Запропонуйте агротехніку монстери при насіннєвому способі розмноження.



При насіннєвому розмноженні насіння висівають у теплому світлому приміщенні. Насіння сходить через 2 - 4 тижні. У сіянця спочатку з'являються ювенільні нерассеченние листя, а вже на п'ятому-восьмому місяці - дорослі справжні листи. Після закінчення двох років у рослин, вирощених з насіння, є добре розвинена коренева система, 3-5 ювенільних і 2-4 дорослих листа. Догляд за сіянцями звичайний: пікіровка, посадка в горщики, щорічне пересадження. Монстеру розмножують в березні - червні бічними відростками, що з'являються в нижній частині стебел, верхівковими або стебловими живцями (шматок стебла з 1-2 листами). Зрізи присипають товченим деревним вугіллям, дають підсохнути. Висаджують в окремі горщики, накривають склом або скляними банками. На дно посуду кладуть шар дренажу з битих черепків, потім двосантиметровий шар торф'яної або перегнійної землі, а зверху насипають 2-3 см крупного піску. Температура в приміщенні бажана 20-25 ° С. Поливають вранці і ввечері. Після вкорінення молоді рослини висаджують в проміжну посуд, а в діжку або об'ємний горщик з піддоном пересаджують розрісся примірник через 3-4 роки.

 

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання різних видів цисусів( антарктичного, різнокольорового та ромбічного).

Цисус - вічнозелені кучеряве повзучі чагарники з гнучкими стеблами. Дуже витривалі декоративні рослини і прекрасно підходять для кімнатних условій.Размножают циссус навесні живцями, які зрізають з торішніх побегов.Укореняют при температурі близько 20 градусів під склом у теченіе2-3недель. Садять в пухку перегнійну землю. 3имує цисус при температуре14-16 градусів. Поливання в літній час рясне, взимку помірне, хоча в теплих кімнатах з центральним опаленням і взимку доводиться поливати майже щодня. Дорослі рослини пересаджують через кожні два-три роки.
Загальні відомості про рослину
циссус (cissus), сімейство Виноградових.
Чисельність: близько 350 видів.
Місце походження: тропіки та субтропіки.
Використання: ліана, ампельна, декоративно-листяна.
Розмноження: Черешками навесні і влітку, для цього зрізують кілька верхівкових живців, а після вкорінення їх садять в один горщик.
Вологість повітря: Цисус добре відгукується на регулярне обприскування, але якщо рослина перебуває в приміщенні з центральним опаленням, то часте обприскування - вранці і ввечері - стає необхідністю. Із закінченням періоду спокою - навесні, після пересадки непогано було б влаштувати циссус теплий душ, щоб змити пил накопичилася і підбадьорити рослина. Цисус різнокольоровий не переносить сухого повітря, його доведеться обприскувати кілька разів за день

 


 

Мета і завдання культурозмін у промисловому квітництві. На чому базуються культурозміни?

Культурозміною називають календарний графік використання під квіткові культури оранжерей, парників та відкритого грунту протягом року. При цьому враховують не тільки асортимент рослин відповідно до пропускною здатністю виробничих площ, але також весь комплекс агротехніки, що забезпечує вирощування різних рослин в оптимальні длянихтерміни.
Правильна культурозміна забезпечує максимальний випуск продукції з одиниці виробничої площі, значне зниження собівартості продукції і рентабельність господарства. При складанні культурозміни зазвичай всі квітково-декоративні рослини поділяють на основні та додаткові. У першу чергу забезпечується вирощування основних культур. Але це не означає, що додаткові культури залишаються на становищі другорядних. Їм також повинні бути створені всі необхідні умови для нормального розвитку. Вирощування цих культур припадає, головним чином, на періоди недостатнього використання теплиць основними культурами. При недовантаженні теплиць і оранжерей, наприклад в листопаді-січні, підбирають або збільшують кількість гіацинтів, тюльпанів, цикламенів, цинерарія, примули, зимового левкоя, а також вигоночних культур (троянди, бузок, гортензія та ін.) При недовантаженні теплиць і оранжерей навесні підбирають такі зимово-весняні культури, як тюльпани, зимовий левкой, цинерарія, цикламен, примула, а також літники і вигоночние (троянди, бузок, гортензія і т. д.). Щоб повністю використовувати виробничі можливості культиваційних приміщень ранньої восени, влітку вводять в культуру такі рослини, як глоксинію, колеус, папороті, пеларгонії, примулу, фуксію та ін
Максимального використання стелажної площі можна домогтися введенням в культуру аспарагусів, бегонії (річці і металіка), колеус, папоротей та інших багаторічних і декоративних культур, які містилися в оранжереї протягом усього року.
При підборі рослин необхідно враховувати їх вимоги до тепла, світла і т. п. Не можна в січні в одній і тій же теплиці культивувати цикламен, що вимагає температури 8-12 °, і цинерарію, що потребує температурі 3-5 °, або в лютому вирощувати вимогливу до тепла гортензію і левкой зимовий, для якого потрібна температура 2-4 ° тепла.
У кожній оранжереї або теплиці є декілька видів виробничих площ, для кожної з них складається певна культурозміна.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 169; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!