Запропонуйте агротехніку вигонки багаторічників на прикладі конвалії та астильби.



три тижні. Спочатку зберігаються кореневища конвалії потрібно витримати 10 годин у теплій воді (температура води 30-35 градусів). Така термообробка вибиває рослину зі стану спокою і стимулює приплив поживних речовин з кореневища до квіткових бруньок,значно прискорюючи термін їх пробудження та розвитку.Потім оброблені кореневища конвалії потрібно посадити в невеликі ємності, наповнені листовий землею або вологим мохом. Затінює контейнери паперовими ковпаками і встановлюємо ємності з конваліями в теплому приміщенні (з температурою 25-30 градусів). рослини бажано щодня обприскувати теплою водою.  При утворенні квітконосів довжиною 8-10 см, папір потрібно зняти з ємностей і поставити їх на прохолодне світле підвіконня, підтримуючи температуру 16-18 градусів.

Длявигонкиастильбивикористовують сортиастильбияпонськоїгібридноїз компактнимнизькорослимкущем.Рекомендуєтьсябрати молодісаджанціз 6- 10бруньками.Відібранірослини восенисаджають угорщикипотрібногорозміру,які поміщаютьвхолоднийпарникі прикриваютьялиновим гіллямаботорфом.У грудні -січні їхпереносятьв приміщення зтемпературою 10- 14°С.Коли починаєтьсярозпусканнялистя, температуру підвищуютьдо 16- 18°С,рясно ічастополивають,обприскуютьтеплоюводою.Алеприпоявісуцвітьобприскуваннятребаприпинити.Зацвітаютьастильбичерез 10- 14тижнівпісля перенесенняїх утеплицю.Прибільшпізніхстрокахперенесення (лютий - березень)цвітіння настаєшвидше.

 

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання різних видів листяно-декоративних антуріумів

Антуріум — один з найкрасивіших представників родини Ароїдних (Аrасеаe). Батьківщиною цієї незвичайної рослинки є тропічні ліси Амазонки. У роду антуріумів зустрічаються трав'янисті рослини, епіфіти, а також ліани. Досить багаточисельний рід антуріумів включає близько 600 красивоцвітучих рослин. За незвичайну форму квіток йому було дано назву квітка-фламінго. Антуріум - багатолітня рослина. Листя антуріума виростає із землі на високих черешках, які кріпляться до листяної пластинки, трішки змістившись від краю. Листя рослини різняться за розміром, який залежить від їх віку: чим мо­лодший листок, тим він менший. По­верхня листяної пластинки шкіряста, блискуча, забарвлена в однотонний зелений колір. Квітки рослини дрібні і досить невиразні, зібрані в маленькі початкоподібні суцвіття. Приміщення, в якому розташовується антуріум, слід регулярно провітрювати, а саму рослину на цей час необхідно захищати від протягів. Пересаджувати молоду рослину потрібно щорік, дорослу — 1 раз в 3-4 роки. Пересадку слід робити вкрай обережно, оскільки коріння антуріума дуже ламке. Пересаджувати рослину краще всього на початку весни. Кожні два тижні рослину підживлюють комплексними мінеральними добривами, які вносять до ґрунту за допомогою пульверизатора. Для розмноження антуріума використовують насіння, яке висівають у вологий субстрат відразу після збору і пророщують при високій температурі і вологості. Ще один спосіб розмноження — стеблами.


 

Запропонуйте агротехніку вигонки кущів на прикладі бузку.

Призначені для вигонки в горщиках кущики бузку готують у відкритому грунті заздалегідь: їх обрізають для формування красивої пишною крони і підгодовують для закладки на кінцях пагонів безлічі округлих квіткових бруньок. На початку червня починають готувати рослини для пересадки в горщики: підрізають лопатою кореневий кому навколо кущика вертикально вниз по колу (на відстані близько 20 см від стовбура, на глибину близько 40 см) для прискорення закладки квіткових нирок і освіти компактної кореневої системи. На початку липня кущики рясно поливають і з грудкою землі акуратно пересаджують в горщики відповідного земляному кому розміру, підсипаючи у горщики під час пересадки родючу землю. Після пересадки субстрат поливають, обприскують крону і ставлять горщики з бузком в захищене від сонця і вітру місце; регулярно доглядають за рослинами і обрізають з'являється поросль. На початку серпня кущики підгодовують повним мінеральним добривом. Восени полив бузку припиняють, а з настанням заморозків горщики прибирають в захищене місце (парник, сарай) або прикопують на ділянці, присипавши зверху листям, торфом або тирсою шаром близько 20 см.Незабаром після внесення в будинок кущики бузку починають поливати і обприскувати. Під час вигонки бузку рекомендується температура: не менше 20 градусів при ранній вигонке, не менше 17 градусів при середньої і пізньої вигонке. З початком цвітіння обприскування кущиків припиняють; рекомендується зниження температури повітря до 15 градусів — це продовжить цвітіння бузку до місяця.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 170; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!