Категорії ринків: потенційний, доступний, кваліфіковано доступний, цільовий, ринок проникнення.



Потенційний ринок — сукупність покупців, які виявляють достатній рівень зацікавленості до конкретної ринкової про­позиції.

Цей ринок визначає основний напрям розвитку маркетингової діяльності підприємства на перспективу і є відправною точкою щодо визначення портрета споживача його продукції. Важливи­ми напрямами маркетингових досліджень потенційного ринку виступають також дослідження рівня усвідомлення споживачами певної потреби або міри задоволеності наявними товарними про­позиціями конкурентів.

Доступний ринок — це сукупність покупців, які не лише ви­являють зацікавленість (тобто споживчі запити), а й мають до­статній дохід і доступ до конкретної ринкової пропозиції.

Отже, доступний ринок суттєво відрізняється від потенційно­го ринку завдяки забезпеченості необхідними для придбання пев­ної продукції ресурсами.

Кваліфіковано доступний ринок — це сукупність споживачів, які виявляють зацікавленість, мають достатній дохід, доступ до конкретної ринкової пропозиції, а також необхідну кваліфікацію для його споживання (наприклад, правову можливість придбати).

Показовим тут є ринок автотранспорту, де суттєвим обмежен­ням щодо купівлі виступає не лише дохід споживача, а й його попередня підготовка до споживання даного продукту разбм із певними обмеженнями правового характеру (наприклад вік).

Цільовий ринок — частина кваліфіковано доступного ринку, обрана підприємством для подальшої діяльності.

Цільовий ринок підприємства — це одне із головних маркетин­гових понять. Власне, він характеризує основний напрям концен­трації корпоративних ресурсів під час здійснення виробничо- господарської й маркетингової діяльності за умов конкуренції. Визначення цільового ринку вимагає від підприємства всебічного розуміння потреб його представників, чіткого визначення порт­рета цільового споживача, а також тієї споживчої цінності, яку несе ринку його конкретна товарна пропозиція.

Ринок проникнення — це сукупність покупців, які вже ку­пують товари певного підприємства.

Ринок проникнення визначає головний споживчий капітал під­приємства. Адже відомо, що залучення одного нового споживача завжди коштуватиме підприємству значно дорожче, ніж співпраця й партнерські відносини з наявними споживачами. Тому ця кате­горія визначатиме для підприємства коло дослідницьких функцій, пов'язаних із постійним моніторингом навколишнього бізнес- середовища.

Таким чином, можна дійти висновку, що сама категорія ринку загалом є надзвичайно важливою для проведення маркетингових досліджень. При цьому аналіз її різновидів дає змогу, по-перше, глибше дослідити особливості тих важливих характеристик, яки­ми він наділений. По-друге, стає можливим чіткіше визначення головних рис його суб'єктів, і передусім — споживачів.


 

 

Система показників для оцінювання кон’юнктури конкретного ринку.

Серед показників, які використовують для вивчення, аналізу й прогнозування загальноекономічної кон'юнктури ринку, виріз­няють такі:

Показники виробництва

1.1. Індивідуальний індекс фізичного обсягу виробництва

1.2. Агрегатний індекс у зіставлених цінах (/? с):

1.3.Агрегатний індекс у поточних цінах

1.4.Обсяг і динаміка випуску продукції по галузі загалом у натуральному вираженні

1.5.Обсяг випуску конкретного виду продукції у вартісному вираженні (5):

1.6.Питома вага (частка) принципово нових розроблень у су­купній пропозиції досліджуваної товарної групи на конкретному ринку за певний період (або темпи оновлення продукції) (Р):

1.7.Темпи оновлення (модифікування) продукції (Г0):

1.8.Ланцюгові темпи оновлення продукції (Г„):

1.9.Обсяг і динаміка капіталовкладень.

1.10.Портфель замовлень (вартість замовлень) стосовно ринку:

1.11.Обсяг виробничих потужностей і міра завантаження їх заокремими галузями промисловості.

Показники праці

3.Показники внутрішнього товарообороту

3.1.Обсяг послуг, наданих посередницькими організаціями

3.2.Сукупний запас товарів (запас виробника + запас тран­спортних організацій + запас посередників + запас споживачів).

3.3.Запас на підприємстві (запас поточний + запас підготов­чий + запас страховий).


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 461; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!