнатний виноград, дикий виноград, «дівочий» виноград (Tetrastigma) відноситься до сімейства Виноградових (Vitaceae).
Це вічнозелені, потужно кучеряве чагарники - ліани. Головна прикраса тетрастигма - опушені коричневими густими волосками листя. Вони складаються з 3-5 часток і досягають 25 см в діаметрі. Краї листових пластинок пилчасті. Молоді пагони і вусики також густо опушені. Квітки дрібні, зібрані в багатоквіткові помилкові парасольки; рильце 4-дольчатое, розітнуте (особливість представників роду). На жаль, в кімнатах тетрастигма практично не цвіте. Рослина не дуже вимогливо до умов утримання, ідеально підходить для оранжерей і зимових садів. Його використовують для озеленення плавальних басейнів, де воно прекрасно разрастается.Викоритовують для вертикального озеленення. Добре росте на гідропоніці. Розмножується напівздеревілими живцями з одним листом і пазушні бруньки, яка повинна знаходитися на рівні субстрату навесні або влітку. Лист можна злегка вкоротити. Для укорінення необхідна підвищена температура повітря і субстрату (20-22 гр). Укорінення може тривати від 4 до 6 тижнів.Після цього молоду рослину треба пересадити в суміш піску, компосту та дернової землі в рівних пропорціях. Забезпечте опору для зростання тетрастигми, або використовуйте її як ампельну рослину. Якщо ви зможете забезпечити високу температуру (20-25 ° С), то розмноження тетрастигми живцюванням можна проводити круглий рік. Досить буде фрагмента стебла з єдиним листом і пазушні бруньки.


 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!