Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання папоротей.



Папороті дуже життєстійкі і виживають в будь-яких катаклізмах, але в домашніх умовах вирощують тільки деякі види. Найпопулярніша кімнатна папороть – Нефролепіс (Nephrolepis) . Іноді в квартирах зустрічаються також адіантум (Венерине волосся) і платіцеріум. Це тіньовитривала рослина, так що ви можете прикрасити ним найвіддаленіший від вікон куточок кімнати. Полив Папороті повинен бути помірним, а підживлення – нечастою. для Папороті кімнатної згубним є сухе повітря. Тому обприскувати її потрібно частіше. Грунт має бути злегка підвищеної кислотності. Добре, якщо до складу земельної суміші для Папороті буде входити торф'яна, дернова і листова земля, перегній і пісок. Грунт обов'язково повинен бути рихлим і водопроникним. У горщику не повинна застоюватися вода Пересаджувати Нефролепіс або інші види Папороті кімнатної можна щорічно. Але краще не пересаджувати, а перевалювати. Під час пересадки можна зробити поділ куща. Це, по суті, найдоступніший спосіб розмноження Папороті кімнатної. Це можливо зробити, якщо біля розетки основного куща з'явилися маленькі прикореневі дітки-розетки. Їх можна спробувати відокремити разом з частиною кореневища і висадити в окрему ємність. Також розмножують папороті спорами.

Шкідники: ушкоджується щитівками, і при занадто сухому повітрі можлива поява павутинного кліща. Щитівку збирають руками, потім дезінфікують насиджені шкідниками місця ваткою, змоченої в спирті. Борошнистий червець боїться Актеліка, Фітоверма і води - частіше обливайте папороть водою з душу.

 

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання різних видів солянума.

Народна назва пасльон - це багаторічна вічнозелена карликове деревце з здеревілим стволиков і темно-зеленими, подовжено-овальними листками. Його відмітною особливістю є постійно зберігається декоративність: в будь-який час року гілки усипані одночасно і білими квітками, і темно-зеленими зав'язі, і яскравими ягодами.
Яскравий і розкішний кущ, з пишною кроною і головною прикрасою - яскравими ягодами-плодами, що міняють свій колір від зеленого до яскраво-червоного або оранжевого це пасльон. Взагалі пасльон вважається однорічним рослиною, Для того, щоб "перетворити" пасльон в багаторічну рослину, необхідно щорічно пересаджувати і кожну весну сильно підрізати, оновлюючи тим самим рослину.

Розмножуютьнавеснінасінням, живцями. Краще купитирослину вжевплодах.
Пасльонлегкорозмножуєтьсязеленимивідростками ісвіжозібранимнасінням, якеможнасіятицілорічно.Правда, відзначають, щонайкраще розвиваютьсярослиниберезневогопосіву.Сходи з'являютьсячерездва тижні,авфазітретього-четвертого листа сіянціпікіруютьвгорщикиємністю0,5 літра.Обов'язковийхорошийдренаж,такяк рослинане виноситьзастоюводи.Страждаєсолянумі відпересушуваннясубстрату, тому грунт повиненбути достатньовологоємність. Ідеальноюдлярослини будесуміш іздерновоїземлі, торфу, перегною і піску (1:1:1:0,5).

Запропонуйте агротехніку вирощування пальм з насіння.

Насіння пальм досить швидко втрачають схожість. Проростають насіння пальм в середньому через 20-30 днів (ливистона, вашингтонія, сабаль, трахикарпус), при грунтовому підігріві, насіння пальм, що зберігалися 3-4 року, проростають через 2-4 місяці. Перед посівом великі насіння мають тверду оболонку потрібно обережно надпілов, щоб при цьому не пошкодити самого насіння, не великі насіння, але теж мають тверду оболонку вимочують 3-4 дня в теплій воді (30-35 ° С). Посів насіння краще за все робити в кінці зими або початку весни. Насіння до посіву замочують у теплій воді на 2-3 дня. Горщики для посадки сіянців беруть не більше 15 см у висотуУ горщик спочатку кладуть добрий дренаж з черепка й суміші річкового піску і керамзиту (можна бита червона цегла або дрібні шматочки пінопласту), потім насипають грунтову суміш, що складається з 1 частини дернової землі і 3х частин грубозернистого піску. Поверх грунтової суміші насипають чистий річковий пісок шаром 4 см, в який висівають насіння пальм, не глибше 2-3 см. Щільність висівання - 3-3,5 см між насінням. Щоб підтримувати грунт у вологому стані її зверху прикривають невеликим шаром моху. Оптимальна температура для пророщування насіння - 20-22 ° С - для субтропічних пальм і 28-30 ° С. Сіянці щодня поливають водою температура якої не нижче кімнатної.
Коли у пророслих сіянців виросте перший аркуш, розміром 8-10 см, їх пересаджують в горщики діаметром 9 см в грунтову суміш складається з 3 частин дернової, 2 частин перегнійної, 2 частин листової землі і 1 частини піску. На дно горщика також насипають хороший дренаж. Перші два тижні розсаджені сіянці поливають помірно, тобто через 2-3 дні, а після більш рясно, тобто щодня або через день. Для молодих пальмочек температура повинна бути рівномірною протягом усього року. Молоді пальмочки 1 року потребують більш високій температурі, ніж дорослі рослини. Полив повинен бути помірний, тому що зайвої вогкості пальми не переносять

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 175; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!