Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання різних видів сансев'єри та циперуса.



Сансев'єра - це потужна рослина з вигнутими твердим листям, зібраним в розетку. Листя щільне, округле або трикутне, довге, часто зі смужками. Цвітуть агави дуже рідко, тоді, коли вони знаходяться в найбільш сприятливих умовах утримання. Квіти дрібні, що розташовуються в колосоподібне суцвіття, трубчасті і зеленуваті, з солодкою клейковиною.Сансев'єра є одним з найменш вимогливих культурних рослин, тому її можна порекомендувати всім починаючим рослинникам. Їй потрібно всього лише сонячне місце, живильний субстрат, як для кактусів, просторий горщик і суха зимівля. Розмножуються агави розподілом листка або прикореневими пагонами. Полив повинен бути помірним з весни до осені, у міру висихання грунту. Треба намагатися, щоб вода не попадала в серцевину розетки. Надмірний полив викликає опадання листя або коричневі плями на них.

Циперус.Висота циперуса може сягати від 0,5 до 1, 7 метрів. Це вічнозелена трав'яниста багаторічна рослина з прямостоячим тростнікововідним тригранним стеблом. Листки мають світло - зелене забарвлення, а у деяких сучасних - темно-зелену, і навіть з хвилястими краями листя, або двобарвне. Квітки утворюються досить рідко, зібрані в колосовидні суцвіття (бурого) забарвлення. У кімнатній культурі циперуси добре розростаються на сонячних вікнах, проте легко пошкоджуються від впливу високих температур і посушливого повітря, нестачі вологи в грунті - у листя краю стають коричневими . У зимовий період циперус витривалий до зниження температури до 10 - 12 оС. Оптимальне його вміст спостерігається при 18 - 20 оС.
Розмножують циперус насінням, поділом куща або верхівковими живцями. Для цього вибирають з куща середні по висоті стебла з манжеткою листя, зрізають і підрізають ножицями листя, залишаючи до 1 / 3 або половини довжини. У посудину з водою опускають живці догори ногами.

Запропонуйте агротехніку вигонки однорічників у контейнерах з використанням сучасних автоматів та механізмів.

Однорічні декоративні рослини відрізняються різноманітністю форм і забарвленням квітів, тривалим періодом цвітіння. У квітникарстві до так званих літниками відносять не тільки однорічні (айстра, чорнобривці, календула і ін), але і деякі багаторічні рослини, які в більшості районів нашої країни не зимують у відкритому грунті, але можуть добре і рясно квітнути і навіть формувати насіння в протягом першого року життя при вирощуванні розсадою, як, наприклад, запашний тютюн, левиний зів, петунія і деякі інші рослини. Інтенсивне цвітіння однорічників триває з червня по жовтень. Перевага однорічників в тому, що не потрібно роками чекати, коли вони зацвітуть.

Квіткові контейнери й кашпо бувають найрізноманітніших форм і розмірів, виготовляються з різних матеріалів. Придбані в магазині керамічні горщики перед вживанням потрібно на кілька годин замочити у воді, а після цього злегка підсушити. Тепер їх можна заповнити земляною сумішшю й висадити туди рослини. Вигонка рослин в контейнерах має свої особливості: замість звичайного грунту використовують суміш торфу, деревного вугілля й товчених мушлів, а цибулини висаджуються у сплячому стані, тоді як зазвичай у контейнер висаджуються вже вкорінені рослини. Вирощування рослин у контейнерах пов’язане лише з однією складністю – надлишку вологи нема куди подітися, тому необхідно регулювати полив.

 

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання різних видів фікуса.

Сімейство тутових. Це одне з найпоширеніших кімнатних рослин. дуже популярні Фікус Бенджаміна, Фікус карликовий та ін Всі фікуси не переносять протягів, перезволоження грунту і прямого Розмножуються фікуси живцями.живець для розмноження повинен складатися з одного аркуша з неушкодженим вічком і половини нижнього міжвузля без вічка. Після зрізання його опускають в теплу воду для припинення виділення молочного соку. Для кращого вкорінення внизу роблять розріз Черешки краще укореняти з грунтовим підігрівом і укривши черешок поліетиленовим пакетом.
Для всіх фікусів найкраще підійде така грунтова суміш - 2 частини листової, 1 частина торф'яної землі і 1 частина перегною. Фікуси не люблять коли їх садять в посуд значно більшу, ніж їх коренева система, тому пересаджують їх тоді, коли імовірно коріння заповнять весь горщик або діжку. При цьому ростуть досить швидко, отже, грунт при пересадці повинна бути поживною, крім того, навесні і влітку проводять удобрювальні підживлення Старі екземпляри великих фікусів пересаджують дуже рідко - через 5-6 років. Але щорічно можна заміняти верхній шар землі на новий. Так само слід замінити верхній шар землі, якщо на ньому з'явилася біла кірка - сольовий наліт.

 

 


 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 176; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!