Дайте порівняльну ботаніко-біологічну характеристику найпоширеніших видів філодендрона та зингоніума. Запропонуйте технологію розмноження та вирощування.



Філодендрон – одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Має дуже багато загального з родом монстер. належить до сімейства ароїдних і нараховує за різним даними 300-350 видів. Представники роду Philodendron – це лазячі ліани з довгими, тонкими, м'ясистими стеблами або деревоподібні рослини з одним коротким товстим стеблом. Є види, що мають невеликі розміри, але деякі види деревоподібних досить розкидисті рослини.. У більшості філодендронів з кожного вузла стебла утворюється повітряне коріння воно допомагають рослині обвиватися навколо опори.Лежачи на землі коріння забезпечує рослину живильними речовинами і вологою. Квітки зібрані в циліндричний качан з покривалом. Слід зазначити, що сік філодендрона отрутний, і може викликати подразнення шкіри, слизової оболонки очей, тому слід надягати рукавички, коли ви обрізаєте рослину.

Зингоніум. БатьківщинаЦентральнаі ПівденнаАмерика.Зингоніумшвидкорозростаєтьсяі доситьневибагливийвкімнатнихумова,і росте вгору,досягаючи1,5 -1,8 метріву висоту.Можнавирощуватизингоніумякампельнурослину,підвісившигорщиквисоко.Добрепідходитьзингоніумі длявирощування якгідропоннакультура.Зингоніумпримітнийтим,щозмінюєформулистяз віком- у молодихрослин вонострілоподібне, а у більш старих - листя зчітковираженимичасткамиі нагадуюєзірку неправильноїформи.

 

 

Дайте загальну характеристику культурам родини амарилісових. Як відрізнити не квітучі валоту та клівію від інших представників цієї родини? Вимоги до утримання волоти та клівії.

Це цибулинні рослини, багато з яких набули поширення як кімнатні культури, в природі поширені в тропіках і субтропіках Старого і Нового Світу. Більшість амарилісових мають довге плоске листя.Головна причина популярності амарилісових - шикарні суцвіття, які можуть складатися з одного або декількох квіток. Амарилісові не терплять прямих сонячних променів.Всі амарилісові дуже чутливі до надлишку вологиУ той же час до вологості повітря амарилісові не вимогливі і регулярногообприскування не потребують.У період росту і цвітіння амарилісові необхідно удобрювати. Для цього використовують комплексні мінеральні добрива. Підживлення починають з появою перших листків через кожні два тижні і припиняють за 1,5 - 2 місяці до періоду спокою.

Валота. Унашихумовах рослиникруглийрік містятьсяу вегетативномустані,хочаполиввзимовий частрохи зменшується.Завдяки цьомурослинарясноцвітедвічіна рік іутворює багатодочірніхцибулин.Валотадуженевибаглива,добре ростевдоситьосвітленихприміщеннях, особливонапідвіконнях.Віддає перевагусвітлим місцям, але може рости івпівтіні.

Клівія. Клівії необхідне яскраве світло. Проте прямі сонячні промені викликають появле­ние опіків, тому рослину необхідно притіняти. Поливають клівію рясно літом і помірно у зимовий період. Літом температура повітря не повинна перевищувати 23°С, зи­мою — опускатися нижче 16°С. Рослину підгодовують ком­плексними мінеральними добривами

 

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання аспідістри, аралії та аукуби.

Аспідістра. Сімейство лілейних. Батьківщина Японія. У природі поширено 8 видів. У культурі вирощують Аспідістра високу Aspidistra elatior-багаторічна трав'яниста рослина. У неї підземне повзуче кореневище, глянцевідние листя на довгих черешках широкоовальною або ланцетної форми, близько 50 см завдовжки і 15 см шириною. Квітки дрібні, пурпурного кольору, з'являються під листям на коротких ніжках Навесні, поділом куща при пересадці. Аспідістру можна розмножувати і листом, за особливою технологією. Вона полягає в тому, що у аспідістри зрізають здоровий лист без черешка, так, щоб був збережений товстий м'ясистий наплив в основі листа (утворений редукованими листками на подобі піхви). Потім зріз листа підсушують і поміщають в пляшку з водою (пляшка з широкою шийкою, як кефір). Пляшку закривають кришкою і замазують пластиліном, щоб туди не потрапляло повітря. Пляшку поміщають в тепле і світле місце. Коли на зрізі листа з'являться корінці, його виймають і садять в пухку (краще листову) грунт і накривають банкою або поміщають в кімнатну теплицю..
Аралія. зазвичай невисокі дерева, з гіллястим у вершини і зазвичай шипуватим стволом, чагарники або великі багаторічні трав'янисті рослини. Пагони, листя і суцвіття голі або опушені. Висота рослин різна: трави досягають 50 см у висоту, в той час як деякі дерева можуть виростати до 20 м.
Листорозміщення чергове. Листя без прилистки, дуже великі, непарноперисто-складні. Квітки дрібні, двостатеві і тичіночние, з недорозвиненою зав'яззю, зазвичай П'ятичленні, рідко чотири-або шестичленні. Чашечка з невеликими зубцями, пелюстки в черепітчато. Тичинки з довгастими пильовиками; Плід темно-фіолетовий, ягодоподібний, Насіння стислі з боків, з гладким ендоспермом.
Аукуба. Рід Аукуба (Aucuba Thunb.) Налічує 3 види чагарників із сімейства кизилових (Cornaceae). Згідно з останніми даними рід відносять до сімейства гарріевих (Garryaceae), також зустрічається як сімейство аукубових (Aucubaceae). Вічнозелені чагарники з шкірястими листками і червонувато-коричневими квітами,Розмножують насінням і верхівковими живцями.
можна розмножити аукубу не тільки вегетативним способом, але і насінням. Насіння висівають свіжозібрані, оскільки вони швидко втрачають схожість. Також слід пам'ятати, що при насіннєвому розмноженні можуть не передаватися сортові ознаки. Висівають насіння у вологий субстрат (торф і пісок), підтримують температуру 21 ° С, постійно обприскують і регулярно провітрюють.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!