Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання тетрастигми



Тетрастигма, кімнатний виноград, дикий виноград, «дівочий» виноград (Tetrastigma) відноситься до сімейства Виноградових (Vitaceae).
Це вічнозелені, потужно кучеряве чагарники - ліани. Головна прикраса тетрастигма - опушені коричневими густими волосками листя. Вони складаються з 3-5 часток і досягають 25 см в діаметрі. Краї листових пластинок пилчасті. Молоді пагони і вусики також густо опушені. Квітки дрібні, зібрані в багатоквіткові помилкові парасольки; рильце 4-дольчатое, розітнуте (особливість представників роду). На жаль, в кімнатах тетрастигма практично не цвіте. Рослина не дуже вимогливо до умов утримання, ідеально підходить для оранжерей і зимових садів. Його використовують для озеленення плавальних басейнів, де воно прекрасно разрастается.Викоритовують для вертикального озеленення. Добре росте на гідропоніці. Розмножується напівздеревілими живцями з одним листом і пазушні бруньки, яка повинна знаходитися на рівні субстрату навесні або влітку. Лист можна злегка вкоротити. Для укорінення необхідна підвищена температура повітря і субстрату (20-22 гр). Укорінення може тривати від 4 до 6 тижнів.Після цього молоду рослину треба пересадити в суміш піску, компосту та дернової землі в рівних пропорціях. Забезпечте опору для зростання тетрастигми, або використовуйте її як ампельну рослину. Якщо ви зможете забезпечити високу температуру (20-25 ° С), то розмноження тетрастигми живцюванням можна проводити круглий рік. Досить буде фрагмента стебла з єдиним листом і пазушні бруньки.

4) Запропонуйте агротехніку 5°С технології вигонки тюльпану для на Новий рік.(Вкажіть вимоги до посадкового матеріалу, температурні графіки зберігання та підготовки цибулин до вигонки).

Цибулини прохолоджують при температурі5°С, а потім висаджують у ґрунтові оранжереї.

Вигонка до кінця грудня.Цибулини викопують із відкритогоґрунту на 7-10 днів раніше звичайного строку (поки листки не висохли).Один тиждень прогрівають при 17°С, а потім при 20°С до стадії накладення зачатків квіткового пагона. Відносну вологість повітря підтримують у межах 70-75%. Посадка цибулин у ящики виконується3-4 листопада. У перші 20 днів(після посадки)підтримують температуру ґрунту 9-11°С, повітря- 11-13°C, а в наступні20 днів її підвищують відповідно до 13-15°С, 15-18°С.Після викопкицибулин у звичайний термін їх тримають у сховищіпри 20° С до стадії закладення зачатків квіткового пагону.Потім із другої половини жовтня цибулини тримаютьсяне менш 12 тижнів у холодильнику при 5°С. З 1 по 15січняцибулини висаджують у ящики. Протягом перших двох тижнів підтримують температуру ґрунту 10-11°С, повітря– 11-13°С, потім відповідно15-l6°C і 16-18°C.

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання аспарагуса.

Аспарагуси доповнюють сімейство лілейних. Понад 300 видів Аспарагуси доповнюють сімейство лілейних. Понад 300 видів аспарагусів об'єднує рід спаржевих. Родом з м'яких субтропіків Азії, Європи та Африки, цей вічнозелений трав'янистий багаторічник являє собою напівчагарник або ліану
Цвітіння у аспарагусів настає в 5 - 6 річному віці. Дрібні квітки розсипані по всьому стеблу, мають біле або блідо-рожеве забарвлення і видають запашний аромат. Самозапилюється, після в'янення квіток утворює плід – шестирозділену ягоду червоного або синяво-чорного кольору.
Розмножують аспарагуси насінням, живцями, діленням кущів (деякі види). Живцювання можна проводити з березня по червень, вкорінюючи його у вологому грубозернистому піску. Живці заглиблюють на 1 - 1,5 см в пісок і містять під склом або плівкою. Протягом трьох місяців відбувається обростання живців корінцями.
Розподіл кущів краще здійснювати рано - рано навесні, під час пересадки, коли рослина виходить з періоду відносного спокою. З листопада по лютий краще дотримуватися рідкісних поливів, невисокої температури 12 - 15 С і утримуватися від пересадки й підгодівлі рослини. Наприкінці лютого аспарагуси необхідно пересаджувати.

Запропонуйте агротехніку вигонки гіацинта для цвітіння в січні. (Вкажіть вимоги до посадкового матеріалу, температурні графіки зберігання та підготовки цибулин до вигонки).

Відбирають великі за розміром цибулини, без ознак хвороб і механічних пошкоджень. Режим підготовки залежить від термінів, до яких планується цвітіння.Для вигонки у воді цибулини готують за схемою вигонки першого етапу підвищених температур до кінця жовтня – початку листопада. Тобто до вересня їх тримають при температурі 25,5 ° C і далі до пристановки на вигонку при 17 ° C. Для вигонки гіацинтів над водою застосовуються спеціальні посудини або високі вузькі склянки, бажано з розширеним горлом. В розширену частину склянки поміщають велику цибулину гіацинта, а в склянку наливають чисту воду так, щоб між дном цибулини і водою була відстань у 1-2 см, щоб уникнути загнивання  Об'єм води (краще дощової або снігової) має бути не менше 300 мілілітрів. Склянку з цибулиною загортають в чорний папір і ставлять у прохолодне приміщення з температурою 4-8 °. Через два місяці розвиваються потужні корені, починається рістПротягом усього цього часу рівень рідини в склянці необхідно підтримувати на початковому рівні. Після утворення коренів у склянку краще підливати слабкий розчин комплексного добрива з концентрацією солей 1 г/л. Можна використовувати таку суміш - калій азотнокислий: калій фосфорнокислий однозаміщений: магній сірчанокислий в пропорції 300:500:200 мг/л. Через 45-75 днів, коли цибулина рушає в ріст посудину переносять у тепле (22-25 ° C) приміщення і, поки не відросте квітконос, накривають непрозорим ковпаком. Потім, коли рослина розвиває квітконос довжиною до 10 см, склянку з гіацинтом виставляють на добре освітлене місце. У теплому приміщенні гіацинти швидко ростуть і зацвітають. Однак їхнє цвітіння триває всього кілька днів, а квітконоси сильно витягуються, тому прохолодна температура до 10-12°C значно подовжує життя квітки.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 171; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!